אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גרינגליק נ' פורמוזה ואח'

גרינגליק נ' פורמוזה ואח'

תאריך פרסום : 31/12/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
12498-04-17
24/12/2017
בפני השופטת עמיתה:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע :
צבי גרינגליק
הנתבעים :
1. ליאור פורמוזה
2. לירון ישראל פורמוזה

פסק דין
 

 

לפניי תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 25.11.16 בחניון התחתון המזרחי של קניון רננים ברעננה (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע, מס' רישוי 19-749-30, נהוג בידי בנו, מר שאול גרינגליק (להלן: "רכב התובע"), ורכב נתבע 1, מס' רישוי 28-604-34, נהוג בידי בנו, נתבע 2 (להלן: "רכב הנתבעים").

 

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה, כמפורט להלן:

1.נזק לרכב, על פי דו"ח שמאי, בסך של- 11,345 ₪.

2. שכ"ט שמאי בסך של- 900 ₪.

3. ירידת ערך הרכב בסך של- 1,390.44 ₪.

 

להוכחת הנזקים הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי ומסמכים.

 

התובע שהוא הבעלים של רכב התובע בו נהג עובר לתאונת בנו, מר שאול גרינגליק, ציין בעדותו את הדברים הבאים:

"אני הבעלים של רכב שמספרו 19-749-30. ביום 25.11.16, נהג ברכב שבבעלותי בני ששמו שאול, והוא נמצא היום באולם ביהמ"ש. הוא נהג ברכב ברשותי ובהסכמתי. הוא הודיע לי שהרכב היה מעורב בתאונה בה פגע ברכב שלי רכב שמספרו 28-604-34 שבבעלות פורמוזה ליאור, ונהג בו פורמוזה לירון. לרכב שלי נגרמו נזקים. הנזק לרכב, ע"פ דו"ח שמאי מסתכם בסך של 11,345 ₪. שכ"ט שמאי 900 ₪ וירידת ערך הרכב 1,390.44 ₪. אני צירפתי לתביעה את כל המסמכים המעידים על הנזק. אני מציין שבניגוד לטענת הנתבעים, לפיה לא תיקנתי את הרכב, אני מודיע שאני תיקנתי את הרכב ואני מציג לביהמ"ש קבלת המעידות על תיקון הרכב, מוגשים ומסומנים יחד ת/1. כמו כן, אני מבקש לציין שעד היום הנתבעים לא שילמו את סכום הנזקים, למרות שכפי שציין בפניי בני, הם אחראיים לתאונה נשוא הדיון. אני גם מציין שאני הבעלים של הרכב, ולכן טענת הנתבעים בכתב ההגנה, שאני לא הבעלים של הרכב – לא נכונה. אני הצגתי היום בפני הנתבעים ונציג חב' הביטוח מטעמם שנמצא באולם ביהמ"ש שאני הבעלים של הרכב. יום או יומיים לאחר התאונה, בני מילא פרטים לחב' הביטוח, ואני מגיש לביהמ"ש את ההודעה שמילא בני עבור חב' הביטוח שבה הרכב שלי מבוטח – המסמך מוגש ומסומן ת/2. שקלנו אם להפעיל את הביטוח שלנו או לא, אמרתי לבני שיש השתתפות עצמית שהוא יצטרך לשאת בה אם הוא אשם בתאונה, ושתהא עלות גבוהה יותר בפרמיית הביטוח. בני לא הסכים להפעיל את הביטוח שלנו, כי הוא טען שהוא לא אחראי לתאונה משום שפגעו ברכב שלו שעה שהרכב שבו הוא נהג היה בעצירה מלאה. נציגי חברות הביטוח דברו ביניהם ובסופו של דבר, הנתבעים לא הסכימו לשלם את הנזק והיה עליי להגיש תביעה זו. הרכב לכן נכנס למוסך כחודש לאחר מועד התאונה, בשל השיח שהיה בין חברות הביטוח. בסעיף 22 לכתב ההגנה, כתוב שהגשתי תביעה בגין עגמת נפש, אבל אני מציין כי לא הוגשה בתביעה כל עתירה עבור עגמת נפש, כך שהדברים נרשמו ללא בסיס. מבקש לפסוק את סכום התביעה בצירוף ריבית הפרשי הצמדה והוצאות".

 

עד מטעם התובע, מר שאול גרינגליק, אשר נהג ברכב התובע עובר לתאונה ותוצאותיה, תיאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו את הדברים הבאים:

" ביום 25.11.16, נהגתי ברכב שהוא בבעלות אבי, רכב שמספרו 19-749-30 נהגתי בחניון התחתון המזרחי של קניון רננים ברעננה. נהגתי בכיוון היציאה מהחניון. אני נסעתי לכיוון היציאה מהחניון, הייתי צריך לעשות עיקוף בהתאם למבנה של היציאה מהחניון, כלומר לפנות ימינה מהחניה שבה הייתי, ולהמשיך לנסוע ישר ואז הייתי צריך לפנות שמאלה ולנסוע מרחק אורך של בערך אורך שתי מכוניות ולכן פניתי שמאלה לאט והמשכתי בנסיעה והתקרבתי לצומת שקיימת בחניון התחתון. זו צומת שמשמאלי יש כביש ישר ומימיני יש ירידה לחניון 2-. נסעתי לאט, טווח הראייה שם מוגבל. ואז ראיתי מצד שמאל שלי רכב שמגיע במהירות בנסיעה בתוך החניון ואז לחצתי על הברקס ועצרתי ומיד הרכב הזה פגע בצד שמאל קדמי של הרכב שלי, ונגרמו נזקים. אחרי התאונה הסתבר שמי שנהג ברכב זה הנתבע 2, לירון, והרכב הוא בבעלות הנתבע 1. יצאנו מכלי הרכב, החלפנו פרטים, אני משרטט שרטוט ללא מידות - מוגש ומסומן ת/3. אני מסמן בספרה 1 את המקום שממנו יצאתי בנסיעה בתוך החניון. אני מסמן את הכבישים שבתוך החניון. נסעתי לכיוון החץ, התקדמתי בנסיעה, הייתה פניה שמאלה כיוון נסיעתי, שאני ממשיך ומסמן בחיצים. המשכתי בנסיעה למרחק הקצר שאמרתי שהוא באורך של בערך שתי מוכניות, שאני מסמן אותן בספרות 2 ו-3, שהן חנו במקומות החניה, והגעתי לצומת שאני מסמן אותה בספרה 4. נכנסתי לצומת המסומנת בספרה 4 כדי לחצות אותה ולהמשיך בנסיעה ישר, כיוון נסיעתי, ואז הגיע הרכב של הנתבעים מצד שמאל שלי, מהכיוון שאני מסמן בספרה 5, ואותו רכב התקדם בנסיעה לכיוון הצומת, כפי שציינתי, ואת הרכב הזה אני מסמן בספרה 6, והוא נכנס לצומת בנסיעה שוטפת בלי לעצור ופגע ברכב שלי. אני לא הייתי באמצע של הצומת, כשהרכב הזה בא ופגע ברכבי. אני מסמן את הרכב של הנתבע בספרה 6 כאמור. התאונה הייתה בתחילת הצומת ולא במרכזה. השרטוט שהגשתי הוא כאמור ללא מידות, אלא כדי להמחיש את כיווני הנסיעה בחניון התחתון של רננים, בו הייתה התאונה. אני טוען שהאחריות על התאונה מוטלת על הנתבעים, שכן הרכב שלי היה בעצירה בזמן שהרכב של הנתבעים פגע ברכב שלי. החלפנו פרטים כאמור, וכל אחד נסע לדרכו. לרכב שבו נסעתי נגרמו נזקים, וצורפו מסמכים לתביעה להוכחת הנזקים ואבי טיפל בכל הנושא הקשור לנזק".

 

עד מטעם התובע, מר עמית קורני, ציין בעדותו את הדברים הבאים:

"ביום התאונה, 25.11.16, הייתי ברכב שבו נהג שאול, ישבתי ברכב במושב הקדמי ליד הנהג. היינו בנסיעה ביציאה מחניון בקניון רננים ברעננה. המדובר בחניון התחתון. נסענו כשאנחנו בכיוון היציאה מהחניון, פנינו שמאלה והתקרבנו לצומת לאזור שאין חניות, אלא רק בצד שמאל כיוון נסיעתנו יש רכבים שחונים וגם עמוד כך שלא רואים יותר מדי. בפינת הצומת בצד שמאל כיוון נסיעתנו היה עמוד, שאני מסמן אותו על ת/3 בספרה 7. העמוד הזה הוא ממש בפינה והוא מסתיר במידת מה את שדה הראייה לכיוון צד שמאל של הצומת. שאול התקדם בנסיעה קצת לתוך הצומת, כשהוא נוסע באטיות, כי גם היינו אחרי פניה שמאלה כיוון נסיעתנו, וגם היה העמוד בצד שמאל של הצומת, כיוון נסיעתנו. כשהגענו לצומת, קצת לתוך הצומת, עצרנו ואני לא הסתכלתי שמאלה אבל שמעתי את שאול צועק "לא לא!" ורכב שהגיע מצד שמאל כיוון נסיעתנו פגע ברכב שלנו מצד שמאל ונגרמו נזקים. אחרי התאונה ירדנו מכלי הרכב והנהגים החליפו פרטים".

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ