אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> טוינה נ' ישראל ואח'

טוינה נ' ישראל ואח'

תאריך פרסום : 30/10/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
37764-08-16
22/12/2016
בפני השופטת עמיתה:
אביבה טלמור

- נגד -
תובע:
שמשון טוינה
נתבעים:
1. אליאב ישראל
2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 30.11.15 בסמוך לצומת שדה חמד ביישוב שדה חמד (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מס' רישוי 85-544-65 נהוג בידי התובע (להלן: "רכב התובע"), ורכב נתבע 1 מס' רישוי 95-007-05 נהוג בידי נתבע 1 (להלן: "רכב נתבע 1"), ומבוטח בנתבעת 2.

 

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

 

  1. נזק לרכב עפ"י דו"ח שמאי בסך של – 10,806 ₪.
  2. שכ"ט שמאי בסך של – 1,000 ₪.

 

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי, מסמכים ותמונות.

 

התובע אשר נהג ברכב התובע עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו את הדברים הבאים:

"אני הבעלים של רכב שמספרו 85-544-65. ביום 30.11.15 נהגתי ברכב והגעתי לצומת שדה חמד שהיא בתוך יישוב שדה חמד. זה רחוב הדס פינת רחוב ארז. אני הגעתי בנסיעה מרחוב הדס לצומת עם רחוב ארז. בכיוון שלי היה תמרור שמורה על מתן זכות קדימה, לכן עצרתי את הרכב שלי כדי לתת זכות קדימה לכל רכב שהתקרב לצומת. מה שקרה הוא, שהגיע רכב מצד שמאל שלי, מרחוב ארז ופנה ימינה כיוון נסיעתו, כלומר, לרחוב הדס והוא עשה את הפנייה במהירות גבוהה מאוד. כך גם אני מציין, שאני עמדתי עם הרכב ברחוב הדס בצד ימין הכביש כיוון נסיעתי כשבצד שמאל הכביש כיוון נסיעתי, ברחוב הדס, חנה רכב קרוב לצומת. הנתבע שהגיע מצד שמאל שלי, מרחוב ארז, הוא פנה ימינה כיוון נסיעתו ובמהירות, הוא עשה זאת בקשת רחבה, כי עמד רכב בצד ימין שלו, ברחוב הדס, וזה הסתיר לו, ואז הוא פגע בצד שמאל קדמי של הרכב שלי. הוא עקף רכב שמספרו 81-551-13. הרכב שבו נהג נתבע 1, מספרו 95-007-05 והוא מבוטח בפניקס. אחרי התאונה החלפנו פרטים. הנזק של הרכב שלי על פי דוח שמאי מסתכם בסך של 10,806 ₪ ושכ"ט שמאי 1,000 ₪. אני מבקש לפסוק לזכותי את סכום הנזק. אני מפנה לכל המסמכים שצירפתי לתביעה. אני גם מראה לבית המשפט תמונות. אני מגיש תמונה ראשונה, מוגשת ומסומנת ת/1 שצילמתי מיד אחרי התאונה, שם רואים כי הרכב שלי עומד לפני התמרור תן זכות קדימה. הוא נדחף על ידי הרכב של נתבע 1, ממש צמוד לאבני השפה כתוצאה מהפגיעה. רואים את נתבע 1 על ידי רכבו והרכב שלי מסומן 1 על ת/1. אני מגיש תמונה נוספת, מוגשת ומסומנת ת/2, שם רואים את נתבע 1 עומד ליד הרכב שלו, שהוא נסע קצת רוורס, כדי לראות מה קרה לרכב שלו אחרי שהוא ראה מה קרה לרכב שלי. מוגשת תמונה נוספת – מוגשת ומסומנת ת/3. רואים את הרכב שלי מסומן 1 ואת הרכב של הנתבע, מסומן 2. רואים גם את הרכב השלישי שמסומן 3, שהוא חונה בצומת, שבגלל זה, נתבע 1 רצה לעקוף אותו ועבר לנתיב שלי ופגע ברכב שלי. תמונה נוספת שאני מגיש, מוגשת ומסומנת ת/4, שם רואים את רכבי ורואים שהוא דחף את הרכב שלי ממש לכיוון המדרכה, באופן שגלגל אחד עלה על המדרכה שמצד ימין כתוצאה מהפגיעה של נתבע 1 בצד שמאל קדמי של הרכב שלי. צירפתי לבית המשפט את המסמכים הנלווים על הנזק."

 

התובע לא נחקר בחקירה נגדית על ידי נתבע 1.

 

בחקירתו הנגדית ע"י נציג נתבעת 2 לשאלה "מתי ראית את רכב נתבע 1 לראשונה?" השיב "ברגע שהוא ממש הגיע אליי." לשאלה "כמה מטרים הוא היה ממך, כשראית אותו לראשונה?" השיב "כ- 5-6 מטרים ממני." לשאלה "כשאני מסתכל על טוואי הדרך, אין הפרעה של שדה הראייה מהכיוון שלך." השיב "אני לא אמור לראות אותו. אני ראיתי אותו ועמדתי. אני עוד עמדתי 2 מטרים לפני תמרור שהיה מוצב לפניי." לשאלה "אתה נעצרת לפני שראית אותו או אחרי שראית אותו?" השיב "אני הייתי בעצירה מוחלטת, עוד לפני שהוא הגיע. אני נסעתי באיטיות, עוד לפני שהגעתי לצומת, עצרתי ואז הוא הגיע במהירות ופגע ברכב שלי, הכול כפי שהעדתי." לשאלה "אתה אומר, שאתה היית במצב של עצירה והרכב שלו בא מצד שמאל שלך והגיע אליך." השיב "הוא הגיע אליי מצד שמאל שלי וממש החליק במהירות לעבר הרכב שלי. הוא פגע בי מצד שמאל קדמי של הרכב." לשאלה "אני אומר, שהפגיעה הייתה חזית של הרכב שלו בחזית הרכב שלך." השיב "זה לא נכון." לשאלה "הרכב שלך לא נפגע בחזית?" השיב "הרכב שלי נפגע בצד שמאל קדמי שלו, כלומר, בחזית צד שמאל של הרכב." לשאלה "השמאי שפנית אליו, אתה מכיר אותו?" השיב "כן, אני לא פניתי אליו כי אני מכיר אותו, אלא חברת הביטוח הפנתה אותי אליו." לשאלה "מתוך רשימה של 100 שמאים, חברת הביטוח הפנתה אותך בדיוק למי שגר לידך?" השיב "תשאל את חברת הביטוח שלי. הם הפנו אותי אליו ואני פניתי אליו." לשאלה "האם תיקנת את הרכב?" השיב "בוודאי." לשאלה "יש לך קבלה על תיקון הרכב?" השיב "כנראה שקיבלתי את הקבלה, אחרי שהגשתי את התביעה, אז לא צירפתי את זה לתביעה ולא הבאתי את זה היום, אבל תיקנתי את הרכב." לשאלה "אתה זוכר את הסכום ששילמת?" השיב "10,806 ₪.".

 

נתבע 1 אשר נהג ברכב נתבע 1 עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו את הדברים הבאים:

"ביום 30.11.15 נהגתי ברכב שמספרו 95-007-05. זה ברכב בבעלותי, שמבוטח בחברת ביטוח הפניקס. נסעתי במושב שדה חמד. נסעתי ברחוב ארז. הגעתי לצומת הרחובות ארז-הדס. רציתי לפנות ימינה כיוון נסיעתי מרחוב ארז שבו נהגתי, לרחוב הדס. בצד ימין של רחוב הדס, כלומר, אחרי הפנייה ימינה, עמד רכב שבדיעבד, מספרו היה 81-551-13 והוא עמד ממש צמוד לצומת וחסם את שדה הראייה שלי, ימינה כיוון נסיעתי. לכן, אני הגעתי בנסיעה איטית לכיוון הצומת, כי אני מכיר את האזור ואז פניתי ימינה כיוון נסיעתי. הרכב שעמד בצד ימין כיוון נסיעתי, אבל ברחוב הדס, הסתיר לי כאמור את שדה הראייה ולכן אני התחלתי לעקוף אותו ופתאום הגיע הרכב של התובע מרחוב הדס בנסיעה והתנגש ברכבי, בצד קדמי שמאלי של רכבי, עם צד שמאלי קדמי של הרכב שלו. אני אומר שאני לא אחראי לתאונה."

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ