אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> דיני משפחה >> האם "ידוע בציבור" של בן זוג מאותו מין רשאי לרשת אותו לפי חוק הירושה?

האם "ידוע בציבור" של בן זוג מאותו מין רשאי לרשת אותו לפי חוק הירושה?

מאת: לירון לב | תאריך פרסום : 26/10/2003 13:35:00 | גרסת הדפסה

ת"ע 710/01 פלוני נ' האפוטרופוס הכללי

בית המשפט לענייני משפחה בעפולה דחה תביעתו של גבר לרשת את בן זוגו, עמו חי וניהל במשך 40 שנה מערכת יחסים משותפת לכל דבר ועניין, לפי דיני הירושה.

התובע טען כי מאחר ולמנוח אין קרובי משפחה הזכאים לרשת על פי דין, ומאחר והם חיו כידועים בציבור שנים רבות, הוא זכאי לרשת אותו מכוח סעיף 55 לחוק הירושה. נטען כי אותם מרכיבים המהווים את היסודות לסעיף 55, דהיינו "חיי משפחה ומשק בית משותף" מתקיימים גם במקרה של ידועים בציבור של בני אותו מין ואין מקום להפלות אותו על רקע מינו.

השופט בן חמו קבע כי זוגות הומוסוקסואלים ולסביות אינם עומדים בתנאי החוק ומטרתו ולו בשל היותם מסגרת חריגה. בית המשפט הוסיף כי אין זה מתפקידו לראות עצמו כנושא דגל של הסכמה חברתית חדשה. לפיכך, ולאור לשון הסעיף הברורה, לא ניתן לראות בבן הזוג מאותו המין כעונה על דרישת החוק ואין לתת את צו הירושה המבוקש.

ת"ע 710/01 פלוני נ' האפוטרופוס הכללי

למדור דיני משפחה וירושה

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

קטגוריות


שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים





עורכי דין בתחום דיני משפחה באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות











כתבות נוספות בתחום דיני משפחה

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ