אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 33959-12-14

ת"ק 33959-12-14

תאריך פרסום : 25/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
33959-12-14
21/06/2015
בפני השופטת:
אביבה טלמור

- נגד -
תובע:
גאון כבביה
נתבעת:
מכבידנט בע"מ
פסק דין

בפני תביעה כספית.

בתביעתו טען התובע כדלקמן:

"ביום 26.8.14 ביקשתי להזמין תור לרופא שיניים ב"מכבידנט" כפר סבא עקב כאבים חזקים מאוד בשן בינה. על אף הדחיפות שציינתי לרבות כאבים חזקים ונטילת משככי כאבים נקבע לי תור רק לאחר כחודש 23.9.14. יום לפני התור שנקבע התקשרו אלי מקופ"ח מכבי והודיע לי כי התור שנקבע ידחה מכיוון שהרופא אינו נמצא. בלית ברירה נקבע לי תור חדש לאחר חודש, 17.10.14. לתדהמתי שוב ביום לפני התור המיועד התקשרו אלי וציינו כי הרופא בחו"ל ולכן יש לדחות את התור. שוב ציינתי כי אני ממשיך לסבול מאוד ונוטל משככי כאבים וביקשתי לפחות רופא אחר שיבדוק אותי ויתן מענה במקרה חרום או עזרה ראשונה. הפקידה ציינה כי תבדוק את האפשרות והבטיחה לעדכן אוי אך לא חזרה אלי כלל עם תשובה. התור נדחה שוב לאחר כחודש, 10.11.14. ביום 10.11.14 ביקרתי אצל הרופא (התור האחרון שנקבע) ולאחר בדיקה שערך לי ציין כי אני סובל מדלקת חמורה בשן והנחה אותי לטול תרופה מסוג אנטיביוטיקה במשך 7 ימים. מאז שנטלתי את התרופה חשתי שיפור מסויים במצבי אך אני סבור כי מתן מענה ואוזן קשבת לסבלי והפצרותיי היה חוסך לי כאב וסבל רבים כמו גם את נטילת משככי הכאבים הרבים והאנטיביוטיקה שבסופו של דבר נאלצתי לקחת ולרכוש מכספי (ואשר יתכן כי היה נחסך ממני לולא המחדל של קופ"ח). אציין כי ברשותי תיעוד לשיחות עם פקידות קופ"ח. בסיכומו של דבר, התנהלות קופ"ח במעשה או במחדל גרמה לי עוגמת נפש רבה, כאב וסבל מיותרים, הוצאה כספית גבוהה ומיותרת וכן חוסר מקצועיות ו/או התחשבות בדרכי המבוטח"

משכך, עתר התובע בתביעתו לחייב את הנתבעת בתשלום בסך של 7,500 ₪ בצירוף הוצאות.

הנתבעת בהגנתה עתרה לדחיית תביעת התובע שהוגשה נגדה בציינה שפעלה במקצועיות ובאחריות ככל שנוגע לטפול הרפואי שניתן לתובע כשכל פניותיו זכו לתשומת לבה המלאה של הנתבעת תוך מתן הסברים על מהלך הטיול ולאחריו, פרטה בהגנתה את מועדי הטיפול בתובע וממצאי כל טיפול וההנחיות הרפואיות שניתנו במטרה להיטיב עם התובע ולהעניק לו טיפול מקצועי ראוי והולם לרבות הסבריה על אפשרות עתידית של ביצוע עקירה ככל שטיפול לנסיון שימור השן לא יועיל והוסיפו כי הטיפולים הרפואיים שניתנו לתובע בוצעו בעקבות חוסר רצונו של התובע לעקור את השן כפי שהומלץ לו מראש ובנסיון להעניק לבקשותיו ואת העובדה שהתובע לא עשה די כדי למנוע את נזקיו שעה שהתובע סרב לטפול שהוצע לו, לאחר אבחנה שנערכה לו כבר מעל שנה עובר לתחילת הבדיקות והטיפולים שעבר, טיפול שהיה פותר את סבלו ומכאוביו ושסבב לו. עוד טענה כי ביטול תור מסיבה אישית של רופא, אינה עולה כדי חוסר מקצועיות או חוסר התחשבות בדרכי התובע, התובע לא הלין על כך ולא ביקש המשך טיפול על ידי רופא מחליף הגם שנקבע לתובע תור חלופי אצל אותו הרופא. כשהעלה התובע תלונתו ביום 17.10.14 נקבע לו מועד חלופי קרוב ככל שהיה ניתן וגם אז התובע סרב לבצע הטיפול הרפואי שהוצע לו וכפי שהומלץ מראש. התובעת הוסיפה כי טענות התובע הינן טענות שברפואה ומשכך היה עליו לצרף חוות דעת רפואית מטעמו דבר שלא עשה.

מכל הטעמים האמורים עתרה הנתבעת לדחיית תביעת התובע שהוגשה נגדה תוך חיובו בהוצאות.

בעדותו בבית המשפט ציין התובע הדברים הבאים:

"כתב התביעה המקורי שהגשתי הוא כתב תביעה שבו ציינתי את טענותיי בקצרה. אחרי שקראתי את כתב ההגנה אני מבקש להביע את כל השתלשלות העניינים. אני הגעתי לנתבעת על מנת לטפל בשן בינה שכאבה לי מאוד. ניגשתי לרופא ולאחר בדיקה אמר לי הרופא שצריך לעקור את השן. ביקשתי דעה נוספת לעניין זה לפני עקירת השן ופניתי לרופא מומחה חניכיים שנמצא גם הוא בנתבעת. לאחר שהוא ראה את השן, הוא הציע לי שלא לעקור את השן אלא לטפל בה ולעשות סתימה ולפתור את הבעיה. משום מה הרופא עמד על זה שצריך לעקור את השן הזו ואני החלטתי שלא לעקור. כשהיה לי תור לרופא השני לקבלת דעה נוספת, ביקשתי מהרופא שיטפל בשן ויעשה סתימה באותו מעמד שהיה לי תור שלהם, אבל הרופא החליט שהוא מצטער ושהוא יצטרך לקבוע לי תור חדש. אמרתי לו שיש לי תור ושאני כבר נמצא אצלו על השולחן ולעשות סתימה זה עניין של 20 דקות וביקשתי שיטפל בשן, אבל הוא עמד על כך שהוא צריך לקבוע לי תור חדש. אז נקבע לי תור לשלושה שבועות לאחר מכן. כל הזמן הזה היו לי כאבים בשן. יום לפני התור התקשרו אליי מהנתבעת ואמרו לי שהם מצטערים אבל הרופא עסוק ולא יכול לקבל אותי. הפצרתי בפקידה שהתקשרה אלי ואמרתי לה שאני 3 שבועות עם כאבים איומים וביקשתי להפנות אותי לרופא אחר, אבל נאמר לי שהם עמוסים ויצטרכו לקבוע לי תור חדש ובמידה ויהיה ביטול כלשהו בתורים, יכניסו אותי לתור. לא הייתה לי ברירה והסכמתי. נקבע לי תור לעוד שלושה שבועות כאשר בכל התקופה הזו היו לי כאבים ונטלתי כדורים נגד כאבים. יום לפני הפגישה עם הרופא שוב התקשרו אלי מהנתבעת ואמרו לי שהם מצטערים אבל הרופא נסע לחו"ל ולא יוכל לטפל בי. כמה זמן אני צריך לחכות כדי לקבל טיפול בשן כאשר משך הטיפול הוא רבע שעה – 20 דקות. ביקשתי שיקבעו לי תור לרופא אחר והם לא קבעו לי תור. זה היה דבר חורג מסדר רגיל של דברים. קבעו לי תור לעוד שלושה שבועות. בזמן הזה התקשרתי וביקשתי שאולי יתנו לי תור אצל רופא אחר, ולא עשו זאת. התור נקבע לי בסופו של דבר לתאריך מסוים לאחר 3 שבועות ונכנסתי לרופא שיניים כאשר התנפחה לי השן בפה. הרופא בדק אותי ושוב לא ידע אם לעקור את השן או לבצע סתימה ולבסוף אמר שיש לי דלקת ואמר שיתן לי כדורי אנטיביוטיקה ובזה תיפתר הבעיה. הסכמתי. 3 ימים לאחר מכן כאשר השתמשתי בכדורי האנטיביוטיקה הכל עבר לי ועד לרגע זה לא חזרו הכאבים. לא עקרו את השן ולא היו לי כאבים בשן. האם זו הסיבה להחזיק אותי יותר מחודשיים ימים עם כאבים ואני טוען שזה היה מחדל רפואי, ולכן אני עותר לפסוק לזכותי את סכום התביעה בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות.

בזמן שכתבתי את כתב התביעה ישבתי ליד עו"ד והוא אמר שאני צריך לתבוע אותם על 70,000 ש"ח ולא על 7,000 ₪".

בחקירתו הנגדית לשאלה "אמרו לך שיש לך חור בשן ?" השיב "כן". לשאלה "אז ידעת שיש לך חור בשן ?" השיב "אמרו לי שיש לי חור בשן, אבל אני לא מבין בזה".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ