אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> קסקס נ' אייכאום

קסקס נ' אייכאום

תאריך פרסום : 18/10/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות פתח תקווה
24129-08-15
14/02/2016
בפני השופטת עמיתה:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
שי קסקס
הנתבע:
יעקב אייכבאום
פסק דין
 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 12.4.15 בכביש 471 לכיוון ת"א (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מס' רישוי 49-562-50 נהוג בידי סהר דהרי (להלן: "רכב התובע"), ורכב הנתבע מס' רישוי 94-511-56 נהוג בידי הנתבע (להלן: "רכב הנתבע").

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבע בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

א. נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של – 6,232 ₪.

ב. שכ"ט שמאי בסך של - 599 ₪.

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי תמונות ומסמכים.

התובע ציין בעדותו כדלקמן:

"ביום 12.04.15 הייתי הבעלים של רכב שמספרו 49-562-50. ברכב שבבעלותי נהג סהר דהרי. הוא נהג ברכב ברשותי ובהסכמתי המלאה. הוא הודיע לי שהרכב היה מעורב בתאונה שבה רכב שמספרו 94-511-56 שהיה נהוג על ידי יעקב אייכבאום פגע בו וגרם לו נזקים. אני עצמי לא הייתי נוכח בתאונה. הנזק שנגרם לרכב שלי מסתכם בסך של 6,232 ₪, שכ"ט שמאי 600 ₪. אני צירפתי לתביעה חוו"ד שמאי, חשבון שכ"ט שמאי ומסמכים. לא קיבלתי את סכום הנזק עד היום. מבקש לפסוק את סכום הנזק שנגרם לי בסך כולל של 6,831 ₪ בצירוף ריבית, הפרשי הצמדה והוצאות".

סהר דהרי, אשר נהג ברכב התובע עובר לתאונה ותוצאותיה, תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

"ביום 12.04.15 נהגתי ברכב שבבעלותו של קסקס שי ושמספרו 49-562-50. נהגתי ברכב בכביש 471 לכיוון ת"א. אני נסעתי בנתיב שלי, עליתי על הגשר כיוון נסיעתי, כיוון ת"א, ולקראת סיום של העלייה לגשר, רכב שלפניי עצר באופן פתאומי ואני עצרתי אחריו עצירה מוחלטת וכשהייתי במצב של עצירה מוחלטת, הגיע מאחורי הרכב שלי בנסיעה, רכב שבדיעבד שמספרו 94-511-56 ושהיה נהוג על ידי יעקב אייכבאום והוא לא שמר מרחק ופגע ברכב שלי מאחור וגרם לנזקים. אחרי התאונה שני הרכבים עמדו באמצע הכביש, הזזנו את הרכבים לצד, החלפנו פרטים וכל אחד נסע לדרכו".

הנתבע אשר נהג ברכב הנתבע עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינו הדברים הבאים:

"ביום 12.04.15 נהגתי ברכב שמספרו 94-511-56. נסעתי בכביש 471 לכיוון ת"א. עוד לפני שעליתי על כביש 471, בהשתלבות, זיהיתי רכב שנוסע אחריי שבדיעבד הסתבר לי שזה הרכב שהיה נהוג על ידי התובע, שהבהב וצפר לעברי, כי הוא חשב שחתכתי אותו בזמן הנסיעה, ככה סברתי. לאחר מכן, אותו רכב, עקף את הרכב שלי בצורה פראית מצד שמאל של הרכב שלי, כשהוא מבצע את העקיפה על קו לבן רצוף שנמצא משמאל הדרך כיוון נסיעתי ובלם לפני הרכב שלי בלימה פתאומית, למרות שאני נסעתי במהירות גבוהה, הצלחתי לבלום ולא היה בכלל מגע בין הרכב שלי לבין רכב התובע שעצר לפניי. הנהג שעצר לפניי ואני עצרתי אחרי הרכב שלו מבלי שהיה מגע בין הרכב שלי לבין הרכב שלו, כפי שציינתי, יצא מן הרכב, ניגש אליי ודרש אצא מהרכב שלי באמצע נתיב נסיעה. אני סירבתי וסימנתי לו שנעצור בצד. הזזנו את כלי הרכב הצידה ועמדנו בצד כדי לא להפריע לתנועה. בשלב זה, הייתי מוכן לצאת מן הרכב ויצאתי מן הרכב שלי, כדי לבדוק את הנזק לכאורה שהנהג הזה אמר לי שגרמתי לרכב שלו מאחור. אני ניגשתי לרכב שבו נהג הנהג שהסתבר לי ששמו סהר דהרי וצילמתי בו במקום, באמצעות הטלפון שלי, את הרכב של התובע שבו נהג סהר דהרי מאחור ואני מגיש את הצילום של הרכב – מוגש ומסומן נ/2. בתמונה שמעל נ/2 שמסומנת נ/3 רואים את הרכב שלי. אני טוען, שהמכות שרואים על החלק האחורי של הרכב שבו נהג סהר דהרי נגרמו כתוצאה מפגיעת הרכב של סהר דהרי בעמוד, כך אני טוען וכך אני משער מבלי שיש לי ראייה ממשית לכך ולא כתוצאה מפגיעת הרכב שלי ברכב שלו. אני אומר שאני משער שהנזק בחלק האחורי של הרכב של התובע נגרם כתוצאה מפגיעת הרכב של התובע בעמוד כתוצאה מניסיון שלי בעבר ותאונות קודמות שהיו לי עם הג'יפ שלי שבו אני נוהג ומשקלו 2.5 טון. אני לא שמאי רכב ולא חוקר תאונות דרכים, אלא אני אומר את זה ומשער זאת כתוצאה מניסיוני כנהג. בנוסף, וו הגרירה שנמצא בחלק האחורי של הרכב של התובע היה פוגש את רכבי ראשון ומייצר נזק משמעותי לרכבי אילו אני הייתי פוגע ברכב של התובע מאחור. עובדתית, לרכב שלי לא נגרם נזק. לכן, אני מבקש לדחות את התביעה שהוגשה נגדי תוך חיוב התובע בהוצאות משפט ובזבוז זמן".

עיינתי בכתבי הטענות, במוצגים שהוגשו, שמעתי עדויות הצדדים וסיכומיהם.

עלי לציין כי מהימנה עלי ללא כל סייג עדותו של התובע והעד מטעמו, סהר דהרי, אשר נהג ברכב התובע, עובר לתאונה ותוצאותיה. עדותם הייתה כנה, רצינית, אחראית ומדויקת. נחה דעתי כי זכורים היו לנהג רכב התובע, סהר דהרי, כל פרטי התרחשות אירוע התאונה וניתן לסמוך על עדותו הנתמכת אף בממצאי נזקי רכב התובע כפי שפורטו בחוות דעת השמאי מטעם התובע, תמונות ומסמכים שצורפו לה.

לא כך באשר לעדות הנתבע. עדותו הייתה בלתי כנה, חמקנית, ניכר היה כי "מתפתל" הוא בעדותו תוך שמנסה הוא להרחיק עצמו מאחריותו לקרות התאונה ותוצאותיה ולהימנע מלשאת בנזקי התאונה כולם ו/או חלקם.

טענת הנתבע לפיה "המכות שרואים על החלק האחורי של הרכב בו נהג סהר דהרי נגרמו כתוצאה מפגיעת הרכב של סהר דהרי בעמוד" אין בה ממש, דינה להדחות וכך אני מורה. הנתבע לא הוכיח טענתו זו בראיה מקצועית, ממשית כלשהי, ולמעשה חזר בו הנתבע מטענתו הנחרצת האמורה בעדותו הוא, בציינו כי הוא, הנתבע רק "משער" כי הנזק בחלק האחורי של הרכב התובע נגרם כתוצאה מפגיעת רכב התובע בעמוד, וזו הנחתו שלו בלבד הנסמכת על נסיונו הוא. וכדבריו:

"אני אומר שאני משער שהנזק בחלק האחורי של הרכב של התובע נגרם כתוצאה מפגיעת הרכב של התובע בעמוד כתוצאה מניסיון שלי בעבר ותאונות קודמות שהיו לי עם הג'יפ שלי שבו אני נוהג ומשקלו 2.5 טון. אני לא שמאי רכב ולא חוקר תאונות דרכים, אלא אני אומר את זה ומשער זאת כתוצאה מניסיוני כנהג".

בקבלי גרסת התובע והעד מטעמו המהימנה עלי, ושאותה אני מעדיפה על פני עדות הנתבע בה אין אני נותנת אימון, קובעת אני כי ביום התאונה נהג סהר דהרי ברכב התובע בכביש 471 לכיוון ת"א כשלקראת סיום העלייה לגשר כיוון נסיעתו, רכב שנסע לפניו בלם. סהר דהרי, אשר נהג ברכב התובע, בלם את רכב התובע בו נהג, אחרי הרכב שבלם לפניו. הנתבע, אשר נהג ברכב הנתבע מאחורי רכב התובע, הנהוג ע"י סהר דהרי, לא שת לבו לנעשה בדרך לפניו, לא שמר מרחק מרכב התובע שהיה בעצירה לפניו, לא בלם רכבו מבעוד מועד, אצה לו הדרך ובנהיגה חסרת זהירות זו פגע עם רכב הנתבע בו נהג בחלק אחורי של רכב התובע וגרם לנזקים, הכל כפי שפורט בעדות התובע, בדו"ח השמאי והתמונות שהוגשו ושלא נסתרו בראיה ממשית כלשהי על ידי הנתבע.

האחריות לקרות התאונה ותוצאותיה מוטלת על הנתבע אשר נהג ברכב הנתבע, ועליו לשאת בסכום הנזקים שנגרמו לתובע כתוצאה מהתאונה ולא נסתרו כאמור בראיה ממשית כלשהי ע"י הנתבע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ