אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 36953-12-14 גוזי נ' לירון

ת"ק 36953-12-14 גוזי נ' לירון

תאריך פרסום : 18/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
36953-12-14
14/06/2015
בפני השופטת:
אביבה טלמור

- נגד -
תובע:
משה גוזי
נתבעת:
שני לירון
פסק דין
 

 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 30.11.14 בשעה 11:20 לערך בחניון בעיר לוד (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע נהוג בידי התובע מספר רישוי 87-061-61 (להלן: "רכב התובע"), ורכב הנתבעת נהוג בידי התבעת מספר רישוי 38-253-67 (להלן: "רכב הנתבעת").

 

בתביעתו עתר הובע לחיוב הנתבעת בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של - 5,015 ₪.

ב. אגרת בית משפט בסך של - 150 ₪.

 

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי מסמכים ותמונות.

התובע אשר נהג ברכב התובע עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את אופן השתלשלות הארוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

"ביום 30.11.14 בסביבות השעה 11:20 נהגתי ברכב שמספרו 87-061-61 בחניון בלוד. רציתי לצאת מהחניון לכיוון היציאה. נסעתי בין שני טורים של מכוניות שחנו משני צידי הדרך בה נסעתי מהיציאה מהחניון. לפתע שמעתי בום. הסתבר שרכב שיצא ברוורס מחנייה לא האט והנהג לא ראה כלום ופגע בכל החלק הימני של הרכב שלי, מהגלגל הקדמי ימני של הרכב והפגיעה הייתה עם כל החלק האחורי של הרכב של הנתבעת. כל המגן האחורי של רכב הנתבעת, פגע בצד הימני של הרכב שלי. אחרי התאונה יצאנו מכלי הרכב. אני צירפתי לתביעה שלי מסמכים ותמונות וכן חוו"ד שמאי. אני מציג תמונות בצבע המראות את הנזק ברכב שלי. התמונה מוגשת ומסומנת ת/1. רואים את הפגיעה ברכב שלי מהגלגל הימני ולאורך כל הצד הימני. אני מראה תמונה נוספת בה רואים שבחזית הרכב שלי לא קרה דבר, אלא מסוף הכנף הימני קדמי לאחור נגרם הנזק – התמונה מוגשת ומסומנת ת/2. הנזק לרכב שלי מסתכם בסך של 5,015 ₪ ושכ"ט שמאי 480 ₪. אני גם שילמתי אגרה בסך של 150 ₪. אני מציין שבתביעה תבעתי סך של 5,015 ₪ שזה אך ורק נזק לרכב ולא תבעתי את שכ"ט השמאי, אך אני מבקש לפסוק את הסך של הנזק שנגרם לרכב בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות. אני אומר שכל הטענות שהנתבעת טוענת בכתב ההגנה הן לא נכונות".

 

הנתבעת אשר נהגה ברכב הנתבעת עובר לתאונה ותוצאותיה תארה בעדותה את אופן השתלשלות הארוע וקרות התאונה בציינה הדברים הבאים:

"ביום 30.11.14 בשעה 11:20 לערך נהגתי ברכב שמספרו 38-253-67. הרכב שלי חנה בחניון סמוך לעירית לוד ושהכניסה אליו משד' דוד המלך. נכנסתי לרכב ורציתי לצאת ממקום החנייה והתחלתי לנסוע לאחור. אני הייתי באותה תקופה בחודש תשיעי להריוני. הייתי מאוד זהירה והייתי כאמור בחודש התשיעי ונסעתי לאחור בזהירות, ממש לאט. כשהתחלתי להתקדם יותר בנסיעה לאחור, כשהרכב שלי כבר יצא ממקום החנייה שבו הוא חנה ועבר את הקו הישר שבו כלי הרכב חנו ובלט יותר לעבר הדרך המרכזית של היציאה מהחניון בכמה ס"מ בלבד והייתי בנסיעה בדרך זו, פתאום הגיע הרכב של התובע מצד ימין כיוון נסיעתי לעבר היציאה מהחניון כשהוא נסע במהירות מופרזת מהחניון ופגע ברכב שלי. אני רוצה להציג לבית המשפט את התמונה מהחניון הזה. אני סימנתי את מקום החניה של הרכב שלי. המרווח בין המקום שבו הרכב שלי חנה לבין הצד השני של החניון שהוא כ-6 מטרים, כשבצד השני של החניון לא חנו כלי רכב. הרכב של התובע הגיע לכיוון היציאה מהחניון ואני סימנתי על הצילום של מקום החניה את מקום הנסיעה שלו, כך שהדרך הייתה רחבה מאוד. אני מגישה את הצילום – מוגש ומסומן נ/1. הוא המשיך בנסיעה והוא פגע עם הרכב שלו ברכב שלי וכך הוא נעצר כי הוא נסע במהירות. אני עוד ראיתי דרך המראה האחורית, שהוא מתנועע במושבו לאחר שהוא פגע ברכב שלי בגלל המהירות בה הוא נסע. הרכב שלי ספג פגיעה בחלק האחורי שלו ורואים את זה בתמונה נ/2 שאני מגישה. רואים שברכב שלי נגרמו שפשופים בחלק האחורי של הרכב. אני מגישה תמונה נוספת של הרכב של התובע שהוא קיבל שריטה קלה ברכב שלו כפי שהוא גם אמר לי אחרי התאונה. ברכב שלו היו שריטות רבות אחרות כנראה מפגיעות אחרות. התמונה מוגשת ומסומנת נ/3. אני צירפתי לכתב ההגנה שלי שרטוט ללא מידות של מקום התאונה. אחרי שהתובע פגע ברכב שלי, יצאתי מהרכב שלי, הוא לא שאל לשלומי אפילו שהוא ראה שאני בהריון והוא לא התעניין ולתחושתי היה נראה שזו הייתה תאונה מבוימת וזו הסיבה שאני כאן היום. אחרי שיצאתי מהרכב וראיתי את הפגיעה שהוא עשה, ניגשתי בחזרה לאוטו וכולי הייתי רועדת ומבוהלת כדי לצלם. התובע הזיז את הרכב שלו למקום אחר שלטענתו רכבו לא יפריע לתנועה. כשמישהו הגיע לאחר מכן וביקש ממנו להזיז את הרכב כי הוא הפריע במקום שהוא עבד, הוא צעק לעברו "יש תאונה. לא ראית?". הוא הראה לי תמונות על הפגיעות שנגרמו כתוצאה מהרכב שלי וגם את אלו שלא. הרכב שלו היה חבוט מלכתחילה. אני ביקשתי ממנו את פרטי הרכב שלו כי אני חושבת שהתאונה מבוימת והתובע אמר לי שאשלם לו 800-900 ₪ ונסגור את העניין. באותו רגע הרגשתי שאין לי כוחות להתמודד איתו, אז לקחתי את הפרטים שלו והמשכתי בדרכי. באותו יום התובע התקשר לבעלי 3 פעמים ובערב הרגשתי לא כ"כ טוב ובעלי ביקש ממנו להמתין עוד כמה ימים כי אנו לפני לידה והתובע שוב התקשר למחרת על מנת לדרוש את כספו. ביקשתי מאבי שיעזור לי לטפל בעניי זה, כי פתאום התקשרה איזו שהיא בחורה ואמרה שהיא מחברת ביטוח ובסופו של דבר, אבא שלי טיפל בעניין והתובע הגיש תביעה.

בכתב התביעה התובע תבע נזק לרכבו ע"ס 5,015 ₪ על פי הערכת שמאי. לעניות דעתי, התובע לא ציין בפני השמאי שהרכב שלו היה פגוע מפגיעות קודמות. ברכב שלי יש איזו שהיא שריטה על הפגוש וברכב של התובע יש גם שריטה. אין מעיכה של הפח. הוא פשוט הגיע והתחכך ברכב שלי. אחרי שהסתיים האירוע, עשיתי בדיקה קצרה באינטרנט וראיתי שהתובע לא פעם ראשונה מגיש תביעות בגין תאונות שהוא עמד מאחורי רכב שפגע בו וגם שם השופטת קבעה שהוא נהג בצורה לא נהיגה ואחראית. ראיתי תביעה אחת כזו שפורסמה בתקדין. לא הגשתי תביעה נגדי כי זה לא מעניין אותי. הרכב שלי קיבל רק שריטה על הפח ואני כאן על מנת לגרום לתובע לא לנהוג כפי שנהג. בזבזתי יום שלם כדי להיות פה, כדי שהתובע לא ימשיך ויעשה תאונות, שלטעמי הן מבוימות. אני גם רוצה לפנות למשטרה בעניין זה. לפי דוח השמאי, היה צריך לבצע איזון גלגלים באוטו ויש לו גלגל שנקרע, או נפגע".

 

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו, שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

 

מחומר הראיות עולה כי האחריות לקרות התאונה ותוצאותיה מוטלת הן על תובע והן על הנתבעת בחלקים שווים ביניהם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ