אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> המחלקה לתיקים מיוחדים נ' אברמוביץ

המחלקה לתיקים מיוחדים נ' אברמוביץ

תאריך פרסום : 17/06/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום רמלה
1722-08
16/06/2010
בפני השופט:
עמי קובו

- נגד -
התובע:
המחלקה לתיקים מיוחדים
הנתבע:
יוסף אברמוביץ
גזר-דין

גזר דין

רקע

הנאשם הורשע על-פי הודאתו בעובדות כתב אישום מתוקן בארבעים עבירות, כאשר בכל אחת מהן הורשע כי פעל במטרה להביא לכך שאדם אחר יתחמק או ישתמט מתשלום מס שאותו אם חייב בו בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 117 (ב1) לחוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1976 (להלן: החוק) ביחד עם סעיף 117(ב2)(3) לחוק.

על-פי האמור בכתב האישום המתוקן, בחודש יוני 2002 נרשם הנאשם כעוסק מורש לעניין החוק, שתחום עיסוקו "מורה פרטי". במועד שאינו ידוע למאשימה, הדפיס הנאשם מסמכים הנחזים להיות פנקסי חשבוניות מס על שמות החברות שלהלן: (א) חברת ח. יפים אנרגיה בע"מ. (ב) חברת אדי גרף בע"מ. (ג) חברת השיווקית בע"מ.

במהלך השנים 2003 עד 2005 הוציא הנאשם מסמכים הנחזים להיות חשבוניות מס על שם חברת פז גלים בע"מ וכן על שמות החברות המפורטות לעיל (להלן: "החשבוניות הפיקטיביות"). החשבוניות הפיקטיביות הוצאו לעוסקים מורשים שונים, מבלי שהנאשם עשה או התכוון לעשות את העסקאות נשוא החשבוניות הפיקטיביות. החשבוניות הוצאו לעוסקים הבאים: אלחדד יצחק וחברת אנרזול אספקת סולר ונפט.

במהלך השנים 2003 עד 2005 הוציא הנאשם לעוסק אלחדד 8 חשבוניות פיקטיביות ע"ש חברת אדי גרף בע"מ, 6 חשבוניות פיקטיביות ע"ש חברת ח. יפים בע"מ ו- 11 חשבוניות פיקטיביות ע"ש חברת שיווקית בע"מ, מבלי שנעשתה העסקה כפי שפורטה בהן ומבלי שיהיה מוסמך להוציא חשבוניות אלה.

סך החשבוניות הפיקטיביות שהוציא הנאשם לאלחדד הינו 961,158 ₪, וסכום המס הנובע מהן הינו 139,552 ₪.

במהלך השנים 2004 עד 2005 הוציא הנאשם לחברת אנרזול 3 חשבוניות פיקטיביות ע"ש חברת אדי גרף בע"מ, 2 חשבוניות פיקטיביות ע"ש ח. יפים בע"מ, 9 חשבוניות פיקטיביות ע"ש חברת שיווקית בע"מ וחשבונית פיקטיבית אחת ע"ש פז גלים בע"מ, מבלי שנעשתה העסקה כפי שפורטה בהן ומבלי שיהיה מוסמך להוציא חשבוניות אלה.

סך החשבוניות הפיקטיביות שהוציא הנאשם לאנרזול הינו 2,519,735 ₪ וסכום המס הנובע מהן הינו 363,392 ₪.

בסך הכל הוציא הנאשם 40 חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 3,480,893 ₪, וסכום המס הגלום בהן הסתכם ב- 502,944 ₪.

הנאשם ביצע את העבירות האמורות בנסיבות מחמירות הנובעות ממספר העבירות שביצע, השיטתיות בה נקט, וכן מהיקף סכומי המס אשר להשתמטות מהן הביא במעשיו.

הצדדים לא הסכימו לעניין העונש.

הדיון בעניינו של הנאשם נדחה לבקשת הצדדים לצורך הסרת מחדלים (עמ' 105 לפרו'), ואולם המחדלים לא הוסרו.

ראיות לעונש

הנאשם העיד כעד מטעם ההגנה לעניין העונש. הנאשם תיאר את הרקע בו התחנך וגדל, את שירותו הצבא, פעילותו למען הזולת, מחלותיו, ועוד (עמ' 109-110). לדבריו, בשל תהליכי הפרטה בקיבוץ החל לעבוד כקצין בטיחות תעבורה. בשנת 2000 נאלץ לפרוש מעבודתו, והחל לעבוד במקום אחר כקצין בטיחות. לדבריו במסגרת עבודתו סייע אף בהדפסת נייר מכתבים, ובהבאת מכתבים וחשבוניות עבור החברה. לדבריו, האנשים שהפעילו את החברה הם האחים גבאי ממושב תירוש, וכי הוא חשש מפניהם. לדבריו, ביקשו ממנו להזמין חשבוניות של חברות שונות. לדבריו, באמצע 2005 האחים גבאי נעצרו בעקבות פרשייה של סחר בדלק. בשל חששו הוא נאלץ להמשיך ולסייע לחברה. לדבריו: "התחלתי להבין שאני עושה משהו שהוא לא טוב ולא חוקי. הרגשתי עם זה מאוד לא נוח, לא מתאים לי, לא מתאים לאופי שלי, לא מתאים לתדמית שלי, ולא מתאים לאורח חיים שלי" (עמ' 111, ש' 17-19). הנאשם טען כי נוצל על-ידי אחרים. לדבריו, קיבל סכומי כסף נמוכים עבור המעשים שביצע, אשר היו בגדר שליחות עבור אנשים אחרים. לדבריו, אדם אחר נרצח על-ידי מעורבים בפרשה, והוא חשש לחייו. לדבריו, בשלב החקירה אף איימו על חייו (עמ' 112). לדבריו, הגיע להסדר עם רשויות המס לפיו ישלם קנס בסך 157,000 ₪ בתשלומים, וכן הגיע להסדר עם הביטוח הלאומי לפיו ישלם סכום של 54,000 ₪ בתשלומים.

בחקירתו הנגדית טען הנאשם שסכומי הכסף המשמעותיים שנמצאו בחשבונו בסך של כ- 400,000 ₪ לא היו שלו, אלא סכומים שהוא הפקיד לחשבונו והיה אמור להעבירם לאחרים (עמ' 114). הנאשם העיד כי כבר בשנת 2003 הבין שקיימת בעיתיות בחברה בה עבד (עמ' 115).

כמו-כן, העיד מטעם ההגנה מר יוסי דדוש. העד מסר כי הנאשם היה קצין בטיחות, ובמסגרת עבודתו היה מעיין "כלבויניק" אשר היה דואג לדברים רבים. במסגרת זו הוא הביא לחברה את החשבוניות האמורות אשר הסתברו להם כפיקטיביות, על אף שהם חשבו שמדובר בחשבוניות האמיתיות. לדברי העד מדובר בחשבוניות עבור סולר שקיבלו בחברה. לדברי העד, הנאשם הביא את החשבוניות וקיבל חלק מהייתרות לפעמים (עמ' 119). עוד מוסיף העד ומוסר כי הנאשם גם יזם מכירה, וכי היה לו אינטרס בעסקאות (עמ' 119, ש' 12). לדברי העד הוא עצמו הודה בביצוע חלקו במעשים. לדברי העד, לא קיבל את החשבוניות מגורמים שונים, אלא רק מן הנאשם. העד מסר כי הם השיבו למדינה במסגרת הסדר הטיעון בעניינו סך של 400,000 ₪ (עמ' 119). לדבריו, הוא עצמו או אחיו היו פונים לנאשם כדי לקבל את החשבוניות (עמ' 120).

בחקירתו הנגדית ציין העד, יוסי דדוש, כי הוא הודה בתיק בעניינו בית-המשפט בקבלת 17 חשבוניות פיקטיביות. לדבריו, קיבל את החשבוניות הללו מהנאשם, ולא מגורמים שונים (עמ' 120). העד אישר כי באחד השיקים שהופקדו שילם לנאשם עמלה בסך של 6,538 ₪ (עמ' 120). העד מסר כי הנאשם הביא לו חשבוניות עבור הסולר, ולא הביא סולר (עמ' 122).

המאשימה הגישה את כתב האישום המתוקן, הפרוטוקול וגזר הדין בעניינו של העד יוסי דדוש. המסמכים סומנו תע/1. כמו-כן, הגישה התביעה חשבונית ושיקים וכן אסופת חשבוניות אשר סומנו תע/2-תע/3.

בנוסף לכך, העיד מטעם ההגנה מר אלי דדוש, אשר במועד עדותו ריצה עונש מאסר. לדברי העד הנאשם הביא את החשבוניות ולקח לעתים את היתרה שנשארה. בחלק מהמקרים הנאשם גם לקח כסף מהמשרד (עמ' 122). לדברי העד לא הזמין סחורה מהנאשם (עמ' 123).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ