אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> אברמוביץ נ' כהן ואח'

אברמוביץ נ' כהן ואח'

תאריך פרסום : 22/10/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות פתח תקווה
42140-10-15
21/01/2016
בפני השופטת עמיתה :
אביבה טלמור

- נגד -
תובעת:
שני אברמוביץ
נתבעים:
1. מאור כהן
2. קל - אוטו שירותי מימון (1998) בע"מ

פסק דין
 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 17.6.15 בשעה 10:20 לערך ברחוב גיבורי ישראל בנתניה (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובעת מס' רישוי 95-711-67 נהוג בידי התובעת (להלן: "רכב התובעת"), ורכב נתבעת 2 מס' רישוי 43-832-52 נהוג בידי נתבע 1 (להלן: "רכב הנתבע").

 

בתביעתה עתרה התובעת לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של – 5,782 ₪.

ב. שכ"ט שמאי בסך של - 826 ₪.

ג. הוצאות בסך של - 900 ₪.

 

להוכחת נזקיה הגישה התובעת חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי תמונות ומסמכים.

 

התובעת אשר נהגה ברכב התובעת עובר לתאונה תארה בעדותה את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינה הדברים הבאים:

"ביום 17.06.15 בשעה 10:20 לערך נהגתי ברכב שמספרו 95-711-67. אני בעלת הרכב ונהגתי ברכב זה שהוא בבעלותי. נהגתי באזה"ת בפולג, ברחוב גיבורי ישראל, בנתניה. אני פניתי מרחוב גיבורי ישראל באזה"ת בנתניה ימינה כיוון נסיעתי. נסעתי מספר מטרים ברחוב זה שאליו פניתי ימינה וגלשתי באיטיות עם הרכב שלי קדימה כדי להיכנס למקום העבודה שלי. אני רציתי להמשיך בנסיעה לתוך החניון ולהחנות בתוך החניון שנמצא בתוך הרחוב הזה שאליו פניתי ימינה. אני מגישה צילום מתוך גוגל שניתן לראות את הרחוב. רחוב גיבורי ישראל הוא הרחוב שבו נסעתי בהתחלה, פניתי ימינה לפי החץ בצבע שחור ששרטטתי על הצילום שמוגש ומסומן ת/1 והרחוב הזה נמצא באופן שבצד שמאל כיוון נסיעתי שאליו פניתי ימינה ישנה תחנת דלק ובצד ימין יש בניין. את תחנת הדלק אני מסמנת בספרה 1 ואת הבניין בספרה 2. כשהייתי כבר ברחוב שאליו פניתי ימינה ונסעתי כבר מספר מטרים ברחוב הזה, פתאום הבחנתי ברכב שמגיח ברוורס בנסיעה מהירה מתוך תחום תחנת הדלק שהייתה בצד שמאל כיוון נסיעתי. אני כמובן לא יודעת מדוע הוא נסע לאחור, אבל ההנחה שלי היא שהוא נסע לאחור כדי למצוא מקום חנייה בחניון או ליד הבניין. הוא נסע לאחור והוא פגע בכנף שמאלית-קדמית של הרכב שלי עם חלק אחורי של הרכב שלו. לרכב שלי נגרמו נזקים. אחרי התאונה גם אני וגם נהג הרכב שפגע ברכב שלי שהסתבר ששמו מאור כהן ושהוא נהג ברכב שמספרו 43-832-52 יצאנו מכלי הרכב, הוא ישר ניגש אליי לראות שאני בסדר ושאין לי פגיעות גוף ובאמת לא היו לי פגיעות גוף. לרכב שלי נגרם נזק והוא אמר לי שנחליף פרטים. יש לו ביטוח. הוא לא התכחש לאחריות. לאחר מכן, באותו יום, הוא גם התקשר אליי טלפונית והציע לי שהוא לא יערב את הביטוח שלו ושהוא יתקן את הרכב שלי וכן שהוא יחזיר לי את הרכב שלי מתוקן ונקי. אני אמרתי לו שאני לא מסכימה לשיטה הזו, אך אשמח להפנות אותו לאבא שלי שישמח לטפל בעניין במקומי. אני רוצה לומר שגם בהמשך הוא כל הזמן שלח לי הודעות אם הוא יכול לפצות אותי על הנזק. הוא הסכים שאבא שלי ייצור איתו קשר וכך היה. נתבע 1 היה מאוד חביב. הוא הפנה את אבא שלי לדבר עם אבא שלו. אבא שלו גם הציע לתקן את הרכב שלי. אבא שלי אמר שנבחר מוסך שמוסכם על שני הצדדים ואז אבא של נתבע 1 סירב. בכל מקרה, כבר פנינו לשמאי שנתן את חוות דעתו שצורפה לתביעה. לאחר מכן, כשאבא שלי אמר לאבא של נתבע 1 את עלות התיקון, אבא של נתבע 1 התחיל לקלל ואמר שיגידו שאני פגעתי ברכב שלו. אני מבקשת לפסוק את סכום הנזק בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות. אני מפנה לדוח שמאי ולמסמכים שצורפו לתביעה. אני מבקשת לציין שמגיעות לי גם הוצאות של עוד 400 ₪, כי 300 ₪ עלה לי שליח שימסור את כתב התביעה והזימון לנתבע 1 שכתובתו לא הייתה מעודכנת וגם הייתי צריכה להוציא שאילתה ממשרד הפנים וגם שילמתי אגרת בית משפט. אני מבקשת גם לפסוק לי בעבור הפסד ימי עבודה. לגבי זה ביקשתי ממש מינימום. אני גם מגישה תמונה אחת של הרכב שלי שרואים את הפגיעה בחלק הקדמי שמאלי של הרכב שלי – מוגשת ומסומנת ת/2. אני מגישה קבלה על ביצוע מסירה אישית של כתב התביעה על ידי שליח – מוגשת ומסומנת ת/3. אני גם מגישה תשובה לשאילתה מהמאגרים של משרד הפנים – מוגשת ומסומנת ת/4".

 

עד מטעם התובעת, ישראל אברמוביץ', תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה כדלקמן:

"אני אביה של התובעת. לא הייתי נוכח בתאונה. אני רוצה לומר את הדברים הבאים: נכנסתי לתמונה אחרי ששני אמרה לי שהיא דיברה עם נתבע 1, שהוא זה שפגע ברכב שלה. הוא אמר שהוא לא מעוניין לערב את חברות הביטוח והוא מעוניין לשלם את הנזק שהוא גרם בעקבות התאונה מבלי לערב את חברת הביטוח. מאור אמר שהוא לא מטפל בזה והוא הפנה אותי לאבא שלו. דיברתי עם אביו טלפונית והוא הציע שהוא ייקח את האוטו של הבת שלי והוא יביא אותו למוסך שלו והבנתי שהוא אמר לי למוסך של קל-אוטו, משהו כזה, שזו החברה שמאור שכר את הרכב ממנה. אני סירבתי ואמרתי שאני לא מעוניין שיתקנו את האוטו במקום שאני לא מכיר. אמרתי שאגש למוסך מורשה ושאקבל הצעת מחיר לתיקון ואגיש לו. ניגשתי למוסך מורשה באזור כפר קאסם, שזה אזור יחסית זול יותר. את זה עשיתי עוד לפני שפניתי לשמאי. רציתי לחסוך בהוצאות. כשאדם רוצה לשלם מכיסו, אני לא אטיל עליו שישלם שכר טרחת שמאי. הערכת התיקון של הנזק באותו מוסך הייתה בסביבות 6,000 ₪ וזה בהסתכלות שטחית של בעל המוסך. התקשרתי לאבא של מאור, למיטב זכרוני, שמו שמעון. אמרתי לו את הסכום שהוא גובה הנזק. הוא התלהט, התחמם, כעס ואמר שאני מנסה לעשות עליו קופה שלא בצדק. אמרתי לו שזו הערכת מוסך. הוא אמר שלא ישלם כלום ויתכחש לתאונה ולנזק. הוא אמר שהוא יטען ששני פגעה ברכב של מאור, כלומר, בדיוק ההיפך ואז לא הייתה לי ברירה ופניתי לחברת הביטוח שבה הרכב שלי מבוטח והם הציגו מספר שמאים ולקחנו שמאי שברשימה ושהוא ידוע והוא נתן את חוות דעתו ואני מפנה לכל המסמכים שצורפו לתביעה שכוללים את המסמכים והתמונות וגם את חוות דעת השמאי. הטענה שהנתבעים טוענים שהסכום של הנזק הוא מופרז, היא לא נכונה".

 

נתבע 1 אשר נהג ברכב נתבעת 2 עובר לתאונה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

"ביום 17.06.15 בשעה 10:20 לערך נהגתי ברכב שמספרו 43-832-52. נכנסתי עם הרכב שלי מרחוב גיבורי ישראל, פניתי ימינה לרחוב שנמצא בין תחנת הדלק שהייתה מצד שמאל כיוון נסיעתי לבין בניין שנמצא בצד ימין כיוון נסיעתי. נכנסתי שמאלה כיוון נסיעתי מהרחוב הזה לתחנת הדלק שנמצאת ממש מספר מטרים לאחר הפנייה ימינה לאותו רחוב. אחרי שהייתי בתחנת הדלק ותדלקתי את הרכב שלי, נסעתי רוורס כי רציתי להגיע אל מקום חנייה פנוי ליד הבניין שנמצא בצד ימין הדרך של הרחוב. אני יודע שהיציאה מתחנת הדלק היא אחרי שמתדלקים נוסעים קדימה ויוצאים, אבל הרבה אנשים נוסעים אחורה מתחנת הדלק לרחוב מצד ימין וגם אני נסעתי ככה, כי זה לא אסור לפי דעתי. ואז, כשנסעתי רוורס, אז פתאום הגיע רכב של התובעת, שנסע ברחוב הזה שאליו רציתי להגיע ברוורס, למרות שנסעתי רוורס באיטיות ומנורות הברקסים שלי פעלה ולמרות ששני הגיעה בנסיעה ברחוב הזה שאליו היא נכנסה, אז כלי הרכב פגעו זה בזה. אני יודע שחלות חובות של נהיגה זהירה על זה שנוסע לאחור. אני משער שהתובעת ראתה שאני נוסע לאחור ואם ככה, אז גם היא צריכה להיזהר. אחרי התאונה אני ניגשתי לראות אם הכול בסדר אצלה ושהיא לא נפגעה. החלפנו פרטים. אני לא אמרתי לשני מיד אחרי התאונה שאני לא רוצה לערב את הביטוח. אני גם לא אמרתי שאני רוצה לשלם את הנזק. אני גם לא אמרתי לאבא שלי שום דבר על התאונה. אבא שלי בכלל לא ידע על התאונה. אבא שלי גם אף פעם לא דיבר עם אבא של התובעת בטלפון או שאני לא יודע מזה. אני עכשיו מתקן עצמי ואומר, שאבא שלי לא אמר לי שהוא דיבר עם אבא של התובעת".

 

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו, שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ