אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> אישור הסדר עם בנק מזרחי טפחות בנושא חפציבה

אישור הסדר עם בנק מזרחי טפחות בנושא חפציבה

תאריך פרסום : 25/03/2008 | גרסת הדפסה
בש"א, פש"ר
בית המשפט המחוזי ירושלים
7264-07,1006-08,1246-08,1310-08,4202-07
25/03/2008
בפני השופט:
יעקב צבן

- נגד -
התובע:
דותן וסבטלנה לוי ואח'
עו"ד שלומית ברודשנדל
הנתבע:
1. עו"ד יצחק מולכו המנהל המיוחד
2. עו"ד פיני יניב כונס הנכסים מטעם בנק מזרחי-טפחות

עו"ד יעקב מלצר
עו"ד דורון אריאל
עו"ד איתמר שי
עו"ד יונית הררי
החלטה

עו"ד מולכו : אתמול היינו בעיצומו של המשא ומתן, האמנתי שאפשר לסיים אותו. הוא נגמר בסביבות השעה תשע, וסיכמנו על כך שתוגש בקשה פורמאלית ומכל מקום אחד מאיתנו יבוא לפני אדוני בבוקר להסביר שאנחנו מבקשים דחייה של כמה שעות. הנוסח נדמה לי נסגר לגמרי, ואם לא נסכם אותו סופית, ואנחנו נביא אותו בעוד כמה שעות. הבנתי שבית המשפט יכול לקבל אותנו ב-10:30, הודעתי לעו"ד אריאל שיודיע לצדדים האחרים.

עו"ד ברודשנדל : עו"ד בוטח בחו"ל, הוא מבקש שאעביר את ההסכם לדיירים והוא ישב איתם בתחילת שבוע הבא כשהוא יחזור מחו"ל.

עו"ד מולכו : ההסדר הזה הוא באותה מתכונת של האחרים שהיו. הדיירים יוכלו להחליט אם הם מצטרפים או לא מצטרפים להסדר.

- לאחר הפסקה - התחדש הדיון  בשעה 10:50 -

עו"ד מולכו : אני שמח להציג לפני אדוני עוד הסדר, הפעם עם בנק מזרחי-טפחות. זה הסדר המקיף ביותר שנעשה עד עכשיו והוא נועד להביא פתרון לקבוצה של למעלה מ-600 רוכשי דירות, משפחות בארבעה פרויקטים ויותר. שוב מדובר בהסדר שתואם את המתווה שהכנ"ר ואני הצענו לבית המשפט במסגרת הדין וחשבון שהוגש ב-22.10.2007. אני רוצה לברך ולהודות קודם כל לפרקליטי הבנק, עוה"ד פיני יניב ודורון אריאל, וגם לעוזרים שלהם ומעט להצטער על כך שלמרות המאמצים הגדולים שהם עשו התהליך של גיבוש ההסדר לקח מעט יותר זמן ממה שהיה נחוץ. אני רוצה להודות גם להנהלת הבנק שלאחר תהליך בשלות ארוך הגיעו למסקנה שיש לאמץ את עקרונות המתווה ושהם המסלול לפתרון המשבר העמוק אליו נקלעו אלפי רוכשי דירות כתוצאה מהתמוטטות קבוצת חפציבה. אבל לזכותם אני רוצה לומר, שכשהרגע הגיע והיה צורך לגלות את הגמישות הנחוצה, הם היו שם ועשו את זה בזריזות ובנחישות ואני חושב שבלי הגמישות הזאת אנחנו לא היינו מגיעים להסדר הזה. לבסוף אני רוצה להודות וגם לברך את רוכשי הדירות, שבסבלנות אין קץ, כמובן עם עליות וירידות ותוך כדי סבל גדול, המתינו עד שההסדר יגיע לבשלות והעגלה תצא לדרך. הם גם היו הסובלים העיקריים מהתמשכות התהליך, אבל אני חושב שהם יהיו הנהנים העיקריים ממנו, גם אם הדבר יתברר לא באופן מיידי אלא בעוד פרק זמן מסוים. לסיכום, אני מבקש להגיש לבית המשפט את הבקשה המשותפת ולבקש מאדוני לאשר את ההסדר הזה וגם לאפשר לכל מי שמעוניין או יהיה מעוניין להביע הסתייגות או התנגדות לו, לעשות את הדבר הזה לא יאוחר מעשרה ימים ממועד האישור. הסדר מהסוג הזה יש לו שותפים רבים. ציינתי רק מעט מהם, אבל בוודאי שחברת דניה סיבוס והפרקליטים שלה גם כן עומדים לקחת חלק חשוב בהסדר הזה ובלי שיתוף פעולה שלהם שעומד להמשך על-פני פרק זמן ארוך, ההסדר הזה לא יוכל לקרום עור וגידים בשטח. אז גם הם זכאים לתודות. אנחנו מאחלים להם שידעו לבצע את המשימה כפי שצריך, וגם אם יש חילוקי דעות כאלה ואחרים אני רוצה לקוות שנפתור אותם בלי צורך בדיונים.

עו"ד אריאל : ההסדר שמוגש היום הוא מקיף 20 פרויקטים מתוכם חמישה לא גמורים, ארבעה שנמצאים בשלבי בנייה כאלה ואחרים ופרויקט אחד הר חומה שגם הוא חלק מההסדר שדורש שחרור העכבון אליה טוענת דניה סיבוס, שהכניסה עוכבה עקב פרשת הקריסה. אנחנו מדברים רק על ארבעת הפרויקטים העיקריים, סדר גודל של 622 יחידות דיור, כעשר דירות בבניין נוסף שטרם נבנה שנקרא בניין דוגית בפרויקט חופים, שבו אנחנו מחזיקים מאה אחוז מהכספים לרוכשים, בקשה כזו הוגשה לבית המשפט ובית המשפט מתבקש לאשר אותה. אמר עו"ד מולכו ובצדק שמטיבם של תהליכים קשים לוקח זמן לכולם לעקל גם את המשבר וגם את הדרך לפתרון, אני רוצה להודות לבית המשפט שבאותה מידה שהוא גילה גמישות לכל הצדדים, גם גילה נחישות להביא אותם לפתרון. אני חושב שהפתרון שהושג הוא ראוי בסופו של יום, הוא מטיב עם הרוכשים בצורה רבה, הבנק תרם לא מעט על-מנת שהרוכשים יגיעו בסופו של יום, אני מקווה כולם, לקבל דירה, כפי שהם היו זכאים לקבל אותה לו לא הייתה פרשת הקריסה, זו בעצם מטרת ההליך כולו. בסופו של התהליך הרוכשים, זה אמור להיות תהליך לא ארוך, יקבלו דירות שכוללות בדק, רישום, תימסרנה בהתאם למפרטים. ההסדר הוא אכן ראוי. תודה מיוחדת לעו"ד מולכו, עו"ד מלצר, עו"ד הררי שהיו שותפים ימים ולילות, אנחנו בשתיים וחצי לפנות בוקר עוד היינו במיילים. רוצה להודות לנציגי הרוכשים, בפרט לעו"ד איתן ארז, שסייע בידנו לגבש את אותה טיוטה, דחף לו ותרם לו, גם לועדת דיירי חופים, לדניה סיבוס, בסופו של יום היא היחידה שנותרה בשטח, לא נטשה אותו וגם לא נטשה אותנו ברגע האמת. מבקש לאשר את ההסכם וליתן למי שרוצה עשרה ימים להגיב.

עו"ד ברודשנדל : דיברתי עם עו"ד בוטח הנמצא בחו"ל, הוא ביקש להודיע שהוא חוזר ב-7.4 ועד אז הוא לא יוכל לעשות דבר בעניין. הוא מבקש שכשהוא יגיע הוא יטפל בעניין במהירות האפשרית.

עו"ד ראוך: צר לי לומר שאנחנו קצת מנודים בהודעות וכל מה שקורה. אבל בכל אופן לאחר שאקבל את טיוטת ההסכם, אם תהיינה לנו הסתייגויות נביע אותן.

עו"ד הררי : אני כמובן מצטרפת לאמור.

החלטה

1.         ההסדר שהוגש היום לבית המשפט לאישור הוא המקיף ורחב היריעה ביותר בסדרת ההסדרים שהגיע המנהל המיוחד עם כונסי נכסים ובנקים בסוגית קריסת אשכול חברות חפציבה. ההסדר התגבש במשך חודשים ארוכים בשל מורכבות הבעיות ולבסוף הגיעו הצדדים כאן לחוף מבטחים לאחר תרומה של ממש של בנק מזרחי-טפחות ויש לברכו על כך. יש להאמין ולקוות כי חוף מבטחים זה מהווה גם פתרון הטוב ביותר לרוכשים, אשר אלמלא הסדר חלק לא מבוטל מהם היו עלולים לעמוד לפני שוקת שבורה. אני מאשר את ההסדר אשר יועבר לכל הרוכשים ולכל גורם אחר הקשור לפרויקטים נשוא הבקשה. ההסדר יפורסם, עוד היום, באתר של הכונס הרשמי וכל צד רשאי להגיש את הסכמתו או הסתייגותו להסדר וזאת לא יאוחר מיום 4.4.2008.

2.         ייקבע דיון לפי הצורך ועל-פי התגובות. במקרה כזה יהיה זימון לצדדים בתוך ימים ספורים ואף למטה מכך.

ניתנה היום, י"ח באדר ב' התשס"ח (25 במרץ 2008), במעמד הצדדים.

יעקב צבן, שופט

קלדנית: מלכה

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ