אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 17006-06-14

ת"ק 17006-06-14

תאריך פרסום : 19/05/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
17006-06-14
10/05/2015
בפני השופטת:
אביבה טלמור

- נגד -
תובעים:
רון שבתאי
נתבעים:
1. דניאל מריו קרפוך
2. אדוארדו זלוטניק

פסק דין

בפני תביעה כספית בה עתר התובע לחייב את הנתבעים להחזיר לו, עבורו ועבור 6 קרובי משפחה נוספים שיצאו יחד עמו לחופשה בת 4 ימים בברצלונה בין התאריכים 31.1.14 ועד 3.2.14 (להלן: "חבילת הנופש"), חבילת נופש שלא סופקה להם בהתאם להסכם דבר שגרם להם סבל ועוגמת נפש מרובים את הסך של - 33,800 ₪ בהתאם לפרוט מרכיבי סכום התביעה המופיע בתביעה כדלקמן:

"א.לינה אוכל וכרטיסים למשחק, סה"כ 2115 יורו שהם 10,046 ₪ (לפי שער של 4.75 נכון ליום בו יצאנו לחופשה). מצורף נספח 6 המאמת סכום זה.

ב.חיוב של 240 יורו ללא הסכמתו מכרטיס האשראי שלי, שהם 1,140 ₪. מצורף נספח 7 המאמת סכום זה.

ג.כרטיס הטיסה בסך 1926 ₪ לאדם כלומר בסה"כ 13,482 ₪. מצורף נספח 8 מחשבון הבנק שלי.

ד.הוצאות אוכל, כ-1,000 ₪ לאדם, בסה"כ 7,000 ₪.

ה.עוגמת נפש – 2,132 ₪."

הנתבעים בהגנתם עתרו לדחיית תביעת התובע שהוגשה נגדם, בשמו ובשם הקבוצה כפי שעולה מתביעתו, בציינם שלא קיימת יריבות כלשהי בין התובע וחבריו לקבוצה לבין הנתבעים ו/או מי מהם שכן התובע ביצע את הזמנת חבילת הנופש לחו"ל עבורו ועבור חבריו לקבוצה דרך אתר אינטרנט השייך לחברת DAILYFLATS (להלן: "החברה") והדגישו כי התובע ציין בתביעתו כי מצא בחיפוש באינטרנט אתר הנקרא "דירות כשרות בברצלונה" ודרכו הזמין את חבילת הנופש. הוסיפו הנתבעים כי התובע וחבריו לקבוצה שילמו לחברה זו את מלוא התשלום עבור חבילת הנופש, וההסכם נחתם בין התובע לחברה כשלתביעת התובע צורף הסכם זה. הנתבעים טענו עוד כי החברה הקימה מחלקה כשרה בספרד בעיר ברצלונה. נתבע 1 הינו מרצה במרכז ללימודי יהדות בברצלונה. נתבע 2 היה תלמידו של נתבע 1, החברה פנתה לנתבעים וביקשה עזרתם לקידום הקמת מחלקה כשרה בחברה ותפקידם של הנתבעים החל והסתיים בהסברה בעברית של פרטי החברה וקידום נושאי נושאי הכשרות בחברה תוך ניסיון לקידום פרויקט כשרות זה, זאת ותו לא, ,ומשכך יש לדחות תביעת התובעים שהוגשה נגדם.

התובע, רון שבתאי ציין בעדותו את הדברים הבאים:

"בחודש דצמבר 13' החלטנו קבוצה של אנשים לטוס לחופשה בת 4 ימים בברצלונה בתאריכים שבין 31.1.14 ל-3.2.14. המטרה היתה חופשה משפחתית ומשחק כדורגל של ברצלונה.

חיפשנו באתר האינטרנט, אנו קבוצה של שומרי מסורת, לא שומרים שבת אבל אני באופן אישי שומר כשרות, חלק מהקבוצה גם, ולכן חיפשנו מקום שיוכל לארח אותנו וייתן לנו תנאים ואוכל כשר. מצאנו את האתר שנקרא דירות כשרות בברצלונה, המציע חבילת נופש כשרה בברצלונה.

השארתי את הפרטים, ותוך פחות מ-24 שעות חזר אליי כב' הרב דניאל שיושב כאן, והתחיל לספר לי על המקום שזה דירות מפוארות, שמדובר על חצי פנסיון עם אוכל מובחר, אוכל ברמה מאוד מאוד גבוהה, וגם הדירות ברמה מאוד מאוד גבוהה. בנוסף, הוא אמר שידאג לנו ל-7 כרטיסים למשחק בברצלונה שהיה צריך להתקיים ב-1.2.14, ואני ביקשתי ממנו שהכרטיסים יהיו במרכז המגרש ושנשב כולם ביחד (7 מקומות). צירפתי את נספח 1, שזו ההתכתבות בינינו.אציין, שהרב דניאל היה זמין מתי שרק רציתי. כאשר התקשרתי הוא ענה. לא היה יום יומיים שלא דיברנו באותה תקופה, לפני הטיול. החלטנו לסגור את העסקה בעלות של 300 יורו לאדם, היינו 7 אנשים, סה"כ 2,100 יורו. העסקה כללה 3 לילות בדירה מפוארת ל-7 אנשים, חצי פנסיון של אוכל כשר ו-7 כרטיסים למשחק בברצלונה.את העסקה סגרנו מול הרב דניאל, שהוא הנתבע 1.אחרי כמה ימים פתאום התקשר אליי אדוארדו, הנתבע 2, שלא דיברתי איתו עד אז. הוא אמר לי פתאום שהרב דניאל נמצא בברצלונה, ומאותו רגע הוא, נתבע 2, איש הקשר שלנו בארץ. אציין, שאדוארדו היה זמין 24 שעות ביממה בכל דבר שהיה לעשות מולו. סיכמתי עם אדוארדו שנשלם מראש את עלות הכרטיסים למשחק + 20% ממחיר הלינה והאוכל, ובסה"כ 1,092 יורו לשלם מראש. שאר הכסף סוכם שנשלם בברצלונה.

אדוארדו אמר שישלחו לי קישור למייל שלי מספרד, כך הם עשו, והזנתי את פרטי האשראי של כל הקבוצה לתשלום כפי שסוכם עם אדוארדו. אני לא יודע לאן הכסף הולך. אני דיברתי עם אדוארדו, והוא היה איש הקשר שלי. אני מילאתי את הפרטים באותה הודעת קישור, גם שלי וגם של האחרים שנתנו לי את פרטי כרטיס האשראי שלהם, וכך שילמנו. גם אדוארדו הבטיח לי 7 כרטיסים צמודים ובמרכז המגרש. מפנה לנספח 2 שצורף לתביעה.

אדוארדו יצר איתי קשר לפני הטיסה, והביא לי את כרטיסי המשחק. כשהוא הודיע לי שהוא מביא לי, הוא אמר שהם לא ביחד וגם לא באמצע המגרש. הבעתי את אכזבתי, ואמרתי לו שזה לא מה שסוכם. במקרה הזה יכולתי גם לקנות בעצמי, אבל בסופו של דבר ויתרנו על זה ולא על זה התביעה. זה משהו בנוסף. אני רק מספר את כדי שהדברים יובהרו.

אדוארדו הבטיח לי שב-12:30 בצהריים כשננחת בברצלונה נפגש איתו במשרד שלו בשעה 12:30, ונכנס לדירה באופן מיידי. שם היינו צריכים לשלם לו את יתרת התשלום המגיעה, והיינו צריכים לקבל את מפתחות הדירה כדי שנוכל להכנס אליה באופן מיידי. נחתנו בברצלונה ביום שישי ב-31.1.14. בשעה 12:30 הגענו למשרד בברצלונה. בהתחלה ניסינו לבקש להחזיר את הכרטיסים של המשחק או להחליפם, אך ללא תועלת. גם אדוארדו היה שם, הוא אמר שהוא מתנצל על כך, וגם הוא התנהל שהחדרים לא יהיו מוכנים ב-12:30 אלא רק בשעה 15:30. בשעה 15:30 אדוארדו ליווה אותנו לדירה, ולתדהמתנו גילינו בדירה 43 קרטונים מלאים באוכל. כב' הרב שדיבר איתנו בהתחלה, וגם אדוארדו שדיבר איתנו, לא דיבר איתנו בכלל על דבר כזה שיהיו בדירה קרטונים של אוכל אלא הבנו שמדובר בחצי פנסיון של אוכל מובחר. זאת אומרת שיגישו לנו. לא שיגישו עם מלצרים אלא שלא שיביאו לנו מראש את כל האוכל ל-4 ימים אלא שכל יום, כך הבנו, יביאו לנו אוכל טרי לאותו יום, חצי פנסיון. זה מה שהבנו. חשוב לי להגיד, בדיעבד אחרי הגשת התביעה, רשמנו מייל נוסף, כאילו אנו אנשים אחרים, והבן של הרב דניאל רשם שהאוכל ברמה גבוהה. "אתם מקבלים חצי פנסיון או פנסיון מלא לפי בקשתך, האוכל ברמה גבוהה", זה מה שהם גם נתנו לי להבין, אבל אי אפשר להבין מזה שנקבל מראש 43 קרטונים מלאים באוכל, וזאת למשך 4 ימים. לא תיארתי שנקבל ארוחות אריזות שמזכירות מנות קרב. ובטח לא את כל האוכל בבת אחת. כך שהיינו ממש בשוק. מה שהביאו לנו זה בשר וסלטים, וזה מחייב לפחות מקרר גדול כדי שהאוכל לא יתקרר. שאלתי את אדוארדו היכן המקרר בדירה, והוא טען שאמור להיות אחד כזה. זאת אומרת שהוא לא ידע מראש אם יש או אין. הוא טען שיש. לאחר שאדוארדו ואני חיפשנו ביחד בדירה את המקרר, גילינו מקרר מיני שבקושי היה יכול להכיל את ארוחת הערב של אותו היום. להמחשה, זה בערך היו שתי ערימות של קרטונים, אשר היו מונחות אחת על גבי השניה מוערמות בסלון עם אוכל, והמקרר היה מקרר קטן מאוד שבקושי יכול היה להכיל ארוחת ערב של אותו יום. אמרנו לאדוארדו שזה לא מה שהבטחנו, ושכל האוכל יזרק לאחר מספר שעות כי הוא חייב להיות בקירור. המקרר קטן כאמור. בתגובה לכך הוא החל להתעצבן ואמר שזה מה שיש. בהמשך הוא השאיר אותנו בדירה עם האוכל, אשר אמור להספיק עד יום שני בערב. כמובן, שכבר למחרת נאלצנו לזרוק את רוב האוכל, כיוון שהוא היה ללא קירור. רק ארוחת הערב של יום שישי, שמנו אותה במקרר, ניסינו לאכול אותה, אבל כפי שמבינים לא יכולנו לאכול אותה, כי האוכל היה מתחת לכל ביקורת.

נאלצנו לאכול במסעדות כל הטיול. בנוסף, גם מגבות לא היו בדירה. כשאדוארדו היה בדירה הוא הבטיח להביא לנו מגבות תוך חצי שעה, אך מאז הוא לא חזר יותר, לא ענה לטלפונים ואבדו עקבותיו. הסיוט נמשך, ובסביבות 17:00 היתה הפסקת חשמל בדירה, זה היה אחרי זמן קצר שאדוארדו יצא מהדירה. התקשרתי אליו והוא לא ענה. מספר פעמים ניסיתי להתקשר, ללא תשובה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ