אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בשא 20637/05

החלטה בתיק בשא 20637/05

תאריך פרסום : 17/07/2007 | גרסת הדפסה
בש"א
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
20637-05,20638-05
09/01/2007
בפני השופט:
ש. ברוך

- נגד -
התובע:
פנינה שמואל
עו"ד ברוך חכים
הנתבע:
1. פריימן לבניין בע"מ
2. יורולנד בע"מ
3. דוד עבאס
4. חנה עבאס
5. יהושוע פריימן

עו"ד צביקה ניר
החלטה

 לפני שתי בקשות- בש"א 20637/05 הינה בקשה על פי סעיף 6 לפקודת ביזיון בית משפט, ובש"א 20638/05 הינה בקשה למתן סעדים זמניים כנגד המשיבים. אציין, כי על פי הבהרה שהוגשה ביום 6/10/05 מטעם המבקשת, נראה כי הבקשה לסעדים זמניים נועדה להבטחת זכותה של המבקשת עד למתן הכרעה בבקשה למתן סעד על פי פקודת ביזיון בית משפט (עמדה שאכן מוצאת ביטוי מסויים בתקנה 363(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: "התקנות")).

מהאמור בבש"א 20637/05 ובתצהירו של המשיב מס' 3 שצורף לתגובה לבקשה זו, נובעים הנתונים הבאים-

המבקשת היא אחותם של המשיבים מס' 4 ו-5. המשיב מס' 3 נשוי למשיבה מס' 4.

המבקשת והמשיבים מס' 4 ו-5, מחזיקים, כל אחד, ב-33% ממניות המשיבה מס' 1. המשיב מס' 3 הוא מנהלה של המשיבה מס' 1. 

המשיבה מס' 1 היא בעלת 50% ממניות המשיבה מס' 2 .

המשיבה מס' 2 החזיקה במפעל באזור התעשייה ארז והייתה זכאית לפיצוי בגינו בהתאם לחוק יישום תכנית ההתנתקות, תשס"ה-2005 (להלן: "חוק יישום תכנית ההתנתקות"). 

שתי הבקשות מתבססות על טענה בדבר הפרה מצד המשיבים, של הסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין בדיון מיום 6/2/05 (נספח א' לבקשה).

בהסכם הפשרה נקבע, כי התובענה שהגישה המבקשת כנגד המשיבים במסגרת ה"פ 735/04, תימחק ללא צו להוצאות, בכפוף למספר התחייבויות של המשיבה מס' 1 והמשיבים מס' 3-5-

(א)   בסעיף 2 להסכם הפשרה התחייבו המשיבים להעביר את הזכויות בשני נכסים ברמת השרון- ברחוב סוקולוב וברחוב יהודה, על שם המבקשת (זכויות שעד כה היו רשומות על שמם, ומשועבדות לטובת בנק לאומי בגין חובות המשיבה מס' 1), לפעול לרישום הערת אזהרה על הזכויות ולממן את כל ההוצאות ותשלומי המיסים הכרוכים ברישום האמור. בנוסף, התחייבו המשיבים לפעול להסרת השיעבודים ולמצוא חלופות אחרות כבטוחה לטובת בנק לאומי כנגד הסרת השעבודים מנכסים אלה.

(ב)    בסעיף 3 להסכם הפשרה התחייבו המשיבים לשלם למבקשת סכום של 83,000$, כפיצוי מוסכם בגין שכר עבודה ופיצויים שהצטברו לטובת המבקשת אצל המשיבה מס' 1, וזאת לאחר קבלת תשלומי הפיצויים מהמדינה ובכל מקרה לאחר 18 חודשים ממועד אישור ההסכם על ידי בית  המשפט.

(ג)      בסעיף 4 להסכם הפשרה התחייבו המשיבים לפעול להסרת השעבוד הרשום לטובת בנק הפועלים, על זכויות הבעלות של המבקשת בביתה הפרטי המצוי ברח' החלום ופשרו בהרצליה, וזאת עד ליום 30/4/05. שיעבוד זה נועד להבטחת התחיבויותיה של המשיבה מס' 1 כלפי בנק הפועלים. בנוסף, התחייבו המשיבים לפעול להשלמת רישום הזכויות בנכס זה על שם המבקשת.

(ד)    בסעיף 5 להסכם הפשרה התחייבו המשיבים לפעול להסרת השעבוד הרשום על זכויות המבקשת במקרקעין מסויימים המצויים בנתניה, שנועד להבטחת התחייבויותיהם. הוסכם כי הסרת השעבוד תתבצע תוך 60 יום מיום שתתבצע כל עיסקה במגרש או מיד לאחר קבלת כספי הפיצויים, על פי המוקדם.

(ה)   בסעיף 6 להסכם הפשרה הוסכם, כי מועדי הסרת השעבודים מן הנכסים, למעט השעבוד המאוזכר בסעיף 4 להסכם, יהיו כפופים למועד קבלת כספי הפיצויים להן זכאיות המשיבות מס' 1 ו-2 מהמדינה. בנוסף, המשיבות מס' 1 ו-2 התחייבו לחתום עד ליום 10/2/05 על המחאת זכות בלתי חוזרת לטובת המבקשת לקבלת כספי פיצויים, שתבטיח לפחות 85% מהתמורה הכוללת לה זכאית המבקשת. נקבע, כי במידה שעד ליום 10/2/05 לא תיחתם המחאת זכות זו, ישמש ההסכם כהמחאת זכות בלתי חוזרת וראשונה בדרגה לטובתה, לשם קבלת כספי הפיצויים להן זכאיות המשיבות מס' 1 ו-2, עד לסכום של 1,000,000$, לשם הסרת השעבודים המאוזכרים בהסכם. כמו כן התחייבו המשיבה מס' 1 והמשיבים מס' 3-5, כי אם עד ליום 30/12/05 לא יתקבלו כספי הפיצויים ולא יוסרו השיעבודים מהנכסים,   

הרי שכל תמורה שתתקבל בגין מכירה של נכס הרשום על שמם ואינו חלק מהנכסים המפורטים בהסכם, ישמש בראש ובראשונה להסרת אחד או יותר מהשעבודים הרשומים על שם המבקשת.

(ו)      בסעיף 8 להסכם נקבע, כי במקרה בו המשיבים יפרו את אחת מהתחיבויותיהם על פי ההסכם, הם לא יהיו זכאים לכל השבה מכספי הפיצויים שיועברו לטובת המבקשת מכוח המחאת הזכות.

במסגרת הדיונים הלא מעטים שהתנהלו בקשר לבקשות אלה, הוריתי למדינה להימנע מלהעביר כספים לידי המשיבים. בהחלטתי בדיון מיום 28/2/06 התרתי למדינה להעביר למשיבים סכום של 1,500,000 ש"ח (ברוטו), מתוך הסכומים שמגיעים להם, על פי המקדמות שאושרו.

בין לבין, הגיש מר דוד דהן בקשה להצטרף להליך, בקשה שנמחקה בהחלטתי בדיון מיום 22/5/06.  בנוסף, ביום 11/9/06 הגישה המבקשת בקשה לצירוף ראיות לתיק, שבהתייחס אליה הוריתי למשיבים בהחלטתי מיום 26/9/06 להגיש את תגובתם. תגובה מעין זו לא הוגשה, ולכן אני מתיר את הגשת הראיות כמבוקש, אך אציין, כי איני סבור שמדובר במסמכים המהווים תוספת ראייתית משמעותית למקרה.   

המקרה שלפני זעק ועדיין זועק לפתרון מוסכם ויצירתי, שיקיים אחר מהות הסכם הפשרה תוך התחשבות, ככל הניתן, במצב הדברים בו מצויים המשיבים, ובהתאם לעמדת בנק הפועלים, לטובתו רשומים השעבודים על שם המבקשת, שלהסרתם התחייבו המשיבים לפעול.

למרות ניסיונתיהם המוצהרים, לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה מהותית אופרטיבית כלשהי, להתרשמותי - וכך גם כתבתי בעבר - בעיקר משום עודף מרץ (בלשון המעטה) של ב"כ המבקשת, שלצערי לא שעה להפצרותי להיות קשוב לצרכיה של מרשתו והמטרה הסופית החשובה שלה היא חתרה, שעיקרה הסרת השיעבודים הרובצים עליה, מטרה שנראה שניתן להשיג רק בהליך מוסכם ומתואם. 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ