אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פרץ נ' לוי

פרץ נ' לוי

תאריך פרסום : 04/03/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום עפולה
8171-12-10
04/03/2011
בפני השופט:
שאדן נאשף-אבו אחמד

- נגד -
התובע:
עינב פרץ
הנתבע:
משה לוי

החלטה

מהות הבקשה

בפניי בקשה לצו עשה זמני שיורה למשיב מס' 1 להסיר כל הפרסומים הנוגעים למבקשת מאתר האינטרנט המופעל על ידו, "עפולה CT" בכתובת www.afula –ct.org.il, וזאת עד להכרעה בתובענה העיקרית שהגישה המבקשת ושעניינה פרסום לשון הרע. בהחלטתי מיום 18.12.2010 (המועד שבו הובאה הבקשה לעיוני), נעתרתי לבקשה, במעמד צד אחד, והוריתי למשיבים על הסרה מיידית של הפרסומים נשוא הבקשה והנוגעים למבקשת מאתר האינטרנט המופעל על ידם שכתובתו כנ"ל.

המבקשת (להלן: "המבקשת" או "עינב"), הינה מבקרת פנים בעיריית עפולה, אשר מונתה לתפקיד זה בשנת 2005. המשיב מס' 1 (להלן: "משה"), מכהן כיום כחבר מועצת העיר הפועל במסגרת האופוזיציה, שימש בעבר כסגן ראש העיר עפולה ואשר נטען לגביו, כי הוא נמנה על מייסדי האתר האמור. בנוסף, הוגשה הבקשה כנגד המשיב 2, עו"ד יצחק מירון (להלן: "יצחק"), ראש עיריית עפולה לשעבר, בהיותו עורך האתר הרשמי, וזאת לפי נתוני איגוד האינטרנט הישראלי שצורפו לבקשה. במובחן מהבקשה לסעד זמני, התובענה העיקרית הוגשה כנגד משה ואיגוד האינטרנט, בעוד שעו"ד יצחק מירון לא צורף כבעל דין בתביעה העיקרית. כבר אומר ואציין, כי הצדדים הגיעו לידי הסכמה, אשר קיבלה תוקף של החלטה, ולפיה תימחק הנתבעת מס' 2, איגוד האינטרנט, כצד מן ההליך העיקרי.

קיימתי דיון בבקשה במעמד שני הצדדים, במהלכה נחקרו המבקשת והמשיב מס' 1, שהיה מיוצג על ידי עו"ד יצחק מירון, המשיב מס' 2. בתום הדיון הנ"ל הוריתי על הותרת הצו הארעי על כנו, עד למתן החלטה בבקשה לגופה. לבקשת הצדדים, אפשרתי הגשת סיכומים בכתב. משהוגשו הסיכומים לתיק, הנני נדרשת כעת להכריע במחלוקת הנטושה בין הצדדים לגופה, כאשר במרכזה עומדת השאלה, האם יש להורות על מתן צו מניעה זמני המורה על המשך הסרת הפרסומים הנוגעים למבקשת מאתר האינטרנט הנ"ל, וזאת עד תום ההליכים העיקריים בתיק דנן, או שמא לבטל את צו המניעה הארעי באופן שיאשר את חידוש הפרסום נשוא הבקשה.

אין מחלוקת בין הצדדים, כי המשיב מס' 2, עו"ד יצחק מירון, הינו הבעלים הרשום של אתר האינטרנט נשוא הדיון. עוד אין חולק, כי משה (המשיב 1) הינו אחד ממייסדי האתר, שהוקם על ידי חברי האופוזיציה בעיריית עפולה בתאריך 21.09.2010, שאליהם משתייך משה. קודם להגשת הבקשה דנן פנתה המבקשת אל המשיב 1 בדרישה להסרת הפרסומים נשוא הבקשה, אך פניותיה בנדן כלל לא נענו. מכאן, הבקשה שלפניי. אוסיף ואומר, כי בתמיכה לבקשתה, צירפה המבקשת שורה של כתבות מן העיתונות בהן מופיע משה כאחד מיוזמי האתר, וכן דואר אלקטרוני ששלח משה ובו מודיע הלה על השקת האתר.

הפרסומים

כאמור, עניינה של הבקשה שבפניי, פרסומן של שתי כתבות באתר האינטרנט בתאריכים 16.11.2010 ו- 24.11.2010 (להלן: "הפרסומים"). מפאת חשיבותן, אביא את עיקר נוסחן, כלהלן:

הפרסום הראשון: "מבקרת הפנים בעירייה, תפקיד מהותי, עם שיניים או פיקציה ומראית עין

"כוונת המחוקק, נציבות שירות המדינה ומרכז השלטון המקומי, בהצבת מבקר פנים, בכל רשות מקומית, יועדה לקבלת בקורת שוטפת, בזמן אמת, על ההתנהלות היום יומית של הרשות ... גב' עינב פרץ ... החלה עבודתה בעירייה לפני שנים אחדות בהיקף משרה של פחות מחצי משרה ... לאט ובהדרגה הועלה שכרה, הוגדל היקף משרתה, באופן ישיר ובהתאמה לשביעות רצון הממונה, ראש העיר".

"גב' פרץ, התערתה והשתלבה בצוות העירייה הבכיר, היא נהנית מההטבות הניתנות לבכירים, נוסעת מידי פעם לחו"ל, במשלחת העירייה וכמייצגת את העיר, מקבלת מראש העיר הטבות מפליגות, המעלות סימן שאלה גדול על יכולתה לתפקד, באובייקטיביות, בנחישות, ללא מורא, ללא משוא פנים, כפי שנדרש, בתיאור תפקידה ...".

"חלק גדול מהביקורת המופנית ממבקר המדינה, כלפי עיריית עפולה, לא הייתה מתרחשת, אילו מבקרת הפנים הייתה מבצעת עבודתה כהלכה, מתריעה בפני החריגות שהתבצעו ומונעת אותן ... ראש העיר ... פעל מראשית דרכו, 'לסרס' את עבודת המבקרת, לקרבה אליו, להעטיר עליה, הטבות, "צ'ופרים", כמו נסיעות לחו"ל ולהטיל עליה תפקידים נוספים (רכזת הרישום לגנים) כל זאת, כדי מבקרת הפנים לא "תטריד" אותו ב"מכשולים ואבני נגף" אותם צריך לעבור ועל פיהם צריך להתנהל, כל ראש עיר המבצע עבודתו לפי סדרי שלטון תקינים".

"גב' עינב פרץ, האמורה, כאמור, ל"עמוד בשער", לצאת חוצץ נגד התנהלות קלוקלת, שגויה ומוטעית, למנוע חריגות, הפרות, בזבוז כספי ציבור ועוד, אינה מסוגלת לפעול באופן אובייקטיבי ולבצע עבודתה על פי הנדרש והאחריות על כך נופלת על ראש העיר!!!".

הפרסום השני: כך מתגמלים בעיריית עפולה מי שנרדם בשמירה

"למרות המחדלים והליקויים שנחשפו ע"י מבקר המדינה ושלא אותרו ע"י מבקרת העירייה- החליט ראש העיר לתגמלה ולהעלות את שכרה בעשרות אחוזים. מעניין מדוע ... לאור הביקורת המוטחת לאחרונה, כלפי ראש העיר ומבקרת העירייה, רו"ח עינב פרץ, ע"י האופוזיציה וע"י תושבים רבים, שמאסו בשחיתות שלטונית ובסדרי מנהל קלוקל, היה מצופה מראש העיר לעשות חשבון נפש, לבדוק טעויות, להקפיד על ניראות ועל הפרדה מוחלטת של מבקרת הפנים מבכירי העירייה, על מנת לא להעמידה בפני ניגוד אינטרסים ועל מנת לא לפגוע ביכולתה לתפקד ללא משוא פנים.

...

... וראש העיר ... לא רק שאינו מפשפש במעשיו, מפיק לקחים ולומד משגיאות, אלא גומל בהעלאת שכר למבקרת הפנים. האם מדובר בתגמול על היותה לויאלית כלפיו, בכך שלא התריעה על כל החריגות, המחדלים וההפרות, כפי שבאו לידי ביטוי מובהק וחד משמעי בדו"ח החמור האחרון של מבקר המדינה?

נזכיר לקוראים שתפקידה היחיד של מבקרת הפנים הוא להתריע, למנוע, לכוון ולהנחות את התנהלות העירייה בכל התחומים בהם ניתן "למעוד", עם מרכאות ובלעדיהן.

לשם כך היא מקבל שכר. לשם כך היא נמצאת בעירייה. לשם כך בלבד!".

"לא על מנת לעסוק ברישום ילדי הגנים, לא לרכז את פרויקט החלפת הטלפונים הניידים לעובדים, לא על מנת לייצג את העירייה במשלחות ייצוגיות לחו"ל!!! כפי שעושה המבקרת בעיריית עפולה. קשה להימנע מהמסקנה שכל ההטבות והצ'ופרים שראש העיר מעטיר עליה באים על מנת 'לסרס' את יכולתה לתפקד ולמנוע ממנה לבצע את תפקידה, בבחינת 'יד רוחצת יד': אני אדאג להיטיב את תנאייך ואת תמנעי מלחשוף מחדלים הזועקים לשמיים".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ