אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> לוי נ' קרוז טרוול - הפלגות נופש בעולם בע"מ

לוי נ' קרוז טרוול - הפלגות נופש בעולם בע"מ

תאריך פרסום : 09/01/2018 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חיפה
35404-07-17
18/12/2017
בפני השופט:
שלמה בנג'ו

- נגד -
התובע:
שמעון לוי
הנתבעת:
קרוז טרוול - הפלגות נופש בעולם בע"מ
פסק דין
 

 

בפניי תביעה כספית נזיקית בסך 11,500 ₪.

לפי כתב התביעה, התובע רכש חבילת נופש אשר כללה שייט, טיסות, ובתי מלון. בשלב מסוים לאחר רכישת החופשה, ביקש התובע לבטלה, הואיל ומועדי החופשה לא התאימו לתובע, הוא אף הגיש תביעה קטנה (ת"ק 55209-03-17) לבית משפט זה, אשר נמחקה על ידו. הוא פנה לנתבעת באמצעות נציגה מר יוסי בן יקר (להלן: "בן יקר"), הדגיש בפניו כי הגיע להסכמה עם מעסיקו ביחס לחופשה המתוכננת, וכי הוא מתכוון לצאת לחופשה, ולכן, אין צורך לבטל את הטיסות שהוזמנו דרכם (טיסות חוץ ופנים). באותה שיחה מסר לבן יקר כי החליט לבטל את התביעה המשפטית שהגיש נגד הנתבעת, מכיוון שהיציאה לחופשה אושרה על ידי המעסיק, ולטענתו בן יקר בירך אותו על ביטול התביעה, והדגיש כי הטיסות שהוזמנו לא בוטלו ועדיין תקפות.

התובע אף בדק, לטענתו, באתר האינטרנט של החברות הרלוונטיות מהן הוזמנו הטיסות, על מנת לוודא כי הטיסות תקפות, ואינן מבוטלות, ולדבריו הבדיקה הזאתי לימדה אותו כי אכן הטיסות תקפות.

בתאריך 7.6.17, הגיע התובע יחד עם אשתו לשדה התעופה בן גוריון, בידיעה כי הטיסה ליעד שבחופשה אמורה לצאת בשעה 01:00. הם הגיעו לדלפק של חברת אייר פרנס, עמה היו אמורים לטוס ליעד. הפקידה בדקה את ההזמנה והודיעה להם שקיימת בעיה. הסתבר, כי כרטיס הטיסה "הוקפא" על ידי הנתבעת, אשר הגישה בקשה להחזר כספי בעבור הטיסה. נציג אייר פרנס הודיע לתובע, כי ניתן לחדש את הטיסה ולממש את כרטיס הטיסה, אך לשם כך הוא זקוק להוראה בכתב מהנתבעת, לביטול הבקשה להחזר הכספי שהגישה ולחידוש הטיסה.

התובע טוען כי יצר קשר משדה התעופה עם בן יקר וביקש ממנו לטפל בנושא, אולם תגובתו הייתה כי הוא ביקש לבטל את הטיסה, וכי התובע וויתר על כספו. לאחר שהבהיר לו יחד עם נציג אייר פרנס כי ההזמנה לטיסה שרירה וקיימת אך מוקפאת, ונדרש רק מסמך בכתב על מנת לחדשה, טען כי לא ייתכן שחברת מונא טורס, באמצעותה נרכש כרטיס הטיסה, ביקשה השבת עלות הכרטיס. לדבריו, בן יקר סירב להאמין לנציג אייר פרנס, כאילו חברת מונא טורס ביקשה החזר כספי, ולא עזרו תחנוניו של התובע בעניין זה. בלית ברירה, נאלצו התובע ואשתו לחפש טיסה חלופית, עליה שילמו סכום כולל של 2,400 דולר.

ביום המחרת, התקשרה בתו של התובע לנתבעת, על מנת להבין כיצד בוטלו הטיסות שהזמין התובע, ללא ידיעתו, וזאת על אף שנאמר לתובע כי הטיסות מאושרות. בן יקר מסר לה כי התובע ביקש לבטל את הטיסות, וויתר על הכסף ששילם עבורן.

בתו של התובע ביקשה מבן יקר לחדש את יתר טיסות הפנים המפורטות בכתב התביעה, אך הנתבעת הגיבה באדישות, ומי שטיפל בכל העניין היו בתו של התובע ובעלה שפנו לחברות השונות, על מנת לחדש את הטיסות.

התובע מבקש אפוא לחייב את הנתבעת בעלות הטיסה שהוא נאלץ לרכוש בסך 2,400 דולר. בנוסף הוא תובע לחייב את הנתבעת לשלם לו פיצוי בגין עוגמת נפש בסך של 3,000 ₪.

הנתבעת מבקשת לדחות את התביעה נגדה. לטענתה, התובע פנה אליה וביקש לבטל את כל חבילת הנופש שרכש אצלה, ולא סייג זאת ביחס לטיסות. הוא טען כי פוטר ממקום עבודתו, ועל כן ביקש לבטל את החבילה. בשיחה טלפונית שהוקלטה עמו, לא היה כל אזכור לגבי הטיסות, קיומן או אי קיומן, וממילא לא סייג התובע את ביטול העסקה לגבי הטיסות, ולכן, הנתבעת ביטלה את הטיסות, בנוסף לשייט ולבית המלון שהוזמנו.

לאחר שעיינתי בכתבי טענות הצדדים, וביתר הנספחים והראיות עליהן נסמכים טענותיהם, ולאחר ששמעתי את עדותם בפניי, נחה דעתי כי דין התביעה להידחות.

במהלך חודש פברואר 2017, פנה התובע והזמין מהנתבעת חבילת נופש, אשר כללה שייט (קרוז), טיסות ובתי מלון בארה"ב. הוא היה אמור לטוס ללוס אנג'לס ומשם לטוס בטיסות פנים ללאס וג'אס, מיאמי, קנקון וניו יורק וכן לצאת לשייט (להלן: "הנופש").

בשלב מסוים, ובסמוך לתום 14 הימים מעת שהזמין את הנופש, החליט לבטלו, ומכיוון שהיה על גבול ה- 14 הימים שניתן לבטל את הנופש, הגיש תביעה משפטית לבית משפט לתביעות קטנות (ת"ק 55209-03-17 – להלן: "התביעה הקודמת"). מכיוון שהתביעה הקודמת אוזכרה בכתב התביעה בתיק זה והיוותה חלק מטיעוניו של התובע, הרי שתוכנה רלוונטי לצורך ההכרעה בתביעה שבפניי.

בכתב התביעה שבתיק זה, לא מסביר התובע מדוע החליט לבטל את העסקה. בתביעה הקודמת הוא טען כי "מפאת בעיות אישיות" הוא פנה לנתבעת, דיבר עם סוכנת נסיעות בשם גילי, וביקש לשנות את זמני ויעדי הטיסות, אך נענה בשלילה. הוא הציע לה למכור או להעביר את הטיסות לאדם אחר, אך נמסר לו כי לא ניתן, ובהמשך, ביקש לבטל לחלוטין את הטיסות, אך גם במקרה זה נענה בשלילה.

עוד הוא ציין בתביעה הקודמת, כי בתאריך 25.2.17 הוא הודיע לנציגה גילי של הנתבעת, באמצעות האימייל, ובפנייה טלפונית, שהוא מבקש בתוקף לשנות את תאריך הטיסה מנתב"ג ללוס אנג'לס, ולבטל את שתי טיסות הפנים המפורטות בסעיפים 1.2 ו-1.3 לכתב התביעה בתביעה הקודמת. לדבריו, נמסר לו כי אין אפשרות כזו, בשל מדיניות חברות התעופה דרכם נסגרה העסקה. בתגובה, בתאריך 26.2.17 פנה התובע בעצמו לחברת התעופה אייר פרנס במטרה לבצע את השינוי וביטולי הטיסות אך תשובתם הייתה כי כל שינוי חייב לעבור דרך הנתבעת. כך השיבו לו גם חברות התעופה.

לעומת האמור בתביעה הקודמת, בתביעה הנוכחית עמד התובע על טענתו כאילו הוא ביקש לבטל את כל מרכיבי הנופש, למעט הטיסות. הוא הדגיש כי פנה גם לחברות התעופה, ווידא שהטיסות בתוקף, ולדבריו נמסר לו כי הטיסות בתוקף.

עוד ציין התובע, כי לאחר שרכש את הכרטיסים החלופיים וטס לחו"ל, בתו טיפלה בעניין, והוא לא הבין כיצד הטיסות בוטלו, ובלשונו:

"ביום שלמחרת הבת שלי ברמי נירית התקשרה לחברת קרוז טרוול [הנתבעתש.ב] בניסיון להבין כיצד ייתכן כי הטיסות שלנו בוטלו ללא ידיעתנו לאחר שנאמר לי במפורש כי הטיסות אינן ניתנות לביטול וכי הטיסות מאושרות" (עמ' 2 לתביעה, פסקה שנייה).

לקביעתי, התובע פנה לבטל את הנופש, לרבות הטיסות, מטעמים השמורים עמו וזאת בניגוד מוחלט להצהרותיו ועדותו בתביעה שבפני, עדות ברורה לכך, נמצאה בתביעה הקודמת, שם הצהיר התובע, כדלקמן:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ