אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק א 1108/05

החלטה בתיק א 1108/05

תאריך פרסום : 03/08/2006 | גרסת הדפסה
א
בית המשפט המחוזי בתל אביב
1108-05
28/08/2005
בפני השופט:
יהודה זפט - סגן נשיא

- נגד -
התובע:
1. לוח ידיעות אחרונות בע"מ
2. ידיעות אחרונות בע"מ

עו"ד עזגד שטרן
עו"ד אבי אורדו
עו"ד מיבי מוזר
עו"ד טל ליבליך
הנתבע:
1. All U need בע"מ
2. הרצל עוזר
3. גדי שבדרון
4. ניב אריאל
5. רויטל הנדלר

עו"ד שמוליק קסוטו
עו"ד עופר לריש
החלטה

1.                זוהי בקשה לצווי מניעה זמניים כדלקמן:

(א)             להורות למשיבים להימנע מלהעתיק ו/או לפרסם - לרבות באמצעות האינטרנט, ובכלל זה באתר www.alljobs.co.il (להלן:- " alljobs") את מודעות הדרושים המתפרסמות בלוח ידיעות אחרונות (להלן:- " לוח ידיעות") ו/או כל גירסה אחרת של מודעות הדרושים הנ"ל, וזאת למשך תקופה של שבועיים ימים שמתחילה - ביחס לכל אחת ממודעות הדרושים שהתפרסמה או שתתפרסם בלוח ידיעות - ממועד הפרסום הראשון של כל מודעת דרושים, ובלבד שהצו לא יחול על מודעות דרושים שימסרו למשיבים במישרין, על ידי מפרסמים או מעסיקים שיפנו אליהם במישרין, או על מודעות דרושים שהמידע הגלום בהן יגיע לידיעת המשיבים, שלא באמצעות לוח ידיעות.

(ב)              להורות למשיבים להימנע ו/או מלפרסם - לרבות באמצעות האינטרנט, ובכלל זה באתר Alljobs - מודעות דרושים המתפרסמות בלוח ידיעות, אלא אם המשיבים יקבלו, מראש ובכתב, ביחס לכל אחת ממודעות הדרושים שהתפרסמה או שתתפרסם בלוח ידיעות, את הסכמת המפרסם או המעסיק הרלוונטי שפרסם את מודעת הדרושים הרלוונטית בלוח ידיעות, לכך שהמשיבים יפרסמו את הודעת הדרושים האמורה או יעתיקו אותה;

(ג)               להורות למשיבים להימנע מלהפעיל כל יישום מחשב או סריקה, לרבות תוכנות, לשם חיפוש, סריקה, העתקה או אחזור אוטומטי של תכנים הכלולים במודעות הדרושים המתפרסמות בלוח ידיעות ובפרט בלוח ynet ( www.ynet.co.il או www.ynetcenter.co.il, להלן:- " ynet ").

הרקע

2.                המבקשת 2 היא המוציא לאור של עיתון "ידיעות אחרונות" (להלן:- " העיתון"), ובעלת אתר ynet. בלוחות המודעות של ynet ושל עיתון מפרסמת המבקשת, תמורת תשלום, הצעות עבודה של מעסיקים המחפשים עובדים (מודעות אלו יכונו להלן:- " מודעות המבקשת").

3.                המשיבה 1 (להלן:- " המשיבה") היא בעלת אתר האינטרנט alljobs, המכיל מאגר מידע על משרות פנויות ומעסיקים המחפשים עובדים. המשיבים 2-5 הם יזמי האתר ו/או בעלי המשיבה. המידע המפורסם באתר נאסף, בין היתר, ממודעות שפורסמו קודם לכן בעיתונים ובאתרי אינטרנט אחרים, ובכלל זה מודעות המבקשת. המודעות ב-alljobs משוכתבות, אך תוכנן זהה. אתר alljobs מציע לגולש חלוקה לתחומים וסוגי משרות, וכן שירות בתשלום חודשי שלפיו ייחשפו פרטיו למעסיקים שמעניינים אותו. האתר גם מאפשר למעסיק לנפות פניות שאינן מתאימות לו, על פי קורות חיים או שאלון קצר המופנה אל המועמד. אם המעסיק מחליט לדחות את המועמד, יש באפשרותו להודיע לו על דחייתו דרך האתר.

4.                המבקשת 1 (להלן:- " המבקשת") הגישה את התביעה דנן, ובה היא טוענת שהשימוש שעושה המשיבה במודעותיה מפר את זכויותיה. בתביעה מבוקש צו מניעה קבוע המורה על הסרת מודעות המבקשת מאתר alljobs והפסקת השימוש בהן, וכן - פיצויים בגין נזקים שנגרמו.

5.                בד בבד עם הגשת התביעה הגישה המבקשת בקשה לצו מניעה זמני האוסר על המשיבים לעשות שימוש במודעותיה, ולהסיר את המודעות הקיימות שניטלו מלוחותיה (בש"א 2609/05) (להלן:- " הבקשה הראשונה"). בקשה זו נסמכה על העילות הבאות: גזל, הסגת גבול, עשיית עושר ולא במשפט וגניבת עין.

6.                במקביל להגשת התביעה דנן הגישה מעריב - הוצאת מודיעין בע"מ (להלן:- " מעריב"), שהיא המוציא לאור של עיתון "מעריב" ובעלת אתר האינטרנט www.nrg.co.il, תביעה דומה נגד המשיבים (ת"א 1074/05) ובמסגרתה עתרה לצו מניעה זמני האוסר על המשיבים לעשות שימוש במודעות הדרושים המתפרסמות בלוחותיה (בש"א 2018/05) (להלן:- " בקשת מעריב"). בקשת מעריב נסמכה על העילות הבאות: גניבת עין, הפרת זכות יוצרים ועשיית עושר ולא במשפט. עוד נסמכה הבקשה, בקצרה וללא פירוט, על עילות התערבות לא הוגנת, גזל, השגת גבול במיטלטלין, הפרת חובה חקוקה, רשלנות, פגיעה בפרטיות והפרת הסכם שימוש.

ביום 3.3.05, לפני שניתנה החלטה בבקשה הראשונה הנ"ל, ניתנה החלטתי בבקשת מעריב, הדוחה את הבקשה (להלן:- " החלטת מעריב").

7.                ביום 20.3.05 הגישה המבקשת בקשה להפסיק את התובענה דנן, ואת הבקשה הראשונה בכלל זה (להלן:- " בקשת ההפסקה"), מכוח תקנה 154(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984 (להלן:- " התקנות"). המבקשת טענה שברצונה להתאים את ההליך הנוכחי להתפתחויות שחלו בעקבות החלטת מעריב, לחדד את טיעוניה העובדתיים והמשפטיים נגד המשיבים ולצמצם את הסעדים שנתבקשו בבקשה הראשונה. לחילופין, עתרה המבקשת להתיר לה לתקן את התובענה, ובכלל זה את הבקשה הראשונה.

ביום 17.5.05 דחה כב' הרשם ברוך את בקשת ההפסקה וכן את בקשת התיקון.

8.                ביום 25.5.05 ניתנה החלטתי הדוחה את הבקשה הראשונה (להלן:- " ההחלטה"). קבעתי שההנמקה בבקשה זו אינה שונה מההנמקה שניתנה בהחלטת מעריב; שיש לראות בנימוקים שניתנו בהחלטת מעריב חלק מהחלטה זו, וכן שלא חל שינוי בנסיבות המצדיק שינוי בעמדתי.

9.                על ההחלטה הוגשה בר"ע לבין המשפט העליון, ובה נטען שהיא ניתנה לפני שהיה סיפק בידי המבקשות לתקן את כתב התביעה או להגיש ערעור על החלטת הרשם בבקשת ההפסקה. טרם ניתנה החלטה בבר"ע.

10.             ביום 26.6.05 הגישו המבקשות (למרות שמבקשת 2 אינה צד לתביעה) בקשה לתיקון כתב התביעה (בש"א 14388/05) (להלן:- " בקשת התיקון") ובקשה נוספת למתן סעדים זמניים (בש"א 14385/05) (להלן:- " הבקשה החדשה") - היא הבקשה דנן.

11.             בבקשה החדשה עותרות המבקשות לסעדים זמניים כמפורט בסעיף 1 דלעיל. לטענתן, בקשה זו שונה באופן מהותי מהבקשה הראשונה ומבקשת מעריב, בכך שהסעדים המבוקשים בה הם צווים מידתיים המצומצמים באופן משמעותי מהצו הגורף שהתבקש בבקשות ההן. כמו כן, בקשה זו מוגשת גם על-ידי מבקשת 2, שצירופה כתובעת מבוקש במסגרת בקשת התיקון. הבקשה החדשה נסמכת בעיקרה על שתי עילות: עילת עשיית עושר ולא במשפט ועילה חוזית שעניינה הפרת תנאי השימוש באתר ynet. שתי העילות פורטו בהרחבה.

12.             המבקשות הגישו, ביום 6.7.05, בקשה בעניין מועדי הגשת תגובות לבקשה החדשה, וביום 7.7.05 הוריתי שהפגרה באה במניין הימים להגשת תגובות.

תגובת המשיבים

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ