אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ח'מיס ואח' נ' ג'מאמעה ואח'

ח'מיס ואח' נ' ג'מאמעה ואח'

תאריך פרסום : 20/08/2013 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות נצרת
53459-01-11
12/08/2013
בפני השופט:
יפעת שיטרית

- נגד -
התובע:
פריד ח'מיס –
הנתבע:
מוניר ג'מאמעה –
פסק-דין

פסק דין

בפניי תביעה ותביעה שכנגד, אשר במסגרתן עותרים הצדדים לחיוב הדדי, בגין בלוני גז אשר סיפק התובע לנתבע ואשר תמורתם לא שולמה לו, כך לטענת התובע ומנגד, חיוב התובע בפיצוי הנתבע בגין הנזקים אשר נגרמו לו, כך לטענתו, בשל גז לקוי ופגום שסיפק התובע המקורי לנתבע.

לטענת התובע המקורי, הוא בעל עסק לתיקון ומכירת חלקי חילוף וכן עוסק במכירת גז למילוי מזגנים. כן טוען התובע, כי הנתבע הינו בעל מוסך ועוסק, בין היתר, בהתקנת מזגנים בכלי רכב. מוסיף וטוען התובע, כי הנתבע רכש ממנו מספר פעמים במשך השנים שעברו ועד לאחרונה מזגנים לרכב והתובע סיפק לנתבע מספר פעמים גז למילוי כלי רכב בעסקו של הנתבע ביפיע.

מוסיף וטוען התובע, כי ביולי 2010 רכש ממנו הנתבע 5 מיכלי גז למזגנים, כל אחד במשקל 13,600 ק"ג ובמחיר כולל של 2,350 ₪ ללא מע"מ, היינו, 2,726 ₪ כולל מע"מ. עוד מוסיף וטוען התובע, כי התובע עצמו מסר את הסחורה לנתבע בעסקו, שנמסרה לידי בנו של הנתבע, זאת תוך הזמנה ותיאום עם הנתבע בהקשר זה.

לטענת התובע, הנתבע לא שילם לו את תמורת בלוני הגז ולמרות פניות חוזרות ונשנות בעניין זה, עד עתה לא שולמה התמורה כנדרש.

בשל אלה טוען התובע, כי הנתבע מבקש להתעשר על חשבונו שלא כדין, עובדה המקנה לתובע את הזכות לדרוש ולקבל את סכום החוב שהנתבע חב לו בתוספת פיצויים, הפסדי ימי עבודה, עוגמת נפש, המוערכים על ידו בסכום של 3,000 ₪.

לאור כל האמור לעיל, עותר התובע בחיוב הנתבע לשלם לו סך 5,986 ₪, בתוספת הוצאות ושכ"ט עו"ד כחוק ובצירוף הפרשי הצמדה וריבית עד מועד התשלום המלא בפועל.

בכתב הגנתו טוען הנתבע, הוא התובע שכנגד, כי דין התביעה להידחות. הנתבע מכחיש את כל הקשור לתעודת המשלוח שצירף התובע לכתב תביעתו ומכחיש את רכישת חמשת מיכלי הגז, כטענת התובע. כך מוסיף וטוען הנתבע בהקשר זה, כי תעודת המשלוח שצורפה לכתב התביעה, אינה כוללת את חתימתו או מי מטעמו וכי אין לה כל אחיזה במציאות.

עוד טוען הנתבע, כי הוא רכש שני מיכלי גז למזגנים, אחד מסוג 134A והאחר מסוג FR12 ותו לא. עוד טוען הנתבע, כי הוא נהג לרכוש מהתובע מיכל אחד או שני מיכלים לכל היותר בכל פעם. לטענת הנתבע, בבדיקה ולאחר מילוי גז לקליינטים נתגלה בתוך מיכל הגז מסוג 134A חול ובשל כך, נגרמו לכלי הרכב שמילא הנתבע בגז זה, נזקים רבים. בין היתר, כך לטענת הנתבע, הוא נאלץ לתקן רכב מסוג "אופל", עקב מילוי גז עם חול, לרבות החלפת שסתומים ומייבש, ניקוי מערכת מיזוג ומילוי גז ושמן בעלות של 1,400 ₪. זאת ועוד, לטענת הנתבע, למכונת מחזור הגז של הנתבע נגרמו נזקים רבים, אשר עלות תיקונם עולה כ-2,000 ₪, זאת כתוצאה מהחול שהיה בתוך המיכל שסיפק התובע לנתבע.

לאור כל האמור לעיל, עותר הנתבע לדחיית התביעה תוך חיוב התובע בהוצאות.

בצד הגשת כתב ההגנה, כאמור, הגיש הנתבע כתב תביעה שכנגד כנגד התובע המקורי ובשל האמור לעיל, עותר הנתבע לחיוב התובע לשלם לו סך 3,400 ₪ וכן לפצותו בגין עוגמת הנפש ופגיעה במוניטין שנגרמו לו בסך 1,500 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית, כמו גם חיוב התובע בהוצאות משפט.

בכתב הגנתו לתביעה שכנגד דוחה התובע את טענות הנתבע והדגיש, כי התובע שכנגד קונה גז למזגנים מספקים שונים ואף נוהג לקנות גז גנוב שמקורו בצבא במחיר מציאה. זאת ועוד, התובע המקורי טוען עוד, כי הוא משווק אך ורק גז תקין אשר עבר בדיקת איכות ואישור של מכון התקנים הישראלי וכי אין בטענות הצד שכנגד, כאמור, כל ממש. עוד טוען הנתבע שכנגד, כי אם יתקלקל רכב כלשהו של לקוחות התובע שכנגד, הרי שהדבר נגרם בשל שימוש שעשה התובע שכנגד בגז גנוב או בגז בלתי מזוהה ולא בגז שסופק לו על ידי התובע המקורי.

בנסיבות אלו ונוכח כל האמור לעיל, עותר הנתבע שכנגד לדחיית התביעה שכנגד ולקבלת התביעה המקורית.

בתובענה דנן התקיימו בפניי שני דיונים, האחד מיום 9.12.12 והאחר מיום 7.5.13. בדיון מיום 9.12.12 נשמעה עדות התובע המקורי, כמו גם עדות הנתבע המקורי ולאחר שנשמעו עדויותיהם ניתנה החלטה בדבר זימון עדים נוספים.

בדיון מיום 7.5.13, נשמעה עדותו של מר מוחמד אבו סאמחה, אשר הובא להעיד מטעם התובע המקורי וכן נשמעה עדותם של סובחי ג'מעמה – בנו של הנתבע המקורי וכן עדות ויסאם כנאנה, אשר הובאו להעיד כעדי הגנה מטעם הנתבע המקורי.

לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים, את העדויות שהובאו בפניי, עיינתי בכתבי טענות הצדדים, באסמכתאות שהובאו לעיוני, כמו גם בחנתי את גרסאות הצדדים והעדים אשר הובאו מטעם כל אחד מהצדדים, באתי לכלל מסקנה, כי דין התביעה המקורית להתקבל ודין התביעה שכנגד להידחות.

לאחר שבחנתי את גרסת ועדות התובע המקורי מכאן ומנגד, את עדות וגרסת הנתבע המקורי משם, מצאתי את עדות התובע המקורי באשר היא מהימנה ואמינה, עקבית וסדורה ושעה שגולל אותה בפניי, אותות האמת עלו הימנה. עדותו זו נמצאה על ידי מהימנה וראויה ולפיכך, רואה אני לאמצה ולבכרה על פני עדות הנתבע המקורי ולבסס עליה ממצאים.

מנגד, מצאתי את עדות הנתבע המקורי כעדות בלתי אמינה בעליל ורואה אני לדחותה בשתי ידיים.

זאת ועוד, עדות התובע המקורי מצאה את עיגונה הראייתי בתעודת המשלוח שצורפה לכתב תביעתו ואשר יש בה כדי לעלות בקנה אחד עם הנטען בכתב התביעה, לעגנו ולתמוך בו.

זאת ועוד, מצאתי את עדות בנו של הנתבע המקורי בלתי מהימנה ורואה אני לדחותה בשתי ידיים. מעבר לעובדה, כי עסקינן ב"עד מעוניין", כהגדרתו של זה, הרי שגם לגופה של עדות, התרשמתי, כי מדובר בעד המעוניין לסייע לאביו בעדותו בכל דרך. זאת ועוד, עדותו נמצאה בלתי הגיונית ואשר עומדת היא בניגוד לשכל הישר, להיגיון הדברים ולניסיון החיים. כך לדוגמא העיד מר סובחי ג'מעמה, כי אביו אף פעם לא יצא מהעסק (ראה עמוד 5 לפרוטוקול שורות 14-15), עובדה אשר אינה מתיישבת עם ניסיון החיים והשכל הישר. בהקשר זה, הבן אף הגדיל והעיד, כי אביו לא יוצא בכלל מהמוסך, שוהה במוסך למן השעה 8.00 ועד לשעה 16.00, אוכל במשרד ולא יוצא ממנו (ראה עמוד 6 לפרוטוקול). עדותו זו של העד, מעבר להתרשמותי הבלתי אמצעית ממנו, באשר זו, כאמור, אינה מהימנה, הרי שעומדת היא בניגוד לשכל הישר, לניסיון החיים ורואה אני, אפוא, לדחותה בשתי ידיים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ