אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - רחובות נ' בן שושן

מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - רחובות נ' בן שושן

תאריך פרסום : 27/02/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום רמלה
3511-05
27/02/2011
בפני השופט:
איטה נחמן

- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - רחובות
הנתבע:
יוסף בן שושן
הכרעת-דין,החלטה

הכרעת דין

1.כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של התפרצות לבניין בכוונה לבצע גניבה, עבירה על סעיף 407(ב) בחוק העונשין, התשל"ז- 1977 (להלן: "החוק"); גניבה, עבירה על סעיף 384 בחוק; היזק במזיד לרכוש, עבירה על סעיף 452 בחוק וקשירת קשר לביצוע פשע, עבירה על סעיף 499(א) בחוק.

2.ע"פ עובדות כתב האישום בתאריך 09.08.05, בשעה 17:00 או בסמוך לכך, חבר הנאשם בצוותא חדא עם ציון פימה (להלן: "ציון") ועם שמעון דיין (להלן: "שמעון") (להלן: "האחרים") וקשר עימם קשר לפרוץ לבית ספר ממלכתי ט' בעיר מודיעין (להלן: "בית הספר") ולגנוב מזגנים. במועד מדויק שאינו ידוע למאשימה, עובר ליום 09.08.05, התקיימה שיחה בין הנאשם לבין ציון בה אמר הנאשם לציון: "בוא תעבוד איתנו, אנחנו גונבים מזגנים". בהמשך לכך בתאריך 09.08.05, בשעה 21:00, אסף הנאשם את ציון ברכבו מצומת אשקלון ובמהלך הנסיעה אמר לציון שהעבודה בטוחה ושייתן לו עבור הפריצה 20 אחוז מרווחי המכירות של המזגנים הגנובים וכן אמר לו שברכב הטנדר הגדול שעליו יעמיסו את המזגנים, נוהג שמעון. בהמשך למתואר לעיל, בשעה 22:30 או בסמוך לכך, פגשו הנאשם וציון את שמעון שהגיע ברכב מסחרי מ.ר. 14-419-19 (להלן: "הרכב") בסמוך לבית הספר במודיעין. בהמשך למתואר לעיל, פרץ הנאשם בצוותא חדא עם אחרים לבית הספר בכוונה לבצע גניבה, בכך שהנאשם והאחרים נכנסו פנימה, עלו לגג בית הספר וגנבו שישה עשר מנועי מזגנים (להלן: "המזגנים") בכך שחתכו את צינורות המזגנים ממקומותיהם. בהמשך, רכז הנאשם את המזגנים בנקודה מסוימת בגג בית הספר, קשר אותם בצוותא חדא עם האחרים בחבל ובאמצעותו שלשלו אותם למטה במטרה להעמיסם על הרכב שחנה בסמוך לבית הספר עד להגעת השוטרים למקום.

3.במועד ההקראה כפר הנאשם בכל העובדות והעבירות המיוחסות לו בכתב האישום. לפיכך, נקבע התיק לשמיעת ראיות בפניי.

4.ראיות המאשימה:

עדותו של אבנר צמח, עת/9, במשטרה ביום 10.08.05 שעה 10:50- הוגשה וסומנה ת/1.

עת/2 מר צחי שגב- העיד כי הוא משמש כחוקר בתחנת מודיעין. לדבריו, ביום האירוע נמסר לו כי נתפסו שני חשודים בהתפרצות לבית ספר ועל גניבה של מספר מזגנים. עוד הוסיף כי הוא חקר את שניהם ובאותו היום הוארך מעצרם. למיטב זכרונו, החשוד שמעון שמר בחקירה על זכות השתיקה וכי ציון דיבר על הנאשם, שהיה הבחור השלישי באירוע. עוד הוסיף כי ציון סיפר לו כי הוא הגיע ביחד עם שניים נוספים מאזור הדרום למודיעין לאותו בית ספר לגנוב את המזגנים, סיפר לו איך הוא נתפס, הזכיר את שני המעורבים האחרים, אחד מהם הינו החשוד שמעון דיין ולגבי החשוד השלישי, הנאשם, שלא נתפס באותו אירוע, הוא ציין את שמו, נתן את מספר הטלפון שלו וסיפר על ההשתלשלות שהביאה אותו להשתתף בניסיון ההתפרצות. עוד הוסיף כי הוא ניסה להתקשר כמה פעמים לאותו מספר טלפון אך לא היה מענה והוסיף כי הוא בדק ב- 144 אם מופיעים מספרי טלפון ע"ש הנאשם אך התשובה הייתה שלילית. לדבריו, הוא כתב מזכר לחברת "סלקום" על מנת שיבצעו בדיקה עובר להוצאת צו. עוד הוסיף כי הוא פגש את הנאשם כחודש או יותר לאחר מכן, בזמן שהוא היה חוקר תורן בתחנה, ביום שישי, עת הוא התבשר על עיכובו של הנאשם כדרוש לחקירה ונשלח צוות ממשטרת מודיעין על מנת להביאו לחקירה בתחנה.

אמרת הנאשם במשטרה ביום 23.09.05 שעה 15:53- הוגשה וסומנה ת/2.

מזכרים- ניסיונות איתור הנאשם- הוגשו וסומנו ת/3- ת/3 ד'.

בחקירתו הנגדית העיד כי המודיע גר בסמוך לביה"ס והוא צפה על החשודים בהיותם על גג ביה"ס. לדבריו, הוא לא היה אחראי על החקירה והוסיף כי ביום שהנאשם נחקר הוא היה החוקר התורן וכי באותו היום שהם נתפסו הוא קיבל את התיק לידיו. עוד העיד כי חוץ מציון היו גם שמעון דיין והנאשם שלא נתפס. לדבריו, הוא אינו זוכר אם הייתה אינדיקציה כי קיימים שלושה מעורבים בביצוע העבירה, הוא אינו זוכר אם נתפסו כפפות בחיפוש על גופם של שמעון דיין וציון ושב על דבריו כי ציון סיפר בהודעתו את השתלשלות האירוע שהובילה אותו להשתתף בו. לדבריו, הוא אינו יודע אם מישהו אחר ניסה לאתר את הנאשם, הוא טיפל בתיק ביום האירוע והוסיף כי הוא ניסה לאתרו ביום 23.9 וכי הוא נתן לו הזמנה לבימ"ש בתאריך 27 לאחר חקירתו. לדבריו, הוא לא טיפל בתיק וכי מאז גביית עדותו של ציון הוא לא זוכר אם הוא עשה משהו נוסף בתיק.

עת/1, מר יצחק חמד- העיד כי הוא גבה את הודעתו של הנאשם ולדבריו, בעקבות החקירה הם הגיעו למסקנה כי הנאשם היה שותף לביצוע העבירה בה נחשדו השניים הקודמים. עוד הוסיף כי הנאשם זומן לחקירה, נחקר, הכחיש את המיוחס לו, נשלח למעצר בית והפר אותו. לדבריו, הם ניסו לאתר את הנאשם, שלחו ניידות אל כתובת מעצר הבית, ברוב המקרים זה לא הצליח ובמקרה אחד הוא הודה כי הוא יצא כדי לקנות תרופות. עוד העיד כי לפי שני המזכרים, במקרה הראשון, בתאריך 23.08.05, נשלחה בקשה בפקס למשטרת קריית מלאכי לזמן את הנאשם לחקירה ובמקרה השני נשלחה בקשה לקבל חומר על מעצר הבית.

אמרת הנאשם במשטרה מיום 27.09.05 שעה 08:40- הוגשה וסומנה ת/4.

העד אישר את פלט השיחות היוצאות שהוא הזמין מחברת "סלקום" של הפלאפון של הנאשם ושל ציון והוסיף כי הנאשם הודה שהייתה שיחה ביניהם. המספר של הנאשם 052-5598776, המספר של ציון 054-4622755.

פלט השיחות- הוגש וסומן ת/5.

בחקירתו הנגדית העיד כי בהתחלה צחי שגב ניהל את התיק ובשלב מאוחר יותר גם הוא. לדבריו, כל האירוע היה כתוצאה מקריאה של רפ"ק קפלן והוסיף כי הוא לא היה שותף בחקירה הראשונית ולכן הוא אינו יודע מדוע לא גבו ממנו הודעה. עוד העיד כי הוא קיבל את התיק אחרי שהשניים הראשונים נחקרו ונעצרו והוסיף כי הוא אינו יודע מדוע רפ"ק קפלן לא נחקר. לדבריו, הם לא מצאו לנכון לעשות עימות עם ציון משום שהיו מספיק ראיות שקשרו אותו לביצוע העבירה באותו היום וכי הוא לא ראה שיש גרסה מול גרסה. עוד הוסיף כי רשום שהנאשם סיפר שזמן קצר לפני החקירה המשטרתית הוא הגיש תלונה נגד ציון אך הוא אינו זוכר אם הוא ערך בירור על מנת לוודא זאת. עוד העיד כי ציון אותר הרבה זמן אחרי האירוע עצמו וכי ע"פ המידעים הם יודעים כי הנאשם וציון היו ביחד. לדבריו, הוא אינו זוכר אם בשלב מסוים הם בדקו שלנאשם היה רכב שבו הוא השתמש, הם התעסקו ברכב שנתפס בזירה והוסיף כי הוא חקר רק את הנאשם.

בחקירתו החוזרת העיד כי הוא שוחח עם ציון ב- 25.9 והזמין אותו לחקירה למחרת בשעה 10:00 ויש עדות לכך. לדבריו, הנאשם נחקר ב- 27.9 וכי לא רשום כי הזימון נועד לעימות.

המזכר של מר חמד מיום 25.09.05- הוגש וסומן ת/6.

עת/6, מר שאול ימין- העיד כי בתאריך 10.08.05, עת הוא עבד כשוטר בתחנת מודיעין, התקבל אירוע על חשד לפורצים הגונבים מזגנים מביה"ס ממלכתי ט'. הוא יצא למקום עם שוטר נוסף בשם שי, הם נכנסו לבניין ושי הבחין באדם הנמלט משטח ביה"ס וקופץ מעל לגדר. מיד בהמשך, הגיעה למקום ניידת נוספת עם עת/5, הם דלקו אחרי הנמלט ותפסו אותו מאוחר יותר. עוד הוסיף כי הוא נכנס לסריקה בתוך ביה"ס ומצא פתח לעליית הגג שמתוכו משולשל חבל היורד פנימה לתוך המבנה של ביה"ס. לדבריו, הוא נכנס דרך חלון פתוח, טיפס על החבל, עלה לגג וגילה שם מספר מזגנים מפורקים מהבסיס שלהם ובמקום מספרי תיל, עגלה דו גלגלית, מזגן שארוז עם חבל וקשור כדי להוריד אותו ומשהביט למטה, הבחין בעוד כמה מזגנים מונחים על הקרקע. בגג היו כמה בסיסים של מזגנים ריקים שכבר הורידו אותם למטה ועוד מספר מזגנים שצנרת הנחושת שלהם מפורקת או חתוכה, כהכנה ללקיחה. עוד הוסיף כי ביה"ס נמצא בתוך שטח מגורים ועל המעקה שעל הגג היה מונח בד יוטה שהסתיר את החלק הפתוח של העובדים ומזרן שהונח על מעקה הגג ושימש כמצע רך דרכו שלשלו את המזגנים למטה. לדבריו, הם הגיעו למקום בעקבות קריאה של רפ"ק קפלן.

בחקירתו הנגדית העיד כי דווח ממוקד 100 על שני אנשים המפרקים מזגנים מעל גג ביה"ס. לדבריו, הוא לא ראה אף אחד ולא תפס אף אחד מהם וכי עת/5 תפס אחד ועת/8 תפס את השני. עוד העיד כי הוא ראה בתחנה את השניים שנתפסו, הוא אינו זוכר את שמם והוסיף כי הוא אינו מכיר את הנאשם ולא מזהה אותו. לדבריו, כאשר הוא הגיע למקום הוא לא פגש את רפ"ק קפלן וכי הם לא תשאלו אותו. עוד העיד כי כשוטר בשטח תפקידו בשלב הראשון הוא להפסיק את העבירה ולאחר מכן תפקידו של קצין החקירות לחקור והוסיף כי הוא אינו זוכר מי היה קצין החקירות באותה העת. לדבריו, הוא מכיר את רפ"ק קפלן כשוטר, הוא יודע היכן הוא מתגורר אך הוא אינו יודע מהיכן הוא צפה. עוד העיד כי השניים נתפסו בשלב של הימלטות אך הוא לא ראה זאת והוסיף כי הוא לקח חלק באיסוף המוצגים במקום ולא מעבר לכך.

עת/5, מר שי לזימי- העיד כי ביום 10.08.05, עת הוא עבד במשמרת סיור בניידת משולבת עם הפקח מהעירייה, התקבל אירוע במכשיר הקשר על חשד לפורצים, גונבי מזגנים, בביה"ס עירוני ט' בעמק זבולון. לדבריו, הוא ביקש מהפקח לנסוע למקום האירוע ובהגיעם למקום הוא ביקש ממנו שיחנה את הניידת ויכבה את האורות והם התחילו להתקדם בשקט לכיוון ביה"ס. עוד הוסיף כי, עת הוא היה בסמוך לביה"ס הוא שמע צעקות מתוך ביה"ס, היו גנבים בתוך ביה"ס, והם שמעו שהמשטרה הגיעה. לדבריו, הוא היה בפינה הנושקת לעמק זבולון, כשכוחות משטרה נוספים היו בפאות אחרות, והם סגרו את המבנה מכל הכיוונים. לפתע הוא הבחין, לא רחוק ממנו, באדם הקופץ מעל גדר, רץ במורד של עמק זבולון והוא החל לרוץ אחריו. עוד הוסיף כי זה היה בסביבות השעה 04:00, הוא צעק לו: "עצור. משטרה" אך הוא המשיך לרוץ. עוד העיד כי הבחור היה רזה עם נעלי ספורט, נכנס ימינה לאחת החניות והוא רץ אחריו ברחוב והיה קשר עין ביניהם. עוד הוסיף כי אותו אדם נכנס למגרש חניה בבית דירות, בשתי כניסות לפניו הייתה טרסת חול וכי הוא לא המשיך לרדוף אחריו כי הוא פנה ימינה וברגע זה נותק הקשר עין. לדבריו, הוא עלה על הטרסה כדי לתצפת לאן הוא רץ ולאחר כמה שניות הוא המשיך בריצה למעלה והבחין באותו אדם ממשיך לרוץ, עולה למעלה למפלס שני של חניה ונכנס לאחת החניות המקורות שהיו במקום. הוא המשיך אחריו, שמע רעשים מאותו מקום וצעק לו כמה פעמים: "צא. משטרה", אמר לו כי הוא מוקף בשוטרים וקרא במכשיר הקשר לתגבורת. כעבור דקה- שתיים, הוא הבחין בדמות היוצאת מהחושך ורצה מולו כשידיו כלפי מעלה. הוא הדף אותו עם יד אחת והוריד אותו עם ידו השנייה בה אחז במכשיר הקשר. לדבריו, הוא צעק לו בתגובה: "אני יהודי אני לא ערבי" ובשלב זה הוא הוריד אותו לרצפה, כשהפקח גבי כבר היה במקום, והוא אזק אותו הודיע לו כי הוא עצור בחשד להתפרצות וגניבת מזגנים ולקח אותו לתחנה בניידת המשולבת. עוד הוסיף כי במשטרה הוא ערך בירור במסוף עם הקצין התורן, איתן ג'מיל, אם יש רכבים על שמו של אותו אדם שנתפס. לדבריו, ברגע שהוא הוריד אותו לרצפה הוא עשה עליו חיפוש ומצא רישיון נהיגה ולמיטב זכרונו שמו היה שמעון דיין. בתחנה, לאחר בירור, הם מצאו כי יש רכב מסחרי על שמו, הוא שידר את הרכב הזה לניידות שהיו עדיין באזור והם מצאו את הרכב שני רחובות ליד ביה"ס שבו נגנבו המזגנים. לדבריו, הוא ניגש אל אותו שמעון דיין אשר שמר על שתיקה מהרגע שהוא נתפס למעט משפט אחד שהוא אמר לו שאשתו נמצאת במקום, היא בוגדת בו והוא רצה לבדוק את זה. עוד הוסיף כי הוא הטיח בפניו בתחנה כי מצאו את רכבו סמוך לביה"ס, ביקש ממנו את המפתחות וזה סיפר לו היכן נמצא המפתח המאולתר, שהיה בדלת של הנהג, והם הביאו את הרכב לתחנה. עוד העיד כי הוא צילם את הרכב ובתמונות נראה רכב מסחרי סגור מכל הכיוונים, יש רק תא נהג ונוסע, כל החלק האחורי ריק לגמרי ואפשר להעמיס אותו. לדבריו, הביאו לתחנה עוד עצור, את ציון וזה סיפר לו כי הנאשם, אשר הכיר בינו לבין שמעון דיין, הנמצא במצוקה כספית, ועקב כך הוא הגיע כדי לגנוב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ