אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק ת"פ 21029-06-10

החלטה בתיק ת"פ 21029-06-10

תאריך פרסום : 11/10/2012 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום עכו
21029-06-10
11/07/2012
בפני השופט:
רונית בש

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד גולד משה
הנתבע:
עמי דיין
עו"ד אבי סגל
החלטה

א. מבוא

1.      הנאשם הורשע ביום 10/1/12 בעבירה של תקיפת קטין או חסר ישע, עבירה לפי סעיף 368 ב(א) רישא לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן:"החוק") ובעבירה של תקיפה סתם, עבירה לפי סעיף 379 לחוק.

2.      יובהר כי, ראשית כפר הנאשם במיוחס לו בכתב האישום, אולם, לאחר שנשמעו חלק מהראיות, בדיון אשר התקיים בפניי ביום 10.01.12 הגיעו הצדדים להסדר טיעון ולפיו, הנאשם יחזור בו מכפירתו, עובדות כתב האישום תתוקנה, הנאשם יודה בעובדות כתב האישום המתוקן ויורשע על פי הודאתו. כן הוסכם בין הצדדים, כי בטרם יישמעו טיעוני הצדדים לעונש, יתקבל תסקיר שירות המבחן בעניינו של הנאשם, אשר יתייחס הן לשאלת הענישה הראויה והן לשאלת הרשעתו של הנאשם בדין. עוד הוסכם כי, לאחר שיתקבל תסקיר שירות המבחן, הצדדים יטענו באשר לסוגיית ההרשעה בדין, כאשר המאשימה תתנגד לביטול הרשעת הנאשם ואילו הנאשם  יעתור לביטול הרשעתו.

3.      בהתאם להסדר הטיעון, חזר בו הנאשם מכפירתו, כתב האישום תוקן, הנאשם הודה בעובדות כתב האישום המתוקן והורשע, על-פי הודאתו, בעבירות הנ"ל. כעת, לאחר שהוגש תסקיר שירות המבחן, עותרת ההגנה לביטול הרשעת הנאשם בדין, ולהשית עליו צו של"צ וצו מבחן, מבלי להרשיעו בדין, זאת כמומלץ בתסקיר.

ב. עובדות כתב האישום המתוקן

4.      ג.ל., יליד 1993 (להלן:"המתלונן 1 "), ע.ר ילד 1994 (להלן:"המתלונן 2") והנאשם מתגוררים במושב בן עמי (להלן:"המושב"). ביום 29.6.08, בסמוך לשעה 23:30, הבחין הנאשם במספר קטינים, אשר חשד כי הגיעו להטרידו בביתו. בעקבות זאת, יצאו הנאשם ואשתו מביתם והחלו לרדוף ברכב אחרי הקטינים.

מתלונן 1, שבאותה עת שהה ברחבת "בית העם" במושב, נמלט מהמקום על אופניו לכיוון פיצרייה במושב. הנאשם הגיע לפיצרייה ומשהבחין במתלונן 1, תקף אותו בכך שתפס את המתלונן 1 בחוזקה  והכה אותו בגבו באמצעות ידו עד שנפל מאופניו.

בהמשך לאומר לעיל, המשיך הנאשם בנסיעתו במושב ומשהבחין במתלונן 2 , עצר את רכבו. הנאשם תפס את המתלונן 2 בידו וניסה למשוך  אותו לרכבו, זאת בכוונה להביאו למשטרה. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו למתלונן 1 שטפי דם בחזה אחורי מימין ושריטות במרפק שמאל.

ג. תסקיר שירות המבחן

5.      מתסקיר שירות המבחן עולה, כי הנאשם נשוי ואב לשני ילדים בגילאים 15 ו- 22. הנאשם עובד כקבלן אינסטלציה. בעבר עבד הנאשם כשכיר בחברת "ישקר" וכיום הוא ממשיך לספק שירותים עבור החברה. לשירות המבחן הוגשה חוות דעת מטעם מנהל משק ב"ישקר", ממנה עולה כי, הנאשם הינו עובד אמין  ובעל תקשורת בין אישית טובה.

6.      הנאשם תיאר בפני שירות המבחן את משפחת מוצאו כמשפחה חיובית ונורמטיבית. עוד סיפר הנאשם, כי אשתו בת 45 אינה עובדת ומקבלת קצבת נכות, זאת מכיוון שלפני 15 שנה אובחנה כסובלת מחרדה ודיכאון ומאז מטופלת בטיפול תרופתי קבוע. לדברי הנאשם, השנים הראשונות בהן חלתה אשתו היו קשות ביותר עבורו ועבור ילדיו, ועול הטיפול ופרנסת המשפחה "נפל" בעיקר על כתפיו. שירות המבחן התרשם כי, למרות שכיום מצבה של אשתו מאוזן ע"י טיפול תרופתי והיא מתפקדת בצורה תקינה, הנאשם רואה עצמו כהורה האחראי והדומיננטי הן מבחינת פרנסת משפחתו והן מבחינת מילוי צרכים אינסטרומנטאליים ורגשיים של ילדיו.

7.      באשר למיוחס לו בכתב האישום המתוקן, הרי שהנאשם הודה בפני שירות המבחן במעשים המיוחסים לו וציין כי,  כחודש לפני האירוע הנ"ל , בשעות הלילה נשמעו דפיקות חזקות בדלת ביתו, צלצולים בפעמון וכן במהלך הלילה נשברו עציצים בחצר הבית. לדבריו, ההטרדות התרחשו בכל לילה לאחר מכן וגרמו לבני משפחתו לחוש תחושות חרדה ופחד. לדברי הנאשם, בעקבות מעשים אלו, בתו הייתה נתונה במצב לחץ ומצוקה ובנו אף עבר לישון בחדר השינה של בני הזוג.הנאשם טען כי  שוחח עם בני המושב בעניין, אך דבר לא נעשה בכדי להפסיק את ההטרדות. הנאשם ביטא בפני שירות המבחן , תחושות של תסכול וכעס עצמי בעקבות מעשיו, והדגיש כי התנהגות זו אינה אופיינית לו כלל וכלל.

8.      שירות המבחן העריך כי, לא מדובר באדם בעל קווים אלימים באישיותו אלא במי שאיבד שליטה בעקבות לחץ מתמשך עליו ועל בני משפחתו. לאור החרטה שביטא הנאשם בפני שירות המבחן והיות ומדובר בשכניו, הופנה הנאשם ע"י שירות המבחן לבחינת התאמה להליך "צדק מאחה",  ומדיווח ראשוני  של מנחת ההליך נמצא הנאשם מתאים.

9.      שירות המבחן התרשם כי, הנאשם הינו בעל משפחה דואג ואחראי, עסוק בפרנסת משפחתו. שירות המבחן העריך כי, אין המדובר באדם בעל דפוסי התנהגות עבריינים או אלימים, זאת נוכח תפקדו התקין כל שנות חייו, ולאור העובדה כי האירוע נשוא תיק זה מהווה אירוע חריג בקורותיו.

10.  באשר לסוגיית הרשעתו של הנאשם בדין ציין שירות המבחן, כי מחד מדובר בעבירות בעלות אופי חמור, ומנגד, מדובר בנאשם ללא עבר פלילי, אשר עצם קיום ההליך הפלילי  היווה עברו גורם משמעותי מרתיע. כמו כן, שירות המבחן העריך כי קיימת רמת סיכון נמוכה להישנות התנהגות אלימה בעתיד. כן עולה מהתסקיר, כי  הרשעתו בפלילים עלולה לפגוע בצורה משמעותית בפרנסתו של הנאשם.

בשקלול נתונים אלה שירות המבחן בא בהמלצה לבטל את הרשעת הנאשם בדין ולהטיל על הנאשם צו של"צ בהיקף של 180 שעות וצו מבחן למשך תקופה של 6 חודשים במהלכו יבחן שירות המבחן את המשך קיום ההליך "צדק מאחה" ובהתאם לכך ובאם ההליך יסתייע, יקיים שירות המבחן הליך של "גישור פוגע נפגע".

ד.         טיעוני ב"כ המאשימה

11.        במסגרת ראיותיה לעונש, הגישה ב"כ המאשימה תעודה רפואית של המתלונן 1 - ת/2 וכן הפנתה ב"כ המאשימה לתמונות של המתלונן הנ"ל - ת/1. כמו כן,  העידו מטעם המאשימה, במסגרת הראיות לעונש, האימהות  של המתלוננים, הגב' ציונה לנדאו והגב' תמר גל.

12.        הגב' לנדאו ציונה ציינה בעדותה כי, ביום האירוע הגיע בנה - המתלונן ,1 כשהוא נסער ומבוהל וסיפר לה כי הנאשם תקף אותו. לדבריה, כאשר בנה הרים את חולצתו, הבחינה בסימני ידיים על גבו ובידיו. כן סיפרה הגב' לנדאו כי, בעקבות האירוע, בנה היה מסוגר, וכן נמנע מלצאת מהבית ולהשתתף בפעילויות חברתיות אלא בליווי הוריו. עוד ציינה הגב' לנדאו, כי משפחתה מתגוררת בחלק הוותיק של הישוב ואילו הנאשם ומשפחתו מתגוררים בחלק ההרחבה, ולפיכך אין להם כל קשר עם הנאשם, אשר לא יצר כל ניסיון ליישב את הסכסוך .

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ