אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 21065-04-14 טויטו ואח' נ' הרץ

ת"ק 21065-04-14 טויטו ואח' נ' הרץ

תאריך פרסום : 25/11/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות פתח תקווה
21065-04-14
20/11/2014
בפני השופטת בדימוס:
אביבה טלמור

- נגד -
תובעים:
1. אליהו טויטו
2. מסעדוה טויטו

נתבעים:
הרץ
פסק דין
 

 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 25.9.13 בכביש הערבה סמוך לעין יהב מכיוון דרום לכיוון צפון (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב תובעת 1 מספר רישוי 31-292-17 נהוג ע"י תובע 2 (להלן: "רכב התובעים") ורכב נתבע 1 מספר רישוי 23-907-11 נהוג על ידי נתבע 1 ובבעלות נתבעת 2 (להלן: "רכב הנתבעים").

 

בתביעתם עתרו התובעים לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

1. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של - 5,660 ₪.

2. שכ"ט שמאי בסך של - 600 ₪.

 

להוכחת נזקיהם הגישו התובעים חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי מסמכים ותמונות.

 

תובע 2, מר טויטו אליהו, תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה כדלקמן:

"ביום 25.09.13 נהגתי ברכב שבבעלות אמי, שמספרו הרשוי 3129217 , זה רכב מסוג הונדה סיביק מודל 98'. נהגתי ברכב זה בכביש הערבה סמוך לעין יהב מכיוון דרום לכיוון צפון. יצאתי לעקיפת כלי רכב שהיו לפניי ונסעו בשיירה, כשיצאתי לעקיפת אותם כלי רכב, אותתי על כוונתי לסטות שמאלה כיוון נסיעתי ולצאת לעקיפה, והתחלתי בעקיפת כלי הרכב שהיו לפניי. כשהייתי במהלך עקיפת רכב לפתע מתוך שיירת כלי הרכב יצא רכב שהיה בשיירה לפניי גם הוא יצא לעקיפת כלי רכב שהיו לפניו, רכב זה סטה שמאלה כיוון נסיעתו לצורכי עקיפה ואני מאמין שהוא לא הסתכל אחורה ולא ראה שאני נמצא בשלבי עקיפת כלי רכב, אני מאמין שהוא הסתכל רק קדימה ושעה שסטה שמאלה כיוון נסיעתו ואני הייתי בערך במקביל אליו, אז אני לא יודע אם הוא פגע ברכב שלי או פגע פגיעה קלה, וזרק אותי לשוליים. הרכב שלי נפגע גם מצד ימין וגם מצד שמאל וגם מקדימה, וגם מלמטה. אחרי התאונה הנהג הפוגע המשיך בנסיעה. אני לא ראיתי אותו, ברכב שלי הייתה אשתי ושלושה ילדים. אחרי 10 דקות שהייתי ממש מבוהל אחרי התאונה בא אליי רכב מכיוון ת"א לכיוון אילת והוא ניגש אליי עם מים כדי לתת לי ושאל אם אני צריך עזרה. אמרתי לו שאני מבולבל ומבוהל ואני שאלתי אותו נהג איך הוא הגיע אליי כשהוא בכלל מגיע אליי כשראיתי שהוא בא בנסיעה מכיוון ת"א דרומה ואני נסעתי מכיוון דרום לצפון. הוא אמר לי שהוא רדף אחרי הנהג שפגע ברכב שלי, והיום אני יודע שזה תומר בר שלמה, הוא עצר אותו אחרי הרבה זמן שהוא נסע אחריו והצליח להגיע אליו , שהוא גרם לתאונה ברכב שלי. זה שרדף אחריו סימן לו שהוא גרם לתאונה אז הוא התנהג אליו בצורה מזלזלת ואפילו עם אצבע משולשת, כך אני חושב שהוא אמר לי. הוא שאל אותי אם אני לקחתי את הפרטים של הנהג ואני אמרתי לו שלא ראיתי איזה רכב זה, לא ראיתי את הנהג, מה שעניין אותי זה לעצור את הרכב שלי באיזשהו אופן ושלא יקרה אסון מעבר למה שקרה.

האדם שראה את התאונה ואמר לי פרטי הנהג שמו רועי עטר, והוא גר בפתח תקווה, רחוב לוחמי הגטאות 40. טלפון- 050-5764944. אני לא הזמנתי אותו כי אני לא יודע איך זה מתנהל, אני התקשרתי אליו טלפונית ואמרתי לו שיש היום משפט, אז הוא אמר שהוא לא יכול להגיע כי הוא באילת והוא רק היום צריך לחזור משם. אז הבטיח שהוא יבוא להעיד אם ייקבע מועד לזה. אמרתי לו שאני אשא בתשלום ההוצאות שלו של יום הדיונים, הוא אמר שהוא לא רוצה אפילו תשלום, כי הוא לא רוצה שפרזיטים ייסעו על הכביש, אני אומר את מה שהוא אמר".

 

תובע 2 לא נחקר בחקירה נגדית על ידי נתבע 1.

 

בחקירתו הנגדית על ידי נציגת הנתבעת לשאלה "הנהג בר שלמה תומר נהג ביום 25.09.13 ברכב שמספרו 2390711 שהוא רכב של הנתבעת הרץ. הוא שכר את הרכב מהנתבעת ונהג בו, ואני שואלת אותך , אתה יצאת לעקיפה האם זה נכון?" השיב "כן". לשאלה "כמה כלי רכב רצית לעקוף שהיו לפניך ?" השיב "עקפתי רכב אחד ורציתי לעקוף גם את הרכב שלפניו. ואחרי שהייתי אמור לעקוף גם את הרכב שלפניו, שזה בסופו של דבר היה הרכב שנהג בו תומר בר שלמה, ארעה התאונה". לשאלה "היו כלי רכב לפני הרכב של תומר שנסעו?" השיב "כן". לשאלה "כמה רכבים בסופו של דבר רצית לעקוף?" השיב "אני לא זוכר אבל נסעו כלי רכב בשיירה ואני רציתי לעקוף" לשאלה "איך יצאת לעקיפה בכביש הערבה כשלפניך מספר כלי רכב שכולם נוסעים בשיירה? האם זה אחראי בעיניך ?" השיב "אני נוהג משנת 78' ונסעו כלי רכב לפניי במהירות של 50-60 קמ"ש ומשאית הייתה לפני ומותר שם לעקוף, יש שדה ראייה אז יצאתי לעקיפה". לשאלה "כשיצאת לעקיפה אז כלי הרכב היו לפניך מצד ימין הכביש". השיב "כן. מולי לא הייתה תנועה ויכולתי לעקוף". לשאלה "אתה ציינת גם בתביעתך וגם בעדותך שהרכב שנהג בו תומר בר שלמה היה לפניך, לפני רכב אחר שעקפת והוא יצא לעקיפה, כלומר סטה שמאלה כיוון נסיעתו כשאתה היית מקביל אליו" השיב " כן, היה מגע קל , אני מאמין בין הרכב שנהג בו תומר לבין הרכב שלי, כשהוא סטה שמאלה ופגע ברכב שלי. אני ברחתי לשוליים שבצד שמאל כיוון נסיעתי, כי אם לא הייתי בורח המכה הייתה חזקה והייתי אני פוגע ברכב שלו וזורק אותו ימינה ומחזיר אותו לשיירת כלי הרכב, והייתה תאונת שרשרת קשה". לשאלה "איך תסביר שאין נזק ברכב שלך מצד ימין?" השיב "אני לא זוכר בוודאות אם הוא נתן לי או לא נתן לי מכה בצד ימין של הרכב שלי וזה גם לא משנה כי במצב שנוצר אם לא הייתי בורח שמאלה כיוון נסיעתי, אז הייתה מתרחשת תאונה קשה מאוד. אני לא יכול להסביר את ההתנהגות שלו שבמקום לעצור ולראות מה קרה הוא המשיך בנסיעה". לשאלה "למה יש נזק בצד שמאל של הרכב שלך?" השיב "הוא זרק אותי שמאלה כיוון נסיעתי ואז היו חולות והיה שם איזה עמוד והרכב שלי נפגע בעמוד, אם העמוד לא היה עוצר את הרכב שלי הייתי מגיע לתהום. אני לא צילמתי את המקום שבו הייתה התאונה". לשאלה "האם זה נכון שהיה עיקול ימינה כיוון נסיעתכם?" השיב "לא".

 

מטעם התובעים העיד גם מר רועי עטר שהוא עד נייטרלי שנהג רכבו במקום נשוא הדיון, ראה את אופן התרחשות התאונה, אינו מכיר איש מהצדדים ותאר בעדותו את אופן השתלשלות הארוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ