אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הכרעת דין בתיק פ 3606/04

הכרעת דין בתיק פ 3606/04

תאריך פרסום : 03/08/2008 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
3606-04
13/07/2005
בפני השופט:
רביד גיליה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
איסט יצחק
הכרעת דין

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של ניסיון תקיפת עובד ציבור, תקיפת עובד ציבור, איומים והעלבת עובד ציבור.

על פי הנטען בעובדות כתב האישום, בתאריך 19/5/02 בשעה 10:00 לערך, במסדרון בית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב, באולמו של כבוד השופט שיינמן, ניסה הנאשם לתקוף את התובעת נציגת העירייה, עו"ד חיותה רובינשטיין (להלן: "המתלוננת"), בכך שזרק לעברה שולחן וספסל וכן השליך לעברה תיקים.

כמו כן, באותן נסיבות, תקף הנאשם את מהנדס העירייה, לב פוטשניקוב (להלן: "לב" ) בכך שתפס בגרונו וחנק אותו.

בנוסף, במהלך אותו אירוע, איים הנאשם על המתלוננת בכך שאמר לה "אני אהרוג אותך ואת כל העירייה", וזאת בכוונה להפחידה או להקניטה. כן באותן נסיבות, העליב הנאשם את המתלוננת שמילאה תפקידה כדין בכך שאמר לה: "כוס אמק בת זונה".

ראיות התביעה :

1.         המתלוננת העידה, כי ביום האירוע הופיעה באולמו של כבוד השופט שיינמן במסגרת תפקידה כתובעת בעיריית תל אביב, בעוד הנאשם היה נאשם בתיק תכנון ובניה שהיה קבוע לשלב ההוכחות. בסביבות השעה 10:00, בה אמור היה להתחיל הדיון בעניינו של הנאשם, נכנס הנאשם לאולם ופנה לעדה בניסיון לשוחח עמה והיא דחתה ניסיון זה.

לדברי העדה, כאשר בשלב מסוים היא יצאה מאולם בית המשפט, פנה אליה הנאשם בשנית ואז הסבירה לו שעליו לפנות אליה באמצעות בא כוחו. לדבריה, בשלב זה, החל הנאשם לקלל אותה  "בת זונה, כוס אמק". העדה סיפרה, כי פנתה לבא כוחו של הנאשם והסבירה לו כי עליו לרסן את מרשו וכשפנתה ללכת ראתה, כי הנאשם משתולל ומאבד שליטה גם בפני בא כוחו. 

כאשר נכנסה העדה בחזרה לאולם שהיה באותה עת כמעט ריק למעט מתמחת השופט, הקלדנית והמהנדס לב, נכנס הנאשם לאולם ולדברי העדה, הוא ניגש אליה  והטיח כלפיה באומרו:  "אני אהרוג אתכם, אני אהרוג את כולכם, אני אגמור עליהם".

לדברי העדה, בשלב זה הרים הנאשם את צדו האחד של השולחן למולו ישבה  ודחף אותו לכיוונה בניסיון לפגוע בה. לדבריה, היא חשה לכודה בין השולחן לספסל ולא יכלה לצאת מן האולם. המתלוננת הדגישה, כי מעשיו אלו של הנאשם נעשו בכוונה לפגוע בה והם היו מלווים בהתנהגות חסרת שליטה. או אז, לדברי העדה, הנאשם לקח את תיקה האישי, משך אותו לכל עבר כמי שמנסה לקרעו, והשליך אותו ארצה. כן השליך ארצה את כל תיקי החקירה והם התפזרו לכל עבר.

לדברי העדה, לאחר התפרצות זו ניגש אל עבר הנאשם המהנדס לב שישב בחלק האחורי של האולם בניסיון לעצור אותו מלהמשיך במעשיו ובתגובה לכך, תפס הנאשם ואחז בצווארו של לב. לדברי העדה, בראותה כאמור היא  נסה אל מחוץ לאולם.

  1. לב פוטשניקוב נקרא להעיד ביום האירוע במשפטו של הנאשם במסגרת תפקידו כמהנדס העיריה. לדברי העד, בעודו יושב באולם, הוא  ראה את הנאשם כשהוא משתולל וצועק, הופך את שולחן התביעה ומפזר תוך כדי כך את כל התיקים שהיו עליו לעברה של התובעת. לדברי העד, הוא ניגש להרגיע את הנאשם ואז הלה תקף אותו בכך שאחז בצווארו בשתי ידיו. החלו ביניהם דחיפות הדדיות עד אשר התערב בנעשה אדם שישב מאחור שהפריד ביניהם.

העד סיפר, כי בעת  שהנאשם אחז בצווארו הוא אמר לו "עשית לי נזק" כשהכוונה הייתה לכך שהוא, העד, הוא שהגיש נגדו את הדו"ח שהוביל לכתב האישום.  לדברי העד, הנאשם היה מרוגז, חסר שליטה והוא צעק דברים הקשורים למשפטו כגון: "העירייה עשתה לי נזק ומטרידים אותי ומה רוצים ממני" .

בחקירתו הנגדית נשאל העד האם הנאשם אחז בו בצווארו או בצווארון חולצתו והשיב שהאחיזה הייתה בצווארו. העד שלל את האפשרות שהועלתה ע"י ב"כ הנאשם כי הנאשם עזב את האחיזה בו כאשר נוכח לדעת את זהותו כמהנדס העירייה.

 לשאלת ב"כ הנאשם לעניין השולחן, השיב העד כי הנאשם הפך את השולחן על צידו, כך שרגליו פנו הצידה והשולחן עף לכיוון דוכן השופט מרחק של כמטר או שניים ממקומו הטבעי. כן ציין העד כי בעת שהשולחן התהפך עפו ממנו מסמכים שהתפזרו על כל הרצפה.

3.         העדה חנה וסל, שימשה כפקידת עזר בבית המשפט בעת האירוע. לדבריה, היא ראתה את הנאשם כאשר הגיע למסדרון בית המשפט ועמד בסמוך לעמדת פקידי העזר. כבר אז הוא  היה מצוי, לדבריה,  בהלך רוח "לא רגוע". הנאשם שוחח עם עורך דינו בהיותם במסדרון, כאשר בשלב מסוים הוא החל לצעוק ולזרוק את חפציו על הרצפה. הנאשם אפילו צעק "אני אתאבד, אתאבד". לאחר מכן בעט הנאשם בדלת האולם, פתח אותה ונכנס פנימה. לדברי העדה, היא לא ראתה את שהתרחש באולם בית המשפט בעת שהנאשם נכנס לתוכו מחמת שישבה בעמדת פקידי העזר, אולם כאשר הנאשם יצא מן האולם, היא נכנסה פנימה וראתה שהאולם "הפוך", הספסלים לא מסודרים כרגיל והשולחן לא עומד במקומו. כן ציינה, כי המתלוננת יצאה מן האולם כשהיא חיוורת כסיד ושרויה בהלם ואילו לב יצא מן האולם כשהוא אדום ונסער.

4.         אביב לוי, ששימש כמאבטח במשמר בתי המשפט העיד, כי ביום האירוע הוא הוזעק לאולמו של כבוד השופט שיינמן בטענה שאדם מתפרע שם. העד אישר את האמור בדו"ח שערך לפיו, בהיכנסו לאולם, הוא ראה את המתלוננת יוצאת מהאולם והנאשם אחריה. באולם ניתן היה להבחין בניירות פזורים. לדברי העד, לאור האינפורמציה שקיבל מהעדים השונים על כך שהנאשם התפרע במקום הוא החליט לעצרו.  

5.         עו"ד חיה מלצר אשר שימשה כמתמחתו של השופט שיינמן באותה תקופה העידה לגבי נסיבות האירוע. לדבריה, האירוע החל במהלך הפסקה בין הדיונים, בעת שהשופט היה מחוץ לאולם. לדבריה, היא ראתה את המתלוננת, שהופיעה כתובעת מטעם העירייה באותו יום, נכנסת פנימה לאולם כשהנאשם בעקבותיה אומר דברים לא ברורים בקול רם. המתלוננת התעלמה מהנאשם וביקשה לקרוא לשופט על מנת לחדש את הדיונים. לדברי העדה, בטרם שהשופט נכנס לאולם היא שמעה את צעקותיו של הנאשם לעבר המתלוננת במילים "למה לא מדברים איתי, אני לא בן אדם" וכן ראתה אותו דוחף את השולחן בצד התביעה לעבר המתלוננת, כך שכל החומר המשפטי התפזר על הרצפה.  בשלב זה נכנסה העדה, לדבריה, ללשכה על מנת לקרוא למאבטח וכאשר נכנסה שוב לאולם ראתה את הנאשם אוחז בצווארון חולצתו של המהנדס לב וצועק לעברו "אתם יודעים רק לקחת". לדברי העדה, היא לא ראתה את האירוע במלואו מאחר שיצאה ונכנסה מן האולם ללשכה ובחזרה, בניסיון להזעיק את המאבטחים.

ראיות ההגנה :

מטעם ההגנה נשמעה עדותו היחידה של הנאשם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ