אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ברטל ואח' נ' צוקר ואח'

ברטל ואח' נ' צוקר ואח'

תאריך פרסום : 22/10/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות פתח תקווה
25815-04-15
21/01/2016
בפני השופטת עמיתה :
אביבה טלמור

- נגד -
תובעים:
1. יאיר ברטל
2. אורנה ברטל

נתבעים:
1. יצחק צוקר
2. כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין
 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 1.5.12 בכביש מספר 1 מכיוון ירושלים לכיוון ת"א (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב בבעלות משותפת של התובעים מס' רישוי

39-927-64 נהוג בידי תובע 1 (להלן: "רכב התובעים"), ורכב נתבע 1 מס' רישוי 52-342-70 נהוג בידי נתבע 1 (להלן: "רכב נתבע 1"), ומבוטח בנתבעת 2.

בתביעתם עתרו התובעים לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של – 1,728 ₪.

ב. שכ"ט שמאי בסך של – 505 ₪.

ג. הפרשי מע"מ בסך של – 30 ₪.

ד. עוגמת נפש והוצאות נלוות בסך של – 500 ₪.

ה. אגרת בית משפט בסך של – 50 ₪.

להוכחת נזקיהם הגישו התובעים חוות דעת שמאי, תמונות ומסמכים.

תובע 1 אשר נהג ברכב התובעים עובר לתאונה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

"אני ותובעת 2 שהיא אחותי, אנו בעלים במשותף ברכב שמספרו 39-927-61. ביום 01.05.12 נהגתי ברכב שמספרו 39-927-61 בכביש מספר 1 מירושלים לכיוון ת"א. הגעתי לאזור שבין שורש לבין שער הגיא כשאני נוסע לכיוון ת"א. הכביש היה פקוק והתנועה התנהלה באיטיות. כלי הרכב נסעו ונעצרו חלופות בהתאם לתנאי הדרך וכך גם אני נסעתי כשאני נוהג לאט בשיירת כלי הרכב האמורה לכיוון ת"א. בשלב מסוים כשהייתי במהלך נסיעה איטית כאמור, הרגשתי מכה בחלק האחורי של הרכב שלי וכתוצאה מחבטה זו, ברכב שלי מאחור, עצרתי את הרכב כדי לראות מי פגע ברכב שלי מאחור, יצאתי מהרכב וראיתי שהרכב שפגע ברכב שלי מאחור שגם הוא נעצר לאחר התאונה, נהג יצחק צוקר, שהוא גם יצא מרכבו לאחר התאונה. מדובר ברכב שהיה נהוג על ידי יצחק צוקר ומספרו 52-342-70 שהיה מבוטח על ידי נתבעת 2 ואת זה למדתי ממסמכים שהוא הציג. אחרי התאונה כשירדנו מכלי הרכב במקום התאונה, אז גם אני וגם יצחק צוקר, ירדנו לרגע קט כדי לראות מה קרה לכלי הרכב והנתבע הציע שנפנה את הכביש ונעצור בצד, בתחנת הדלק הסמוכה, ושם נחליף את הפרטים. כך עשינו והסענו את כלי הרכב לתחנת הדלק הסמוכה, יצאנו מכלי הרכב, הסתכלנו על נזקי הרכב והנתבע התנצל בפניי על כך שהוא פגע ברכב שלי מאחור, נתן לי את הפרטים שלו וביקש ממני שלא אפנה לחברת הביטוח שלו שהוא נתן לי את פרטיה, אלא שאני אברר את עלות תיקון הנזקים ושאני אודיע לו על כך, על מנת שהוא יוכל לשלם את הנזק שנגרם לרכבי בלי לערב את חברת הביטוח שלו. אני הסכמתי. בהמשך, עשיתי את הבדיקה של הרכב במוסך, כלומר, שיגידו לי מה היקף הנזקים, כפי שביקש נתבע 1 וניסיתי ליצור קשר טלפוני עם נתבע 1 ובשיחה הראשונה איתו הוא ניתק את השיחה. ניסיתי כמה פעמים נוספות ליצור קשר עמו והוא לא ענה, שלחתי לו מסרון על עלות הנזקים כפי שאמרו לי במוסך והעלות הייתה על פי המוסך בסך של 1,700 ₪. אז התשובה שקיבלתי מהנתבע במסרון שיש צילום מזה שהוא עדיין בבירור עם סוכן הביטוח שלו ושזה ייקח עוד יום. המתנתי עוד כמה ימים ושוב ניסיתי ליצור עמו קשר ללא הצלחה. אז, בלית ברירה, פניתי לסוכן הביטוח שלי על מנת שיגיש תביעה לסוכן הביטוח שלו ואז הופניתי להוציא דו"ח שמאי וכך עשיתי. אני מפנה לכל המסמכים שצירפתי לתביעה. מציין שהנזק לרכב עפ"י דוח שמאי הוא 1,728 ₪, שכ"ט שמאי 505 ₪, הפרשי מע"מ 30 ₪. אני תובע גם עוגמת נפש והוצאות נלוות של טלפונים וכיוצ"ב בסך של 500 ₪, אגרת בית משפט בסך של 50 ₪ ובסה"כ 2,813 ₪. מבקש להוסיף שלאחר הגשת התביעה הגיע מכתב שהנתבע לא נושא באחריות לתאונה. אז ניסיתי ליצור קשר שוב עם נתבע 1 ושלחתי לו מסרון בה הודעתי שנאלץ לפנות לבית המשפט והתשובה הייתה שחברת הביטוח מודעת לזה ושכביכול הנזק שאנו טוענים לו הוא מנופח. אנו מבקשים לפסוק את סכום הנזק בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות. צירפתי לתביעה תמונות המעידות על הנזק של רכבי, אבל אני מגיש את אותן תמונות שהן תמונות צבעוניות. התמונות מוגשות ומסומנות יחד ת/1 (4 תמונות). בתמונה ת/1 רואים את הרכב שלי ואת הנזקים בחלק האחורי של הרכב שלי כתוצאה מהנזק שגרם נתבע 1 לרכב שלי".

 

תובעת 2, תארה בעדותה את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה כדלקמן:

"אני הבעלים של הרכב שמספרו 39-927-61 שבו נהג תובע 1 שהוא אחי ביום התאונה 01.05.12. אני לא הייתי נוכחת בתאונה. תובע 1 הודיע לי שהרכב היה מעורב בתאונה שבה רכב שמספרו 52-342-70 פגע ברכב שלנו מאחור וגרם לנזקים. צורפו לתביעה כל המסמכים המעידים על הנזק, כולל תמונות צבעוניות שהוגשו היום וסומנו ת/1. הנזק הוא כפי שפירט תובע 1 בעדותו ועל פי המסמכים שהוגשו. בסמוך לאחר התאונה שהייתה בשעות הערב, בסביבות 19:00 לערך, לאחר שכפי שאחי סיפר, הוא קיבל פרטים מנתבע 1, התקשר אליי, סיפר לי את קרות האירוע והיה מאוד נרגש. הוא סיפר לי שנתבע 1 פגע ברכבו מאחור והוא התרשם שנתבע 1 התנהג לא בסדר ונתן לו את הפרטים שלו וביקש מאחי שהוא יבדוק את עלות הנזקים ואמר שישלם. הנזקים לא שולמו עד היום ואנו תובעים את מלוא סכום הנזק בצירוף ריבית, הצמדה והוצאות. לא ביקשנו הפסדי שכר ולא ניפחנו את התביעה כפי שמנסים לומר".

נתבע 1 אשר נהג ברכב נתבע 1 עובר לתאונה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

"ביום 01.05.12 נהגתי ברכב שמספרו 52-342-70 שזה רכב שבבעלות חברת ליסינג שאני השוכר שלו ונוהג בו וכן מבוטח בנתבעת 2. נסעתי מכיוון ירושלים לכיוון ת"א. באותה תקופה, כביש מספר 1, היה כביש שבוצעו בו עבודות של אחזקה והרחבה. בשעות הצהריים ואחה"צ הכביש הזה עמוס בצורה מאוד מאוד כבדה והתנועה התנהלה באיטיות. אני נסעתי בסביבות השעה 17:30 משהו כזה מכיוון ירושלים לכיוון ת"א והכביש היה עמוס וללא שוליים לצידו. התנועה התנהלה באיטיות. כלי הרכב נעו ונעצרו חלופות והתנועה התנהלה באיטיות רבה מאוד עד כדי אפס. אני בכלל לא ראיתי את הרכב שלי התובע שהוא נוסע לפניי. כשהגעתי במקביל לרכב של התובע בנתיב שלשמאלו והיו 2 נתיבי נסיעה לכיוון ת"א. הוא סימן לי לפתוח את החלון ואני פתחתי את החלון והוא אמר לי שאני פגעתי עם החלק הקדמי של הרכב שלי בחלק האחורי של הרכב שלו ואז אני אמרתי לו שאי אפשר לעצור באותו מקום כי זו סכנת מוות ואמרתי לו שיבוא למטה את כל הירידה עד לתחנת הדלק ושם נבדוק את המכונית שלו ואם נגרם נזק ואני צריך לתת את הפרטים, אז אני אתן וכך עשינו. הגענו לתחנת הדלק, גם אני וגם התובע, ושנינו יצאנו מכלי הרכב שלנו. אני בחנתי את הרכב שלי ואת הרכב שלו. אצלי היו אפס נזקים ובאוטו של התובע, במצב תאורה שהייתה במקום לא נראה שום נזק. העברתי לתובע את כל הפרטים שלי כאזרח נאמן, טלפונים, חברת ביטוח ולמיטב זכרוני גם את המייל שלי. בסופו של דבר אני אמרתי שאני צריף להתייעץ עם חברת הביטוח והם ידריכו אותי לאורך כל הדרך לראות מה לעשות. לא הבטחתי לתובע שאני אתקן על חשבוני את האוטו שלו ואני לא ביקשתי ממנו שלא יתבע. אני אמרתי שאני אתנהל בדיוק כמו שחברת הביטוח תדריך אותי. גם לא ביקשתי ממנו שיתקשר אליי להגיד מה הנזק לרכב שלו. אני מתקן עצמי ואומר, שלמיטב זכרוני, לא אמרתי לו שהוא יתקשר אליי ויגיד לי מה הנזק שנגרם לאוטו שלו. יכול להיות שהוא הציע את זה אבל בטח לא נתתי הסכמתי בפה מלא שאני אשלם או אבצע תיקון במוסכי או בדרך אחרת. לא היה מצב שהתובע הרים לי טלפון, הטלפון לא היה זמין ולא עניתי. הייתי מספיק מנומס שהוא שלח הודעות לענות לו להודעות. באותה מידה שאני סגרתי לו טלפונים בפנים, יכולתי גם להימנע מלענות על מסרונים. עובדה שזה לא היה. תקופה ארוכה לא שמעתי מהתובע. אז הגיעה הידיעה שהוא הולך לתבוע אותי. עוד לא קיבלתי את כתב התביעה. את הידיעה שהוא עומד לתבוע אותי קיבלתי מחברת הביטוח שלי. אין לי מושג כמה זמן התובע או התובעים היו בהתכתבויות עם חברת הביטוח שלי. אני יודיע שבתחילת חודש יולי 2012 הודיעה לי חברת הביטוח שלי שהתובע יתבע אותי ואני פעלתי על פי מה שהסוכן ביטוח הדריך אותי. ביום 09.07.12 הוצאתי לתובע מכתב עם כל הפרטים המצורפים שצריכים להיות, כולל הודעה על מקרה ביטוח לחברת הביטוח בעקבות ההחלטה שלו להגיש תביעה נגדית. אני טוען שאני לא אחראי לתאונה".

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו, שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

עלי לציין כי מהימנה עלי ללא כל סייג עדותם של התובעים. עדותם הייתה כנה, רצינית, אחראית ומדויקת. נחה דעתי כי זכורים היו להם כל פרטי התרחשות אירוע התאונה וניתן לסמוך על עדותם הנתמכת אף בממצאי נזקי רכב התובעים כפי שפורטו בחוות דעת השמאי מטעמם ותמונות שצורפו לה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ