אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 30746-01-15 פנחס נ' ערב

ת"ק 30746-01-15 פנחס נ' ערב

תאריך פרסום : 18/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
30746-01-15
14/06/2015
בפני השופטת :
אביבה טלמור

- נגד -
התובעת:
טלי פנחס
הנתבע:
דב ערב
פסק דין
 

 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 23.7.14 בצומת רעננה מרכז מכיוון רח' אחוזה לכיון כפר סבא (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובעת מס' רישוי 71-771-50 נהוג בידי התובעת (להלן "רכב התובעת") ורכב הנתבע מס' רישוי 36-234-50 נהוג בידי הנתבע (להלן "רכב הנתבע").

 

התובעת אשר נהגה ברכב התובעת עותר לתאונה ותוצאותיה, תיארה בעדותה את אופן התרחשות האירוע וקרות התאונה בציינה הדברים הבאים:

"יום 23.07.14 נהגתי ברכב שמספרו 71-771-50 שהוא רכב בבעלותי. נסעתי לכיוון צומת רעננה מרכז מכיוון רחוב אחוזה לכיוון כ"ס. לפני נסעו מספר מכוניות. כשהתקרבתי לצומת רעננה מרכז, דלק אור אדום ברמזור כיוון נסיעתי ולכן שתיים או שלוש מכוניות שהיו לפני, עצרו ואני עצרתי אחרי המכוניות האמורות והמתנתי שהאור ברמזור יתחלף מאור אדום לאור ירוק. ישנם 4 נתיבים כיוון נסיעתי ואני הייתי בנתיב השני משמאל לכביש כיוון נסיעתי. הנתיב השמאלי ביותר כיוון נסיעתי היה מיועד לפנייה שמאלה לכיוון רעננה צפון והנתיב שלשמאלו של נתיב זה, שהוא הנתיב שבו אני עמדתי היה מיועד לנסיעה ישר קדימה לחציית הצומת לכ"ס. כשהתחלף האור מאור אדום לאור ירוק התחלתי בנסיעה אחרי כלי הרכב שנסעו לפני ולפתח רכב הנתבע שעמד קודם לכן בנתיב השמאלי ביותר שהיה בכביש, זה שלשמאלי והמיועד לפנייה שמאלה לכיוון רעננה והוא היה במקביל לרכב שלי קודם לכן החל לסטות ימינה כיוון נסיעתו לעבר הרכב שלי וכתוצאה מכך הוא שרט את כל הדלת הקדמית שמאלית של הרכב שלי ופגע במכסה הגלגל ואף שבר את המראה הקדמית שמאלית של הרכב שלי. היו מספר נזקים. אני מציינת שצפרתי מספר פעמים לעבר הנתבע ברגע שראיתי שהוא מתחיל לסטות ימינה כיוון נסיעתו לעבר הנתיב שבו אני נסעתי אולם הוא לא עצר והתאונה התרחשה. אני קיבלתי את הנזקים של הרכב שלי מחברת הביטוח בחברה בה אני מבוטחת ואני תובעת את הנזקים שלא קיבלתי שהם: השתתפות עצמית בסך של 1,681 ₪, כינון בסך של 1,006 ₪ וכך אני תובעת עוגמת נפש בסך של 500 ₪. אני צירפתי את כל המסמכים שמוכיחים את הנזק לתביעה שלי ומבקשת לפסוק את סכום הנזק בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות בגין בזבוז יום עבודה שנאלצתי להגיש תביעה לבית המשפט".

 

הנתבע אשר נהג ברכב הנתבע עובר לתאונה ותוצאותיה, תיאר בעדותו את אופן התרחשות האירוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

"ביום 23.07.14 נהגתי ברכב שמספרו 36-234-50 ונסעתי לכיוון צומת רעננה מרכז. בכיוון נסיעתי היו 4 נתיבים. הנתיב השמאלי ביותר מבין 4 הנתיבים פונה שמאלה לכיוון רעננה צפון. אני הייתי עם הרכב שלי בנתיב השלישי מצד ימין, הכביש כיוון נסיעתי או ניתן לומר, בנתיב שלימינו בנתיב השמאלי ביותר לכיוון רעננה. רציתי לחצות את הצומת ישר רגיל וזה הנתיב שמיועד לנסיעה ישר. כשהתחלף האור ברמזור מאור אדום לאור ירוק, התנועה החלה לזרום והרכב של התובעת שהיה בעצירה קודם לכן בנתיב לימיני, כלומר, הנתיב השני מבין נתיבי הנסיעה מצד ימין כיוון נסיעתי שגם מיועד לנסיעה ישר, סטתה שמאלה כיוון נסיעתה בסטייה קלה מאוד ופגעה ברכב שלי בצד הימני של הרכב שלי. ברכב שלי קרתה רק שריטה בדלת הימנית קדמית והמראה הימנית קדמית של הרכב שלי נסגרה. אחרי התאונה פינינו את הצומת ועצרנו בצד. אנו ראינו את מה שהיה והחלפנו פרטים ואני טוען שאני לא אחראי לתאונה".

 

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו, שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

 

עלי לציין כי מהימנה עלי ללא כל סייג עדותה של התובעת. עדותה היתה כנה, רצינית, אחראית ומדויקת. נחה דעתי כי זכורים היו לה כל פרטי התרחשות אירוע התאונה וניתן לסמוך על גרסתה.

 

לא כך באשר לעדות הנתבע. עדותו היתה בלתי כנה, חמקנית וניכר היה כי "מתפתל" הוא בעדותו ומנסה להרחיק עצמו מאחריותו לקרות התאונה ותוצאותיה הכל על מנת להימנע מלשאת בנזקי התאונה ו/או חלקם.

 

בקבלי גרסת התובעת שהוכחה בפני ואותה אני מעדיפה על פני עדות הנתבע בה אין אני נותנת אמון, קובעת אני כי ביום 23.7.14 נהגה התובעת ברכב התובעת לכיוון צומת רעננה מרכז מכיוון רח' אחוזה לכיוון כפ"ס כשלפניה נוסעות מס' מכוניות. ברח' אחוזה כיוון נסיעת רכב התובעת היו 4 נתיבי נסיעה והתובעת נהגה ברכב התובעת בנתיב השני משמאל הכביש כיוון נסיעתה, נתיב המיועד לנסיעה ישר כיוון נסיעתה, לכיוון כפ"ס כשהנתיב הראשון משמאל כיוון נסיעתה, דהיינו זה שמשמאלה, היה מיועד לפניה שמאלה בלבד לכיוון רעננה צפון. כשהתקרבה התובעת הנוהגת ברכב התובעת לצומת רעננה מרכז, שהיא צומת מרומזרת בה פעלו הרמזורים כסדרם, דלק אור אדום ברמזור כיוון נסיעתה ישר לכיוון כפ"ס ולכן כלי רכב שנסעו לפני רכב התובעת עצרו והתובעת אף היא עצרה את רכב התובעת בו נהגה בשל האור האדום שדלק ברמזור כיוון נסיעתה והמתינה שהאור ברמזור יתחלף מאור אדום לאור ירוק. שעה שרכב התובעת היה בעצירה בנתיבו, עמד רכב הנתבע בנתיב השמאלי ביותר שברח' אחוזה לכיוון כפ"ס, במקביל לרכב התובעת בנתיב המיועד לפניה שמאלה בלבד לכיוון רעננה צפון והמתין אף הוא שהאור ברמזור כיוון נסיעתו יתחלף מאור אדום לאור ירוק. שעה שהאור ברמזור כיוון נסיעת רכב התובעת התחלף מאור אדום לאור ירוק, החלה התובעת הנוהגת ברכב התובעת בנסיעה אחרי כלי הרכב שנסעו לפניה כשלפתע הנתבע הנוהג ברכב הנתבע סטה ימינה כיוון נסיעתו לעבר נתיב הנסיעה שבו נהגה התובעת ברכבה וזאת עשה מבלי ששם לב לנעשה בדרך, תוך שאצה לו הדרך ובנהיגה חסרת זהירות זו פגע רכב הנתבע בו נהג ברכב התובעת ונגרמו נזקים הכל כפי שפורט בעדות התובעת ובמסמכים שהוגשו המעידים על נזקי רכב התובעת.

 

קובעת אני כי האחריות לקרות התאונה ותוצאותיה מוטלת על הנתבע ועליו לשאת בנזקים שנגרמו לתובעת כתוצאה מהתאונה ולא נסתרו בראיה ממשית כלשהי ע"י הנתבע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ