אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> תחום >> פיליטון על חקירת פיליטון

פיליטון על חקירת פיליטון

מאת: בועז גוטמן, עו"ד | תאריך פרסום : 30/08/2001 12:00:00 | גרסת הדפסה

1. בתאריך 19.6.2001 פורסם פיליטון הנושא את שמי באתר של יואב יצחק הוא נקרא "בשולי פסק דין האנאלייזר" . לא במקרה הוא פורסם באתר זה.

2. בתאריך 27.7.2001 פורסמה ידיעה במקומון "ידיעות תל אביב" בעמ' 40 לפיה הגיש הנאשם תלונה לפרקליטות באמצעות בא כוחו בה נטען כי במאמר הבקורת "...לטענתו של גוטמן , לא אירעה בעצם שום פריצה לאתר הפנטגון , אלא רק לאתר דמה מבוים..." כן מצוטט מכתבו של בא כוחו לפיו אם המידע הנ"ל היה בידי התביעה או בידי , חייבת היתה התביעה להודיע על כך לבית המשפט. אם לא היה בידה הוא מבקש לבדוק מדוע אירע הדבר?.לחילופין אם דבריי אינם נכונים "יש לפתוח בחקירה משטרתית". בקיצור אם אפשר - לחקור את גוטמן או לתלות אותו.נו טופ. עורכי דין הם אנשים המשכירים את שטף לשונם וזעמם. גם השבוע מתנהל פיליטון של חילופי מכתבים בין בא כוחו למשטרה / פרקליטות על הפיליטון. השבוע הוא רוצה לחמוק גם מהקנס. הוזמנתי לערב "מספרי סיפורים" בסוכות הקרוב - סירבתי. כנראה טעיתי.

3. אני בלי קסדה. למרות תגובות שקיבלתי מקוראים, ברובם הגדול, פרץ בצחוק למקרא הפיליטון שפורסם שם. האנאלייזר ידע גם הכל על ספרות חוץ מאשר כיצד להינות ממנה.

4.לגופו של עניין, בשום מקום אף קורא לא הבין כי מדובר באתר דמה בלבד. בכל תשובותיי לעיתונות בארץ ובחו"ל הסברתי כי מדובר בפורץ אתרים סדרתי. שחיבל באתרים רבים ו"ברח" מהכלא. בתגובה למגזינים שונים אמרתי כי איסוף ראיות כזה בוצע על פי הבנתי האישית כיום. בנוסף לאתרים שחובלו. בדיוק כפי שהדברים קיימים בפיליטון האמור. אפילו אם היה זה רק אתר דמה. דבר שולי לכל ההוכחות במשפט. כי הוא חיבל באתרים רבים של חיל האוויר, סוכנות החלל ועוד. בשל כך טמנו לו מלכודות אלקטרוניות לאיסוף ראיות בנוסף למה שהיה להם. גם לחילופין לטענה זו, אתר דמה הוא לא של הפנטגון? הבריטים הקימו שדות תעופה וחיילי דמה. הגרמנים זרקו עליהם פצצות חיות. זו לא מלחמה? נגד מי צריך להקים אתר דמה נגד חמותי בת השמונים הגולשת באינטרנט? זו לא עבירה? נזקים לא נגרמו בכל האתרים וגם פה?...אגב בדקות הקצרות שהייתי ביום הפתיחה עבור "האינדיקציה" כך אמר התובע שם, השבתי לשאלה של הסוללה הזו ש"אני עד היום לא יודע מה הם אספו...".

5.לגופו של עניין, ההוכחות במשפט לא בנויות עלי כלל. בשלב הזה המפכ"ל שילם לי על כך שבאתי לעבודה. רגע לפני פרישה בעיתה שתמנע בעיטה. אני לא גביתי עדויות ולא שלפתי ראיות דיגיטליות "מוצפנות". כל העבודה נעשתה על ידי החוקרים המסורים והמקצועיים של יאח"ה ושל האמריקנים. גם אם הייתי עובר לגור בשיכוני שיש לפני המשפט או אחריו, המפגע הכפייתי והסדרתי הזה לא היה נמלט מהדין, העבודה בעיניים היא צורה של עצבנות.

6.הניסיון העברייני הנוסף לבלבל את היוצרות פשוט לא יצלח. מאחוריי 30 שנה של התמודדות עם עבריינים. בעבר היו אלו איומים פיזיים מלווים במעשים. מוכר קצת. גם אם יש יחצ"ן שכיר, נותרנו עם עבריין צעצוע וניסיון לכייסות. הוא מנסה לכייס לי את הפיליטון. הוא רוצה שאנשים מחדש את החלומות הרטובים שלו. אגב, הסבריי באנגלית, לא למקומונים, ניתן למצוא ברשת ולא מהיום. העבריין נפל על התבן ונגף את חוטמו באבן.

7. ב-17 עמודי גזר הדין של בית המשפט אין זכר לפצצות אטום, לצוללות גרעיניות לכפתורים אדומים, הקיימים בראיונות המכורים של הרמאי פה ושם. יש מילה החוזרת במחצית עמודי הפרוטוקול אתרים ... אתרים ... אתרים ... התובע הראשון בתיק עו"ד שאול אבינור ששמעתי אותו באולם בפעם האחת שבאתי ביום הראשון, קרא לכך "וונדליזם אלקטרוני". מה לעשות? למדתי מהשופטת בגזר דינה משפט חזק בנמקה בין יתר הנימוקים מדוע אין לשלוח את המפגע האלקטרוני הסדרתי לכלא אמרה: "אפשר לצאת ידי חובת הכלל וההלכה...על ידי כליאת הנאשם מאחורי סורג ובריח, אבל אז אעשה שקר בנפשי ואפעל בניגוד להכרתי...".

8.נרגשתי לשמוע זאת. בראותי קטינים מגיעים למשטרה לחקירה רק בשל העובדה שקראו בצהרון מסויים, מדי תקופה, פנטזיות שקריות המטופחות על ידי מפרסמים מקצועיים אודות ביצועיו "המופלאים", בניסיון כושל לחקותו, איני יכול להתעלם מהקטינים שראיתי, אלו רגעים קשים. העבריין הזה גרם לנזק גדול ממושך חיבל באתרים רבים אמיתיים וגם נכנס למלכודת איסוף ראיות שבוצעה ע"י האמריקנים. היא הותקנה בעקבות החבלות הרבות שביצע עם שותפיו העבריינים האמריקנים שהורשעו גם הם. המלכודות מצויות בחומר שקיבל הנאשם. הוא הורשע אחר שנהנה מסוללה של עורכי דין: עו"ד זכרוני, עו"ד צנג, עו"ד קידנר שמצוי באינטרנט - סליחה על הפרסום... אחרי שהטריח את כל העדים לאולם, גם מקנדה. כשנותרו רק 4 סוכנים אמריקנים שהיו צריכים לבוא. בדיוק אז נסוג. רץ לעיסקת טיעון. טעמיו עמו. הוא הודה אחר שהמשפט כבר היה קרוב לסיומו. אחר שמשך אותו כשנתיים. השופטת ראתה, שמעה עדים, קיבלה הוכחות מפה עד מטולה. עכשיו הוא נזעק. למה חתם? למה הודה?... זה יעזור עכשיו רק למודעות של מקומונים. לרכילות מאורגנת.

9.לא התכופפתי מעולם בפני עבריינים. ואומר זאת שוב אם אדרש בכל שפה. הניסיון שנעשה לעקר את תוצאות גזר הדין למחרת הקראתו ממש ב"ידיעות אחרונות", כשהדבר נעשה בעזרת יחצ"ן על ידי העבריין תוך ביזוי ולעג לחוקרים, ולא לראשונה. חייב תגובה. שלא כמוהו ששמו הולך לפניו על קביים, אלו החוקרים שמעימות עימם התחמק. אנו אוהבים להופיע בעיתונים כל עוד זה בטור הנכון.

10. למה הוא ברח מעימות?

ראשית, אם הם היו באים, הוא היה מבקש החלפת שמו במשרד הפנים.

שנית, יכול להיות שאז השופטת תתעצבן ממש ותשלח אותו להריח קצת ליזול.

שלישית, כולנו היינו לומדים לגבי גדולתו הקטנה.

מדובר באירועים לפני ארבע שנים ויותר . כשהאמריקנים עמדו להפציץ את עיראק. אחרת הכל היה מתחיל ומסתיים במכתב הוקרה של ראש הבולשת לחוקר ביאח"ה כפי שהיה לפני מספר חודשים. לתלות ליד העציץ. היות ואני מריח עפר קרב אאמץ את זכרוני.

סוכן אחד שעבר לעסקים פרטיים ולא בא ב"יוזמת" האנאלייזר, הסביר כי בעקבות הפריצות לאתרים שלהם הם שמו מלכודות שונות. בתרגום עברי:

1."... בתגובה לחדירות אלו, משרד החקירות של חיל האוויר, הבולשת הפדרלית, ומשרד החקירות הפליליות של הצי החלו לחקור את האירועים. כחלק מהחקירה, משרד החקירות של חיל האוויר התקין ברשת אמצעי ציתות במקומות שונים כדי להשיג מידע נוסף והוכחות, וניסה לזהות את החשוד ... הרשימה להלן מראה המקומות היכן שהמשרד לחקירות מיוחדות של חיל האוויר התקין מעקבים ברשת, מערכות המחשב שהיו מצותתים , והמועדים שהמעקבים הופעלו ...נטדקס בע"מ , נטדקס .קום) - (פלאש.נטדקס.קום.)-( 20 לפברואר 1998"

In response to these intrusions , Afosi , Fbi , and NCIS began investigating the ..."Incidents . As part of that investigation , AFOSI installed network monitoring devices at varios locations to obtain further information and evidence , and attempt to identify the suspect....The following list shows locations where AFOSI installed network, Monitors ,the computer systems that ...:were being monitored , and the dates the monitors were activated

"Netdex Incorporated , netdex.com (--),flash.netdex.com (--) , 20 February 1998

כעבור שבועיים הסופרמן מהוד השרון "עושה להם" מבחן חדירה , באנגלית זה "אחלה" -

לאתר אינטרנט שהם "יושבים" עליו. גם על נטדקס הוא הורשע.את, ""Penetration Test הידיעה הבאה הוא גם ימצא לבד ברשת...אותי גירשו מ"הצופים"...

2. הידיעה אומרת כך: "חבלה באתר הבית של ספק אינטרנט שמה ללעג את הבולשת . 4 למרץ 1998.

ספק האינטרנט שהיה על פי הדיווחים קרש קפיצה בשבועות האחרונים להתקפות על מערכות מחשב ממשלתיות וצבאיות, אתמול מצא עצמו כקרבן פעם נוספת. אתר הבית של נטדקס בע"מ שבסיסו בסנטה רוזה קליפורניה, הושחת ביום שלישי האחרון ע"י מפגע שטען לאחריותו להתקפות האחרונות על שרתי משרד ההגנה. במסר על עמוד הבית הפגוע של נטדקס, המבצע, הקורא לעצמו אנאלייזר לועג וקורא לחוקרים למצוא אותו.".

ISP Homepage Hacker Taunts FBI

5:04 a.m. March 4, 1998 PST

The Internet service provider (ISP) that was reportedly

used as a stepping stone in last week's attacks on

government and military computer systems yesterday found

itself a victim once again

The home page for Santa Rosa , California-based NetDex

Internet Inc. was defaced late Tuesday by a hacker who

has claimed responsibility for recent attacks on Defense

Department servers. In a message on the hacked NetDex

,homepage, the perpetrator, who calls himself Analyzer

.taunted investigators to find him

3.מאז ביקרתי יותר מפעם אחת בחו"ל. לעולם על חשבוני המלא. התברר לי שאני ממשיך לישון בעמידה.

כל האמצעים, השיטות,המועדים, הבקשות לאיסוף ראיות באינטרנט, כפי שצריכות להבחן בחקירה של הגנה במשפט לא עמדו לגורלה של חקירה נגדית רק בגלל הטקטיקה שלו. שוב לקראת המבחן האמיתי הוא היה לחוץ והתוצאה ששוב גמר בחוץ. עכשיו עם חמאה על הראש הוא יוצא לשמש ובין פרסומות לרהיטים הוא משמיע קולות של שטיח. לא התביעה, לא הסניגוריה ראתה אותם. גם לא אני. ואני נאלץ להסתמך באיחור ניכר על בדיחות אמריקניות בהפסקות של תה. בחודשים האחרונים גם הבנתי שיש להם מין מדריך כזה שמסביר באיזה מקרים מקימים מתקני איסוף ראיות ומאפייניהם. קרוב לוודאי שהם לא איפשרו לו לפגוע באתר נטדקס עליו הם "ישבו" ב"סודות האטום של ארה"ב" שם. עורך דין אחד עם תיקו יכול לגזול יותר ממאה אנשים עם רובים זה אני מבין. את הקנס גם צריך לשלם על נייר של המדפיס הממשלתי. לא על הלוגו שלי. הוא ניהל משפט ארוך ומיותר אמרה כבודה שם. במשפט יש לעיתים קרובות, הפסדים ללא רווח, אבל לעולם אין רווח ללא הפסד.

11. הוא צריך לגשת לקופת בית המשפט. לבד, בלי עורך דין, עכשיו. בת השכנים התבקשה להגדיר בחוברת החופש הגדול מה זה עורך דין? השבתי לה שעורך דין הוא משפטן המביא אדם שאינו מכיר לחתום על חוזה שלא ראה לקנות דבר שהוא לא צריך בכסף שאין לו.

12. יש סיום לעניין - אינני חושב שאני צריך להתייחס לעבריין אחר שבית משפט, עורכי דין, ניהלו משפט שנתיים בערך. היה לו יומו בבית משפט. הוא בגילו של בני. התייחסתי אליו כך מהבוקר הראשון. כך אראה אותו גם מחר. אבל קטלני יותר. הגיע הזמן להחליף חיתול.

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים

חיפוש עורך דין לפי עיר :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספותכתבות נוספות

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ