אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פנקינסקי ואח' נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ ואח'

פנקינסקי ואח' נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 09/01/2018 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
30894-05-17
19/12/2017
בפני השופטת עמיתה:
אביבה טלמור

- נגד -
התובעים:
1. אולגה פנקינסקי
2. אברהם פנקינסקי

הנתבעים:
1. הפניקס חברה לביטוח בע"מ
2. אנסאף בלאלו
3. מנורה חברה לביטוח בע"מ
4. יהודית אגאבלה
5. ירימי אברהם

פסק דין
 

 

לפניי תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 8.9.16 בסמוך לצומת קסם (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב תובע 2 מס' רישוי 50-412-11 נהוג בידי רעייתו, תובעת 1 (להלן: "רכב התובעים") ורכב נתבעת 2 מס' רישוי 53-011-62 נהוג בידי נתבעת 2 (להלן: "רכב נתבעת 2") המבוטח בנתבעת 1, ורכב נתבעת 4 מס' רישוי 25-507-14 נהוג בידי נתבע 5 (להלן: "רכב הנתבעים 4,5"), המבוטח בנתבעת 3.

 

בתביעתם עתרו התובעים לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

1.נזק לרכב עפ"י דו"ח שמאי בסך של - 6,757 ₪.

2.שכ"ט שמאי בסך של - 700 ₪.

3.עוגמת נפש ואובדן ימי עבודה בסך של - 2,500 ₪.

 

להוכחת הנזקים הגישו התובעים חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי, מסמכים ותמונות.

 

תובעת 1, אשר נהגה ברכב התובעים עובר לתאונה ותוצאותיה, תארה בעדותה את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינה את הדברים הבאים:

"ביום 8.9.16 נהגתי ברכב שהוא בבעלות בעלי שהוא התובע 2. רכב שמספרו 50-412-11. חזרתי מהעבודה מאלעד לכיוון ביתי באלפי מנשה ובסמוך לצומת קסם עצרתי את הרכב בשל אור אדום שהיה ברמזור כיוון נסיעתי. בזמן שהרכב שלי היה בעצירה הרגשתי מכה מאוד חזקה בחלק האחורי של רכבי. הרגשתי שאני עפה קדימה עם הרכב ונבהלתי מאוד. לקח לי קצת זמן להתאושש. אז ראיתי את נתבע 5 בחלון של הרכב שלי מושית לי טלפון כדי שאדבר עם עו"ד שלו. כך הוא ביקש ממני. הוא אמר שזה עו"ד ושאני צריכה לדבר איתו. הוא ביקש ממנו שאכתוב לו מכתב ש... לא זוכרת בדיוק, שרכב אחר נכנס בו וכתוצאה מכך הוא פגע ברכב שלי. הרכב של הנתבע 5 שאח"כ הסתבר שהוא בבעלות הנתבעת 4 ומבוטח בנתבעת 3 היה הרכב שאחרי והוא פגע בחלק האחורי של הרכב שלי. מספר הרכב שבו נהג הנתבע 5 הוא 25-507-14. בזמן שהוא אמר לי את זה עוד לא ראיתי את שום רכב נוסף. לא הסתכלתי פשוט, הייתי מאוד נסערת והייתי בתוך הרכב שלי. ישבתי עדיין במושב הנהג. לקח לי זמן לאסוף את עצמי. אמרתי לנתבע 5 שאני לא יודעת אם אני יכולה לרשום משהו כי אני לא יודעת מה היה בדיוק מאחור. הוא אמר לי שעורך הדין שלו מאוד מתעקש שארשום ורשמתי שהנתבע 5 פגע בי ושהוא אמר שהיה עוד רכב מאחוריו ושהוא מבקש שארשום שהרכב מאחוריו פגע בי. כתבתי שיתכן שכתוצאה מהפגיעה של הרכב השלישי שהיה מאחורי הרכב של הנתבע 5 הייתה הפגיעה ברכב שלי למרות שאני באמת לא יודעת מה היה בין הרכב של הנתבע 5 לבין הרכב של הנתבעים 1 ו- 2 שבדיעבד הסתבר שרכב הנתבעים 1 ו- 2 מספרו 53-011-62. אמרתי לנתבע 5 שיכתוב לי מה שהוא אומר. הוא כתב את הדף שאני מוסרת לבית המשפט. מוגש ומסומן ת/1. שבו הוא כתב "אבי ירימי" בכותרת והוסיף "נכנס בי רכב מאחורה ודחף אותי על הרכב מקדימה והזזתי אותך קדימה". וחתם אבי. אני מפנה לכל המסמכים שצרפתי לתביעה ואבקש להוסיף טופס בדיקה ממכון הדרום מוגש ומסומן ת/2 כי אני רוצה למכור את הרכב ובדקו אותו במכון הדרום ומצאו שיש פגיעה בשלדת הרכב. זה מוריד מערך הרכב. אבקש לפסוק לזכותנו את סכום התביעה בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות. אחרי שתקופת הביטוח הסתיימה הייתי צריכה לבטח מחדש את הרכב. למרות שלא הגשתי תביעה לביטוח עדיין הזדקקתי לשלם יותר. חברת הביטוח רשמה שיש עלי תביעה ולכן שילמתי יותר לחברת הביטוח בגין הביטוח."

 

נתבעת 2 אשר נהגה ברכב נתבעת 2 המבוטח בנתבעת 1, תארה בעדותה את אופן השתלשלות הארוע וקרות התאונה בציינה את הדברים הבאים:

"ביום 8.9.16 נהגתי ברכב שמספרו 53-011-62 שמבוטח בנתבעת 1. נהגתי במקום שאותו ציינה התובעת 1 בעדותה. הייתי בדרך לכיוון הבית שלי, היה רמזור כיוון נסיעתי ולפני היה הרכב של הנתבע 5 ולפניו היה הרכב של התובעת 1. שני כלי הרכב שנסעו לפני היו בנסיעה. התקרבנו למקום שיש בו רמזור. הרמזור תחילה היה ירוק וכל כלי הרכב נסעו. פתאום הרמזור התחיל להבהב, התובעת 1 המשיכה להיכנס לתוך הצומת באור אדום. הנתבע 5 רצה להמשיך לנסוע גם הוא לתוך הצומת למרות שהיה אור אדום ואז נכנס בה כי היא עצרה את הרכב שלה באמצע הצומת בגלל אור אדום. הנתבע 5 שנכנס לצומת גם באור אדום רצה לעצור אחריה אבל הוא לא הספיק ופגע עם הרכב שלו ברכב שלה. זה מה שקרה, לא הייתה לי ברירה אחרת, אני הייתי לפני הצומת בדיוק שהנתבע 5 עצר. ראיתי שהוא נכנס ברכב התובעת 1 ועצרתי. פגעתי בחלק האחורי של רכב הנתבע 5. הרכב של התובעת 1 היה באמצע הצומת והרכב של הנתבע 5 היה על הקו של הצומת. החלק הקדמי של רכבו היה בתוך הצומת מעבר לקו כי הוא נכנס באור אדום והחלק האחורי היה לפני קו העצירה. הוא עצר באופן פתאומי, לא הייתה לי ברירה ופגעתי ברכב הנתבע 5 מאחור. אני פגעתי ברכבו אחרי שהוא כבר נכנס ופגע ברכב התובעת 1. לתובעת 1 היה ג'יפ גדול. הרכב שלי קטן. הרכב של הנתבע 5 לא נהדף על ידי לעבר רכב התובעת 1. הרכב שלי לא יכול בכלל לדחוף את הרכב של הנתבע 5 באופן שהוא ידחף כל כך חזק את רכבו לעבר רכבה של התובעת 1. אני אומרת שהנתבע 5 הוא זה שפגע בהתחלה ברכב התובעת 1 ואני הצטרפתי לתאונה קיימת."

 

נתבע 5, אשר נהג ברכב נתבעת 4, המבוטח בנתבעת 3, הוא רכב הנתבעים 4,5, תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו את הדברים הבאים:

"ביום 8.9.16 נהגתי ברכב שמספרו 25-507-14. נהגתי במקום שצוין ע"י התובעת 1 בעדותה. הרכב הוא בבעלות אשתי שהיא נתבעת 4 ומבוטח בנתבעת 3. נסעתי לכיוון כפר סבא מהבית, לפני היה רכב התובעת 1, היה רמזור בכיוון הנסיעה שלנו, בהתחלה היה אור ירוק שהתקרבנו לרמזור והאור ברמזור התחלף לאור אדום, התובעת 1 עצרה לפני הצומת אבל טיפה אחרי קו העצירה שלפני הצומת. היא עצרה את רכבה. אני עצרתי אחריה עצירה מוחלטת ואני זוכר שהסתכלתי במראה השמאלית וראיתי את הרכב של הנתבעת 2 מגיע במהירות. אמרתי לעצמי לא, לא, לא, שהולך לקרות משהו. פתאום היה בום. היא פגעה בחלק האחורי של רכבי והעיפה אותי לחלק האחורי של רכב התובעת 1 ופגעתי בו. אחרי שפגעתי ברכב שלפני יצאתי מהרכב. הייתי בסערת רגשות. לא ידעתי מה לעשות, התקשרתי לאיזה עו"ד שאני מכיר, סיפרתי לו שמישהי נכנסה בי מאחור ודחפה אותי על רכב. הוא אמר שאבקש מהנהגת של הרכב הראשון שתכתוב לי את זה. אמרתי לו אני לא יודע מה להגיד בדיוק לנהגת של הרכב הראשון, שאלתי אותו אם הוא מוכן לדבר איתה. ניגשתי אליה שהיא עוד ישבה ברכב אחרי התאונה, ביקשתי ממנה אם היא יכולה לכתוב לי שאני נהדפתי לעבר הרכב שלה. היא אמרה לי שהיא לא יכולה לכתוב לי את זה כי היא לא ראתה. אמרתי לה שזה יכול לעורר בעיות ושאלתי אותה אם היא יכולה לדבר עם עורך הדין שעל הקו, נתתי לה את הטלפון, עורך הדין אמר לה משהו, הם דיברו. הוא אמר לה מה לכתוב. אני לא יודע איפה המסמך הזה שהיא כתבה מה שעורך הדין אמר לה מה לכתוב. אני שלחתי הכל לחברת הביטוח. באמת פגשתי את הנתבעת 2 ברחוב וזה היה זמן מה אחרי מועד התאונה. שאלתי אותה למה את טוענת שנכנסת לתאונה קיימת כי שנינו יודעים שזה לא מה שהיה. אמרתי לה את אשה מאמינה ואני איש מאמין, שלא אשקר. היא אמרה לי בפירוש במילים האלה: "זה מה שסוכן הביטוח אמר לי להגיד". אמרתי לה טוב. מאז אין לי את הרכב כי הרכב שלי נפגע בצורה של אובדן מוחלט.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ