אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 34707-11-14

ת"ק 34707-11-14

תאריך פרסום : 08/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות נתניה
34707-11-14
28/05/2015
בפני השופטת:
אביבה טלמור

- נגד -
תובעת:
ליאת מעוז
נתבעים:
1. מוזס אשטמקר
2. הפניקס חב' לביטוח
3. שון קארי

פסק דין

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 07.08.14 ברחוב שמואל הנציב בנתניה (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובעת מספר רישוי 60-098-69 נהוג בידי התובעת (להלן: "רכב התובעת"), ורכב נתבע 1 מספר רישוי 89-620-31 נהוג בידי נתבע 3 ומבוטח בנתבעת 2 (להלן: "רכב הנתבעים").

בתביעתה עתרה התובעת לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א.השתתפות עצמית בסך של – 2,090 ₪.

ב.כינון בסך של – 19 ₪.

ג.הפסד הנחת העדר תביעות בסך של – 366 ₪.

להוכחת נזקיה הגישה התובעת חוות דעת שמאי, אישור איילון חברה לביטוח בע"מ עבור הפסדים, מסמכים ותמונות.

התובעת תיארה בעדותה את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינה הדברים הבאים:

"ביום 7.8.14 נהגתי ברכב שמספרו 60-098-69. נהגתי ברח' שמואל הנציב בנתניה. הכביש הוא דו סטרי. הגעתי מכיוון רח' הרצל לכיוון רח' ששת הימים ונסעתי ברח' שמואל הנציב. כלי רכב חנו בצורה מאונכת לכביש בצד ימין הדרך כיוון נסיעתי ואני נסעתי בכביש במטרה לעצור מול דוכן פלאפל שהיה בצד שמאל הכביש כיוון נסיעתי. עצרתי בצורה בטוחה את הרכב שלי על הכביש בצד כלי הרכב החונים בצד הכביש אנכית לכביש ולא בתוך מקום חניה מוסדר כי לא היו מקומות חניה. זאת עשיתי על מנת שאבי יוכל לרדת מהרכב לגשת לדוכן פלאפל שנמצא מול מקום שבו אני עצרתי ואני אמתין לו ברכב כדי שיסיים ויחזור לרכב. בינתיים זיהיתי שהתפנתה לי חניה בצד ימין הדרך כיוון נסיעתי מאחוריי שכן רכב יצא ממקום זה והחניה התפנתה. אני הסתכלתי שלא מגיע רכב מולי וגם הסתכלתי מאחוריי שאין שום רכב כדי להסיע את הרכב שלי לאחור ולהיכנס למקום חניה שהתפנה ברוורס. התחלתי להסיע את הרכב שלי לאחור והצלחתי להיכנס למקום החניה שהתפנה באופן שהחלק האחורי של הרכב שלי יהיה מאונך למדרכה וחזית הרכב שלי תהיה בכיוון הכביש כך שהרכב שלי יחנה במקום חניה זה ולא יפריע לתנועה. כשהצלחתי להיכנס עם הרכב כמעט כולו למקום החניה ומצב ההילוך ברכב שלי היה עדיין על נסיעה לאחור וההילוך עמד על R, דהיינו רוורס וחלק קדמי של הרכב שלי היה עדיין מעט בולט לכיוון הכביש ולא כל הרכב היה עדיין בתוך מקום החניה פנימה, סובבתי את הראש שלי אחורה כדי לראות שאני נכנסת עם הרכב עד המקום שאפשר בצמוד למדרכה בחלק אחורי של הרכב שלי. באותן שניות שהראש שלי היה מופנה לאחור, שמעתי רעש של פגיעה וסובבתי את הראש קדימה, ראיתי שהרכב שבדיעבד הסתבר שמספרו 89-620-31 שהיה נהוג על ידי נתבע 3 שון קנטרי וזה רכב שבבעלות נתבע 1 ומבוטח בנתבעת 2, הגיע בנסיעה ברח' שמואל הנציב באותו כיוון נסיעה מרח' הרצל לכיוון ששת הימים, והוא פגע עם צד ימני קדמי של הרכב שלו בצד שמאל קדמי של הרכב שלי אבל הוא המשיך בנסיעה ולכן הוא נשרט לכל אורך צד ימני של הרכב שלו וראיתי אותו מדבר בטלפון נייד שהוא החזיק ביד. אני סיפרתי שאני כל אותה עת חיכיתי לאבא שלי שירד מהרכב לקנות פלאפל ממול. אבא שלי הגיע להעיד. אני מבקשת לציין שאני לא התכוונתי לצאת מהרכב שלי עד שאבי יחזור מהקנייה ונוכל להמשיך בנסיעה. נכנסתי לחנייה שהתפנתה כדי להמתין לאבי. אבא שלי חזר מהקנייה ואמרתי לו שבזמן הזה שהוא הלך לקנות הייתה תאונה לרכב. לרכב שלי נגרמו נזקים. את הנזקים קיבלתי מחברת הביטוח שבה אני מבוטחת ואני תובעת מהנתבעים את הנזקים שלא קיבלתי שהם השתתפות עצמית בסך 2,090 ₪, כינון בסך של 19 ₪, הפסד הנחת היעדר תביעות 366 ₪. צירפתי מסמכים לתביעה המעידים על הנזקים. "

עד מטעם התובעת, אברהם גולדנברג, אביה, ציין בעדותו כדלקמן:

"אני נסעתי יחד עם הבת שלי שנהגה ברכב והגענו מכיוון רח' הרצל ונסענו ברח' שמואל הנציב לכיוון ששת הימים. באמצע רח' שמואל הנציב הבת שלי נעצרה בצד ימין הדרך כיוון נסיעתה ואני ירדתי מהרכב ועברתי לדוכן פלאפל שנמצא בצד השני של הכביש מול המקום שבו הבת שלי עצרה כדי שארד מהרכב. הלכתי לדוכן הפלאפל. כשגמרתי את הקנייה, חזרתי לכיוון המקום שבו הרכב של בתי חנה ואז ראיתי שהבת שלי למעשה הזיזה את הרכב שלי מאותו מקום שעצרה בו קודם לכן והורידה אותי והיא נכנסה למקום חניה שהתפנה בצד ימין הכביש, מקום שבו חנו מכוניות אנכית לכביש. ראיתי את האוטו שלה שחצי מהאוטו שלה היה בתוך מקום החניה וחצי מהאוטו שלה היה בולט לכיוון הכביש, דהיינו היא לא הספיקה להסיע את כל הרכב שלה לתוך מקום החניה שהתפנה בצד ימין הכביש שבו חנו מכוניות אנכית לכביש ושבו היא רצתה להחנות את הרכב שלה אנכית לכביש. ראיתי ברכב שלה מכה בטמבון, היה ממש מכה חזקה וזה מה שראיתי וזה מה שאני מספר."

נתבע 3 אשר נהג ברכב הנתבעים עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו את הדברים הבאים:

"ביום 7.8.14 נהגתי ברכב שהוא בבעלות אבי, נתבע 1 ומבוטח בנתבעת 2 ושמספרו 89-620-31 ונסעתי ברח' שמואל הנציב מכיוון רח' הרצל לכיוון רח' ששת הימים. רח' שמואל הנציב הוא רחוב דו סטרי והתנועה מתנהלת לשני הכיוונים. נהגתי ברכב, פתאום הרגשתי חבטה בגלגל ימני קדמי של הרכב שלי. ירדתי מהרכב אחרי שעצרתי וראיתי שהגלגל הימני הקדמי ברכב שלי נפגע וברכב שפגע ברכב שלי נפגע הטמבון הקדמי. אני טוען שאני נהגתי ברכב. התובעת היא זו שפגעה ברכב שלי. הטמבון שלי לא נפגע. אני בכלל לא ראיתי את הרכב שלה נוסע רוורס. אני נהגתי לאיטי ברחוב. הייתה תנועה ערה. אני טוען שהתובעת נסעה קדימה מתוך חניה שהרכב שלה היה בו כשהוא חנה באותו מקום חניה אנכית לכביש אבל היא יצאה מתוך החניה הזאת קדימה או ניסתה להסתדר באותו מקום חניה שהיא נכנסה אליו ואולי לא הסתדרה בו עדיין כשהיא נסעה קדימה והיא זו שפגעה ברכב שלי עם הטמבון שלה בצד הימני קדמי בגלגל הימני של הרכב שלי. חשוב לציין שאני לא דיברתי בטלפון. הטלפון שלי ברכב הוא טלפון בלוטוס'. אני לא משתמש בטלפון נייד בנהיגה. הרכב שלי הוא חדש. הטענה שכאילו דיברתי בטלפון לא נכונה."

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ