אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 34025-04-14 דהן נ' מן הטבע בארותיים בע"מ

ת"ק 34025-04-14 דהן נ' מן הטבע בארותיים בע"מ

תאריך פרסום : 03/11/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות פתח תקווה
34025-04-14
26/10/2014
בפני השופטת:
אביבה טלמור

- נגד -
תובע:
סימון דהן
נתבעת:
מן הטבע בארותיים בע"מ
פסק דין
 

 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 11.11.13 בחניון רשת מגה שברחוב הרצל בפתח תקוה (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מספר רישוי 85-627-50 (להלן: "רכב התובע") ורכב התבעת מספר רישוי 50-568-73 נהוג על ידי עובד הנתבעת יוסף ג'בארה (להלן: "רכב הנתבעת").

 

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבעת בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של- 5,541 ₪.

ב. שכ"ט שמאי בסך של- 594 ₪.

 

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי, מסמכים ותמונות.

 

התובע תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו כדלקמן:

"ביום 11.11.13 בשעה 11.30 אני הייתי הבעלים והחזקתי ברכב קאיה שמספרו 85-627-50. ביום 11.11.13 בשעה 11.30 הרכב שלי חנה בחניון שקוראים לו חניון רשת מגה, ברח' הרצל בפתח תקווה. אני שומר בחניון הזה והייתי בקרבת הרכב שלי. ראיתי משאית, שאחר כך הסתבר לי שמספרה 50-568-73 שיצאה בנסיעה מהמקום שבו לפני כן היא פרקה סחורה לרשת מגה. אני מציין שעמדו ארגזים על שטח החניון, בסמוך למשאית האמורה ונהג המשאית, שהוברר לי בהמשך שקוראים לו יוסף ג'בארה המשיך בנסיעה כדי לצאת מהחניון לא שם לב בנהיגתו, וארגז המשאית שלו בחלק האחורי נתפס בארגזים שעמדו בחניון וכתוצאה מכך הארגזים עפו, בגלל המהירות של הנסיעה שלו, והם פגעו לי במכסה הבגאז' של הרכב שלי ובצד הימני של הרכב שלי, כלומר לא בצד הנהג. לרכב שלי נגרם נזק והנזק לרכב שלי מסתכם בסך של 5,541 ₪, לזה יש להוסיף שכר טרחת שמאי בסך 701 ₪. אני מבקש לפסוק את סכום הנזק בצירוף ריבית, הצמדה והוצאות. מפנה את בית המשפט לכל המסמכים שצירפתי לתביעה שלי".

בחקירתו הנגדית ע"י נציג הנתבעת לשאלה "אתה השומר של החניון" השיב "כן". לשאלה "אתה השומר של החניון?" השיב "כן". לשאלה "אתה צירפת תמונות לדוח השמאי שלך" השיב "זה השמאי צילם, אני לא צילמתי את התמונות. השמאי צילם ונתן חוות דעת". לשאלה "האם זה נכון שהמשאית לא יכולה לצאת מהחניון בלי לעבור את המקום שאתה בד"כ עומד בו בחניון?" השיב "לא נכון, משאית יכולה לצאת מהחניון בכל מקום שיש יציאה ממנו". לשאלה "לחניון אין שער עם שלט שאתה פותח וסוגר אותו?" השיב "לפעמים השער פתוח כל הזמן, אני לא יכול לזכור אם באותו יום השער היה כל הזמן פתוח או בזמנים מסוימים, או שהיה מקולקל". לשאלה "אני אומר לך שאחרי התאונה המשאית עוד עמדה 4 דקות במקום ולא פנית לנהג המשאית?" השיב "איך שהארגזים התעופפו כתוצאה מפגיעת המשאית בארגזים, אני קראתי לעבר הנהג וסימנתי לו שיעצור אבל הוא לא שמע, הוא לא ראה אותי כביכול והמשיך בנסיעה. הוא נסע מהמקום ואני מיד הלכתי לאחראי המחסנאי, שיביא לי את מס' הטל' שלו, שכן הוא הוריד סחורה למגה. והסברתי מה היה. והוא נתן לי את מספר הטל' של הנהג, וטילפנתי גם לבעל הבית של החברה הנתבעת, בשם יוסי, שלא הכרתי ולא הכרתי את פניו. המחסנאי דיבר עם אותו יוסף ג'בארה כי הוא מכיר אותו שנים רבות מהעבודה. ואז אחרי שדיברתי עם המחסנאי ועם הנהג שקיבלתי את פרטיו מהמחסנאי, הגיע למקום הנהג ויחד איתו הגיע בחור שאני רואה אותו עכשיו באולם בית המשפט ואומרים לי שקוראים לו פרינץ גדעון, הנהג ג'בארה הגיע, כך הוא אמר לי, אחרי שבעל הבית שלו יוסי התקשר אליו ואמר לו לחזור למקום התאונה ולגשת אליי. זה בדיוק ככה, זהו". לשאלה "איזה ארגזים אלה היו?" השיב "ארגזים של חלב, לחם, אני לא יודע, זה ארגזים בצבע ירוק, היו איזה 4 או 5 ארגזים". לשאלה "אתה טוען שהמשאית יצאה ממקום הפריקה, סחבה את הארגזים, הארגזים נתפסו במשאית" השיב "הארגזים נתפסו בחלק האחורי של המשאית וכשהוא נסע מהר, כדי לצאת מהחניון, הם נתלשו מהתפיסה הזו ועפו לעבר מכוניתי". לשאלה "מה המרחק בין האוטו שלך איפה שהוא מחנה לרמפה?" השיב "הרמפה לא קשורה בכלל לנושא, הרמפה היתה רחוקה ממקום קרות התאונה. אני לא מדדתי את המרחק".

 

נהג רכב הנתבעת, יוסף ג'אברה, בחר שלא להגיע לדיון בבית המשפט שהתקיים ביום 1/10/14, ולא להעיד כלל אף שבמועד הדיון, כפי שציין נציג הנתבעת- התייצב יוסף ג'בארה לעבודתו השוטפת אצל הנתבעת, כשהוא יצא באותו יום לעבודה בשעה 05:30 ומפסיק עבודתו בשעה 14:00, וכדברי נציג הנתבעת בענין זה "הנהג מר יוסף ג'בארה, שנהג במשאית ביום האירוע, לא הגיע היום לבית המשפט. הוא לא הגיע בגלל הלחץ של כל החגים ויש לו בעיה עם הילדה, שהוא צריך לצאת מוקדם יחסית, יש לו בעיה רפואית עם הילדה. הוא היה צריך לצאת מהעבודה מוקדם. הוא הגיע היום לעבודה. הוא הגיע לעבודה היום בשעה 05.30. הוא מפסיק היום עבודתו ב-14.00. הוא עובד אצל הנתבעת". (ההדגשה שלי- א.ט.).

 

מטעם הנתבעת העיד פרינץ גדעון, עובד הנתבעת, אשר ביום התאונה שימש כעוזר נהג הנתבעת יוסף ג'בארה, וציין בעדותו הדברים הבאים: "אני עובד אצל הנתבעת וביום 11.11.13 אני הייתי עוזר של נהג המשאית ששמו יוסף ג'בארה, שנהג במשאית 50-568-73 של הנתבעת. עמדנו ברמפה, פירקנו סחורה, אני ויוסף ג'בארה הבאנו סחורה למגה, והגענו לחניון רשת מגה ופירקנו ביחד סחורה מהמשאית והכנסנו למגה. אחרי שסיפקנו את הסחורה יצאנו ממגה. היות וביציאה מהחניון יש תנועה רבה, אז ג'ברה, שישב במושב הנהג והוא נהג המשאית והוא זה שהסיע אותה, ואני ישבתי לידו, עמדנו עם המשאית בין שתיים לשלוש דקות, לחכות שהדרך תתפנה וג'בארה יוכל להסיע את המשאית ביציאה מהחניון. ואכן, כשהתנועה אפשרה זאת ג'בארה הסיע את המשאית ויצאנו מהחניון, והמשכנו לסופר אחר, כדי להוריד סחורה בסופר הבא. ואז התקשרו אלינו וחזרנו בחזרה. התקשרו אלינו ואמרו שהמשאית גרמה לפגיעה ברכב של התובע. אז חזרנו חזרה בנסיעה לחניון של מגה. ואז כשהגענו אני ירדתי מהמשאית וראיתי 3 ארגזים בצבע סגול, של מאפיית אנג'ל, ראיתי אותו ליד האוטו של התובע. התובע ישב שם ליד האוטו שלו, אני אומר שבאופן כללי, הוא יושב קבוע ליד האוטו שלו, כי הוא השומר של החניון. התובע אמר שנהג המשאית גרר את הארגזים והארגזים נתלשו ופגעו באוטו שלו. אני ביקשתי ממגה שיוציאו לי במצלמות אם אולי זה נקלט במצלמות, התאונה, ולא הסכימו. זה מה שהיה. אני אומר שאי אפשר לנסוע מהר במקום, כי המרחק מהרמפה ליציאה מהחניון זה בערך 50 מטר. אז אי אפשר לנסוע שם מהר".

 

בחקירתו הנגדית לשאלה "כשחזרתם וראיתם אותי ליד המכונית שלי והארגזים היו במקום וגם המחסנאי עמד לידינו, ואז יוסף ג'בארה אמר למחסנאי שהמכות האלה הן באמת מהארגזים שהמשאית נתפסה בהם והם נתלשו והמחסנאי מכיר גם אותך וגם את מר יוסף ג'בארה - נכון?" השיב "אני לא זוכר את זה".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ