אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> דיני משפחה >> סבתא אינה צד לדיון בהליך של הכרזת קטין כבר-אימוץ

סבתא אינה צד לדיון בהליך של הכרזת קטין כבר-אימוץ

מאת: שירה הימן, עו"ד | תאריך פרסום : 02/11/2008 10:26:00 | גרסת הדפסה

לפסק הדין בעניין ר' ש' נגד היועץ המשפטי לממשלה

האם יש להכיר בזכותה של סבתא להיות צד לדיון בהליך של הכרזת קטין כבר-אימוץ ?

בית המשפט המחוזי בחיפה השיב בשלילה על שאלה זו, וקבע, כי מתן זכות עמידה למי שאינו ההורה הביולוגי, עלולה להכביד על ניהול ההליך, עקב ריבוי בעלי דין.

סעיף 11 לחוק האימוץ קובע, כי בבוא בית המשפט ליתן צו אימוץ לגבי מאומץ שהוריו נפטרו, יתחשב בדעתם של הורי הוריו של המאומץ. מן הסעיף משתמע, כי כאשר הורי המאומץ בחיים, הורי הוריו של המאומץ אינם בעלי מעמד כצד לדיון.

השופט יצחק עמית דחה את טענת הסבתא לפיה תחילה יש ליתן לה זכות עמידה, ולאחר מכן יבחן בית המשפט אם אכן היא "ההורה הפסיכולוגי" או "ההורה למעשה" של הקטין, שכן קבלת טענה זו, משמעה מתן זכות מעמד לכל דודה/אחות/סבא/סבתא שמעלים טענות דומות, וזאת בניגוד ללשון החוק וכוונת המחוקק.

נקבע, כי במקרה דנן, הסבתא נכחה בכל הדיונים, וניתנה לה האפשרות להביע דעתה, אך מכאן ועד למתן מעמד לבני המשפחה המורחבת, ומתן זכות טיעון וייצוג - ארוכה הדרך.

לפסק הדין בעניין ר' ש' נגד היועץ המשפטי לממשלה

למדור: משפחה וירושה

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

חוקים קשורים

קטגוריות


שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים





עורכי דין בתחום דיני משפחה באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות











כתבות נוספות בתחום דיני משפחה

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ