אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 18682-11-14 יצחקי נ' מרקס

ת"ק 18682-11-14 יצחקי נ' מרקס

תאריך פרסום : 10/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות נתניה
18682-11-14
31/05/2015
בפני השופטת עמיתה:
אביבה טלמור

- נגד -
תובע:
יעקב יצחקי
נתבעת:
לימור מרקס
פסק דין
 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 15.9.14 בשעה 13:30 לערך בצומת הרחובות הגדוד העברי – ההגנה במושב אביחיל (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מס' רישוי 54-633-35 נהוג בידי התובע (להלן: "רכב התובע") ורכב הנתבעת מס' רישוי 39-099-13 נהוג בידי הנתבעת (להלן: "רכב הנתבעת").

 

בתביעתו עתר התובע לחייב את הנתבעת לשלם לו א הסך של - 12,350 ₪ בציינו שזה סכום הפצוי המגיע לו ושנקבע עפ"י דוח שמאי הרכב ומעריך הנזקים שטרן משה שצורף לתביעתו ואשר קבע כי ערך רכב מהדגם הנדון עפ"י מחירון יצחק לוי הינו: 13,000 ₪. סך הסכום לפיצוי, לאחר הפחתה של שווי שרידי הרכב (5%) הינו - 12,350 ₪.

 

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, מסמכים ותמונות.

 

התובע אשר נהג ברכב התובע עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את השתלשלות הארוע וקרות התאונה בציינו כדלקמן:

"ביום 15.9.14 בשעה 13:30 בערך, נהגתי ברכב שמספרו 54-633-35 במושב אביחיל ברחוב הגדוד העברי מצפון לדרום. הגעתי לצומת הרחובות הגדוד העברי - רחוב ההגנה. אני נסעתי במושב אביחיל ברחוב הגדוד העברי מצפון לדרום. נסעתי לכיוון נתניה. התקרבתי לצומת רחובות הגדוד העברי וההגנה, הצומת לא מרומזרת. נכנסתי לצומת כדי להמשיך ישר בנסיעתי לכיוון נתניה ואז הגיעה לפתע רכב הנתבעת, מצד ימין שלי, כיוון נסיעתי, מרחוב ההגנה ממערב למזרח. בכיוון שממנו הגיעה רכב הנתבעת ישנו תמרור עצור שמחייב את הנתבעת לעצור ולתת זכות קדימה לכל רכב הבא ומתקרב לצומת והיא נכנסה לתוך הצומת מבלי לציית לתמרור עצור, ופגעה בצד ימני קדמי של הרכב שלי וגרמה לנזקים. כתוצאה מכך שהנתבעת פגעה ברכב שלי מצד ימין קדמי, היא דחפה את הרכב שלי שמאלה כיוון נסיעתי כתוצאה מהמכה שלה והדחיפה שלה, הרכב שלי נעצר ואחרי שנעצרתי התאוששתי מהפגיעה כי הייתי מבוהל, וביקשתי מהנתבעת את הניירת שלה כדי להחליף פרטים, היא לא נתנה לי את הפרטים, אבל אני זיהיתי את הנתבעת שהיא היתה לפני 20 שנה אישתו של חבר שלי. אני רשמתי את מספר הרכב שלה, ביקשתי ממנה שתיתן לי מסמכי הרכב ותעודת ביטוח והיא טענה שאין לה, בדיעבד הסתבר לי שהיה לה ביטוח חובה בלבד ולא היה לה ביטוח מקיף לרכב. לרכב שלי נגרמו נזקים, הוא הורד מהכביש ע"י משרד הרישוי. צירפתי לתביעה שלי חוות דעת שמאי, מסמכים ותמונות. ערך הרכב שלי על פי מחירון יצחק לוי היה 13,000 ₪. הרכב שלי הוכרז כאובדן מוחלט. עבור השרידים של הרכב הם הוערכו ב- 650 ₪ והנזק לרכב שלי הוערך ב- 9,589 ₪. אני מבקש לפסוק את סכום הנזק בסך 13,000 ₪ שזה לפי המחירון של הרכב, הופחת שווי שרידי הרכב, סה"כ העבודה והחלקים שהשמאי העריך בסך 9,589 ₪. מבקש לפסוק לזכותי את הסכך של 13,390 ₪ בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות. אני צירפתי לתביעה שלי את כל ההתכתבות שהיתה ביני לבין הנתבעת. הנתבעת נדרשה על ידי לשלם את סכום הנזק, היא טענה שאין לה מה לאכול ושאין לה כסף ושיש לה בעיות ושאין לה ביטוח. אני מגיש שלוש תמונות נוספות בצבע, שאני צילמתי מספר שעות אחרי קרות התאונה – מוגש ומסומן ת/1. בתמונה העליונה שאני מסמן א' רואים את כיוון נסיעת הנתבעת, מרחוב ההגנה לכיוון הצומת ושלט עצור שמוצב בכיוון נסיעתי שלתמרור זה לא צייתה; בתמונה שמסומנת ב', רואים את חריקת הבלמים של רכב הנתבעת ואת עמוד תמרור העצור שנמצא בכיוון נסיעת הנתבעת; בתמונה ג' רואים את כיוון נסיעתי. כאשר רחוב ההגנה מימיני; אני מגיש את כל המסמכים שצירפתי לתביעה ומבקש לפסוק את סכום התביעה בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות".

 

הנתבעת אשר נהגה ברכב הנתבעת עובר לתאונה ותוצאותיה תארה בעדותה את השתלשלות הארוע וקרות התאונה בציינה כדלקמן:

"ביום 15.9.14 בשעה 13:30 לערך נהגתי ברכב שמספרו 39-099-13. נסעתי במושב אביחיל, ברחוב ההגנה. זה ממערב למזרח. התקרבתי לצומת הרחובות ההגנה והגדוד העברי. בכיוון נסיעתי היה מוצב תמרור עצור, עצרתי בהתאם להוראת התמרור. אחרי שעצרתי בתמרור עצור, מכיוון ששדה הראיה חסום לחלוטין, בכיוון נסיעתי, גלשתי באיטיות רבה לכיוון הצומת. כאשר הסתכלתי ימינה ראיתי את רכב התובע מתקרב לצומת והוא זה שפגע בצד שמאל קדמי של רכבי. אני אומרת שאחרי התאונה ירדנו מכלי הרכב, התובע התנצל בפני, הודה שיש לו הרבה בעיות ואמר לי שאין לו ביטוח מקיף, הצעתי לו את רכבי להמשך סידורים באותו יום ואפילו נתתי לו את מספר הטלפון שלי. כל הסיפור אחרי יומיים התעורר בעקבות שיחת טלפון שבתי שמעה, בין התובע לגרוש שלי ששמו ריצרד מרקס. אני אומרת שהיה כאן שיתוף פעולה בין ריצרד מרקס שהוא הגרוש שלי ועם התובע, וגם שיתוף פעולה בין התובע לשמאי. הגרוש שלי חבר של השמאי. מדובר ברכב משנת 2002 של התובע שנסע 232,000 ק"מ. מצבו רעוע ביותר, אני אומרת שבמחירון מחיר הרכב הזה הוא 10,000 ₪ ואילו השמאי קבע שמחירו בשוק הוא 13,000 ₪. אני אומרת שאם רואים את הרכב אולי מחירו שווה 2,000 ₪. אני אומרת שאני עצרתי בתמרור עצור, ומאחר ושדה הראיה היה חסום התחלתי לגלוש בנסיעה לכיוון הצומת ותוך כדי הגלישה שלי האיטית לכיוון הצומת הרכב של התובע הגיע בנסיעה מצד שמאל שלי, ופגע ברכב שלי. אני לא מבקשת שהתובע יזמין את השמאי שנתן לו את חוות הדעת למתן עדות שכן אני מניחה שהוא לא יחזור בו ממה שכתב בחוות הדעת. אני רק יודעת שאני לא אשמה בתאונה נשוא הדיון. אני נהגת זהירה. הבת שלי היתה מעורבת בזמנו בתאונת דרכים והיתה מאושפזת חודש בבית חולים בלי הכרה, ולכן אני נוהגת בזהירות וחרדה לכך. אני מבקשת לדחות את התביעה ולחייב את התובע בהוצאות המשפט ובזבוז זמן".

 

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

 

עלי לציין כי מהימנה עלי ללא כל סייג עדותו של התובע. עדותו היתה כנה, רצינית, אחראית ומדוייקת. נחה דעתי כי זכורים היו לו כל פרטי התרחשות ארוע התאונה וניתן לסמוך על גרסתו.

 

לא כך באשר לעדות הנתבעת. עדותה היתה בלתי כנה, חמקנית וניכר היה כי מנסה היא להרחיק עצמה מאחריותה לקרות התאונה ותוצאותיה, ולהמנע מלשאת בנזקי התאונה ולו חלקם.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ