אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 25577-07-14 חגאג נ' שלף דביר

ת"ק 25577-07-14 חגאג נ' שלף דביר

תאריך פרסום : 13/01/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
25577-07-14
04/01/2015
בפני השופטת עמיתה:
אביבה טלמור

- נגד -
תובע:
עמוס חגאג
נתבעת:
נוגה שלף דביר
פסק דין
 

 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 22.1.14 בסמוך לשעה 07:45, אחרי צומת רעננה דרום מכיוון צפון לדרום ובסמוך לצומת זו (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מס' רישוי 81-209-25 נהוג בידי התובע (להלן: "רכב התובע") ורכב הנתבעת מס' רישוי 15-633-76 נהוג בידי הנתבעת (להלן: "רכב הנתבעת").

 

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבעת בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של - 15,049.90 ₪.

ב. שכ"ט שמאי בסך של - 1,180 ₪.

ג. ירידת ערך הרכב בסך של - 2,594.60 ₪.

 

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי מסמכים ותמונות.

 

התובע אשר נהג ברכב התובע עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את אופן השתלשלות הארוע וקרות התאונה כדלקמן:

"ביום 22.01.2014 נהגתי ברכב מסוג מרצדס, מונית, שמספרה 81-209-25 בשעה 07:45. הגעתי בנסיעה מכיוון נתניה כשאני נסעתי בכביש 4 והתקרבתי לצומת רעננה דרום. נסעתי בנתיב השמאלי מבין נתיבי הנסיעה מכיוון נתניה לכיוון צומת רעננה דרום. הגעתי לצומת רעננה דרום שהיא צומת מרומזרת כשהיה אור ירוק ברמזור כיוון נסיעתי, נסעתי שמאלה כיוון נסיעתי לכביש הפונה לכיוון הוד השרון. נסעתי בנתיב הימני כי רציתי לפנות ימינה כיוון נסיעתי לכביש המוביל מכיוון כ"ס לכיוון ת"א. הפנייה ימינה כיוון נסיעתי, היא פנייה ללא רמזור. פניתי ימינה כיוון נסיעתי כשאני בכיוון ימין בכביש. אחרי הפנייה שלי ימינה כיוון נסיעתי, רציתי לפנות שמאלה כיוון נסיעתי ולצורך כך הייתי צריך לחצות שני נתיבים המובילים ישר לכיוון ת"א ולהשתלב לנתיב השמאלי מבין שני נתיבים המובילים שמאלה כיוון נסיעתי לכיוון תחנת הדלק שנמצאת מצד שמאל כיוון נסיעתי. משם אפשר להמשיך בנסיעה לכיוון הוד השרון. כדי להגיע מהנתיב הימני שבו אני נסעתי ולסטות שמאלה כיוון נסיעתי, היה עלי לחצות את שני הנתיבים המובילים ישר לכיוון ת"א ולהשתלב בנתיב השמאלי הקיצוני מבין שני נתיבי הנסיעה המובילים שמאלה כיוון נסיעתי לכיוון הוד השרון. השעה הייתה בסביבות 08:00 והתנועה הייתה רבה וזה ממש קשה מאוד להתקדם בתנועה באותן שעות צפופות שבהן הכביש עמוס בכלי רכב. כדי שאני אצליח להשתלב לנתיב השמאלי ביותר מבין שני נתיבי הנסיעה המובילים שמאלה לכיוון הוד השרון, הייתי צריך להמתין בנתיב הימני שבו הייתי לפנייה ימינה ולחכות שיהיה אור אדום ברמזור המכוון את התנועה מצפון לדרום. כשהיה אור אדום ברמזור המכוון את התנועה מצפון לדרום, אני סטיתי שמאלה כיוון נסיעתי, חציתי את שני נתיבי הנסיעה המובילים ישר לת"א והגעתי לנתיב השמאלי ביותר מבין שני נתיבי הנסיעה המובילים לפנייה שמאלה לכיוון הוד השרון. במקום הזה מוצב רמזור והאור ברמזור היה אדום ואני עצרתי את הרכב שלי לפני רכב אחר שהיה לפני ועצר גם הוא בגלל אור אדום שהיה ברמזור המופנה לאלה שפונים שמאלה לכיוון הוד השרון. חיכיתי שיהיה אור ירוק ברמזור כיוון נסיעתי וכשהייתי במצב של עצירה, הגיע רכב מאחורי בנתיב השמאלי הקיצוני מבין שני נתיבי הנסיעה ופגע בחלק האחורי של הרכב שלי וגרם לי נזקים. הוברר שמי שנהג ברכב האמור הייתה הנתבעת שנהגה ברכב שמספרו 15-633-76 רכב מסוג מזדה. אחרי התאונה החלפנו פרטים. אני מציין שלרכב שלי נגרמו נזקים וצירפתי את המסמכים המעידים על הנזקים ברכב שלי והנזקים מסתכמים ב-15,049.90 ₪, ירידת ערך הרכב 2,594.60 ₪ ובסה"כ נזקי הרכב הם 17,644.50 ₪. כמו כן, שילמתי שכ"ט שמאי בסך של 1,180 ₪. אני מבקש לפסוק את נזקי הרכב בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות".

 

בחקירתו הנגדית לשאלה "כמה זמן עמדת לפני הרמזור הפונה שמאלה כיוון נסיעתך לכיוון הוד השרון עד שהרגשת מכה בחלק האחורי של הרכב שלך, כמו שתיארת?" השיב "בערך דקה". לשאלה "לאיזה מקום היו פניך מועדות?" השיב "שמאלה כיוון נסיעתי לכיוון הוד השרו". לשאלה "היכן הורדת נוסעת שהייתה ברכב שלך?" השיב "הייתה לי נוסעת ברכב, שהיא אישה כבת 90. אחרי התאונה, אחרי שאת כבר פגעת ברכב שלי, אני אמרתי לך שאני מתקדם כדי להוריד את הנוסעת ונסעתי שמאלה כיוון נסיעתי כשהיה אור ירוק ברמזור והורדתי את הנוסעת אחרי בערך חצי קילומטר, ליד מכון ריפוי שנמצא מול תחנת הדלק ואחרי שהורדתי אותה נכנסתי לתחנת הדלק שנמצאת בצד שמאל כיוון נסיעתי אחרי הפנייה שמאלה וגם את הגעת עם הרכב שלך לשם כדי לא להפריע לתנועה ובתחום תחנת הדלק החלפנו פרטים".

 

הנתבעת אשר נהגה ברכב הנתבעת עובר לתאונה ותוצאותיה תארה בעדותה את אופן השתלשלות הארוע וקרות התאונה בציינה הדברים הבאים:

"ביום 22.01.2014 נהגתי ברכב מזדה 15-633-76 בשעה 07:35 לערך. נהגתי ברכב למקום עבודתי. אני גרה בכ"ס. אני נסעתי מרחוב טשרניחובסקי מצפון לדרום לכיוון ת"א ורמת גן. אני עובדת ברמת גן וזה כיוון מקום עבודתי שאליו נסעתי. בסוף רחוב טשרניחובסקי מגיעים לצומת מרומזרת הנקראת צומת רעננה מרכז. בכיוון נסיעתי ישנם 3 נתיבי נסיעה. כשאני נסעתי ברחוב טשרניחובסקי לכיוון צומת רעננה מרכז, נסעתי או בנתיב האמצעי או בנתיב השמאלי ביותר מבין שלושת נתיבי הנסיעה האמורים. הגעתי לצומת רעננה מרכז, שהיא צומת מרומזרת. כשהתחלף האור כיוון נסיעתי מאור אדום לאור ירוק, חלפתי על פני הצומת, ישנם שני נתיבי נסיעה לכיוון ת"א שמיועדים לנסיעה ישר, ולכן השתלבתי לנתיב השמאלי מבין השניים המיועדים לנסיעה ישר לת"א. אלו הם נתיבי האצה. פרט לשני נתיבי הנסיעה המיועדים לנסיעה ישר לת"א, יש שני נתיבי נסיעה כיוון נסיעתי המיועדים לפנייה שמאלה לכיוון הוד השרון. כפי שציינתי, אני הייתי בנתיב השמאלי מבין שני נתיבי הנסיעה המיועדים לנסיעה ישר לת"א. היה עומס של כלי רכב בכביש. מהירות הנסיעה שלי לא הייתה גדולה. הכביש היה עמוס ואז הגיח בנסיעה התובע כשהוא נוהג במונית. הוא הגיע מצד ימין כיוון נסיעתי אחרי שהוא פנה ימינה מכיוון מזרח ורצה להשתלב בכביש המוביל מכיוון טשרניחובסקי לכיוון ת"א והוא חתך את כיוון נסיעתי. הוא חתך את נתיב הנסיעה ממש בזווית של 45 מעלות כי הוא רצה להגיע לצד שמאל הכביש כיוון נסיעתי, לאותם שני נתיבי הנסיעה המובילים שמאלה לכיוון הוד השרון. כשראיתי אותו כשהוא חותך את נתיב נסיעתי בלמתי את רכבי במהירות הסבירה כדי שלא יפגע גם רכב שמאחורי ברכב שלי ובכל זאת אירעה התאונה למרות שניסיתי לבלום כמיטב יכולתי והרכב שלי נפגע בצד ימין קדמי של הרכב שלי והמונית של התובע נפגעה בצד שמאל בחלק האחורי שלה. יש תמונות וצילומים. אני מגישה לבית המשפט שרטוט ללא מידות שאני ערכתי לגבי מקום התאונה וכיוון נסיעת המכוניות מוגש ומסומן נ/1. כמו כן, אני מגישה תמונות של הרכב שלי שצילם אותם שמאי הרכב שלי – מוגשות יחד ומסומנות נ/2. בתמונות נ/2 רואים שהרכב שלי נפגע בצד ימין קדמי של הרכב שלי וכפי שציינתי, הרכב של התובע נפגע בצד שמאל אחורי שלו.

מה שאני מראה בשרטוט נ/1, זה שאת המונית סימנתי בצבע ורוד ורואים שהיא חתכה את נתיבי הנסיעה בצורה חדה מאוד. אני נסעתי בצד ימני של הכביש כיוון נסיעתי וסימנתי את נתיב נסיעתי בצבע סגול. כלי הרכב מיד אחרי התאונה עצרו במקום, ירדנו מן הרכב, הסתכלנו על הנזקים והתובע אמר לי שיש לו נוסעת ברכב, הוא אמר לי שניסע שמאלה כיוון הנסיעה לאותו כביש המוביל להוד השרון ובצד שמאל ישנה תחנת דלק ושם הוא רוצה להוריד את הנוסעת שלו. וכך עשינו והחלפנו פרטים בתחום תחנת הדלק וכך לא הפרענו לתנועה והוא הוריד את הנוסעת שלו".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ