אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק תא"מ 720336-08

פסק-דין בתיק תא"מ 720336-08

תאריך פרסום : 21/02/2012 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום תל אביב - יפו
720336-08
04/09/2011
בפני השופט:
רונן אילן

- נגד -
התובע:
מירס תקשורת בע"מ
הנתבע:
1. היחידה שרותי אבטחה בע"מ
2. איגור רוזנשטיין
3. אומר דב רוזנברג
4. איגור רוזנשטיין
5. מיכאל ג'רציקוב

פסק-דין

בפני תביעה לתשלום סך של 26,158 ש"ח בגין שירותי תקשורת שהעניקה התובעת והודעת צד ג' במסגרתה עותר הנתבע 3 לחיוב צדדי ג' בכל סכום בו יחויב כלפי התובעת.

במוקד התביעה העיקרית עומדת טענת התובעת לפיה יש להשית על הנתבעים 2 ו- 3, מנהליה ובעלי השליטה של הנתבעת 1, חבות אישית בפירעון חובותיה הן בעילה שטרית ובפרט כאשר חובות אלו נוצרו במהלך התקופה בה חדלה הנתבעת 1 מפעילות. במוקד ההודעה לצד ג' עומדת טענת הנתבע 3 לפיה המסמך עליו חתם עם צדדי ג', אשר כותרתו "זכרון דברים", מהווה חוזה מחייב למרות שבמסגרתו נכתב שאיננו אלא "הצהרת כוונות".

הצדדים

1.      התובעת הינה חברה העוסקת במתן שירותי תקשורת למנויים. הנתבעת 1 (להלן: "הנתבעת") הינה חברה פרטית אשר במועדים הרלוונטיים לתביעה זו, 2004 - 2007, עסקה במתן שירותי אבטחה, שמירה, ניקיון וייעוץ בטחוני.

2.      איגור רוזנשטיין (הנתבע 2 וצד ג' 1; להלן: "איגור"), אומר דב רוזנברג (הנתבע 3; להלן: "דב") ומיכאל ג'רציקוב (צד ג' 2; להלן: "מיכאל") הינם או היו במועדים השונים הרלוונטיים לתביעה זו בעלי מניות ומנהלים בנתבעת.

העובדות

3.      במהלך 2002 יוסדה הנתבעת על ידי דב וגב' עליזה רייכבך ובהסכם מיום 15.3.03 הצטרפו איגור ומיכאל לבעלי המניות של הנתבעת ולכל אחד מהם הוקצו 26% ממניות הנתבעת.

4.      במהלך פעילותה, בשנים 2004 - 2006, התקשרה הנתבעת בהסכם עם התובעת ובמסגרתו קבלה הנתבעת שירותי תקשורת מהתובעת ורכשה ממנה מכשירי טלפון אשר שודרגו מפעם לפעם. במהלך העסקאות שבוצעו באותה התקופה, חתם איגור ב- 5.2.06 בערבות אישית על שטר חוב צמוד מדד בסך 5,600 ש"ח להבטחת התחייבויות הנתבעת וב- 11.10.06 חתם אף דב בערבות אישית על שטר חוב צמוד מדד בסך 9,200 ש"ח להבטחת התחייבויות הנתבעת לתובעת.

5.      ביום 20.10.06 נחתם מסמך אשר כותרתו "זיכרון דברים" (להלן: "הזכ"ד") בין דב מצד אחד לבין איגור ומיכאל מצד שני. לפי הזכ"ד, מוכר דב לאיגור ומיכאל את כל זכויותיו בנתבעת ואילו איגור ומיכאל מתחייבים ליטול על עצמם את כל ההתחייבויות והזכויות בקשר עם הנתבעת. יחד עם זאת, בסעיף 5 בזכ"ד נקבע כי "מסמך זה הינו הצהרת כוונות בין הצדדים עד לחתימת ההסכם בינם בפועל" ובסעיף 6 בזכ"ד נקבע כי ההסכם מותנה בהעברת הזכויות ברישיון המיוחד אשר מחזיקה החברה. לאחר חתימת הזכ"ד, ביום 7.12.06, נמסרה מטעמו של דב הודעה לרשם החברות בדבר העברת מניותיו בנתבעת. ביום 6.2.07, בעקבות פניית ב"כ איגור ומיכאל, תוקן הרישום ברשם החברות ודב שוב נרשם כבעל מניות בנתבעת.

6.      ביום 10.11.06 נמסרה לתובעת הודעה בכתב בדבר העברת בעלות ב- 13 מכשירי טלפון של הנתבעת ובבעלות הנתבעת נותרו מכשירים נוספים. בין המכשירים שנותרו בבעלות הנתבעת, היו 8 מכשירים אשר בגינם התחייבה הנתבעת להיות מנויה לשירותי התובעת במשך 36 חודשים לפחות.

7.      במהלך מאי 2007 חדלה הנתבעת מלשלם לתובעת עבור השימוש במכשירי הטלפון שבבעלותה ובנובמבר 2007 נותקה הנתבעת משירותי התובעת. נוכח טענות התובעת ליתרת חוב של הנתבעת בסך של 26,158 ש"ח הוגשה תביעה זו הן נגד הנתבעת והן נגד איגור ודב בטענה לחבות אישית לחובות הנתבעת או חלק מהם. דב מצידו, הגיש הודעת צד ג' נגד איגור ומיכאל.

טענות הצדדים והראיות

8.      לטענת התובעת, נותרה הנתבעת חייבת לה סך של 11,359 ש"ח, המבטא את חשבוניות השימוש השוטף בשירותי התובעת ואשר לא שולם בידי הנתבעת.

עוד טוענת התובעת כי במהלך התקשרותה עם הנתבעת רכשה הנתבעת מכשירי טלפון בגינם התחייבה להיות מנויה לשירותי התובעת לפחות 36 חודשים. נוכח אי תשלום החוב השוטף כאמור, נותקה הנתבעת משירותי התובעת בנובמבר 2007, כאשר לעת הניתוק נותרו בחזקת הנתבעת 8 מכשירי טלפון בגינם טרם חלפה תקופת ההתחייבות. בגין אתם 8 מכשירים, טוענת לפיכך התובעת שיש להשית על הנתבעת עמלת יציאה בסך של 11,399 ש"ח.

ביחס לנתבעים הנוספים, איגור ודב, טוענת התובעת שיש לחייב את איגור בסך של 5,600 ש"ח ואת דב בסך של 9,200 ש"ח על יסוד שטרי החוב עליהם חתמו וכן לחייבם אישית בחוב השוטף של הנתבעת, בסך 11,359 ש"ח, תוך השתת חבות אישית נוכח מודעותם לכך שהנתבעת צורכת את שירותי התובעת בלא כוונה לשלם בגינם.

9.      התייחסות איגור לטענות התובעת עברה שינוי במהלך ההתדיינות. בתחילה, בכתב ההגנה ובתצהיר העדות הראשית (סע' 5 למשל) טען איגור כי איננו חייב דבר לתובעת שכן כל המכשירים בהם החזיקה הנתבעת הועברו לחברה אחרת ולחילופין, אחריותו האישית מוגבלת לסך הנקוב בשטר החוב עליו חתם, 5,600 ש"ח. בתחילת ישיבת ההוכחות מאידך, חזר בו איגור מטענה זו ואישר את חבותו לתובעת על יסוד שטר החוב (עמ' 6, ש' 18 בפרוט') וכך גם טען בסיכומיו (כאמור בפרק המבוא לסיכומים). משכך, נותר איגור חולק אך ורק על ניסיון התובעת לייחס לו אחריות אישית לחובות הנתבעת העולים על הסכום הנקוב בשטר החוב.

10.  לטענת דב, בהתאם לזכ"ד הועברו על ידו לאיגור ולמיכאל כל זכויותיו והתחייבויותיו בחברה, לרבות אלו נשוא תביעה זו. התובעת, כך טוען דב, הסכימה לזכותו להסבת התחייבויותיו וכך גם נכתב בשטר החוב, שלכן איננה יכולה לבוא עימו חשבון על חוב שנוצר כחצי שנה לאחר הזכ"ד. עוד טוען דב כי תחשיבי התובעת שגויים ועל כל פנים אין אפשרות להשית עליו מחויבות העולה על שטר החוב עליו חתם בסך 9,200 ש"ח.

11.  בנוסף לכתב ההגנה, הגיש דב הודעת צד ג' נגד איגור ומיכאל. לטענת דב, הזכ"ד מבטא חוזה מחייב, מניותיו הועברו ואילו איגור ומיכאל נטלו על עצמם את התחייבויותיו בקשר עם הנתבעת, כולל כלפי התובעת. ככל שהוא ימצא חייב כספים לתובעת, טוען לפיכך דב שיש לחייב את איגור ומיכאל לשאת בהתחייבויות אלו.

12.  בתגובתם להודעה לצד ג', טוענים איגור ומיכאל כי הזכ"ד לא התגבש כלל לכדי הסכם מחייב ואין לו כל תוקף מחייב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ