אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 59300-11-12

החלטה בתיק מ"ת 59300-11-12

תאריך פרסום : 11/08/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי באר-שבע
59300-11-12
07/02/2013
בפני השופט:
נסר אבו טהה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מסעד מסעד
הנתבע:
1. אחמד אלסאנע (עציר
2. מרדכי (מייקל) ב מירילשוילי (עציר)
3. דוד פלוס (עצור עד תום הליכים)
4. מור בו יעקב מזלטרין (עציר)

עו"ד חן בן-חיים
עו"ד אטיאס
עו"ד נס בן-נתן
החלטה
1.         בפניי בקשה להורות על מעצרם של המשיבים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם, על פי הקבוע בסעיף 21 לחוק סדר הדין הפלילי [סמכויות אכיפה - מעצרים], התשנ"ו - 1996.

2.         כתב האישום מייחס למשיב 1 עבירות של קשירת קשר לפשע, סחר בסם מסוכן. למשיב 2 מיוחסות עבירות של קשירת קשר לפשע, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. למשיב 5 מיוחסות עבירות של קשירת קשר לפשע, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו וחבלה במזיד (קוקאין במשקל 100.87 גרם).

3.         על פי עובדות כתב האישום, במועד שאינו ידוע למאשימה, קשרו המשיבים קשר במסגרתו המשיבים 2-5 יקנו מהמשיב 1 סם מסוכן מסוג קוקאין בכמות מסחרית שלא לצריכתם העצמית. 
במסגרת הקשר, המשיבים 2, ו-3 היו בקשר טלפוני עם המשיב 1 וביום 18/11/12, נפגשו עמו באשקלון. בהמשך, המשיבים 2, ו-3 תיאמו עם המשיב 1 כי ביום 19/11/12 בשעות הערב, יפגשו עמו באשקלון על מנת שהאחרון ימסור להם את הסם המסוכן. ביום 19/11/12, נפגשו המשיבים 2-5 ונסעו יחד ברכבו של המשיב 5 למקום המפגש שסוכם עם המשיב 1, תחנת הדלק "דור אלון" באשקלון (להלן: "תחנת הדלק"). בסמוך לכך הגיע המשיב 1 ברכבו והעמיד את רכבו בסמוך לרכבו של המשיב 5. המשיב 3 ניגש לרכבו של המשיב 1, שוחח עמו, והמשיב 1 מסר לו שקית שהכילה סם מסוכן מסוג קוקאין במשקל 100.87 גרם (להלן: "שקית הסם"). המשיב 3 לקח את שקית הסם, הטמינה בשטח אדמה סמוך, כאשר כל אותה עת המשיבים 2,4 ו- 5 עומדים בסמוך.     
בהמשך, נכנסו המשיבים לחנות שבתחנת הדלק, וכאשר חזרו המשיבים 2-5 אל החניה, המשיב 3 הלך למקום בו הטמין את הסם, הוציא אותו, ניגש אל המשיב 4 מסר לו את שקית הסם, והשניים נכנסו לרכבו של המשיב 5, כאשר המשיב 5 נהג ברכב.        
המשטרה הציבה חסימה בכביש בכיוון נסיעת הרכב, ומשהבחינו המשיבים 2-5 בחסימה, המשיב 4 יצא מהרכב כשהוא אוחז בידו את שקית הסם, השליך את השקית והחל ללכת. השוטרים שהיו במקום עצרו אותו ותפסו את שקית הסם. במקביל, המשיב 5 נהג כשהוא "מזגזג" בין נתיבי הנסיעה על מנת להתחמק מהחסימה. השוטרים חסמו באמצעות רכב את דרכו של המשיב 5, ותוך כדי ניסיון להימלט מהמקום, התנגש עם רכבו בדלת הרכב המשטרתי. בשלב זה נעצרו המשיבים, כאשר המשיבים 2, 3 ו- 5 התנגדו למעצר.

4.         בהמשך להחלטתי מיום 09/01/2013 לפיה קבעתי את דבר קיומן של ראיות לכאורה וכן קיומה של עילת מעצר, הוריתי בהתאם למצוות המחוקק בסעיף 21 ב' לחסד"פ על קבלת תסקיר מעצר שייבחן את רמת מסוכנותם של המשיבים וכן מסוגלות חלופה להציב גבולות להתנהגותם.

5.         תסקיר בעניינו של המשיב 1:

            מהתסקיר עולה כי המשיב בן 28, נשוי, נמנה למשפחה בת 12 נפשות, מתגורר בכפר תראבין (סמוך לעיר רהט). לדבריו, עובר למעצרו עבד במושב זבדיאל כנהג משאית, סיים 12 שנות לימוד. עוד לדבריו, עובר למעצרו נמצא עם בת זוגו בטיפולי פוריות אשר נקטעו בשל מעצרו.

            התרשמות שרות המבחן - מדובר באדם בעל יכולות מילוליות וקוגניטיביות תקינות, אשר מבטא שאיפה לתפקוד נורמטיבי ויצרני בחברה. לצד זאת, מתרשם שרות המבחן מניהול אורח חיים שולי ופורץ גבולות ונטייה להציג תדמית חיובית ומתפקדת תוך טשטוש וערפול החלקים הבעייתיים בתפקודו. עוד התרשם השרות כי המשיב מתקשה לוותר על הרווחים שיש בהתנהלותו השולית וכן בעל תפיסה המצמצמת והמקלה לאופן התנהגותו.

            הערכת מסוכנות - שרות המבחן מציין כי לאחר ששקל את מאפייני אישיותו של המשיב, עמדתו הקורבנית, השלכת האחריות להתנהלותו לגורמים חיצוניים, מעורבותו השולית, הפער בין תיאוריו את מהלך תפקודיו למיוחס לו וקשייו להפנים את גבולות החוק ולהציב לעצמו גבולות פנימיים להתנהגותו וכן תפקודו במישור התעסוקתי והמשפחתי. בסופו של יום, מתרשם השרות כי קיימת רמת סיכון להישנות התנהגות פורצת גבולות.

החלופה שנבחנה על ידי שרות המבחן - הוצעה חלופה בדמות מעצר בית בבית אביו בכפר תראבין, בפיקוחו ובפיקוח אחיו סאלם, בן 58 נשוי ואב ל 10 ילדים, עובד בעיריית באר שבע כאב בית, באקר בן 34 נשוי ואב ל 6 ילדים, מובטל. השרות מתרשם מערבים המביעים עמדות מגוננות ובעלי דפוס של צמצום, טשטוש והסתרה של אינפורמציה אודות המשיב, דבר שמקשה לראות בהם גורמים מציבים גבולות עבור המשיב.

לסיכום, שרות המבחן סבור כי אין בחלופה שהוצגה או בחלופה אנושית אחרת כדי לצמצם את רמת הסיכון להתנהגות פורצת גבולות מצד המשיב על רקע הסתייגותם הן מהחלופה והן על רקע התרשמותם ממכלול נתוניו של המשיב כמפורט לעיל.

6.         תסקיר שרות המבחן בעניינו של המשיב 2 :

            מהתסקיר עולה כי המשיב בן 27, מתגורר באשקלון, נשוי ואב לילדה בת שנה, נמנה למשפחה בת 4 נפשות כאשר המשיב הינו הבכור ביניהם, סיים 8 שנות לימוד, לא גויס לצבא בשל מעורבות פלילית. לדבריו, עובר למעצרו עבד כמנהל עבודה בבית קפה באשקלון. באשר לשימוש בסמים, מסר בפני שרות המבחן כי החל להשתמש בסמים בהיותו נער. יחד עם זאת, שלל בעיית התמכרות ונזקקות להתערבות טיפולית בתחום הסמים. באשר לדפוסי שתיית אלכוהול, תיאר דפוסים של שתיית אלכוהול לרעה בעיקר במהלך השנתיים האחרונות. יחד עם זאת, ביטא רצון ומוטיבציה לערוך הליך טיפולי בתחום האלכוהול.

            התרשמות שרות המבחן -

            מדובר באדם בעל יכולות מילוליות וקוגניטיביות תקינות, אשר מגיל צעיר מנהל אורח חיים שולי ועברייני תוך הפנמת דפוסי התנהגות עברייניים. עוד מתרשם השרות ממסירת מידע באופן מגמתי. עוד מתרשם השרות מעמדה עצמית קורבנית ומהשלכת האחריות להתנהגותו לגורמים חיצוניים. מתקשה לוותר על הרווחים שמפיק מהתנהלותו השולית בכדי לקיים לאורך זמן אורח חיים יצרני ונורמטיבי. עוד מתרשם שרות המבחן כי הפער הקיים בין רצונו לנהל אורח חיים נורמטיבי לבין קשייו להתנתק מדפוסי התנהגות עבריינים והשתייכותו לחברה שולית, מעמידו בסיכון לרצידיביזם. בנוסף, מתרשם שרות המבחן כי סנקציות קודמות בהליכים פליליים אינם מהווים גורם מרתיע ומציב גבולות עבורו.

            הערכת סיכון - השרות מציין כי מאפייני אישיותו של המשיב, מעורבותו הקודמת בפלילים, דפוסי התמכרותו, קשייו לדחות סיפוקים, להציב לעצמו גבולות פנימיים ולעמוד לאורך זמן בגבולות חיצוניים, עמדתו הקורבנית, השלכת האחריות למעשיו לגורמים חיצוניים מגבשים רמת סיכון להישנות התנהגות פורצת גבולות. עוד מעריך השרות כי ניתן יהיה לצמצם את רמת הסיכון באמצעות פיקוח אנושי ואלקטרוני ושילובו בהליך טיפולי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ