אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> דיני תאגידים >> דירקטור אינו זכאי לעיין בניירות העבודה של רואה החשבון המבקר של החברה

דירקטור אינו זכאי לעיין בניירות העבודה של רואה החשבון המבקר של החברה

מאת: שירה הימן, עו"ד | תאריך פרסום : 31/08/2008 10:28:00 | גרסת הדפסה

לפסק הדין בעניין עו"ד חיים אינדיג נגד פרמייר קלאב בע"מ

האם זכאי דירקטור בחברה לעיין בניירות עבודה אשר שימשו את רואה החשבון המבקר של החברה לביצוע עבודת הביקורת ולתיעודה ?

בית המשפט העליון השיב בשלילה על שאלה זו, וקבע, כי ניירות העבודה של רואה החשבון המבקר הם מסמכיו של רואה החשבון המבקר ולא של החברה, והעיון בהם אינו דרוש למילוי חובותיו של הדירקטור.

סעיף 265 לחוק החברות קובע כי לכל דירקטור הזכות לבדוק את מסמכי החברה ואת רישומיה, לקבל העתקים מהם, ולבדוק את נכסי החברה, ככל שהדבר דרוש למילוי חובותיו כדירקטור.

המשנה לנשיאה ריבלין קבע, כי מטרת ניירות העבודה של רואה החשבון המבקר הינה לסייע לו בביצוע עבודת הביקורת ותיעודה. מסמכים אלה אינם בגדר "פירות עבודתו", כי אם כלי תיעוד לביקורת שנעשתה לצורך הפקת "פרי העבודה" - חוות הדעת על הדוחות הכספיים. חשיפת הניירות עלולה אף לפגוע באפקטיביות של הביקורת.

לפסק הדין בעניין עו"ד חיים אינדיג נגד פרמייר קלאב בע"מ

למדור: תאגידים

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

חוקים קשורים

קטגוריות


שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
קוד אבטחה
הקש קוד אבטחה*
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים





עורכי דין בתחום דיני תאגידים באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות











כתבות נוספות בתחום דיני תאגידים

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ