אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעת תושב נתניה יליד 1931 בניסיון רצח של אשתו.

הרשעת תושב נתניה יליד 1931 בניסיון רצח של אשתו.

תאריך פרסום : 21/03/2013 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי מרכז
19310-05-12
18/03/2013
בפני השופט:
1. רות לורך - אב"ד
2. צבי דותן
3. עירית וינברג-נוטוביץ


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד עודד קלר
הנתבע:
קלקאי רדה
עו"ד שמואל פלישמן
הכרעת דין

              השופט צבי דותן

1.         נגד הנאשם הוגש כתב אישום, המייחס לו עבירה של ניסיון לרצח, לפי סעיף 305(1) לחוק העונשין התשל"ז-1977 (להלן- "החוק"), ועבירה של פציעה בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 335(א)(1) לחוק יחד עם סעיף 334 לחוק.

            כתב האישום

2.         הנאשם, יליד 1931, ו- ז.ר. (להלן- "המתלוננת") הם בני זוג נשואים, אשר התגוררו במועד הרלוונטי בביתם שבנתניה, יחד עם בתם א.ר. בין השנים 2011 - 2012, התעוררו בנאשם חשדות כי המתלוננת בוגדת בו עם גברים אחרים. ביום 27/4/12, עובר לשעה 06:00 או בסמוך לכך, ישנו הנאשם והמתלוננת במיטה בחדר השינה בבית (להלן- "החדר"). לפתע, ועל רקע החשדות כמתואר לעיל, ומתוך כוונה לגרום למותה, הצטייד הנאשם בסכין קצבים (להלן- "הסכין"), והכה באמצעותה את המתלוננת ארבע פעמים בראשה וכן הכה אותה בירכה. נוכח צעקותיה של המתלוננת, נכנסה לחדר הבת א.ר., וניסתה להוציא את הסכין מידיו של הנאשם, תוך שהיא מורה למתלוננת לעזוב את הבית. כתוצאה מן המאבק עם הנאשם, נגרמו לבת חבלות בכתפה ובכף ידה. המתלוננת נמלטה מן הבית, וחברה לאמבולנס, אשר הוזמן מבעוד מועד על ידי הבת. נגרמו למתלוננת חבלת ראש, ופצעים בלחי השמאלית, ובירך השמאלית. המתלוננת נזקקה לניתוח ראש דחוף, ואושפזה למשך 10 ימים לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

            המענה לכתב האישום

3.         הנאשם כופר בכתב האישום וטוען כי הוא לא תקף את המתלוננת בסכין, ולא הפעיל כל אלימות כלפיה באותו לילה. כמו כן טוען הנאשם כי גם אם יחליט בית המשפט עובדתית שהוא אכן תקף אותה כנטען, הרי שהעבירה שניתן לייחס לו איננה עבירה של ניסיון לרצח.

            יריעת המחלוקת

4.         השאלה הראשונה היא האם הנאשם הוא זה שתקף את המתלוננת בבוקר יום 27/4/12. השאלה השניה שבמחלוקת היא האם הוכיחה המאשימה את היסוד הנפשי הנדרש להרשעה בעבירה של ניסיון לרצח. שאלה נוספת היא האם הוכחה העבירה של פציעה בנסיבות מחמירות (הכוונה לפציעתה של הבת, א.ר.).

            ראיות המאשימה

5.         באותו מועד, בשעת בוקר מוקדמת, הוזעקו אמבולנס ומשטרה לביתם של הנאשם והמתלוננת. זאת בעקבות אשה שהתקשרה למד"א ואמרה שאבא שלה רצח/ניסה לרצוח את אמא שלה, ויורד לה הרבה דם (ת/8, ת/9). רופא מד"א שהגיע למקום מצא את המתלוננת ברחוב, סמוך לבית מגוריה, כשהיא בהכרה מלאה, ומדממת מפצעי הדקירות (ת/7). היא נלקחה באמבולנס לבית החולים לניאדו, שם טופלה בחדר מיון, ומשם הועברה לבית חולים שיבא תל השומר, שם נותחה בראשה. הנאשם אותר בדירה, כשלידו איש מד"א שמסר כי הנאשם שתה אקונומיקה, אך נמצא בהכרה (ת/9). הנאשם פונה לבית החולים לניאדו.

            עדות המתלוננת

6.         המתלוננת, בת 64, נשואה לנאשם מזה 46 שנים. לדבריה, היו להם חיים טובים, אולם בארבע השנים האחרונות החלו הבעיות, שכן, בתקופה זו הנאשם חשד וחושד בה שיש לה גבר אחר. לפי עדותה, כשנה לפני המקרה נושא כתב האישום, הנאשם אמר לה שיהרוג אותה (פרו', עמ' 16, ש' 30). ובמהלך החודשיים שלפני המקרה נושא כתב האישום, הנאשם היה אומר "למה לא הורגים, למה לא הורגים" (פרו' עמ' 15 ש' 31).

ביום 27/4/12, לפנות בוקר, הנאשם החזיק בידיו "סכין כזה של הכבש חותכים אותו", ודקר את המתלוננת ברגלה ובראשה. המתלוננת ראתה את הסכין מעליה. היא אמרה לנאשם "אתה רוצה להרוג אותי?" והוא ישר נתן לה מכה עם הסכין (עמ' 16 ש' 14). "אני ראיתי אותו עם הסכין שחותכים את הבשר. כשהוא הרים את הסכין אמרתי לו מה עשיתי לך" (עמ' 18 ש' 10). "כשהוא הרביץ לי, ראיתי אותו, אמרתי לו מה עשיתי לך" (עמ' 18 ש' 8). יצא לה דם רב מהראש. היא צעקה, ואז נכנסה בתה, פלונית, ואמרה לה "אמא תצאי, אמא תצאי". המתלוננת יצאה מהבית בזחילה על הרגליים והידיים, ובאותו זמן הבת, פלונית, תפסה את הנאשם. בזמן שהיא יצאה בזחילה מהבית, הנאשם אמר "אני הרגתי, אני גבר, אני הרגתי" (עמ' 19 ש' 22). המתלוננת אף פעם לא ראתה את הסכין הזאת בבית, לפני האירוע נושא כתב האישום.

עדות הבת, פלונית

7.         פלונית היתה בחדרה, ושמעה את אמה צועקת. היא נכנסה לחדר של הוריה, ושם ראתה שהמתלוננת שוכבת על המיטה, כולה מדממת מהראש, והנאשם עומד על ברכיו על המיטה, כשגרזן בידו, והוא עומד לדקור אותה עוד פעם. "מה שראיתי בעיניים זה היה בדיוק ככה קרוב אל הראש שלה" (עמ' 10 ש' 4). ואז בדקה ה- 99 היא ישר קפצה עליו ותפסה לו את היד (עמ' 5 ש' 27) ואמרה לאמה לצאת. אמה איכשהו הצליחה לצאת, תוך כדי שפלונית תופסת את הנאשם. היא ניסתה להוציא את הגרזן מידיו, אך הוא לא רצה לשחרר, ולכן במהלך המאבק על הגרזן, היא נחתכה באצבע יד שמאל ובכתף השמאלית. לבסוף, הצליחה לקחת ממנו את הגרזן, והחביאה אותו. אח"כ טילפנה פלונית להזעיק אמבולנס, שכן, אמה איבדה דם רב. מספר דקות לפני שהאמבולנס הגיע, שתה הנאשם אקונומיקה, ושכן שלהם בא ולקח את הבקבוק מידיו.

            גם פלונית אף פעם לא ראתה את הגרזן הזה בבית או ברשותו של הנאשם (לפני המקרה נושא כתב האישום).

בביהמ"ש ציירה פלונית את הגרזן, ת/22. לדבריה, "זה לא היה סכין, זה היה גרזן", "ריבוע של הקצבים" (פרו', עמ' 7, ש' 6 - 8). אין מחלוקת כי הציור של הגרזן שציירה פלונית, ת/22, תואם את הסכין שנתפסה, ת/24, ואשר ניתן לראותה בלוח התמונות ת/10, תמונה מס' 8. ואכן, הסכין שנתפסה דומה בצורתה יותר לגרזן, מאשר לסכין רגילה. בדו"ח תפיסת המוצגים ת/23 היא מוגדרת כ"סכין קצבים".

עדות הבת, אלמונית

8.         אלמונית היא נשואה ואם לילדים, אינה גרה בבית ההורים, ולא היתה עדה לאירוע נושא כתב האישום. היא העידה כי אחותה, נאבן, סיפרה לנאשם, שהמתלוננת מסתובבת עם ערבים. על רקע זה, הנאשם והמתלוננת רבו, והנאשם כל הזמן קרא לה "זונה". כשנה לפני המקרה נושא כתב האישום, הנאשם אמר לאלמונית "אמא שלך מעצבנת אותי, בא לי להרוג אותה" (עמ' 21 ש' 9). הוא גם אמר לה שיש פטיש וסכין, ושרצה להרוג את המתלוננת, אבל "בגלל שאת בכית על הרגל שלי, ואני אוהב את הילדים שלי, אני לא אהרוג את אמא" (עמ' 21 ש' 12 - 13).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ