אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ארליך נ' גבאי

ארליך נ' גבאי

תאריך פרסום : 18/02/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות ראשון לציון
53823-06-13
16/02/2014
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
יואל ארליך
הנתבע:
רועי גבאי
פסק-דין

פסק דין

פני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 7.11.12 בחניון ברחוב הכשרת היישוב, בסמוך לבית מס' 3 שזהו חניון פנימי (להלן – "התאונה"). תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מס' רישוי 7407329 נהוג בידי רעייתו פנינה ארליך (להלן – "רכב התובע") ורכב הנתבע מס' רישוי 3488562, נהוג בידי הנתבע (להלן – "רכב הנתבע").

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבע בסכום הנזקים שנגרמו לרכב התובע כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א.נזק לרכב (אובדן מוחלט) עפ"י דוח שמאי בסך של - 18,800 ₪.

ב.שכ"ט שמאי בסך של - 1,781 ₪.

ג.הוצאות ועוגמת נפש בסך של - 500 ₪.

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי, מסמכים ותמונות.

התובע העיד כי הוא ורעייתו הינם הבעלים של רכב התובע, רכב אשר ביום התאונה היה נהוג ע"י אשתו פנינה ארליך. רכב התובע היה מעורב בתאונה בה פגע רכב הנתבע ברכב התובע ונגרמו נזקים כמפורט בדו"ח שמאי, חשבון שכ"ט שמאי ומסמכים ותמונות שהוגשו וכדבריו:

"אני ואשתי ששמה ארליך פנינה הבעלים של רכב מזדה מספר 7407329. ביום 7.11.12 ארעה תאונת דרכים שעה שאשתי נהגה ברכב ורכב הנתבע פגע ברכב שלנו שגם אשתי היא בעלת רכב זה ונגרמו נזקים. הנזק לרכב על פי חוות דעת שמאי 18,800 ₪, שכ"ט שמאי 1,781 ₪, כמו כן נגרמו לנו הוצאות בסך 500 ₪, מבקשים לפסוק את סכום הנזק בצרוף הפרשי ריבית והצמדה והוצאות, כל המסמכים צורפו לתביעה להוכחת הנזקים כולל תמונות. אני עצמי לא הייתי נוכח בזמן התאונה.

רעייתו של התובע, פנינה ארליך, אשר נהגה ברכב התובע ביום התאונה, תיארה בעדותה את אופן קרות התאונה כדלקמן:

"ביום 7.11.12 נהגתי ברכב מזדה מס' 7407329, הרכב שלי חנה בחנייה בחניון ברחוב הכשרת היישוב ליד בית מס' 3 זהו חניון פנימי. אני נכנסתי לרכבי שחנה בחניון האמור שהוא חניון פנימי, חגרתי חגורה, הנעתי את האוטו הסתכלתי לשני הכוונים וגם לאחור מספר פעמים והתחלתי לגלוש בנסיעה איטית מאוד כדי לצאת ממקום החנייה והסתכלתי שוב שמאלה וראיתי רכב שהוא נוסע במהירות גבוהה שנסע בנתיב השמאלי בתוך תחום החניון במקום לנסוע בנתיב הימני בתוך תחום החניון ואני ממש קפאתי במקום כי הרגשתי שעומד להתרחש משהו ואז שמעתי בום חזק מאוד, פגיעה חזקה מאוד ברכב שלי ולכמה שניות או דקות איבדתי את ההכרה וכשהתעוררתי מצאתי את עצמי עם הרכב בחניה, הרגשתי שאני מדממת, נגשו אנשים ומשהו ניגש והרים את בלם היד וגם המשקפיים עפו לי , משהי נתנה לי מים והרגשתי כאב חד מאוד בצד שמאל של הכתף, לא יכולתי לזוז. אנשים נגשו להגיש עזרה. הבת שלי הגיעה למקום ובעל העסק שלי הגיע, ומשהו הזמין אמבולנס ומשטרה. כשאני הייתי עדיין באוטו שלי אחרי התאונה ניגש אליי הבחור רועי שהוא הנתבע ואמר לי "בואי נחליף פרטים" אני לא תפקדתי. אחר כך הסתבר לי שהנתבע שנסע כפי שתיארתי פגע בשני כלי רכב שחנו בחניון הפנימי הזה לפני שפגע ברכב שלי כך שפגע ב-3 כלי רכב. אני מגישה שרטוט שצירפתי לכתב ההגנה שבו רואים את החניון ומקום חניית הרכב שלי ואני גם מפנה לתמונות שצורפו לתביעה שלי. הגיע אמבולנס ופוניתי לבית חולים וולפסון והגיעה משטרה והיא גבתה עדויות. מבקשת לציין שהנזק לרכב 18,800 ₪ שזה אובדן מוחלט של הרכב ושכ"ט שמאי 1,781 ₪ ונגרמו לנו הוצאות וטרחה הכל בהתאם למסמכים שצירפתי לתביעה. מי שפגע ברכב שלי הוא רועי גבאי שנהג ברכב 3488562 כפי שקבלתי את הפרטים לאחר מכן מדוח המשטרה".

בחקריתה הנגדית לשאלה:

"את אומרת שנסעתי בנתיב השמאלי ובתמונות אפשר לראות שהכביש מאוד צר ומימין ומשמאל חנו מכוניות ומקום הנסיעה הוא באמצע ואני לא נסעתי בצד שמאל אלא באמצע? "השיבה "לא נכון. נכון שחונים בשני הצדדים אבל יש שני נתיבים ואתה נסעת בשמאלי". לשאלה "אני חוזר ואומר לך שאין נתיבים". השיבה "אין נתיבים מסומנים אבל האנשים שנוסעים שם נוסעים בימין ובשמאל ויש מספיק מקום לנסוע בצד ימין ובצד שמאל".

הנתבע תאר בעדותו את אופן קרות התאונה בציינו כלדקמן:

"ביום 7.11.12 נהגתי ברכב פרטי 3488562 ונסעתי במגרש חנייה בחניון פנימי ברחוב הכשרת היישוב בראשון לציון. אני כל יום נוסע בדרך הזו לעבודה. אני נסעתי במהירות סבירה, לפתע רכב מזדה שהיה בחנייה יצא מהחנייה בנסיעה לאחור במהירות וכתוצאה מכך בלמתי והאוטו שלי התנדנד ככה קצת ופגעתי בשתי מכוניות חונות בצד שמאל כוון נסיעתי כתוצאה מהבלימה שלי ואז פגעתי ברכב התובע שנהגה בו אשתו. אני אומר שהנהגת יצאה בנסיעה מהירה לאחור ו הייתי כבר קרוב לרכב שלה. אם היא היתה יוצאת במהירות איטית מהחנייה אז התאונה לא היתה מתרחשת. אני פגעתי ברכב שבו נהגה הנהגת לאחר שכל החלק האחורי של הרכב שלה היה בולט לתוך החנייה. בדוח המשטרה היא ציינה שקנתה מצרכים לעבודה, יכול להיות שהיא מיהרה, אולי היא איחרה לעבודה. "

בחקירתו הנגדית לשאלה "אני מראה לך תמונה שאני מגיש אותה לבית המשפט בה נראה שאתה גילחת את המספרים של כלי הרכב שבהם פגעת. מוגש ומסומן ת/2". השיב הנתבע "נכון. אבל אני אומר שזה כתוצאה מהבלימה שלי וגם יש סימני בלימה על הכביש". לשאלה "אם היית נוסע באמצע לא היית מצליח לגלח את המספרים של כלי הרכב, השיב "רק מהבלימה הרכב זז לי לצדדים ואז פגעתי בכל י הרכב האלה שחנו."

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו, שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

עלי לציין כי מהימנה עלי ללא כל סייג עדותם של התובע והעדה מטעמו, נהגת רכב התובע פנינה ארליך. עדותם היתה כנה, רצינית, אחראית ומדויקת. נחה דעתי כי זכורים היו לנהגת רכב התובע כל פרטי התרחשות ארוע התאונה וניתן לסמוך על גרסתה העולה בקנה אחד עם מסמכים שהוגשו כולל תמונות שצורפו.

לא כך באשר לעדות הנתבע שאינה מהימנה עליי כל עיקר. עדותו היתה בלתי כנה, חמקנית וניכר היה כי הנתבע מנסה להרחיק עצמו מאחריותו לקרות התאונה ותוצאותיה ולהימנע מלשאת בנזקי התאונה כולל כל אותם נזקים שגרם לכלי רכב נוספים שחנו במקום התאונה עובר לפגיעתו ברכב התובע.

קובעת אני בקבלי גרסת נהגת רכב התובע כי ביום 7.11.12 חנה רכב התובע במקום חניה מסומן בחניון פנימי שברח' הכשרת היישוב בראשל"צ ליד בית מס' 3,כשהוא חונה אנכית למדרכה דהיינו חזיתו לכיוון המדרכה וחלקו האחורי לכיוון תחום החניון (ראה שרטוט החניון שצורף לתביעת התובע).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ