אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> קרי נ' ששון

קרי נ' ששון

תאריך פרסום : 13/04/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות ירושלים
17940-08-16
09/04/2017
בפני הרשמת הבכירה:
אפרת רחלי מאירי מרקוביץ

- נגד -
תובע:
בנימין קרי
נתבע:
ספרדי ששון
פסק דין

 

1.מונחת לפניי תביעה כספית על סך של 5,584 ₪ לפיצוי עקב נזקים שנגרמו לרכב התובע עקב סטיית הנתבע לכיוונו, דבר אשר גרם לו לפגוע ברכב צד ג' ואף לפצות אותו על נזקיו.

2.על פי העובדות המתוארות בכתב התביעה, בתאריך 4.7.2016, בסביבות השעה 13:40, נהג התובע באזור גשר המיתרים. בעודו נוהג בנתיב האמצעי, הגיח לפתע מימינו רכב הנתבע, תוך שהוא סוטה בפתאומיות מנתיבו ומתפרץ לנתיב נסיעת רכב התובע. על מנת שלא להתנגש ברכב הנתבע, הסיט התובע את ההגה שמאלה ופגע ברכב שלישי שנסע בנתיב משמאלו וגרם לו לנזק.

3.הנתבע מנגד, טען בכתב הגנתו כי "איני יודע דבר על תאונה זו (אם קרתה) לא הייתי מעורב במקרה כזה. עוד ציין כי התובע הגיע לביתו ואיים עליו וביקש ממנו 1000 ₪ "ובזה נסגור את 'הסיפור'".

4.נתקיים דיון לפניי.

התובע חזר על גרסתו וציין כי הרכב השלישי שנפגע לא הבחין בדבר. הוא העיד כי הנתבע "יצא מהרכב לראות מה קרה, אמרתי לנהג מונית שהיה שם שנכנס תצא כדי למסור פרטים ולראות מה עושים פה במקרה כזה, הוא התווכח בדיוק לא שמעתי כי הייתי, היו שוטרים בצומת שמעו את הבום ובאו מיד לאירוע, אני אמרתי לשוטר תעצור אותו שנדבר מה קרה יש פה נזק השוטר דיבר הוא שם גז ונסע, השוטר רשם את המספר של הנהג מונית והביא לי את המספר. אם המספר של נהג המונית שהביא לי השוטר שכתב הכתב יד אני הלכתי למשטרת התנועה וזה העדות של השוטר – תיאור המקרה שאירוע שם" (עמ' 1 לפרוטוקול, שורות 19-24). הוא הבהיר כי שילם לרכב השלישי עבור נזקיו.

עוד הוסיף, כי יצר קשר עם הנתבע והלך לביתו משלא נענה טלפונית, והציע לו להסתדר ולהגיע לפשרה. בנו של הנתבע צעק עליו וביקש ממנו לצאת מהבית ואלה הכחישו כל מעורבות בתאונה. הוא הדגיש כי הפגיעה הייתה בין רכבו לרכב צד ג', וכי בינו לבין רכב הנתבע לא הייתה פגיעה משלא היה מגע הואיל והוא סטה כדי לא לפגוע בו. לו היה הפוגע בו היה נזק לגוף, "הייתי נכנס בו בדלת ואז זה פגיעה הרבה יותר חמורה גופנית" (עמ' 4, שורה 6).

הנתבע הכחיש כל מעורבות לתאונה או קישורו לאזור. הוא העיד "לא ירדתי מהרכב, אני לא ירדתי מהרכב לא ראיתי אותו...זה שהוא פגע במישהו אחר אני לא אשם" (עמ' 3, שורות 22-24). הוא הדגיש "אני לא ירדתי מהאוטו, אני לא מכיר אותך בכלל לא יודע" (עמ' 4, שורה 3), "אני לא ראיתי את התאונה לא ראיתי שום דבר" (עמ' 4 שורה 23).

העידה עדה מטעמו של התובע. היא הבהירה כי היא מוקמה ברכב שמאחורי התובע – "רכב מלפניי זה היה בנימין ורכב משמאל. פשוט בהתקדמות מתחת לגשר בבת אחת הגיחה מונית ישר לתוך המסלול של התובע שנסע בו במהירות מאוד רבה ואני מזל ששמרתי מרחק, יכולתי בעוד שנייה אחת גם להיכנס" (עמ' 4, שורות 29-32).

היא המשיכה ותיארה כי היו שוטרים שניווטו את התנועה "התובע נכנס ברכב שמשמאלו והרכב שמשמאלו נכנס בעמוד. שניהם נמעכו הצד השמאלי של שני המכוניות נמעכו" (עמ' 5, שורות 1-2). היא העידה כי "נהג מונית יצא מהרכב, פתח את הדלת, הייתי בטוחה שהוא בא לראות אם קרה משהו, הוא הסתכל על הצד השמאלי ראה שלא קרה כלום סגר את הדלת ונסע. באותו רגע השוטר הגיע ופתחתי את החלון וצעקתי לו תכתבו אתה מספר של הרכב, השוטר שהגיע הספיק לרשום את המספר של הרכב שהוא נסע מהר כמו שהוא בא, אני הייתי בהלם. הייתי בטוחה שהוא בא לצאת לבדוק אם משיהו נפגע או לא נפגע. לי זה עשה נורא בלי שום קשר למה שקרה. אני נורא מיהרתי הייתי צריכה לאסוף את הילדים מהמסגרות, אמרתי תקשיב אם צריך מה קרה השוטרים היו למטה, אני יודעת שהשוטר הספיק לרשום את מספר הרכב ואמר לי את יכולה להישאר אמרתי שלא ונתתי לו את מספר הטלפון" (עמ' 5, שורות 5-12).

בנו של הנתבע העיד כי התובע הגיע לביתם והובן כי הוא בא לגשר משאמר שלא היה מעורב בתאונה ושיש מצלמות המתעדות את אירוע התאונה, אשר נתברר כי לא היו. כן ציין כי אביו אמר לו חד משמעית שלא היה מעורב בתאונה.

 

5.רכב התובע נבדק יום למחרת אצל שמאי, תוך שצוין בחוות הדעת כי מעורב בתאונה צד ג' שפרטיו "מונית-ספרדי ששון", מספר רישוי 9695026. התובע תיאר את המקרה לפני השמאי ובדיקת הרכב העלתה כי ניזוק בחלקו הקדמי שמאלי ומשכך יש צורך להחליף דלת, כנף קדמי שמאלי וצמיג קדמי שמאלי. סך הכל נזק למוקד נזק לחזית שמאל : סך של 4634.63 ₪. בתצלומים שצורפו ניכר שפשוף ושריטות בדלת שמאל קדמית. התובע הודיע יומיים אחרי קרות האירוע לחברתה ביטוח וחזר על תיאורו, תוך ציון פרטי הנתבע. כן צירף התובע את חוות דעת שמאי (אותו שמאי שבדק את רכבו) של רכב שלישי שנפגע, אשר אף הוא נבדק יום לאחר קרות האירוע, ובעלת הרכב מתארת את המקרה באופן הבא: "רכב צד ג' פגע ברכבי כתוצאה מכך שמונית גרמה לרכב הפוגע לנזק ברכבי". נגרם לה נזק בחזית צד ימין ויש צורך להחליף כנף קדמית ימנית.

6.כן צירף התובע דו"ח פעולה של שוטר שנכח במקום.

מצוין כי בתאריך 3.7.2016 בשעה 13:35 התרחשה תאונה ברחוב ירמיהו שז"ר בין שני כלי רכב צד בצד. צוין כי לדברי התובע אשר נסע בנתיב אמצעי מבין שלושה ישר, "הגיע מונית מנתיב ימני וסטה מנתביו בלי לאותת וכתוצאה מזה נכנס ברכב" שלישי. כן צוין כי "כתוצאה מזה ניהיה פאנצר לקרי בנימין ופגיעה בכנף ימין לסיוון אברהם המונית עזב את המקום אין נפגעים...".

לדו"ח הפעולה צורף נספח מיום 13.10.2016 בו כי "בהמשך לדו"ח פעולה הנ"ל ברצוני לציין כי בתום לב שכחתי לרשום את מספר ל.ז של המונית מספר ל.ז המונית הוא 9695026 לציין כי לא הבחנתי בתאונה שהיא מתרחשת".

 

7.לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים שהוצגו לפניי ושמעתי את הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין התביעה להתקבל.

בניגוד לטענת הנתבע כי לא נכח במקום, לא ירד מהאוטו ולא ראה כל תאונה, התרשמתי מעדותה של העדה שהייתה מהימנה עליי, כי הנתבע היה נוכח גם נוכח בתאונה. יתר על כן: על פי תרחיש התאונה, עת התובע היה באומדן נזקיו מול רכב צד ג', קיים קושי להאמין שדווקא מספר הרישוי של רכב הנתבע שורבב על דרך המקרה לידיו וכי "ייתפס" דווקא לנתבע כדי להטיל עליו את האחריות לתאונה. אכן, השוטר לא ראה את התאונה במו עיניו, אולם הספיק לרשום את מספר הרכב, וכך קיבל התובע את פרטי הנתבע. אף העדה ציינה כי ביקשה מהשוטר לרשום את מספר הרכב "הנמלט". התובע היה עקבי בגרסתו ונמצאו לה תימוכין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ