אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40050/07

גזר דין בתיק פ 40050/07

תאריך פרסום : 26/04/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
40050-07
06/03/2008
בפני השופט:
כבוב חאלד

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד קורצברג
הנתבע:
1. אוסאמה אשהב
2. עלא רג'בי
3. רשק חאזם
4. סאמר חיאט

עו"ד ג'יג'יני
עו"ד נאשף
עו"ד שלבי
גזר דין

1.          א.          הנאשמים הורשעו, חלקם על פי הודאתם (נאשמים 3 ו-6) וחלקם במסגרת הכרעת דין שניתנה לאחר שמיעת חלק מראיות התביעה, ראיות שנותרו במחלוקת בין הצדדים לאחר שהגיעו להסכמות מסוימות בעבירות המיוחסות להם בכתב האישום המתוקן בשנית (להלן: "כתב האישום המתוקן") שהוגש לבית המשפט במסגרת הסדר חלקי עם הנאשמים, כל זאת ביום 6.9.07.

            לציין שבהכרעת הדין נפלה שגגה שעה שבית המשפט הרשיע את הנאשם 1 גם בעבירה של קשירת קשר אף שיסודות עבירה זו הוכחו בפני בית משפט, הרי בשים לב להסדר הטיעון, מוצא אני לבטל הרשעתו בעבירה זו.

            ב.         לפי המפורט בכתב האישום המתוקן, הורשעו הנאשמים בעבירות נשוא שלושת האישומים, עבירות של שוד בחבורה, כל אחד על פי חלקו, כאשר מדובר במסכת אירועים חמורה שבוצעה על ידי מספר רב של מעורבים, שבעה במספר,  שפעלו בהרכבים שונים, כאשר רק הנאשם 1 הורשע בעבירות נשוא שלושת האישומים, והנאשמים האחרים הורשעו בחלק מהעבירות, הכל כפי שיפורט בהמשך.

            חלקו של נאשם 1 בפרשה זו אינו מסתכם בהיותו מעורב בכל שלושת האישומים בלבד, אלא גם בנקיטת אלימות קשה מאד, שגובלת באכזריות, כמפורט באישום הראשון.

ג.          לפי המפורט באישום הראשון שהוגש כנגד הנאשמים 1 ו 3 ועוד שניים נוספים (שעניינם נמצא בדיון), הרי ביום 5.1.07, סמוך לשעה 04.30, שהו נאשמים 1 ו-3 ביחד עם שניים נוספים (להלן: "השניים"), באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, מקום הידוע כמקום מפגש של אוכלוסיה הומוסקסואלית, כאשר אחד מהארבעה עמד כפיתיון ברחוב והשים עצמו כמעונין להפגש עם גברים המגיעים למקום ברכבם כאשר בשעה זו הגיע למקום המתלונן א.פ. (להלן: "המתלונן") ברכבו מסוג מזדה 3, למקום בו עמד הפיתיון והעלה אותו לרכבו, השניים נסעו לחניון ברחוב בית עובד הסמוך, והשניים החלו להתגפף כאשר באותו שלב התפצלו שלושת הנותרים כאשר נאשם מס' 3 המתין ברכב שחנה בסמוך, וזאת כתגבורת, והאחרים נסעו ברכבם בעקבות רכב המתלונן.

משהגיעו אלה לרכב המתלונן, הם דפקו בחוזקה על חלונות הרכב, המתלונן שחש בסכנה ניסה להמלט במהירות מהמקום, אך הפיתיון שהיה ברכב הוציא את מפתחות הרכב מהמתנע ובכך סיכל את ניסיון הבריחה כאשר במקביל השניים פותחים את דלת הנהג, מכים את המתלונן בפניו ובחזהו, כל השלושה הוציאו את המתלונן מהרכב (בשלב זה כאמור הנאשם מס' 3 ממתין ברכב מילוט בקרבת מקום), כאשר גם לאחר הוצאתו מהרכב המשיכו להכותו ולבעוט בו תוך שהם דורשים ממנו את הקוד לקודן של הרכב, המתלונן מסר את הקוד לשלושה אך אלה לא הסתפקו בכך אלא הורו לו לפשוט את מכנסיו ולחלוץ את נעליו, כדי למנוע ממנו לרדוף אחריהם, לקחו ממנו סך של 350 ש"ח וכן שעון שענד.

השלושה נמלטו מהמקום ברכב המתלונן כאשר ברכב היה גם מחשב נייד, תיק אישי  ומכשירי טלפון.

ד.         לפי המפורט באישום השני, המיוחס לנאשמים 1 ו 5 ונאשם נוסף שעניינו נמצא בדיון, הרי ביום 4.12.06, בשעה 20.30, שהו הנאשמים באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, מקום הידוע כמקום מפגש של הקהילה ההומוסקסואלית, וקשרו קשר לשדוד רכב של אדם שיגיע למקום במטרה לפגוש גברים מזדמנים.

אחד מהנאשמים עמד כפיתיון במסגרת הקשר והשים עצמו כמעוניין להיפגש עם גברים המגיעים ברכבם כאשר בשעה 22.10 או בסמוך לכך, הגיע המתלונן א.נ (להלן: "המתלונן") ברכב מסוג מזדה 3 השייכת לחברת השכרה, למקום בו עמד הפיתיון, והעלה אותו לרכבו, הפיתיון ביקש מהמתלונן להעלות לרכב נאשם נוסף, שכן קר להם בחוץ, והמתלונן הסכים כאשר אחד מהשניים היה הנאשם מס' 1.

המתלונן ושני הנאשמים נסעו לרחוב המסגר כשלפתע החלו הנאשמים להכות את המתלונן (בשלב זה לא נתברר בפני בית המשפט האם מדובר בנאשם 5 או בנאשם הנוסף שהיו עם המתלונן ברכבו והכו אותו).

בשלב שבו הרכב נעצר, העבירו הנאשמים את המתלונן למושב האחורי של הרכב תוך שהם ממשיכים לתקוף אותו, מפשילים את מכנסיו ותחתוניו וחולצים את נעליו כאשר במהלך התקיפה אחד הנאשמים נשך את המתלונן בכתפו, בעוד שנאשם מס' 1 נשך אותו בעוצמה באוזנו השמאלית וכרת באמצעות פיו חלק מהאוזן. 

המתלונן ביקש שישיבו לו את החלק הכרות, הציע לתת להם בתמורה לחלק הכרות כל שיבקשו, אך אלה לא שעו לתחינותיו כאשר בשלב מסוים הגיע הנאשם הנוסף כשהוא נוהג ברכב אחר, סייע לנאשמים להוציא את המתלונן מחוץ לרכב, ואז כל השלושה תקפו את המתלונן, השליכו עליו מקלות ואבנים במטרה לגרום לו חבלה .

למתלונן נגרמו חבלות חמורות בגופו בהן חוסר של שליש תחתון של אוזנו השמאלית ופגיעות נוספות.

הנאשמים נמלטו מהמקום עם הרכב.

ה.         לפי המפורט באישום השלישי שהוגש כנגד נאשמים 1, 5 ו-6 ונאשם נוסף שעניינו נמצא בדיון, הרי ביום 1.10.06, סמוך לשעה 01.44, בעת שהנאשמים שהו באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, מקום הידוע כמקום מפגש של הקהילה ההומוסקסואלית, קשרו קשר לשדוד רכב של אדם שיגיע למקום במטרה לפגוש גברים מזדמנים.

בשעה 01.44 חזר המתלונן נ.נ. (להלן: "המתלונן") לרכב מסוג מזדה 3 שחנה ברחוב השרון, שניים מהנאשמים פנו אליו אם ברצונו לקיים עמם יחסי מין, בשלב זה הצטרף לשיחה הנאשם השלישי, שהכה את המתלונן בפניו, זה איבד את הכרתו והיא שבה אליו רק כאשר היה שרוע על המושב האחורי כששניים מהנאשמים חונקים אותו ודורשים ממנו את קוד הקודן של הרכב, המתלונן הצליח להמלט מהרכב, והשלושה נמלטו עם הרכב כאשר כל אותה עת היה הנאשם הרביעי בסמיכות מקום ועמד עמם בקשר טלפוני.

מספר שעות לאחר ששדדו את הרכב התקשר נאשם 5 אל אמו של המתלונן והציע לה לפדות את הרכב, תחילה תמורת סך של 30,000 ש"ח ובהמשך סך של 20,000 ש"ח.

2.         ראוי לציין כבר בשלב זה שמדובר בכתב אישום שתוקן לגבי חלק מהנאשמים אך לא לגבי האחרים, מדובר בשבעה נאשמים שפעלו בהרכבים שונים, בשלושה אישומים שונים, כאשר החוט המקשר בין האישומים הינו נאשם מס' 1, כמו גם הקשר שנקשר בין הנאשמים, שפעלו באזור התחנה המרכזית הישנה בת"א, אזור המוכר כמקום מפגש של הקהילה ההומוסקסואלית, כאשר במסגרת הקשר פעלו הנאשמים באופן מתוחכם ומתוכנן מראש, אחד מבני החבורה פעל כמי שאמור לפתות גברים המגיעים למקום על מנת לקיים יחסי מין, לעלות איתם לרכבם, להוביל אותם למגרשי חניה, שם היו מוצאים עצמם אותם מתלוננים קורבן לעבירת אלימות שבוצעה על ידי חבורה שהצטרפה לאותו פיתיון, ובכל האישומים פעלו הנאשמים באופן כמעט זהה של תקיפת המתלונן, איום עליו, הפשטתו מבגדיו ונעליו, תקיפתו הפיזית, וגניבת מכוניתו.

            כתב האישום הוגש תחילה כנגד 6 נאשמים, תוקן בשלב יותר מאוחר כאשר הוסף נאשם מס' 7 לכתב האישום, ובית המשפט נתקל בקשיים לא מעטים במהלך ניהול התיק, החל מחילופי סניגורים שייצגו את הנאשמים בשלב המעצר, תחילה הוחלפו סניגורים מהסניגוריה הציבורית ובהמשך הוחלפו סניגורים פרטיים, כל זאת על פי בקשת הנאשמים עצמם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ