אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הכפלת עונש מאסר לפדופיל שנחשף ע"י תוכנית כלבוטק והורשע בעבירות מין במסגרת גלישה באינטרנט

הכפלת עונש מאסר לפדופיל שנחשף ע"י תוכנית כלבוטק והורשע בעבירות מין במסגרת גלישה באינטרנט

תאריך פרסום : 01/07/2010 | גרסת הדפסה
ע"פ, עפ"ג
בית המשפט המחוזי בחיפה
14738-03-10,26282-02-10
01/07/2010
בפני השופט:
1. רון שפירא [אב"ד]
2. אלכס קיסרי
3. תמר נתנאל שרון


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
יצחק קאופמן
פסק-דין

כב' השופטת תמר שרון נתנאל:

הערעורים :

1.         בפנינו שני ערעורים, על גזר דין שניתן, ביום 10.2.10, ע"י בימ"ש השלום בחדרה (כבוד השופטת פנינה ארגמן), בת.פ. 1259/07 ובת.פ. 1417/08, המערער בע"פ 2628-02-10 הינו הנאשם (שייקרא, להלן, לשם הנוחות: " הנאשם") ואילו המערערת בעפ"ג 14738-03-10, הינה המדינה (שתיקרא, להלן: " המדינה").

האישומים וגזר הדין בבימ"ש קמא :

2.         בכתב אישום מתוקן (שהוגש בת.פ. 1259/07, במסגרת הסדר שנעשה בין הצדדים לאחר שמיעת כל ראיות התביעה), הודה הנאשם והורשע בשלושה פרטי אישום, שאלה עיקרי עובדותיהם:

על פי פרט האישום הראשון, ביום 7.2.07, תוך גלישה באינטרנט, מהמחשב שבביתו נכנס הנאשם למשחקים שונים באתר "טיפו" והחל להתכתב עם קטינה בת 13 (ילידת 8.12.93) (להלן: " הקטינה"), אשר שיחקה במחשב ביחד עם חברתה. הנאשם הציג עצמו כנער בן 15 וקיבל  את כתובת ה- ICQ של הקטינה, באמצעותה המשיך להתכתב איתה, תוך שהוא יודע מפיה, את גילה ואת תאריך הולדתה המדויק. לאחר שהקטינה מסרה לו את מספר הטלפון הנייד שלה (להלן: " הטלפון"), החל הנאשם להתקשר אליה ללא הרף ובין התאריכים 8.2.07 ל- 20.2.07, התקשר למספר הטלפון שלה 182 פעמים, כשבחלק מהשיחות הוא מתבטא בביטויים מיניים שונים ולעיתים אף גונח ומבקש להיפגש עימה לצרכים מיניים וזאת - למרות שהקטינה הדגישה בפניו שהיא אינה מעוניינת בקשר עימו. 

לאחר שהקטינה פנתה לאביה, נטל האב את הטלפון, באמצע שיחה (שנערכה ביום 11.2.07), במהלכה גנח הנאשם והתנשף באזני הקטינה, ואמר לנאשם שהוא ישלח אליו חוקר פרטי.  בתגובה איים הנאשם על האב, שיחסל אותו. יומיים לאחר מכן (ביום 13.2.07), התקשר הנאשם שוב אל הקטינה וביקש להיפגש עימה. משסרבה אמר לה: " את אוהבת גדול?" ומשאמרה לו שהיא אינה רוצה לדבר על כך אמר לה: " אני אעשה לך את זה בתחת כואב, אני אעבור בית ספר בית ספר עד שאמצע אותך, אעשה לך את זה בתחת כואב ואחסל אותך בשירותים".

בהמשך לשיחה הנ"ל ולמרות סירוב מפורש מצד הקטינה, נכנס הנאשם לכתובת ה- ICQ שלה, כאשר (ללא ידיעת הנאשם) אביה של הקטינה עונה במקומה והראה עצמו, באמצעות מצלמת אינטרנט, כשהוא ערום בפלג גופו התחתון, חשף את אבר מינו ואונן ובהמשך גם שלח לקטינה, באמצעות התכנה הנ"ל, תמונה מצולמת של איבר מינו. 

יומיים לאחר מכן (ביום 15.2.07), כאשר אביה של הקטינה נכנס למנוי ICQ של הקטינה והזדהה כאחותה הצעירה, חשף הנאשם את אבר מינו באמצעות מצלמת האינטרנט ואמר (בהאמינו שהוא פונה לקטינה): " בא לך קצת להציץ לי? ... פליז, אני לבד, בא לי עכשיו לעשות קצת ... 10 דקות אני יעמיד אותו מהר ... תסובבי את המחשב לכיוון שלך פליז ... אני שם את התחתון הוא בולט לי הוא קצת ארוך ... לא בא לך על הזין הגדול שלי? ... את אוהבת אם אני אכניס לך קצת בתחת לא יכאב לך? ... טוב לא משנה אני חייב להחדיר לבובה למטה ולהוציא כמו חלב למטה ביי ... מחר אני כבר יהיה בקשר עם ... תעני לטלפון זונה קטנה שבקושי את הפטמות והציצי מוצאים לך, שערות בכוס עוד אין לך ... המצלמה תפוסה עכשיו עם ילדה אחרת שיש לה מצלמה ...".

באותן נסיבות גם איים הנאשם, באמרו לה: " אני פדופיל, רק אני אגיע אליך לבית ספר או לבית ושתרגישי את הזין בתחת באמצע הרחוב, נראה איך תגיבי, לא תשכחי אותי כל החיים שלך, ביי".

בגין האמור לעיל הואשם הנאשם בעבירות של הטרדה באמצעות מתקן בזק, לפי סעיף 30 לחוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ"ב-1982, איומים (2 עבירות), לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: " חוק העונשין"), הטרדה מינית (2 עבירות), לפי סעיפים 3(א)(4)+(5) לחוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח-1998 (להלן: " חוק ההטרדה") ונסיון למעשה מגונה בפני קטין (2 עבירות), לפי סעיפים 349(ב)+25 לחוק העונשין.

על פי פרט האישום השני, פנו הורי הקטינה אל צוות תכנית התחקירים "כלבוטק", על מנת לאתר את הנאשם ולחשוף פעולותיו. צוות התכנית הפעיל שתי תחקירניות, שהתחזו בפני הנאשם (באמצעות מחשבו של האב), לשתי קטינות, האחת - בת 12 שנים (בשם לימור) והשניה - בת 11 שנים (בשם רונית).

בתאריך 19.2.07 יצר הנאשם קשר עם "לימור" וחשף בפניה, באמצעות מצלמת אינטרנט, את איבר מינו. למחרת, ביום 20.2.07, יצר הנאשם קשר טלפוני עם "רונית", אמר לה שיתן לה בלון אדום אם תספק את יצריו, ביקש ממנה לגעת בעצמה, שאל אותה לגודל החזה שלה ועד כמה היא מפותחת לגילה.

בהמשך, ביום 21.2.07, במהלך עבודתו ובעודו יוצר קשר טלפוני עם "רונית" ומשוחח עימה, צולם הנאשם ע"י צוות תחקירנים מ"כלבוטק".

בגין האמור לעיל הואשם הנאשם בעבירות של נסיון לבצע מעשה מגונה בפומבי בפני קטין, לפי סעיפים 349(ב)+25 לחוק העונשין, נסיון להטרדה מינית, לפי סעיפים 3(א)(2)+25 לחוק ההטרדה ונסיון להטרדה מינית, לפי סעיפים 3(א)(4)+(5)(א) לחוק ההטרדה.

על פי פרט האישום השלישי, ביום 31.1.07, בחנות מכולת בפרדס חנה, ביצע הנאשם מעשה מגונה במתלוננת, בכך שנגע באמצעות ידו בחזה והשהה את ידו על החזה, למשך מספר שניות, לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני.

בגין כך הואשם הנאשם בעבירה של מעשה מגונה באדם, לפי סעיפים 348(ג)+345(א)(1) לחוק העונשין.

3.         כאמור, הנאשם הודה הורשע בכל האמור לעיל ובנוסף, צירף הנאשם תיק נוסף (ת.פ. 1417/08 בבימ"ש השלום בחדרה), בו הואשם בעבירה של הפרת הוראה חוקית, עבירה לפי סעיף 287(ב) לחוק העונשין, לאחר שהפר "מעצר בית" חלקי, שנקבע בהחלטת כבוד השופטת אסיף, במסגרת שחרורו ממעצר עד תום ההליכים, בו היה נתון בגין העבירות הנ"ל.

4.         בפני בימ"ש קמא היו מונחים חמישה תסקירים מטעם שירות המבחן, שתי חוות דעת לענין הערכת מסוכנותו של הנאשם, שנערכו לפי סעיף 6 לחוק להגנה על הציבור מפני עברייני מין, התשס"ו-2006 וכן תסקיר קרבן המתייחס לקטינה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ