אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> אבי נ' מרק

אבי נ' מרק

תאריך פרסום : 28/10/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חדרה
1695-05
24/10/2011
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
התובע:
עוזיאל אבי
הנתבע:
חיים מרק
פסק-דין

פסק דין

1.עפ"י הסכמת הצדדים, הוסמך בית המשפט ליתן פסק דיני על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד- 1984.

2.המחלוקת בין הצדדים היא מחלוקת עובדתית וחשבונאית, עליה אעמוד להלן.

3.בכתב התביעה שהגיש, טען התובע והנתבע בתביעה שכנגד (שיכונה להלן: "התובע"), כי בינו לבין הנתבע והתובע בתביעה שכנגד (להלן: "הנתבע") נכרת הסכם שותפות לכל דבר ועניין (שצורף לכתב התביעה כנספח א1). לטענת התובע נכרת ההסכם לאחר שהנתבע השתתף במכרז לביצוע עבודות בקו התפר, פרוייקט אשר כלל מספר של סבבי עבודה. עוד טוען התובע, כי הוסכם בינו לבין הנתבע כי הוא-התובע, ידאג למימון הדרוש לפרויקטים ואילו הנתבע יהיה אמון על הצד הניהולי והמקצועי וכי את החשבוניות ינפיק הנתבע, מאחר והוא אשר כרת הסכמים לביצוע העבודות, כאשר הנתבע יהיה רשאי לעכב בידיו 2% מן התמורה בגין ניקוי מס במקור.

4.התובע טוען כי לאחר הקמת השותפות, עפ"י הסכם השותפות, נפתח חשבון בנק שאמור לשמש את השותפות, ממנו היו אמורים להיות משולמים הוצאות השותפות ואליו היו אמורים להיות מופקדים כל התקבולים שיתקבלו מעבודות השותפות.

5.עפ"י הנטען, ביצעה השותפות מספר פרויקטים והיא חדלה מלהתקיים כעבור מספר חודשים לאור התנהלות הנתבע. לטענת התובע, עריכת התחשבנות בין הצדדים מעלה כי על הנתבע לשלם לתובע סכומי הכסף הנתבעים בכתב התביעה. מאידך, התייחס הנתבע לכל אחת מן הטענות שהעלה התובעת בכתב תביעתו.

6.להלן טענות התובע בכתב התביעה, וטענות הנתבע בכתב ההגנה ובכתב התביעה שכנגד לטענות התובע:

א)פרוייקט אלקטרו טרם: לטענת התובע, לא הועבר לחשבון המשותף או לידיו מחצית תקבול ע"ס 20,773 ₪ ועל כן על הנתבע להשיב לידיו סך 10,398 ₪. מאידך, הנתבע טען כי בשל סירוב התובע לחתום על שיקים נאלץ הוא לשלם סכומים מכיסו, ולפיכך שילם סך 16,366 ₪ לצורך כיסוי ההוצאות בפרויקט "טרם" ועל כן קיבל הוא שיק ע"ס 20,733 ₪ שמשכה חברת "טרם" לצורך כיסוי הוצאותיו.

ב)פרוייקט שאטו דקס: התובע טוען כי הנתבע לא הפקיד בחשבון המשותף סך 10,000 ₪ שהתקבלו בגין עבודת השותפות בפרוייקט הנ"ל, ולפיכך יש לפסוק לתובע סך 5,000 ₪. מאידך, טוען הנתבע כי משיכת הסכומים הנ"ל נעשתה בהסכמה על חשבון רווחיו של הנתבע.

ג)קיזוז חובות מול מר אחמד אסדי: טוען התובע כי מר אחמד אסדי היה חייב לשותפות סך 2,664 ₪ - סכום שקוזז מחוב שהנתבע היה חייב לאסדי. על כן מגיע לתובע, כך לטענתו, מחצית הסכום הנ"ל- סך 1,332 ₪. הנתבע כופר בטענה זו וטוען כי הוא שילם לאסדי בשיק אישי בגין העבודה שביצע אסדי עבורו.

ד)רכישות אישיות של הנתבע אצל ספקים על חשבון השותפות- לטענת התובע, רכש הנתבע סחורה בחברת הכט. לטענת התובע, על הנתבע להשיב סך 1,107 ₪ - מחצית סכום הרכישה. הנתבע כופר בטענה זו וטוען כי חובותיו שלו שולמו על-ידו.

ה)לטענת התובע לא הוחזרו לידיו הוצאות שהוציא מכיסו. מחצית סכום ההוצאה עומד ע"ס 3,500 ₪. כמו-כן לטענת התובע הוא שילם לרשויות המס ולמוסד לביטוח לאומי תשלומי חובה במקום השותפות, ועל הנתבע להשיב לידיו מחצית סכומים אלה המגיעים כדי סך 3,216 ₪. הנתבע כופר בטענת התובע לגבי ההוצאות שהוציא, ואילו לגבי תשלום סכומים לרשויות, טוען הנתבע, כי התובע מעולם לא ביקש סכומים אלה חזרה.

ו)אי החזרת סכומים שניכה הנתבע בגין "ניקוי מס במקור": לטענת התובע ניכה הנתבע סך 19,000 ₪ שלא שולמו לידי השותפות. לפיכך מן הסכום שניכה הנתבע, עליו להשיב לתובע 50%- דהיינו סך 9,500 ₪. מאידך, טוען הנתבע כי אינו חייב להשיב סכום זה מאחר וחברת סולל בונה ניכתה את הסכום וכל התחשבנות בעניין זה היתה אמורה להיעשות לאחר שיוגשו דוחו"ת מס הכנסה לשנת 2004.

ז)הלוואה שנטל הנתבע מן החשבון המשותף: לטענת התובע, לווה הנתבע מן החשבון המשותף סך 10,000 ₪ והוא התחייב כי במידה ולא ישיב את הסכום הנ"ל ישלם סך 15,000 ₪ כפי שעולה מנספח י"א להסכם. לטענת התובע, על הנתבע לשלם לו סך 15,000 ₪. מאידך, טוען הנתבע כי הוא זכאי לקזז את הסכום הנ"ל שמשך הוא כמשיכה על חשבון רווחים מן השותפות בסך 40,000 ₪ שהתובע היה אמור להשיב לחשבון השותפות (ראו לעניין זה הנטען בסעיף 7.9 לכתב ההגנה).

ח)לטענת התובע, קיבל הנתבע תקבלו בסך 200 ₪ מחברת שוהם ציוד סחר בע"מ ועל כן על הנתבע להשיב לידיו סך 100 ₪. הנתבע טוען כי לא מעולם לא שולם לנתבע סכום זה.

ט)תקבולים מחברת "סולל בונה": לטענת התובע מעכבת חברת "סולל בונה" בידיה יתרת התמורה הסופית בגין עבודת השותפות בסך 115,000 ₪ . על כן הוסיף התובע לתביעתו סך 57,500 ₪ חלקו של התובע בסכום הנ"ל. בכתב ההגנה טען הנתבע כי הסכום לא שולם ושיעורו ייקבע לאחר פגישה והתחשבנות סופית.

י)אי פירעון הלוואה אישית שנתן התובע לנתבע: לטענת התובע חייב הנתבע לתובע סך 1,600 ₪ בגין הלוואה אישית, אלא שהנתבע טוען, מנגד, כי מעולם לא קיבל הלוואה על בסיס אישי.

יא)התובע טוען כי הוא זכאי להשבת תשלום בגין תיקון כלי עבודה בסך 1,257 ₪ ובכיסוי היתרה בחשבון המשותף- סך 2,732 ₪. הנתבע כופר בטענה וטוען כי המסמכים שבאים להוכיח טענה זו אינם חשבוניות, כי אם הצעות מחיר.

יב)נוסף על הסכומים הנ"ל תבע התובע את הפיצוי המוסכם האמור בנספח א' לכתב התביעה- סך בש"ח השווה ל- 5,000 $ (סך 22,740 ₪) וכן פיצויים בגין הפרת ההסכם ע"י הנתבע- סך 20,000 ₪. הנתבע כופר בטענה, כי הוא חייב לשלם את הפיצוי המוסכם וטוען כי מי שהפר את ההסכם היה התובע.

7.התובע העמיד את תביעתו ע"ס 155,082 ₪- כפי המפורט בסעיף 36 לכתב התביעה המתוקן. מאידך, טען הנתבע כי התובע ביצע פעולות שגרמו לו נזקים, ובין היתר משך כספים ביתר, לקח חומרים, כלי עבודה וסחורות, חתם על שיקים בשם הנתבע וללא הסכמתו, עיכב הנפקת חשבוניות מצד התובע לנתבע (שכן לטענת הנתבע מדובר באחד מתנאי ההסכם) ואף קיבל הלוואה על סך 10,000 ₪. הנתבע העמיד את תביעתו שכנגד ע"ס 60,000 ₪ סכום המבטא את הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתנהלות התובע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ