אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ש.י. אינסטלציה נ' דאניאל ואח' 19/01/11

ש.י. אינסטלציה נ' דאניאל ואח' 19/01/11

תאריך פרסום : 20/01/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי נצרת
272-08
19/01/2011
בפני השופט:
זיאד הווארי

- נגד -
התובע:
ש.י. אינסטלציה תשתית ושמאי בע"מ
הנתבע:
1. רימון דאניאל
2. דאניאל דאניאל
3. ג'וני דאניאל
4. דאניאל ג'וני בע"מ

פסק-דין

פסק דין

1.לפניי שתי תביעות אשר על פי הסכמת הצדדים, ובהחלטתי מיום 16/03/10, אוחד הדיון בהן. התביעה הראשונה בת.א. 272/08, הוגשה כנגד דאניאל רימון (להלן: "רימון"), דאניאל דאניאל (להלן: "דאניאל"), דאניאל ג'וני (להלן: "ג'וני"), וכן נגד חברת דאניאל ג'וני בע"מ (להלן: "חב' ג'וני בע"מ), בה עתרה התובעת לפסק דין הצהרתי, אשר יצהיר כי רימון ודאניאל הינם הבעלים יחד עם ג'וני של חב' ג'וני בע"מ, וזאת בחלקים שווים ביניהם.

בתביעה זו טענות התובעת בתמצית, כי חב' ג'וני בע"מ, אשר רשומה על שמו של ג'וני, היא למעשה בבעלות משותפת של ג'וני עם שני אחיו הבגירים דאניאל ורימון, על כן עתרה להורות על שיוך נכסי חב' ג'וני בע"מ לדאניאל, רימון וג'וני, בחלקים שווים, וכן על הרמת מסך לפי סעיף 6 לחוק החברות תשנ"ט – 1999 (להלן: "חוק החברות").

התביעה השניה בת.א. 273/08 הוגשה נגד דאניאל, רימון, חב' דאניאל דאניאל בע"מ (להלן: "חב' דאניאל בע"מ") וכן נגד ג'מיל וודאד דאניאל, שהם הוריהם של דאניאל, רימון וג'וני (להלן: "ההורים או ג'מיל וודאד"), וכן נגד חב' מטאנס מיכאל בע"מ, אשר הייתה הבעלים של הדירה הרשומה בשם ההורים (להלן: "חב' מטאנס בע"מ"). בנוסף הוגשה נגד מנהל מקרקעי ישראל שהיה הבעלים של הקרקע עליו קיימת הדירה נשוא המחלוקת (להלן: "המנהל"). בתביעה זו עתרה התובעת לפסק דין הצהרתי, אשר יצהיר כי דירת המגורים הרשומה על שם ההורים, שייכת לרימון ודאניאל, מכוח נאמנות קונסטרוקטיבית.

2.רקע עובדתי:

א.התובעת חב' בע"מ ורשומה כדין בישראל. התובעת עוסקת, בין היתר, באספקת מוצרי אינסטלציה ותשתית.

ב.התובעת סיפקה מוצרי תשתית ואינסטלציה לחברת דאניאל בע"מ, שהייתה בבעלות הנתבעים דאניאל ורימון.

ג.דאניאל ורימון נקלעו לקשיים כלכליים ולא שילמו את חובם לתובעת, ונכון ליום הגשת שתי התביעות, נותרה יתרת חובם לתובעת בתיק ההוצל"פ על סך של – 384,916 ₪. עקב חוב זה הוגשו שתי התביעות שלפניי.

ד.בכתב ההגנה שהגיש המנהל, ציין כי אין לו כל עניין בתביעה, והוא יכבד כל פסק דין שיינתן על ידי בית המשפט, נוכח האמור ביקש לפטור אותו מההופעה לדיונים, בהחלטתי ביום 22/01/09 החלטתי לפטור את המנהל מההופעה לדיונים.

ה.בישיבה ביום 18/05/09 הצהירה ב"כ חב' מטאנס בע"מ כי הינה חב' משכנת ומנהלת רישום זכויות של הדירות שמכרה, היא תכבד כל פסק דין אשר יינתן על ידי בית המשפט, נוכח הצהרה זו ניתן פסק דין המורה על מחיקת חב' מטאנס בע"מ ללא צו להוצאות.

3.חרף העובדה כי הדיון אוחד בשתי התביעות, מאחר והמדובר בעילות שונות, ואין זהות מלאה של כל הנתבעים בשתי התביעות, הנני מוצא לנכון לדון בכל אחת משתי התביעות בנפרד, עם זאת, ראוי לציין כבר עתה כי העדים אשר הובאו על ידי הצדדים, העידו ברצף בשני התיקים, על כן ובמסגרת פסק דין זה, אנסה להידרש לכל אחד מהעדים ככל שהעדות כולה או חלקה רלוונטית לתיק הספציפי שאדון בו.

א.התביעה הראשונה בת.א. 272/08:

1:כאמור התובעת סיפקה מוצרי תשתית ואינסטלציה לחב' דאניאל בע"מ, אשר הייתה בשליטת דאניאל ורימון. התובעת טענה, כי לאחר שהנתבעים נתקלו בקשיים כלכליים, הם פנו לאחיהם הקטן ג'וני לצורך הקמת חברה חדשה, ולשם המשך פעילותם העסקית במסגרת החברה החדשה - חב' ג'וני בע"מ, אשר נרשמה בשמו של ג'וני בלבד. לטענת התובעת, חב' ג'וני בע"מ נמצאת בפועל בשליטתם המשותפת של דאניאל, רימון וג'וני, וכי שלושת האחים יחד, הם המנהלים של החברה ובעלי השליטה בה. התובעת טענה עוד, כי דאניאל רוקן את חב' דאניאל בע"מ מתוכנה, הקים חב' חדשה עם אחיו הקטן, והעביר את כל פעילותו העסקית לחברה החדשה באופן מלאכותי ולמטרה אחת ויחידה של התחמקות מנושים.

מנגד, הכחישו הנתבעים את כל הטענות אשר פורטו בכתב התביעה. לטענתם חב' ג'וני בע"מ הינה חב' פרטית, אשר הוקמה בשנת 2000 ע"י ג'וני, והיא מנוהלת ונשלטת על ידו בלבד. לתמיכה בטענותיהם, צירפו הנתבעים להגנתם עותק מהבקשה לרישום חב' ג'וני בע"מ, אשר הגיש ג'וני, בקשה זו אושרה ע"י רשם החברות ביום 21/08/2000, בנוסף צירפו תקנון החברה לפיו הון המניות הרשום של החברה, הינו 39,000 ₪, והמחזיק הבלעדי של כלל מניות החברה, הינו ג'וני.

2:להוכחת טענותיה, הגישה התובעת תצהיר עדות ראשית מטעם מנהלה של התובעת מר שמאי יעקב (להלן: "מר יעקב"), אשר צורף לו דף חשבון מתיקי ההוצל"פ שפתחה התובעת כנגד הנתבעים דאניאל ורימון. המנהל נחקר בחקירה נגדית בבית המשפט. כמו כן העיד מטעם התובעת מר איבגי מרדכי (להלן: "החוקר") שהינו חוקר פרטי אשר נדרש ע"י התובעת לערוך חקירה אודות חב' ג'וני בע"מ. במהלך חקירתו הוגשו על ידי התובעת הדיסק והתמליל של קלטת לשיחה שנוהלה בינו לבין ג'וני (ראה ת/1 + ת/2).

מטעם הנתבעים הוגשו תצהירי עדות ראשית, והעידו בבית המשפט הנתבעים דאניאל, רימון וג'וני. כמו כן העידה האם ודאד, ובשל מחלתה נחקרה על תצהירה בביתה.

כאמור, אלה העדים שהובאו מטעם הצדדים בשני התיקים.

3:כזכור, הסעדים הנדרשים בתביעה עסקינן, מתחלקים לשניים, הסעד הראשון הינו, להכריז כי חברת ג'וני בע"מ הינה למעשה בבעלות משותפת של שלושת האחים דאניאל, רימון וג'וני, זאת על אף שחברה זו רשומה בספרי רשם החברות בבעלותו הבלעדית של ג'וני, רק אם סעד זה יתקבל, יהא עליי להידרש לסעד השני שהוא בחינת הרמת מסך ההתאגדות בין שלושת האחים – דאניאל, רימון וג'וני לבין חב' ג'וני בע"מ.

אקדים ואציין כבר עתה, כי לצורך ההכרעה בסעד השני, אנו נדרשים לבחון את החלת סעיף 6 לחוק החברות. סעיף זה קובע בלשון ברורה ונהירה שאינה משתמעת לשני פנים, כי ניתן במקרים חריגים שפורטו באותו סעיף, להרים מסך בין חברה לבין בעל מניה בה, ולא ניתן להרים מסך למי שאינו בעל מניה באותה חברה (ראה בהקשר זה ע"א (ת"א) 1659/08 אמיר בוקס נ. קבוצת וילנאי לשיווק בע"מ (פורסם בנבו), בש"א (נצרת) 2734/04 עו"ד עמראן ח'טיב, כנאמן על נכסי החייב סלים יוסף נ. סלים יוסף (פורסם בנבו)). זאת ועוד, סעיף 6 לחוק החברות הנ"ל, תוקן בתאריך 17/03/05, ועל פי התיקון הוחמרו התנאים אשר על פיהם ניתן להרים את המסך, דבר המלמד על מגמת המחוקק שהינה לצמצם יותר את השימוש בהרמת המסך.

4:לעניין הסעד הראשון, השאלה לה הנני נדרש הינה, האם התובעת עמדה בנטל והרימה את נטל ההוכחה המוטל על שכמה, אשר על פיו חברת ג'וני בע"מ הינה בבעלות שלושת האחים בחלקים שווים ביניהם ובאם לאו? למעשה טענת התובעת בתמצית, כי הנתבעים דאניאל ורימון, אשר חייבים כספים לתובעת, ניסו לחמוק מתשלום חובם, וזאת בעזרת הברחת הנכסים והקמת חברה חדשה בשמו של אחיהם הקטן ג'וני.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ