אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> אייל ואח' נ' זמיר

אייל ואח' נ' זמיר

תאריך פרסום : 15/07/2012 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
44126-09-11
28/06/2012
בפני השופט:
רחל קרלינסקי

- נגד -
התובע:
1. אושר אייל
2. מרסל יעקבי

הנתבע:
מלכה זמיר
פסק-דין

פסק דין

1.פינוי בסעד עצמי הוא נשוא הסכסוך שבין הצדדים,לאחר שהנתבעת שהשכירה להם דירה ברעננה פינתה בהעדרם את מטלטליהם ,שנמצאו לטענתם מחוץ לדירה כשהם מושלכים לחצר הבניין וכלבם נעלם .

רקע

2.ביום 19.7.11 נחתמו 2 הסכמי שכירות של דירה ברח' התקווה ברעננה (להלן: "הדירה") בין הנתבעת לתובע 1 (להלן: "התובע"), ובין הנתבעת לתובעת 2 (להלן: "התובעת") בנפרד.

תקופת השכירות שנקבעה היתה אמורה להתחיל מיום 1.8.11 ועד 31.7.12 כנגד תשלום דמי שכירות חודשיים בסך של 3,000 ₪.

3.לגרסת התובעים, הואיל ובדירה התגוררה שוכרת אחרת באותה עת, הוסכם בע"פ בין כל הצדדים כי במידה והשוכרת תוכל לפנות את המושכר קודם לתום תקופת השכירות עפ"י הסכם השכירות שלה עם הנתבעת, תוקדם תחילת תקופת השכירות של התובעים כנגד תשלום סך של 1,100 ₪ במזומן לידי השוכרת. בהמשך להסכמה זו נכנסו התובעים לדירה לאחר פינויה ע"י השוכרת ביום 22.7.11.

4.לטענת התובעים, ביום 30.7.11 נאלץ התובע לצאת לסעוד את התובעת ליד מיטתה בביה"ח עקב התקף לב שבו לקתה ביום 25.7.11. משחזר לדירה גילה כי מנעול דלת הכניסה הוחלף ולא ניתן היה להכנס אליה באמצעות המפתח שבידו. כשפנה התובע לנתבעת נודע לו כי חזרה בה מההסכם וביקשה למכור את הדירה כשהיא פנויה. למחרת כבר נודע לו כי כל תכולת הדירה פונתה ונזרקה לחצר הבניין. כשהגיע למקום התחוור לו הנזק שנגרם לתכולת הבית ואף העדרו של כלבו.

5.הנתבעת הכחישה את טענות התובעים בכל הנוגע להשתלשלות האירועים טרם כניסתם לדירה. לטענתה, לא רק שהסכם השכירות עם התובע לא נחתם בפניה אלא שכניסת התובעים נעשתה שלא על דעתה ובניגוד להוראות הסכם השכירות שנחתם מול התובעת . לטענת הנתבעת, נפגשה רק עם התובעת שהופנתה ע"י מתווכת בשם איריס. הראשונה ציינה בפניה כי התובע אינו יכול להגיע לחתימה על הסכם השכירות משום שהוא מוגבל בתנועתו לאחר תאונת דרכים, ולבקשת התובעת והמתווכת חתמה על הסכם נוסף. רק בדיעבד נודע לה כי התובעת הסתירה את אופיו, זהותו ובעיותיו של התובע לרבות ישיבתו בעבר בכלא ושימושו בסמים. היא הודתה כי התובעת ביקשה אמנם להכנס לדירה באופן מיידי, אולם לטענתה סירבה לכך שכן השוכרת הקודמת טרם פינתה את הדירה.

הואיל והנתבעת שהתה מחוץ לביתה בימים שבין 21.7 ל-27.7 נודע לה רק משחזרה לביתה ביום 27.7 כי התובעים נכנסו לדירה ללא ידיעתה. המתווכת הודיעה לה כי פעלה על דעת עצמה והתירה את כניסתו של התובעים לדירה לאחר שפנתה אל השוכרת הקודמת והודיעה לה לפנות הדירה טרם תום תקופת השכירות תמורת קבלת 1,100 ₪.

6.לטענת הנתבעת, פעלה המתווכת לספק את אינטרס התובעים בלבד, כאשר ערכה את חוזי השכירות במשרדה, הסתירה את מצב התובע מהנתבעת, מסרה מפתחות הדירה טרם תחילת תקופת השכירות הנקובה בהסכם ולא דאגה לקבל את הביטחונות בקשר לתשלום דמי השכירות. הואיל והמתווכת לא הוסמכה על ידה לפעל בשמה, ופעלה בניגוד להסכמתה, וכאשר התובעים נכנסו לדירה ללא רשותה, היתה זכאית הנתבעת לטענתה לבטל את הסכמי השכירות ולפנות את התובעים בעצמה. כך הגיעה לדירה, דרשה מהתובע שיפנה את הדירה, אולם הוא סירב תוך השמעת צעקות ואיומים. משכך, נאלצה לפנות למשטרת ישראל ולהתלונן על הסגת הגבול בידי התובעים.

7.לטענת התובעים על הנתבעת לפצותם בגין הנזק שנגרם להם כתוצאה מהפרת ההסכם על ידה. התביעה כללה רכיב של פיצוי מוסכם, פיצוי בגין אובדן המטלטלין בסך 15,000 ₪, הוצאות משפטיות בסך 1,500 ₪ ופיצוי בגין גרם הפרת חוזה בסך 10,000 ₪. התביעה צומצמה לסמכות ביהמ"ש לתביעות קטנות.

הנתבעת מנגד טענה, כי הואיל והסכמי השכירות נגועים היו בהטעיה ותרמית, דינם בטלות, לכן היתה זכאית גם לפעל עפ"י עצת המשטרה ולפעול להשבת החזקה בדירה אליה. התנהגותם הפסולה של התובעים גרמה לה נזק ממון הכולל הוצאה כספית ברכישת מנעול חדש, ניקוי הדירה, והוצאות אלו לרבות דמי השימוש עבור התקופה בה שהו בדירה ביקשה לקזז כנגד הסכום ששולם לה ע"י התובעים ע"ח דמי השכירות.

בנוסף הכחישה את שווי המטלטלין שהוצאו מהדירה, ומכל מקום טענה כי התובע נטל את המטלטלין ברכב משא וחלקם כמו קופסת תכשיטים נמסרו לידיו עת שחתם בפני חברתה כי אין לו כל תביעות או דרישות ממנה.

דיון

8.הצדדים פרשו ראיותיהם בדיון שבמעמד הצדדים , שכללו מלבד מסמכים ועדויות, גם עדים נוספים שהיו מעורבים בשלבים שונים של ההתקשרות ביניהם.

התובעים העידו כי פעלו בהסכמת הנתבעת כאשר נכנסו לדירה טרם המועד הנקוב בהסכם בהתירה למתווכת לפעול מול השוכרת שישבה בדירה ושנאותה לפנותה.

להוכחת גרסתם הסתייעו בעדותה של המתווכת – הגב' דוריס פרידמן.

עפ"י עדותה הבטיחה הנתבעת בע"פ במעמד כריתת הסכם השכירות, כי התובעים יוכלו להכנס לדירה מוקדם מהמועד הנקוב בהסכם. השוכרת הנ"ל ביקשה לקבל תמורה כספית כנגד הפינוי המוקדם והתובעים נאותו לשלמה. בשיחה טלפונית שקיימה עם הנתבעת בהיותה בחופשה באילת נתבקשה על ידה לבצע את התשלום הנ"ל במקומה עד שתחזירו לידיה ע"מ לאפשר את כניסת התובעים. ברצותה כך, פעלה המתווכת עפ"י המוסכם עם הנתבעת, שילמה את הסך הנ"ל לשוכרת, ונתנה בידי התובעים את מפתחות הדירה כנגד קבלת שיק בטחון לידיה.

הנתבעת מצידה ציינה את המצגים המטעים של התובעת עובר להתקשרות שעמדו ברקע העילה לעריכת 2 הסכמים, אולם הציון הכפול לכאורה של תשלום 700 ₪ ב2 ההסכמים אין לו שחר בעוד שקיבלה רק 700 ₪ מהתובעים יחד. לדבריה כאמור, לא התירה למתווכת לפעול בשמה, ונודע לה על הכנסת התובעים לדירה רק טלפונית. למעשה, בהגיעה לדירה ביקשה מהתובע לפנותה והוא החל לגדפה ולהרחיקה בהנפת ידיים וקללות. מפחד פנתה למשטרה שהנחתה אותה באשר לזכותה לפנות את השוכרים תוך כדי החלפת המנעול כעשיית דין עצמי.

9.סעיף 18 לחוק המקרקעין מציב שלושה תנאים המזכים בהפעלת הזכות לעזרה עצמית בכח סביר כנגד פולש , והם:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ