אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעה בריבוי של מקרים של עבירות מין במשפחה

הרשעה בריבוי של מקרים של עבירות מין במשפחה

תאריך פרסום : 01/11/2012 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
37640-02-10
25/10/2012
בפני השופט:
1. ברוך אזולאי - אב"ד
2. נתן זלוצ'ובר
3. יעל רז-לוי


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד - דבי מזור מפרקליטות מחוז דרום
הנתבע:
פלוני
עו"ד בני נהרי
הכרעת דין

ההליך

1.         נגד הנאשם הוגש ביום 22.2.10 כתב אישום המייחס לו מספר רב של עבירות מין במשפחה (מעשים מגונים) לפי סעיף 351(ג)(1) בנסיבות סעיף 348 (א) וסעיף 345(א)(3) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן:" החוק"); מספר עבירות מין במשפחה (מעשים מגונים) לפי סעיף 351(ג)(3) בנסיבות סעיף 348(ג) וכן 348(ד)(1) לחוק ומספר עבירות מין במשפחה (מעשה מגונה בפני קטין) לפי סעיף 351(ד) לחוק.

2.         מ.ז. היא קטינה ילידת 4.10.93 (להלן: "המתלוננת"). על פי עובדות כתב האישום בתקופה הרלוונטית לכתב האישום ומספר שנים קודם לכן, הנאשם היה נשוי לאם המתלוננת. הנאשם היה כאב למתלוננת ולאחיה הקטן. בתקופה זו התגוררו הנאשם, אם המתלוננת, המתלוננת ואחיה הקטן, בדירה  בקריית מלאכי (להלן: " הדירה"), כאשר הנאשם ויתר בני המשפחה ניהלו אורח חיים דתי.

במועדים רבים אשר אינם ידועים במדויק למאשימה, אולם בתדירות גבוהה של מספר פעמים בשבוע, במהלך השנים 2005-2008, לאחר שמלאו למתלוננת שתים עשרה שנים, נהג הנאשם להיכנס לחדרה של המתלוננת בשעות הערב והלילה, כשהיא שוכבת במיטה. הנאשם ניצל הזדמנויות אלו, דגדג את המתלוננת בגבה, ואף הכניס ידו מתחת לחולצתה של המתלוננת. לאחר מכן, הנאשם הכניס ידו מתחת לבגדיה של המתלוננת ונגע בישבנה, בחזה ובאיבר מינה של המתלוננת, והכל לשם גירוי וסיפוק מיני.

במספר הזדמנויות דרש הנאשם מהמתלוננת לגעת באיבר מינו ולרוב המתלוננת סירבה. הנאשם התעלם מסירובה של המתלוננת, אחז בידה של המתלוננת והכניס אותה מתחת למכנסיו כך שידה של המתלוננת נגעה באיבר מינו, ואז המתלוננת שפשפה את איבר מינו של הנאשם. כשהמתלוננת הפסיקה, הנאשם אונן בפניה, ולפחות פעם אחת גם הגיע לסיפוק מיני בפני המתלוננת, והכל לשם גירוי וסיפוק מיני.

במהלך חלק מהמועדים שתוארו לעיל, הביעה המתלוננת את סירובה למעשי המשיב, אולם הנאשם לא שעה לסירוב, כשהוא משכנע אותה לא להתנגד למעשיו אלו. הנאשם גם נהג לומר למתלוננת כי הוא אוהב אותה וכל מה שעושה עמה בסדר. כן טען הנאשם בפני המתלוננת כי אם תסרב למגע המיני עימו, הוא ואמה יתגרשו, דבר שהמתלוננת חששה ממנו. הנאשם גם דרש מהמתלוננת שלא תספר על מעשיו לאמה.

סמוך לאחר שהנאשם ביצע את זממו במתלוננת, כפי שתואר לעיל, אמר לה הנאשם שהייתה ילדה טובה, ועל כן נתן לה דמי כיס. במידה והמתלוננת סירבה לשתף פעולה עם הנאשם, לא נתן לה הנאשם דמי כיס. במספר אירועים, נכנס הנאשם לחדר המתלוננת בעת שישנה ונגע בגופה ללא הסכמתה, המתלוננת התעוררה ודרשה ממנו להפסיק את המעשים. הנאשם הפסיק את מעשיו ויצא מהחדר, אולם לאחר מכן שב ונכנס לחדר, עד שהמתלוננת נאלצה לנעול את דלת חדרה. 

3.         הנאשם כפר בכל המיוחס לו וטען שמעולם לא ביצע במתלוננת מעשים מגונים, אלא לכל היותר דגדג את המתלוננת או עשה לה מסאג' וזאת ללא כל כוונה מינית, ומכאן הובאו בפנינו הראיות מטעם הצדדים.

סקירת הראיות הרלבנטיות בתמצית

פרשת התביעה

עדות המתלוננת

1.         המתלוננת ילידת 4.10.93, בת 17 בעת מתן עדותה בבית המשפט, תלמידת כתה י"ב. המתלוננת העידה כי כשהייתה בכיתה ג', כבת 8 לערך, התחתן הנאשם עם אמה ומיד לאחר מכן עברו להתגורר בקרית מלאכי יחד עם אחיה הקטן, שם ניהלו אורח חיים דתי-חרדי. הקשר עם הנאשם היה טוב, היא אהבה את הנאשם, החשיבה אותו כאב, קראה לו אבא, והתייחסה אליו כאל בן משפחה לכל דבר. עוד סיפרה כי עוד בטרם החלו האירועים נשוא כתב האישום, בערך מגיל 8, נהג הנאשם לספר לה סיפורי דת לפני השינה, מנהג שנמשך עד שהייתה בת 13-14.

2.         ביחס למעשים נשוא כתב האישום, העידה המתלוננת כי היא אינה זוכרת מתי במדויק החלו המעשים, אך ציינה כי אירעו בערך כשהייתה בת 12-13. אמה היתה יוצאת לשיעור בערב ואחיה הקטן, שישן בחדר נפרד, היה הולך לישון בשעה מוקדמת. הנאשם היה מגיע הביתה בשעה עשר לערך, כשהיא עדיין לא ישנה, אך כבר היתה מאורגנת לשינה. היא סיפרה שהייתה מבקשת מן הנאשם שיספר לה סיפור לפני השינה ושידגדג לה בגב. היא העידה שהיא אינה זוכרת את הפעם הראשונה או איך הגיבה, אך ציינה כי הזיכרון שלה מתחיל מן התקופה בה הנאשם היה מדגדג אותה וגולש לאזור החזה. לעיתים היה מבקש ממנה להסתובב ולשכב על הגב והיה נוגע בחזה שלה. היא היתה שוכבת במיטה, הנאשם ישב לידה והיה נוגע בה, בהתחלה מעל הבגדים ואחר כך היה מכניס את היד מתחת לפיג'מה. כאשר כך זה נמשך למעלה משנה. עם זאת הבהירה כי הנאשם לא הפשיט אותה. המתלוננת העידה עוד, כי בתקופה מאוחרת יותר ביקש ממנה הנאשם לגעת לו באיבר המין. בתחילה סירבה, אך לאחר מכן הסכימה.

המתלוננת תיארה את המעשים שביצע בה הנאשם באופן מפורט. לדבריה, לאחר שהנאשם היה מדגדג אותה בגב וגולש לאבר המין, "היה נוגע, משפשף, מתחת לתחתונים, הוא לא היה מכניס אצבעות" (פר' מיום 20.10.10, עמ' 8, ש' 11-12). לאחר מכן היה מבקש ממנה שתיגע לו באיבר המין. " ואח"כ כשהוא היה נוגע בי הוא היה שם את היד שלי על אבר המין שלו, על המכנסיים, הוא היה גם פותח את המכנס שלו ומכניס את היד שלי לתוך המכנסיים, ומבקש ממני לגעת ולשפשף. " (שם, ש' 14-16) "... הרבה פעמים כשאני הייתי מתחילה לגעת ולשפשף, הייתי מפסיקה אחרי ממש דקה או קצת זמן, ופעם אחת, אני באמת הפסקתי אחרי זמן ממש קצר והוא המשיך לשפשף לעצמו לבד. אח"כ הוא גמר.  (פרו' מיום 20.10.10 עמ' 9 ש' 3-8).

3.         המתלוננת העידה כי לא היתה תדירות קבועה למעשים. לעיתים זה היה קורה שלוש פעמים בשבוע והיו שבועות שזה לא היה קורה כלל, גם בשל העובדה שלא נתנה לנאשם להיכנס, כאשר לא אחת התעוררה באמצע הלילה וגילתה שהנאשם יושב לידה ונוגע בה.

בעדותה הסבירה כי הנאשם אמר לה שהוא מאוד אוהב אותה, שכנע אותה שזה בסדר, עד שבסופו של דבר האמינה לו ולעיתים הסכימה. עוד הוסיפה, כי כאשר סירבה הנאשם היה מתעלם ממנה למחרת, לא מדבר איתה, ובמקרים מסוימים אף סירב לתת לה דמי כיס, ואילו במקרים שהסכימה היה נותן לה כסף. המתלוננת סיפרה כי היו מקרים שהאם שאלה מדוע הנאשם אינו מדבר איתה, וכיוון שפחדה שאמה תדע מהעניין, כדי לא למשוך את תשומת הלב וכיוון שרצתה שהנאשם יניח לה, הסכימה.

4.         ביחס לנוכחות האם העידה כי האם הלכה לסמינר כל ערב, היתה יוצאת בסביבות השעה שמונה בערב ושבה בסביבות השעה אחת עשרה. הנאשם היה מגיע בערך בשעה עשר והיא ואחיה היו נשארים לבד בבית עד שהנאשם היה מגיע, אם כי ציינה כי לעיתים המעשים קרו גם בימי שישי, כאשר האם נכחה בבית. "... לפעמים זה היה בימי שישי, דווקא שאמא שלי כן היתה בבית, אחרי ארוחת שישי שהיא היתה הולכת לשטוף את הכלים... הוא היה ניגש לחדר, עוד הפעם מספר לי סיפור ומשם היה נוגע באיברי המין, היה משאיר את הדלת פתוחה לראות אם אמא שלי מתקרבת, וכאשר היא היתה מתקרבת הוא היה מוציא את היד מעל השמיכה (פרוטוקול מיום 20.10.10, עמ' 14 ש' 22-26). במקרים אחרים כשהנאשם היה בבית בשעות הצהריים, היה יושב ליד המחשב שנמצא במרפסת הצמודה לחדרו של אחיה, מושיב אותה על ברכיו ונוגע לה בחזה ולפעמים גם באיבר המין, כאשר אמה היתה אותה עת במטבח או בסלון.

5.         עוד העידה המתלוננת, כי המעשים פסקו כשהיתה בערך בת 14, מספר חודשים לפני שעזבה את הבית. לדבריה, החליטה לעזוב את הבית ולעבור לגור עם אביה בירושלים, בין היתר מאחר שלא התחברה לאורח החיים הדתי של אמה. היא החלה לנעול את דלת חדרה בלילה, כדי שהנאשם לא ייכנס, הפסיקה לקרוא לנאשם לחדרה וכשהיה מגיע לא נתנה לו לעשות דבר. בתגובה הנאשם הפסיק לדבר איתה ולהגיד לה שלום בבוקר. לדבריה, שאלה את הנאשם האם מגיע לה שידבר איתה רק כשהיא נענית לו, ובתגובה הוא השיב "כן, כשאת בסדר ואת מסכימה לעשות מה שאני רוצה אז אני אדבר איתך, ואם לא אז לא" (שם, עמ' 10, ש' 13-20).

6.         על המעשים סיפרה לראשונה לאחיה הגדול ממנה, וזאת רק לאחר שעזבה את הבית ועברה לירושלים.  לאחר שאמה אמרה למתלוננת כי היא לא רוצה שתבוא יותר הביתה, המתלוננת התקשרה לאחיה הגדול, עימו היה לה קשר טוב, כדי לדבר איתו. לדבריה, אחיה ביקש ממנה שתאמר לו מהי הסיבה האמיתית לכך שעזבה את הבית "ואמרתי לו שזה בגלל הדת, שאני לא מסכימה עם אורח החיים, בגלל ביה"ס שבו למדתי באותה תקופה בקריה, ואז אמרתי גם בגלל בעלה של אמי, ובאותו רגע התחלתי לבכות. הוא מיד הבין שמשהו קרה... בגלל שבכיתי והייתי בסערת רגשות החלטתי אולי שאני אספר לו. " (פרוטוקול מיום 20.10.10, עמ' 11 ש' 3-9). לאחר שיחת הטלפון, אחיה הגיע, לקח אותה לפארק ציבורי, וביקש לדעת מה קרה. המתלוננת סיפרה שבשלב זה היא כבר נרגעה והחליטה שוב שלא לספר, אך אחיה התעקש ובשלב מסוים "נשברה" ואמרה לו שהנאשם נגע בה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ