אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעה ברצח בכוונה תחילה של בת זוג

הרשעה ברצח בכוונה תחילה של בת זוג

תאריך פרסום : 27/03/2012 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1051-09
22/01/2012
בפני השופט:
1. הנשיאה ר. יפה-כ"ץ אב"ד
2. א. ואגו
3. י. צלקובניק


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד רחל אלמקייס
הנתבע:
א.ר.
עו"ד קטי צווטקוב
הכרעת דין
ס. הנשיא רויטל יפה-כ"ץ, אב"ד:

כ ל ל י

1.         כנגד הנאשם הוגש כתב אישום בו נטען, כי רצח את א.ג. ז"ל, שהייתה באותה עת בת זוגו. בכתב האישום נכתב, כי בתאריך 27/3/09 לפנות בוקר, בדירת המנוחה בה התגורר גם הנאשם, פרצה מריבה בין הנאשם לבין המנוחה, במהלכה דרשה המנוחה מהנאשם לעזוב את הדירה. מאוחר יותר באותו יום, ולפני השעה 15:27, דקר הנאשם את המנוחה וחתך אותה באמצעות סכינים או חפצים חדים, וגרם לה 49 פצעי חתך-דקירה וחתך-שריטה בחלקי גופה השונים. חלק מפצעי הדקירה-חתך גרמו למותה של המנוחה כתוצאה מאיבוד דם. נטען, כי לאחר מעשיו אלה, עזב הנאשם את הדירה והותיר את המנוחה מתבוססת בדמה על הריצפה, עד שנמצאה על ידי צוות מד"א ללא רוח חיים בשעה 18:35.

            היות ונטען, כי הנאשם ביצע את המעשים המתוארים לעיל בכוונה תחילה, לאחר שהחליט להמית את המנוחה בדם קר ובלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, בנסיבות בהן יכול היה להבין את תוצאות מעשיו ולאחר שהכין עצמו להמיתה או שהכין מכשיר בו המיתה - יוחסה לו עבירת רצח בכוונה תחילה לפי סעיף 300(א)(2) לחוק העונשין, תשל"ז-1977.

2.         הנאשם, בתגובתו לכתב האישום באמצעות באת-כוחו, כפר בכל אקט של אלימות כלפי המנוחה. הוא הודה, כי השניים התגוררו יחדיו ואף הסכים שהם רבו תכופות, אך לא כך היה ביום האירוע. וכך מסרה הסנגורית המלומדה בשם הנאשם:

" הם רבו תכופות, אבל באותו יום לא היה ריב ממושך וגם לא דרישה של המנוחה לעזוב את הדירה... הנאשם אסף את בנה של המנוחה מהגן, ראה את המנוחה ישנה שנת צהריים, ירד עם בנה לשחק כדורסל בגינה, לאחר כשעה וחצי עלה למעלה והתכוון לנסוע לאשקלון עם בנה של המנוחה כדי לבקר את סבתו ושם מצא את המנוחה דקורה כפי שנמצאה. הוא יצא מהדירה במטרה למנוע מבן המנוחה לראות את המחזה שהוא חזה בבית, עלה על מונית שירות ביחד עם הבן לאשקלון ומהדרך התקשר למד"א ולמשטרה..." (עמ' 8 לפרוטוקול).

3.         מרבית ראיות התביעה מבוססות, כפי שאף הובהר במהלך נאום הפתיחה של התובעת ובסיכומיה, עם סיום פרשת הראיות, על הימצאותו של הנאשם בדירה, שם נמצאה גופת המנוחה בזמן הרלבנטי; הימלטותו מהמקום מיד לאחר מכן מבלי שהזעיק עזרה אלא לאחר שעות; ראיות פורנזיות שנמצאו בזירת העבירה וביניהן טביעות אצבע של הנאשם על סכין, שעליה גם נמצא דמה של המנוחה, כמו גם דמו של הנאשם שנמצא בכל הדירה, כולל על סכין נוספת שנמצאה אף היא בזירה; ועל שקרי הנאשם, שמסר גרסה אשר אינה עולה בקנה אחד עם הראיות הפורנזיות והאחרות, כמו איכוני הטלפונים שהחזיק ועוד.

4.         הסנגורית, בסיכומיה, לא חלקה על מרבית הראיות, בודאי שלא על הראיות האובייקטיביות - פורנזיות, אלא שהדגישה את אורח החיים השולי שקיימה המנוחה לפני הרצחה, היינו - היותה עובדת ב"ספא", שאינו אלא שם "מנומס" יותר לעבודה בזנות; היותה אלכוהליסטית שהזניחה את בנה והשאירה אותו לטיפול הנאשם; והיותה נתונה ללחצים מצד העולם העברייני, עד שנאלצה להחביא את תכשיטיה וכספה אצל השכנה. כן טענה, שאין לסמוך על עדות השכנה ר.ח., שלעמדתה ניסתה לאורך כל עדותה להשחיר את הנאשם ולייפות את הדברים השליליים שהיו אצל המנוחה, ובמיוחד אין לסמוך על דבריה באשר לשיחת הטלפון האחרונה שטענה שקיימה עם המנוחה ממש לפני שנפחה את נשמתה.

            הסנגורית הדגישה, שאין לה הסבר לכל הממצאים הפורנזיים שהיו בדירה או למחקרי התקשורת, ממצאים שאינם מתיישבים עם גירסת הנאשם, פרט לכך, שמהרגע שהנאשם עלה לדירה ומצא שם את גופת המנוחה, המוטלת בתוך שברי זכוכיות ודם על רצפת חדר השינה, ועד לרגע שהביא את בנה של המנוחה למקום מבטחים אצל אמו - הוא היה במצב נפשי קשה, ועל כן גם לא פעל על פי ההיגיון הרגיל של הדברים. להבנתה, לא ניתן לבסס הרשעה על אי התאמות בין גרסת הנאשם לגבי מה שקרה, לבין הפעולות שככל הנראה שעשה בדירה נוכח הראיות האובייקטיביות. אמנם, אין להגנה הסבר לממצאים האוביקטיביים; ואמנם אין להגנה תרחיש עובדתי שונה מזה של התביעה, כזה שיוכל להתאים לממצאים הפורנזיים, אך להבנת הסנגורית המלומדה - אין בכך די לצורך הרשעה. היא הוסיפה, בסיכומיה, כי " אין לנו הסבר לזה פרט לזה שהוא לא זוכר. הוא לא נגע, לטענתו, בשום סכין... הוא אומר שהשחזור של מה שהוא עשה, הפעולות שלו כפי שעולה גם מסיכומי התביעה, זה הפעולות שהוא עשה בבית. יכול להיות שיש דברים, הוא היה מאוד מאוד בשוק, לכן, יש דברים שהוא יכול להיות לא זוכר..." (עמ' 162 לפרוטוקול). הסנגורית הוסיפה, שאכן - עדות הנאשם בעייתית, במיוחד לגבי תגובתו בסמוך לאחר מציאת הגופה, אך היות ואהב מאוד את המנוחה ובנה, מציאת הגופה הכניסה אותו למצב רגשי בו התנהג באופן שלא זכר אחר כך. כל זה הסתיים, לדבריה, ברגע שמצא לילד מקום מבטחים אצל סבתו (של הנאשם) באשקלון, כשמרגע זה " רואים התנהגות שהיא יחסית מתאימה לאדם שמוצא באמת גופה של אהובה... הוא עדיין לא באמת מלח הארץ ומתנהג בצורה הכי הגיונית, אבל הוא מתנהג בצורה סבירה" (עמ' 168 לפרוטוקול).

מציאת הגופה

5.         בתאריך 27/3/09 היה אודי אדר מתנדב במד"א ושימש כמוקדן, ובהתאם לאמרה שמסר, והוגשה בהסכמה (ת/9), התקבלה בסביבות 18:00 - 18:15 שיחה:

" מגבר שדיבר עברית... אבל עם מבטא רוסי. קולו נשמע מפוחד. הוא אמר: "התקשרו אלי שכנים ואמרו לי שאשתי שוכבת ומדממת בבית". הנ"ל אמר שהוא מתקשר מטלפון ציבורי, וכשנתבקש למסור את המספר ממנו הוא מדבר, הוא התחיל לגמגם ולהתבלבל, היה לי ברור שהוא לא רצה לתת לי את מספר הטלפון... בסוף הוא נתן לי את מספר הטלפון שלו, ואז נתן גם כתובת באשדוד ברח' ... ... ... ואחרי ששלחתי צוות לשם, הודעתי למשטרה... אני התקשרתי אליו אחרי 5 - 10 דקות, בגלל שהנהג של צוות שהגיע לדירה דיווח לי שהדלת סגורה. הוא אמר לי שהשאיר את הדלת פתוחה כשהוא יצא ופשוט צריך לדחוף אותה חזק יותר. בשלב הזה אני שמעתי את הקול שלו שהתעוות לבכי. הוא בכה: " מצב שלה לא טוב. תשלחו אמבולנס דחוף. הילד איתי". אני נזכר כרגע, שבשיחה הראשונה אני שאלתי אותו מי הודיע לו על מה שקרה ואז הוא אמר, שהוא לא יודע, שמישהו שלח לו SMS , שהוא לא יודע מי זה... אני שלחתי אמבולנס רגיל, ואז נהג של אמבולנס רגיל ביקש לשלוח צוות נט"ן...".

6.         שיחה זו למד"א הגיעה מטלפון ציבורי באשקלון בשעה 18:10 (ר' פלט שיחות רלבנטי, להלן), ולאחר שהנאשם מסר את מספר הטלפון של המנוחה שהיה ברשותו (יצויין, כי אין חולק,שהיה ברשותו גם טלפון נוסף, שבבעלותו) - 052-6488765, התקשרו מהמשטרה לטלפון זה בשעה 18:17 ולאחר מכן גם בשעה 18:26.

            השיחה של הנאשם עם מוקדן מד"א הוקלטה (ת/14)ותומללה (ת/14א), וזה תוכן השיחה:

" נאשם -תגידו, בבקשה, אתם יכולים להגיע לאשדוד?... השכנים התקשרו ואמרו שאשתי כולה בדם, לא יודע מה קורה שם, אתם יכולים להגיע בבקשה...

            מוקדן - תן לי טלפון

נאשם - אני אין לי פה פלאפון עלי

מוקדן - תן לי טלפון שלך".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ