אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 2233-05-14 ריינר נ' בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ

ת"ק 2233-05-14 ריינר נ' בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ

תאריך פרסום : 24/12/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות טבריה
2233-05-14
18/12/2014
בפני השופטת:
אילונה אריאלי

- נגד -
התובעת:
יפה ריינר
הנתבעת:
בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ
פסק דין
 

 

זוהי תביעה קטנה בסך של 30,000 ₪ שהגישה התובעת נגד הנתבעת.

 

התובעת, שהינה בעלת צימרים ביבנאל, טוענת כי ביום 25.12.13 פנתה אליה נציגת הנתבעת והציעה לה לפרסם את הצימרים באתר הנתבעת. לטענת התובעת, הנתבעת הונתה אותה: נציגת הנתבעת הבטיחה לה פרסום רחב בכל האפשרויות העומדות לרשותה והדגישה כי התובעת תחויב בסך של 1 ₪ ל"חשיפה". התובעת לא הבינה את משמעות המילה "חשיפה" והנציגה ניסתה להסביר זאת "תוך זהירות שלא אקלוט את המרמה כ- 10 דקות מסבירה דברים "נבובים". התובעת הבינה מדבריה של הנציגה, שחשיפה פירושה שיחה עסקית שמגיעה אליה וסוגרת אירוח בצימרים ועל כך תחויב התובעת ב - 1 ₪, ואילו אם לא תיסגר עסקה, תחויב התובעת בחצי ₪ בלבד. הנציגה אישרה את ההסבר של התובעת ומשכך, אישרה התובעת את העסקה וחתמה עליה. התובעת שאלה לכמה זמן העסקה והנציגה השיבה: חצי שנה. מאותו יום המתינה התובעת לטלפון של מתעניינים בצימרים, אך לשווא. התובעת סברה בנסיבות אלה כי לא תחויב בדבר, אך להפתעתה קיבלה חשבונית על סך של 400 ₪. משביררה אצל הנתבעת לפשר החיוב, הוסבר לתובעת לראשונה כי "חשיפה" הינה מצב בו אדם שמחפש אצל הנתבעת אירוח בצימר, רואה את שם הצימרים של התובעת ועל כך משלמת התובעת, אף שלא הגיעה אליה ולו שיחה אחת של לקוח. התובעת התקוממה על ההסבר השגוי שקיבלה מן הנציגה לכתחילה ולטענתה אילו הוסבר לה כך מלכתחילה, היא הייתה מתנגדת נחרצות. התובעת ביקשה לבטל את העסקה, אך האחראית מטעם הנתבעת הציעה לה לשלם רק 100 ₪ במקום 400. התובעת הסכימה לשלם זאת זמנית, עד לבירור המשפט. בשל תקלה אצל הנתבעת, הוראת הקבע של התובעת לא כובדה בבנק. על כן מבקשת התובעת לבטל את העסקה ולחייב את הנתבעת לשלם לה פיצוי בסך של 30,000 ₪ בגין שכר טרחה, עגמת נפש וריביות.

 

הנתבעת, מנגד, מבקשת לדחות את התביעה. לטענתה, כלל לא קמה לתובעת עילת תביעה שכן נכון למועד הגשת התביעה התובעת לא שילמה תשלום כלשהו לנתבעת ולא נגרם לה כל נזק. לגופו של עניין טוענת הנתבעת, כי ביום 25.12.13 צורפה התובעת לשירות המדריך לעסקים " B144 " של הנתבעת - שירות המעניק לעסקים קידום וחשיפה מועדפת לפרסום עסקם באתר הנתבעת. החיוב עבור הפרסום כולל תשלום חודשי קבוע של 19 ₪, כאשר עבור כל חשיפה, היינו - כל אימת שמספר הטלפון של העסק נגלה בפני הגולש, משולם 1 ₪ וזאת עד למקסימום 400 ₪ בחודש, כאשר מדובר בהתחייבות לשנה. מכתב הצטרפות לשירות נשלח אל התובעת ובו פורטו כל תנאי ההצטרפות כפי שסוכמו בין הצדדים במעמד שיחת המכירה. ההצטרפות לשירות בוצעה לאחר שיחה של נציגה מטעם הנתבעת עם התובעת ולאחר שהובהרו לתובעת כל פרטיי העסקה, לרבות התחייבות לשירות והתובעת אישרה את הצטרפותה ומסרה את פרטיה המלאים, לרבות מהות העסק ותחומי התמחותו, אמצעי התשלום הנהוגים בו וכיוצא בזה. נאמר לתובעת במפורש כי היא מתחייבת ל- 12 חודשים, והדבר אף צוין במפורש במכתב ההצטרפות. לאחר קבלת אישור התובעת, פרסמה הנתבעת את עסקה של התובעת על פי הפירוט שבחרה התובעת. ביום 14.1.14 פנתה התובעת אל הנתבעת והלינה על השירות שהיא מקבלת, בטענה שאיננה מקבלת שיחות מהאנשים הנכונים. הנתבעת הסבירה לה שנית את מהות השירות ואף ביצעה לנוחות התובעת שינוי במלל שמוצג בפרסום, והתובעת החליטה להישאר בשירות. ביום 9.2.14 שוב פנתה התובעת וטענה שלא הבינה נכון את השירות וביקשה לבטלו. ביום 24.2.14 חזרה הנתבעת אל התובעת, לאחר שבדקה את טענותיה, והסבירה לה כי קיבלה את מלוא המידע בעת הצטרפותה. התובעת הסכימה להישאר בשירות, כאשר מאותה עת היא תשלם 39 ₪ דמי שימוש חודשיים ועוד 100 חשיפות בעלות של 1 ₪ בלבד. מכתב בגין מסלול זה נשלח לתובעת. התובעת החליטה בחוסר תום לב לבטל את הוראת הקבע שלה ואף שקיבלה שירות מן הנתבעת, לא שילמה עבורו. ביום 29.4.14 בוטל השירות בגין חובה של התובעת שלא הוסדר. על כן, לטענת הנתבעת, כל מטרתה של התובעת בתביעתה הינה להתנער מהתחייבותה לנתבעת.

 

בדיון שהתקיים בפני היום, העידו התובעת ונציגת הנתבעת. לאחר עיון בכתבי הטענות ובמסמכים ולאחר שמיעת טענות הצדדים, שוכנעתי כי יש לדחות את התביעה ברובה, למעט בעניין אחד שיפורט להלן. על פי תקנה 15(ב) לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז - 1976, ינומק פסק הדין בצורה תמציתית:

 

התובעת, הנושאת בנטל ההוכחה, לא הוכיחה כי הנתבעת רימתה או הטעתה אותה בטרם החליטה התובעת להצטרף לשירות "המדריך לעסקים" של הנתבעת.

 

במהלך הדיון, הושמעה בפני הקלטת השיחה שבוצעה בין התובעת לבין נציגת המכירות של הנתבעת, אותה שיחה במסגרתה נכרתה העסקה בין הצדדים. מאותה שיחה עלה, כי נציגת הנתבעת מסרה לתובעת, בסבלנות ובבירור, הסבר מלא ומפורט של מהות השירות, היא הסבירה לתובעת מהו השירות שיינתן לה ומהי אותה "חשיפה" שעליה תשלם התובעת. הנציגה אמרה באותה שיחה כי חשוב לה להסביר לתובעת מהי "חשיפה", התובעת ביקשה כי הנציגה תסביר זאת לאט וכך עשתה הנציגה, תוך שהתובעת חוזרת על דבריה באופן המלמד כי היא אף כתבה את הדברים הנאמרים תוך כדי השיחה. בין היתר הסבירה הנציגה לתובעת, כי בכל פעם ששם העסק של התובעת, אשר יופיע תחת הקטגוריה של צימרים לאירוח דתי, יופיע בין שלושת המקומות הראשונים בפרסום ואותו אדם "יקליק" על הקישור לצימרים של התובעת, יהווה הדבר "חשיפה" וכך גם כאשר אדם יתקשר ל "144" ויבקש צימר לחרדים באזורים בהם פורסם עסקה של התובעת (עפולה כפר תבור ויבנאל) ויימסר לו מספר הטלפון של עסקה של התובעת. לא נאמר בשיחה כי רק אם יתקשרו לתובעת היא תישא בתשלום וכן לא נעשתה כל אבחנה או התייחסות לשאלה אם הלקוח יזמין אירוח בצימר או לא.

 

זאת ועוד, בניגוד לטענת התובעת, נאמר על ידי הנציגה במפורש כי מדובר בהתחייבות למשך שנה.

 

יתרה מכך, בסוף השיחה ציינה נציגת הנתבעת כי יימסר לתובעת מספר הטלפון הנייד האישי שלה והיא הזמינה את התובעת להתקשר אליה ישירות בכל שאלה.

 

הנתבעת גם שלחה לתובעת את פרטי העסקה המלאים בכתב (נ/1).

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ