אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 40268-05-15 הוד נ' שינקר

ת"ק 40268-05-15 הוד נ' שינקר

תאריך פרסום : 11/01/2016 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חיפה
40268-05-15
07/01/2016
בפני הרשם בכיר:
ניר זיתוני

- נגד -
התובע:
יחזקאל הוד
הנתבע:
אברהם שינקר
פסק דין
 

 

1. ביום 30/01/15 בשעה 11:00 בצומת הרחובות דיזראלי וחורב בחיפה, התרחשה תאונה בה היו מעורבים רכבו של התובע בצבע לבן אשר נפגע בחלקו הקדמי ימני, ורכבו של הנתבע בצבע כחול אשר נפגע בחלקו הקדמי שמאלי ולטענת התובע גם לאורך הצד השמאלי. אין מחלוקת כי שני הרכבים החלו בנסיעה במופע רמזור ירוק, ביציאה מרחוב דיזראלי , כאשר התובע נוסע בנתיב השמאלי והנתבע בנתיב הימני.

 

2.התובע טוען כי הנתבע, אשר ככל הנראה רצה כמוהו להגיע לרח' פיק"א, סטה ממסלולו תוך כדי הפנייה שמאלה, תוך שהוא משפשף עם החלק שמאלי של רכבו את הפינה ימנית קדמית של רכב התובע. התובע טוען כי לאחר התאונה יצאו הנהגים מהרכבים והתובע פנה לנתבע על מנת להחליף פרטים. נטען כי הנתבע עשה סיבוב סביב רכבו וסירב להחליף פרטים. נטען כי לאחר שהרמזור התחלף , נמלט הנתבע מהמקום ולכן נאלץ התובע לפנות לאחר כמה ימים למשטרה על מנת להגיש תלונה ולקבל את פרטיו של הנתבע לפי מס' הרכב. נטען כי רק לאחר מכתב הדרישה השני , אליו צורפו קבלות בגין תיקון הרכב ותשלום לשמאי, השיב הנתבע לראשונה לפניות התובע וביקש לראות את דו"ח השמאי.

 

3.הנתבע טוען כי התובע ביצע את הפנייה שמאלה בקשת רחבה מדי ופגע בפינה אחורית שמאלית של רכב הנתבע , תוך שהוא הודף אותו קדימה ושמאלה. הנתבע מספר כי עצר את רכבו לפני רכב התובע, על מנת להחליף פרטים. נטען כי התובע סירב למסור לנתבע פרטים והורה לנתבע למסור את פרטיו לתובע. הנתבע טוען כי לא הסכים למסור פרטים ללא קבלת פרטים מהתובע. הנתבע טוען כי התובע איים להזמין משטרה והנתבע בירך על כך. הנתבע טוען כי כיוון שהרכבים הפריעו לתנועה , הודיע הנתבע לתובע כי הוא פונה שמאלה לדרך פיק"א ומחכה לו שם להחלפת פרטים, אך התובע לא הגיע. נטען כי אי הגעת התובע למקום החלפת הפרטים מלמדת כי התובע פנה שמאלה מהנתיב לשמאל כאשר בפועל המשיך ישר לכיוון האוניברסיטה. הנתבע טוען כי הופתע לקבל טלפון משוטר שביקש ממנו להגיע למשטרה לשיחה. הנתבע מציין כי הגיע למשטרה ומסר לשוטר את פרטי התאונה.

 

4.בדיון שהתקיים היום נשמעו עדויות הצדדים וכן עדותה של אשת הנתבע, צפרירה (להלן: "צפרירה"). במסגרת עדותו מסר הנתבע תמונות ומסמכים אשר אמורים היו להיות מצורפים לכתב ההגנה. הנתבע הגיש תרשים ממנו עולה כי לטענת הנתבע , התובע סטה מהנתיב השמאלי לנתיב הימני ופגע עם הפינה הקדמית ימנית של רכבו, בפינה השמאלית אחורית של רכב הנתבע. כמו כן, הגיש הנתבע תמונת תקריב המתארת את פגיעת השפשוף שנגרמה לרכבו. בתמונה זו שסומנה נ/3 אפשר לראות את הצבע הלבן של רכב התובע שהוא מרוח על הצבע הכחול של רכב הנתבע במקום הפגיעה. כמו כן, הגיש הנתבע מכתב המופנה למבטחת שלו, ללא תאריך וללא כל תיעוד של מועד כתיבתו ומועד המשלוח שלו. הנתבע פותח את המכתב בכך שהוא מציג את עצמו כמנהל מוסך בכיר, בעל עשרות שנות ניסיון בתחום התעבורה והרכב ומי ששימש בעבר כעד מומחה בתאונות דרכים. הנתבע מדגיש כי מימיו לא שמע על כך שהנהג שרכבו נפגע מאחור נאשם בפגיעה. הנתבע טוען כי הנזק ברכבו אפסי , אבל גם הנזק ברכב התובע אינו כפי שהתובע דורש. נטען כי ניתן היה לתקן את הפגיעה ברכב התובע ברבע מהסכום הנדרש. הנתבע מעריך כי במהלך הפניה משהו משך את תשומת ליבו של התובע והוא עשה פנייה רחבה מדי, כך שכנף ימין שלו פגעה בפינת הפגוש השמאלית אחורית ברכב הנתבע.

 

 

5.שני הנהגים השיבו לשאלת בית המשפט כי יעד הנסיעה שלהם היה מרכז חורב. התובע הסביר כי בחר לנסוע ברחוב חורב במסלול השמאלי ביותר כיוון שהמסלול מימינו תפוס לעיתים ברח' פיק"א על ידי אוטובוסים ומוניות . לכן הוא מעדיף לנסוע במסלול השמאלי ורק לאחר תחנת האוטובוס , לסטות ימינה.

 

6.צפרירה, אשר קיומה כעדה לא נזכר ולו ברמז עד מועד הדיון, סיפרה כי לא יצאה מהרכב לאחר התאונה אבל שמעה את חילופי הדברים כיוון שהחלון ברכב היה פתוח. צפרירה העידה בחוסר ביטחון תוך שהיא מסתכלת על בעלה הנתבע לכל אורך העדות כמבקשת אישור לנכונות הדברים. כאשר התובע אמר לצפרירה שלא הגיוני שהחלונות יהיו פתוחים בחודש ינואר, השיבה צפרירה כי הנתבע פתח את החלון כאשר יצא מהרכב לאחר התאונה.

 

7.לאחר ששקלתי את טענות הצדדים ועיינתי במסמכים שהגישו, אני מעדיף את גרסתו של התובע על פני גרסתו של הנתבע מהטעמים שיפורטו להלן.

 

8.ראשית, גרסתו של התובע מתיישבת טוב יותר מגרסתו של הנתבע עם מוקדי הנזק ואופי הנזק בשני הרכבים. למרות שקשה להבחין בכך במבט ראשון, עיון מדוקדק בכל התמונות שהציג התובע בכל הנוגע לרכב הנתבע, כפי שצולם על ידי התובע לאחר התאונה, מלמד על פגיעות לכל אורך הצד השמאלי של רכב הנתבע. פגיעות אלה , הכוללות שפשוף בצבע לבן , אינן מתיישבות עם גרסת הנתבע בדבר פגיעה נקודתית מאחור שנגרמה לו על ידי רכב התובע. פגיעות אלה מתיישבות עם גרסת התובע בדבר שפשוף של רכב הנתבע לכל אורכו תוך כדי פגיעה בפינה ימנית קדמית של רכב התובע.

 

9.שנית, ההתנהלות הדיונית של התובע לכל אורך הדרך הייתה תקינה. כך בפרט בהשוואה להתנהלות הדיונית לקויה של הנתבע. התובע הגיש כתב הגנה ערוך כנדרש וצירף אליו את כל המסמכים הנדרשים כדי להתרשם מראש מגרסתו ומהראיות העיקריות התומכות בה. לעומתו, הנתבע לא השיב כלל למכתב הדרישה הראשון והשיב למכתב הדרישה השני , במכתב המכחיש רק את גובה הנזק (נספח 9 לכתב התביעה). הנתבע, אשר העיד על עצמו כי הוא מנהל מוסך בכיר בעל עשרות שנות ניסיון בתחום, לרבות כעד מומחה במשפטים שעניינם תאונות דרכים, לא צירף לכתב ההגנה מטעמו מסמך כלשהו, לרבות מסמכים המצויים ברשותו והוגשו במהלך הדיון. גם ההסבר של הנתבע לכך שלא הסכים למסור את פרטיו בטרם קיבל את פרטי התובע, אינו מתאים למי שיש לו ניסיון כה רב בתחום ומודע לחובה למסור פרטים לאחר תאונה לנהג האחר. תמוהה במיוחד העובדה כי הנתבע לא יכול היה להציג גם בדיון טופס הודעה על תאונה בנוסח המקובל. כמו כן, לא ברור מדוע בשני עמודי ההודעה לחברת הביטוח נ/4, אין ולו מילה אחת על כך שאשת התביעה צפרירה, ראתה את התאונה ותוכל להעיד על כך.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ