אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות שרון-תעבורה נ' עאמר

מ.י. לשכת תביעות שרון-תעבורה נ' עאמר

תאריך פרסום : 05/02/2010 | גרסת הדפסה
תת"ע
בית משפט השלום לתעבורה בנתניה
8043-07
26/11/2009
בפני השופט:
רות רז

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות שרון-תעבורה
הנתבע:
מוחמד עאמר
הכרעת-דין

הכרעת דין

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירות כדלקמן:

נהיגה בזמן פסילה – עבירה לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה

נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף אשר פקע ב12/05 – עבירה לפי סעיף 10(א) לפקודת התעבורה

נהיגה ללא ביטוח תקף – עבירה לפי סעיף 2 לפקודת ביטוח רכב מנועי

נהיגה בשכרות וסירוב להיבדק בבדיקת נשיפה – עבירה לפי סעיפים 62(3) ו 64ב(ב) לפקודת התעבורה.

הנאשם כפר באמצעות ב"כ בנהיגה ובשכרות והודה בכך שהיה בפסילה על ידי משרד הרישוי.

להוכחת עובדות כתב האישום העידו מטעם התביעה שני עדי תביעה.

עד תביעה מס' 1, השוטר קובי צוקרמן ערך דו"ח פעולה (ת/1), גבה הודעתו של הנאשם (ת/2) ותפס ברכבו בתעודת הזהות של הנאשם, אישור משרד הרישוי בדבר פסילת רישיון הנהיגה של הנאשם (ת/3).

מדו"ח הפעולה(ת/1) עולה כי בתאריך 19.12.07 בשעה 0020 בעת שנהג ניידת משטרה מוסוות ברחוב חיים עוזר בפתח תקוה בסמוך לחניון עירית פתח תקוה הבחין העד " ברכב מסוג טויוטה בצבע לבן נהוג ע"י בן מיעוטים וממרכז חניון העיריה עוצר בכניסה לחניון". העד נעמד ליד הרכב והבחין בנהג הרכב-הנאשם- יחד עם אדם נוסף אף הוא בן מיעוטים. כאשר הנאשם יצא מן הרכב וניגש אל העד הבחין העד כי הוא מתנדנד, נודף ממנו ריח חריף של אלכוהול ונראה שיכור. הנאשם הודה בשתיית בירה אחת. בחיפוש ברכב שנערך בהסכמת הנאשם נמצא ת/3. בשלב זה החל הנאשם לצעוק וטען כי מתנכלים לו עקב מוצאו. הנאשם הובא למשרד המודיעין שם בוצעה לו בדיקת מאפיינים. הנאשם סירב לבדיקת ינשוף "למרות שהוסבר לו על חומרת הסירוב ".

העד הוסיף בעדותו כי נסע בניידת ברחוב חיים עוזר כאשר החניון שהינו חניון "ענק והתאורה חזקה" נמצא לימינו. בתשובה לשאלה מאיזה מרחק הבחין ברכב הטויוטה השיב כי לדעתו מדובר במרחק של 5 מ' אך לא ציין את המרחק בת/1. העד הסביר : " לא היה מרחק גדול מזה כי זה כביש צמוד לחניון" (עמוד 7 לפרוטוקול שו' 28). העד חזר ותיאר כי הרכב נסע מכיוון מרכז החניון לכיוון היציאה מהחניון הנמצאת בצמוד לרחוב חיים עוזר וכי בחניון לא היו רכבים רבים.

העד תיאר את מצב הרכב כאשר הגיע אליו : " כשאני הגעתי לרכב הרכב היה במצב של עמידה, אבל ראינו אותו נוהג, כשהוא הבחין שאנו נכנסים פנימה, לתוך החניון, הוא עצר את הרכב" (עמוד 8 שו' 12-13). ברכב ישבו : " עוד אחד שישב לידו ועוד בחורה אחת או שתים אחורה" (עמוד 8 שו' 15). העד לא ידע לומר האם מנוע הרכב פעל.

עוד תיאר העד את התנהגותו של הנאשם אשר היה שיכור, עיניו אדומות, התנדנד ולא היה "מפוקס". הואיל והנאשם היה קרוב אל העד הריח ממנו העד ריח אלכוהול. העד זכר כי ברכב נמצאה כוס של שתייה חריפה והסיק כי הכילה אלכוהול. העד הוסיף כי : " ... בתחנה הצענו לו בדיקת ינשוף הוא סירב למרות שהסברנו לו את מהות הסירוב" (עמוד 9 שו' 17-19).

עד תביעה מס' 2 המתנדב זאב קפולסקי, ערך דו"ח הזמנה לדין(ת/3א), טופס בדיקת מאפיינים(ת/4), טופס עיכוב(ת/5)ואישור זימון לקצין משטרה(ת/6).

מתוך ת/3א עולה כי העד הבחין בנאשם נוהג ברכב ברחבת עירית פתח תקוה וכאשר בדק את הנאשם מיד הבחין כי הינו שתוי. תגובתו לעד היתה : "שתיתי רק קרלסברג אחד". העד הסביר לנאשם בצורה פשוטה ומובנת כי : "סירובו להיבדק מחזק את החשד להיותו שיכור".

על פי טופס בדיקת מאפיינים שערך העד לנאשם במשרד המודיעין בפתח תקוה בשעה 0038 סירב הנאשם לומר מהיכן להיכן נסע והודה בשתיית בירה בפיצרייה. עמידתו לא היתה יציבה, התנדנד בהליכה על קו, לא הצליח ללכת עם עיניים עצומות, החטיא בהבאת אצבע לאף ביד ימין וביד שמאל בעיניים עצומות, מפיו נדף ריח אלכוהול, הופעתו היתה מרושלת, מכנסיו נפולים, שיערו פרוע, צעק והתנהג בצורה פרועה ודיבר לא לעניין. העד התרשם כי הנאשם נתון תחת השפעת אלכוהול כבדה.

בחקירתו הנגדית העיד העד כי למיטב זכרונו הרכב נצפה על ידו בתנועה ממרכז החניון לכיוון היציאה מן החניון והגיע למרחק של 10-20 מ' מן הרכב המשטרתי בסיום נסיעתו. העד לא זכר האם הרכב היה במצב עמידה והאם מנוע הרכב היה מונע כאשר הגיעו אל הרכב. בתשובה לשאלה האם הבחין ברכב בתנועה גם כשהיה מחוץ לחניון ענה העד: " למיטב זכרוני כן. בכל מקרה הבחנתי בוודאות שהרכב זז ומי נוסע" (עמוד 11 שו' 19).וכן העיד : "בשלב מסוים הרכב עצר ולכל אורך הדרך עד לעצירה הבחנתי באותו אדם שיושב מאחורי ההגה, לא התחלפו" (עמו ד11 שו' 4-5). לענין הסבר משמעות הסירוב אמר העד: " ווידאתי שהוא מבין. בעברי שימשתי כקצין תנועה במשטרת ישראל, אני מכיר את הנהלים, ווידאתי שהוא מתקשר איתי ומבין את השפה. הזהרתי אותו בהשלכות של סירובו. הוא עדיין עמד על סירובו. מצוין אף בדו"חות בנסיבות המקרה שהסברתי לו בצורה פשוטה ומובנת "(עמוד 12 שו' 22-24).

מטעם ההגנה העידו הנאשם ושני עדי הגנה.

הנאשם העיד כי לא נהג ברכב הואיל והוא נמצא בפסילה. מדובר ברכב השייך לאחותו של הנאשם. ברכב נהג חברו, זאהר, והנאשם ישב עם חברתו במושב האחורי של הרכב. הם נכנסו עם הרכב לחניון סמוך לעירית פתח תקוה שהוא מקום מפגש של צעירים ועצרו את הרכב במרחק של כ-20 מ' מהיציאה. זאהר ראה מישהי שהוא מכיר ולכן ירד מהאוטו כיבה את האוטו ועמד במרחק של 5 מטר מהרכב.

את המשך האירוע מתאר הנאשם כך : "האוטו עמד בחניה. בזמן הזה נכנסו בילוש, לא משטרה רגילה, בדיוק שחברה שלי, היא עברה מהכיסא האחורי לכיסא הקדמי, היא לא יצאה מהרכב אלא עברה מתוך הרכב למושב הקדמי, כי היתה בעיה בינינו, ויכוח. פתחתי את הדלת השמאלית של האוטו מאחורה, ונכנסתי לכיסא של הנהג והדלת של הנהג היתה פתוחה וגם הדלת האחורית השמאלית היתה פתוחה. ישבתי במושב הנהג, הגב שלי מופנה אל החברה שלי והרגליים שלי מחוץ לרכב. דיברנו. ואז פתאום באו הבילוש. באו לאוטו. ביקשו תעודת זיהוי" (עמוד 4 לפרוטוקול שו' 1-6) . הנאשם הסביר כי עבר לכסא הנגדי על מנת לדבר עם חברתו ( עמוד 6 שו' 21). זאהר חזר אל הרכב וטען בפני השוטרים כי הוא נהג ברכב וגם הראה לשוטרים את מפתחות הרכב שהיו בידו. לטענת הנאשם התבקש ללכת על סדק בכביש במקום, כאשר הסדק אינו ישר. עוד טען הנאשם כי אחד השוטרים ביקש מזאהר להתניע את הרכב והשוטר הסיע את הרכב לתחנת המשטרה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ