אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> שירותים משפטיים - שירותי עזר לעורכי דין >> גרפולוגיה משפטית

שירותים משפטיים - שירותי עזר לעורכי דין גרפולוגיה משפטית

חפש שירותים משפטיים

אורית שלף - גרפולוגית משפטית
0509992450 האלה 19, תמרת

עוסקת בתחום מתן שירותי גרפולוגיה משפטית

אזימוט - ש.י.ג. שירותי איבחון ואימות
0509697264 מבשרת ציון

המשרד עוסק בגרפולוגיה משפטית, גרפולוגיה מדעית, אבחון אישיותי, הכוון תעסוקתי, מיון עובדים, תמיכה בחקירות, בדיקת זיופים, ממונה מטעם בתי המשפט.

בר עמית – גרפולוג מומחה
0508004982 קיבוץ עין המפרץ

המשרד עוסק בתחומים: גרפולוגיה משפטית, גרפולוגיה תעסוקתית וגרפולוגיה ייעוצית, עדים מומחים

דבורה הראל, גרפולוגית משפטית
0508004638 רח' מרדכי 4, רמת השרון

תחומי עיסוק: גרפולוגיה משפטית, גרפולוגיה תעסוקתית, שרותי עזר משפטיים, עדים מומחים

טל חגג-רוקח, גרפולוגית משפטית
0508004689 29, כפר סבא

דור שלישי במקצוע. מומחית לבדיקת מסמכים וזיהוי כתבי יד וחתימות. הכנת חוות דעת לבתי משפט. ממונה כעד ממוחה בבתי המשפט ברחבי הארץ.

1

גרפולוגיה משפטית

מיהו גרפולוג?

המילה גרפולוגיה משמעותה המילולית הינה תורת הכתב, אך לא מדובר רק בבחינת הכתב כשלעצמו אלא גם בבחינת זהות הכותב, אופיו, התנהלותו והתנהגותו. כך למשל, יכול הגרפולוג לזהות, באמצעות כתב היד, האם מי שכתב מסמך אחד הוא אותו אדם שכתב את המסמך האחר, הגם שחלפו שנים רבות בין המועדים בהם נכתבו שני המסמכים. לפיכך, באמצעות הכרת התורה הגרפולוגית, יכול הגרפולוג לזהות למי שייך כתב היד.

המומחה צריך להתמקד בתוכנו של הטקסט, ולהתייחס למאפיינים הגראפיים שלו- כיצד נכתבו האותיות? האם הופעל לחץ על כלי הכתיבה? האם הן עגולות או מרובעות יותר? נוטות לימין או לשמאל? מהם הרווחים בין אות לאות? האם הרווח בין המילים גדול או קטן והאם השוליים של העמוד צרים או רחבים?

הגרפולוג המשפטי- לא כל גרפולוג

בין היתר נעשה שימוש בשירותי מומחה בעת ניהול תיקים בבתי משפט, בהם התגלע סכסוך הנוגע למסמכים מסוימים שנכתבו בכתב יד ו/או בכדי לאשש או לסתור טענות בדבר זיוף מסמכים ו/או חתימות. באמצעות מתן חוות דעת מעמיקה, יכול גרפולוג משפטי להכריע בסכסוך משפטי הנוגע לטענות האמורות וליצור וודאות בדבר זהות הכותב ו/או החותם. 

גרפולוג משפטי מוסמך

מאחר שתחום זה בארץ טרם הוסדר כראוי ברמה הנורמטיבית, חשוב לבדוק ולוודא היטב כי הגרפולוג שביקשתם את חוות דעתו בתיק משפטי, הינו מומחה שהוסמך לכך.

גרפולוג משפטי צריך לעבור קורסים מיוחדים, ובהם גם קורס עדים מומחים. תפקידו למעשה, הינה להשוות בין מסמכים שונים השייכים לכותב, ועל פיהם לחוות דעתו באשר לאותנטיות המסמך נשוא המחלוקת. עם זאת, הגרפולוג המשפטי הינו מומחה להשוואת מסמכים, ולו ידע נרחב בכל הנוגע לניתוח כתבים, תהליכי כתיבה, צורת אותיות וסימנים, וההשפעות השונות הגורמות לשינויים בכתב אצל אדם, ובהם בריאותו, גילו, נפשו וכיוצא באלה.


מצא גרפולוג באינדקס פסקדין

גרפולוג משפטי טוב הוא איש מקצוע, שמעבר לידע התיאורטי, ולהתעדכנות מתמדת בספרות המקצועית, רכש נסיון ונתקל בסוגי מסמכים שונים ומגוונים. באינדקס הגרפולוגים של פסקדין, ניתן למצוא גרפולוג מומחה בעל ידע ונסיון עתיר, שיכול לסייע לכם באמצעות מתן חוות דעת, בין היתר, בנושאי זיוף מסמכים שונים כמו שיקים, חתימות על צוואות, חוזים, מסמכים רפואיים וכדומה.

הגרפולוג שתמצא באינדקס פסקדין יהיה מי שהתמחה במשך שנים, בהן נחשף לכתבים משפטיים ולבר משפטיים שונים, היה מעורב בתיקים, נתן חוות דעת מקיפות ובקיא בספרות המקצועית, מעבר לנסיון העשיר בפועל.

מיטב נותני השירותים המשפטיים לעורכי דין, באינדקס המומחים המשפטיים של פסקדין

 גרפולוגיה משפטית, תרגום משפטי, שירותי נוטריון, חקירות, מסירות משפטיות חוות דעת רפואיות, שמאות ועוד

 עורכי דין בתחום גרפולוגיה משפטית באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ