אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> דיני עבודה >> מהו השכר הקובע לצורך חישוב פיצויי הלנת שכר ?

מהו השכר הקובע לצורך חישוב פיצויי הלנת שכר ?

מאת: שירה הימן, עו"ד | תאריך פרסום : 26/06/2008 13:17:00 | גרסת הדפסה

לפסק הדין בעניין אבראהים נגד מועצה מקומית מע'אר

בית הדין הארצי לעבודה קבע, כי פיצויי הלנת שכר יחושבו לפי השכר לאחר הניכויים אשר המעביד ניכה בפועל. נקבע, כי על המעביד להוכיח אילו סכומים הוא חייב או רשאי לנכות משכרו של העובד, ואילו סכומים הוא ניכה בפועל מהשכר "ברוטו".

השופטת ורדה וירט-ליבנה קבעה, כי אין לדרוש מכל עובד התובע את שכרו המולן לממן חשב שכר שיערוך עבורו את חישוב השכר הקובע לעניין פיצויי הלנה, ולפיכך על העובד להגיש תביעה לפיצויי הלנת שכר לפי השכר ברוטו, ולאחר מכן יעבור הנטל אל המעביד להוכיח כי ניכה את הסכומים שהוא חייב או זכאי לנכות מכוח סעיף 25 לחוק הגנת השכר.

השופט פליטמן ציין, כי אין לראות בניכוי מס הכנסה וביטוח לאומי שטרם הועברו כשכר עבודה מולן.

לפסק הדין בעניין אבראהים נגד מועצה מקומית מע'אר

למדור: עבודה

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

חוקים קשורים

קטגוריות


שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים





עורכי דין בתחום דיני עבודה באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות











כתבות נוספות בתחום דיני עבודה

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ