אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

חדשות המשפט • פסקדין אתר המשפט הישראלי

עורך דין תאונות דרכים, אב לתינוקת שנהרגה בתאונת דרכים לא יוכל להסתלק מעיזבונה אב לתינוקת שנהרגה בתאונת דרכים לא יוכל להסתלק מעיזבונה
התינוקת נהרגה כאשר אביה נהג ברכב ללא ביטוח, ולאחר מכן נתבע על ידי "קרנית". השופט: "דיני הירושה לא נועדו להכשיר פעולות משפטיות פסולות ובכלל זה פעולות שנעשו מתוך כוונת מרמה, הברחת נכסים מנושים".

עורך דין ירושות וצוואות, ביהמ"ש: "זיוף" ללא הרשעה פלילית אינו עילה לפסילת יורש על פי צוואה ביהמ"ש: "זיוף" ללא הרשעה פלילית אינו עילה לפסילת יורש על פי צוואה
שנים רבות ילדיו של אדם שנפטר ב-1996 נאבקים על עיזבונו. לאחרונה אחד מהם טען כי אחיו למעשה זייף את צוואת האב, ולכן יש לפסול אותו מהירושה. השופטת הבהירה כי תנאי לפסילת יורש הוא הרשעה בפלילים.

עורך דין צוואות, בדף מחברת נכתב שהדירה תעבור לחברה: צוואה תקנית? בדף מחברת נכתב שהדירה תעבור לחברה: צוואה תקנית?
המסמך נמצא בין חפציה של מנוחה ערירית שהלכה לעולמה כשנה וחצי לאחר שנכתב. בית המשפט התלבט האם הוא מבטא את רצונה האחרון אך לבסוף קבע כי אינו שלם עם הכרה במסמך אישי ולא חתום כצוואה.

עורך דין צוואות וירושות, תבעה את אחותה: משכה מהחשבון של אמנו הדמנטית כספים ללא הרשאה תבעה את אחותה: משכה מהחשבון של אמנו הדמנטית כספים ללא הרשאה
אחת האחיות טענה כי אחותה ניצלה את מצבה החמור של אמן כדי לגרוף לכיסה מאות אלפי שקלים. בית המשפט קבע כי מצבה של האם הידרדר בשלב מאוחר, והמשיכות הלא מאושרות בתקופה זו עומדות על סכום נמוך בהרבה.

עורך דין ירושות וצוואות, "קשר חם וטוב": הבת תקבל את רכושה אמה, שלושת אחיה לא יקבלו דבר "קשר חם וטוב": הבת תקבל את רכוש אמה, שלושת אחיה לא יקבלו דבר
שלושת האחים התנגדו לקיום צוואת אמם, בטענה שאחותם בודדה אותה והשפיעה עליה השפעה בלתי הוגנת. השופטת דחתה את עמדתם לאחר ששוכנעה כי הבת טיפלה באמה במסירות.

עורך דין ירושות וצוואות, הצוואה האחרונה תקפה: המנוחה שינתה את דעתה מרצונה החופשי הצוואה האחרונה תקפה: המנוחה שינתה את דעתה מרצונה החופשי
טענת בתה של המנוחה, שילדיה נושלו מהצוואה בגלל אחיינה, שהשפיע על המנוחה באופן פסול וגרם לה לשנות את צוואתה נדחתה: דיכאון וסכרת לא מעידים בהכרח על בעיות קוגניטיביות ופגיעה בכושר השיפוט.

עורך דין ירושות וצוואות, לא נחתם הסכם ממון, אך נקבע כי הדירה שייכת גם לבן הזוג לא נחתם הסכם ממון, אך נקבע כי הדירה שייכת גם לבן הזוג
אישה שנפטרה הורישה את דירתה לבנה. בעלה (בנישואים שניים) שהתגורר בדירה נפטר גם הוא, והוריש את מחצית הדירה לבנו, אף שלא היתה רשומה על שמו. בבית המשפט בנו של המנוח זכה בחצי מהדירה, לאחר שהוכיח "כוונת שיתוף".

עורך דין ירושות וצוואות, הצוואה תקוים: משקפת את רצונה של המנוחה הצוואה תקוים: משקפת את רצונה של המנוחה
נכדה של קשישה שנפטרה ביקש לפסול את צוואתה, בטענה שהיתה תלויה באחרים ונתונה להשפעה, אולם השופטת שוכנעה כי "לא רק שהנתבע לא הוכיח כל השפעה בלתי הוגנת, אלא שהתובעים הוכיחה העדרה של השפעה בלתי הוגנת".

עורך דין דיני מקרקעין, בית המשפט הכריע: הדירה היתה של האב ולא של בנו בית המשפט הכריע: הדירה היתה של האב ולא של בנו

צוואה, התנגד לצוואה של הוריו אפילו שקיבל מהם מיליון שקל התנגד לצוואה של הוריו אפילו שקיבל מהם מיליון שקל
ההורים המנוחים השאירו צוואות שקבעו כי בנם יירש את כל עזבונם למעט ביתם שיעבור לבת דודתם ובן זוגה. הבן טען כי הוריו לא היו כשירים לערוך צוואות לפני מותם אבל לא טרח להציג מסמכים רפואיים שתומכים בכך.

1 2 3 > >>

עורכי דין בתחום

כל החדשות החמות מעולם המשפט, סיקור נרחב של פסקי דין על ידי עורכי דין במגוון תחומים אקטואליים

 

שירותים משפטיים

עורכי דין בתחום ירושות וצוואות באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ