אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק תא"מ 6356-03-09

פסק-דין בתיק תא"מ 6356-03-09

תאריך פרסום : 01/03/2012 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום חדרה
6356-03-09
06/09/2011
בפני השופט:
הדסה אסיף

- נגד -
התובע:
1. חברת עורכי דין עזריאלנט לישראל
2. ח.פ 512647397

הנתבע:
שושי מור
פסק-דין

רקע וטענות הצדדים

 1. ראשיתו של הליך זה, בבקשה שהגישה התובעת בלשכת ההוצאה לפועל לשם ביצוע שטר חוב, עליו חתם הנתבע ביום 02.11.08.

התובעת הנה חברת עורכי דין.

הנתבע חתום על שטר חוב לטובת התובעת, וכן על הסכם שכ"ט לפיו מסר לתובעת את הטפול בענייני הגירושין שלו מאשתו.

 1. הסכום המופיע על שטר החוב הנו 114,345 ש"ח, אולם התובעת דרשה פירעון של סך 28,297 ש"ח בלבד. זאת, לטענתה, בגין 25 שעות עבודה בענייניו של הנתבע, בשכר של 980 ש"ח בתוספת מע"מ לשעה.
 1. הנתבע הגיש ביום 03.03.09 התנגדות לביצוע שטר, וביום 15.06.09 התקיים דיון בהתנגדות בפני כב' הרשם שמעון רומי. כב' הרשם נתן את החלטתו ביום 13.08.09, ולפיה, ניתנה לנתבע רשות להגן.

טענות התובעת

 1. אקדים ואומר שחלק ניכר מטענות התובעת הן טענות עובדתיות - שבחלקן המכריע לא הוכחו - כאשר התובעת בחרה שלא להביא כלל עדים מטעמה.

לטענת התובעת, הקשר עם הנתבע החל ביום 02.11.08, בשיחת טלפון שערכה אחותו של הנתבע עם עו"ד בוחבוט ממשרד התובעת. לטענת התובעת, האחות התייעצה בעניין תיק הגירושין של הנתבע, כמו גם בעניין עובדות נוספות שיש בהן לכאורה עבירות פליליות לטענתה. לטענתו חזרה האחות בשיחה נוספת לאחר מספר דקות וביקשה לקבוע פגישה עם עו"ד בוחבוט.

 1. לטענת התובעת הנתבע הגיע ביום 02.11.08 בשעה 10:00 בליווי דודתו הגב' פרחיה, למשרדו של עו"ד בוחבוט, עובד התובעת, בחיפה, במטרה להתייעץ עמו בעניין תיק הגירושין מאשתו. לטענת התובעת, במהלך חלק ניכר מהפגישה היה קשר טלפוני להתייעצות עם עו"ד אברהם עזריאלנט - בעל המניות העיקרי בתובעת, ודובר בשיחה על ענייני הגירושין, ההשלכות, עניינים הכרוכים בגירושין, וכן האיום הפלילי לאור הנסיבות שתוארו בפגישה.
 1. לטענת התובעת, הגב' פרחיה ציינה בפני עו"ד בוחבוט כי היא עובדת בנק והיא תטפל בעניין הכספי ותדון עם הנתבע על דרכי פעולתו. בהתאם טוענת התובעת, בסוף הפגישה הוציא עו"ד בוחבוט הסכם שכר טרחה לנתבע ולגב' פרחיה, ולפיו שכר טרחה לשעת עבודה הנו 980 ש"ח, וטיפול בתיק הגירושין באופן גלובאלי הנו 99,000 ש"ח ומע"מ לשלב א' בהסכם. לטענת התובעת השיבה הגב' פרחיה שביכולתה להעביר לתובעת סך של 57,000 ש"ח כבר למחרת, אך עו"ד בוחבוט אמר להם לחשוב על ההצעה בנינוחות בבית. עוד טוענת התובעת, כי עו"ד בוחבוט העביר לנתבע שאלון הכרות על מנת שיחזיר אותו מלא כשיחזור, וסוכם כי בינתיים עו"ד בוחבוט ועו"ד עזריאלנט יעברו על תיק המסמכים הגדול שהביא הנתבע, על ההקלטות, ויבחנו דרכי פעולה. לטענתה, הנתבע והגב' פרחיה עזבו את המשרד בשעה 12:30.
 1. התובעת טוענת, כי לאחר כשעה התקשר הנתבע ומסר כי הוא מעוניין בייצוג על ידי התובעת. לטענתה, בשעה 14:00 הגיע הנתבע לבדו למשרד עו"ד בוחבוט, בטענה כי מאחר ופרטי העסקה כבר נסגרו אין עוד צורך שהגב' פרחיה תהא נוכחת מעתה ואילך. לכן, לטענתה, ניגש עו"ד בוחבוט עם הנתבע למילוי ייפוי הכוח, הסכם שכר הטרחה, שטר החוב והשאלון.
 1. התובעת טוענת, כי הנתבע מילא את השאלון בחדר נפרד, כדי שעו"ד בוחבוט יוכל להמשיך ללמוד את החומר ולדון טלפונית באסטרטגיית ניהול התיק עם עו"ד עזריאלנט. לטענת התובעת, הנתבע קרא לעו"ד בוחבוט שיסייע לו למלא את השאלון וכך עשה, והנתבע אף התקשר מספר פעמים למשפחתו שייתנו לו פרטים לגבי הלוואות שקיבל מאמו ומדודתו, כך שמילוי השאלון ארך כשעה.
 1. לטענת התובעת, לאחר מילוי השאלון ישב עו"ד בוחבוט עם הנתבע והם התייעצו עם עו"ד עזריאלנט, ותוך כדי ההתייעצות קיבל הנתבע שיחת טלפון ממשטרת כרמיאל המזמנת אותו לתחנה. לטענת התובעת, הובהר לנתבע כי הסכם שכר הטרחה נוגע לתיק הגירושין בלבד, אך הנתבע ביקש כי ייצגו אותו גם בהליך הפלילי נוכח הזיקה בין ההליכים. לטענת התובעת, בשל הזימון המיידי למשטרה, לא הוחתם הנתבע על ייפוי כוח בעניין הליכי המעצר, ואמר שיסדיר זאת מאוחר יותר, ועו"ד בוחבוט הסביר לו שיוכל להצהיר לפרוטוקול בדבר הייצוג.
 1. לטענת התובעת, בשעה 16:00 התקשרו לנתבע בני משפחתו בטענה כי שוטרים הגיעו לביתו בחיפוש אחריו., לכן עזב את משרד עו"ד בוחבוט בשעה 16:30, תוך שהוא מבקש מעו"ד בוחבוט לפעול לשחרורו אם ייעצר, ותוך שהוא מורה כי משפחתו - וביניהם אחותו והדוד יקי - תהיה בקשר עם עו"ד בוחבוט ותיקח את ההחלטות ככל שיידרשו. לטענת התובעת, עם צאת הנתבע, המשיכו עו"ד בוחבוט ועו"ד עזריאלנט להתייעץ בעניין התיק.
 1. לטענת התובעת, אחותו של הנתבע התקשרה זמן מה לאחר צאתו מהמשרד, בטענה כי עצרו את הנתבע וביקשה לפעול לשחרורו. עו"ד בוחבוט ענה כי הוא יגיע לתחנת המשטרה עם עו"ד עזריאלנט. האחות הפנתה לדוד יקי שמעתה יחליט בכל העניינים, ולכן עו"ד בוחבוט התקשר אל יקי והסביר לו כי נדרש תשלום נוסף לטיפול בהליך הפלילי, ויקי התחייב לדאוג לכך בהמשך.
 1. התובעת טוענת, כי בשעה 17:00 יצא עו"ד עזריאלנט מתל אביב ובמהלך נסיעתו דיבר עם עו"ד בוחבוט על השאלון ודרכי הפעולה. בשעה 18:30 הגיע לחיפה והמשיך לדון עם עו"ד בוחבוט בענייני התיק של הנתבע. בשעה 20:00, מיד לאחר שיחת טלפון מהנתבע כי הוא עצור ומבקש שיפעלו לשחרורו, נסעו עו"ד בוחבוט ועו"ד עזריאלנט לתחנת משטרת כרמיאל והגיעו תוך כשעה אך המתנו שם זמן רב עד שהמשטרה הורידה את הנתבע לשיחה. או אז שוחחו עורכי הדין עם הנתבע במשך 10-15 דקות, ובין היתר ציין הנתבע כי הדוד יקי יטפל בכל ענייניו ובהחלטה על הייצוג. עורכי הדין דיברו עם השוטרים בתחנה לבירור מצבו המשפטי ויצאו משם בשעה 00:30 לערך.
 1. התובעת טוענת, כי עו"ד עזריאלנט דיבר בדרך חזרה עם יקי, תיאר לו את מצבו של הנתבע וכי הנתבע ביקש כי יקי יטפל בענייני הייצוג. יקי ביקש כי עורכי הדין בוחבוט ועזריאלנט ימשיכו בייצוג ויופיעו לדיון בהארכת מעצר הנתבע וענייני הכספים יטופלו בהמשך.
 1. לטענת התובעת, התייצב עו"ד בוחבוט למחרת בשעה 08:00 בבית משפט השלום בעכו לדיון בהארכת מעצר הנתבע. הנתבע הובא בשעה 10:00 בערך לבית המשפט, ובינתיים הסביר עו"ד בוחבוט למשפחה על ההליך. לאחר הגעת הנתבע לבית המשפט ירד עו"ד בוחבוט לשוחח עמו בתא המעצר, דיבר עמו על הליך המעצר ועל הדיון בבית המשפט, ועדכן אותו כי יקי לא מסכים לשכר הטרחה שהוצע. הנתבע השיב כי מעדיף שעו"ד בוחבוט ייצגו, אך יקי יקבע מי ייצג.
התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ