אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"צ 14660-02-15 ג'רג'ורה נ' אייץ' אנד או רשתות אופנה (2003) בע"מ

ת"צ 14660-02-15 ג'רג'ורה נ' אייץ' אנד או רשתות אופנה (2003) בע"מ

תאריך פרסום : 06/06/2016 | גרסת הדפסה
ת"צ
בית המשפט המחוזי ירושלים
14660-02-15
30/05/2016
בפני השופטת:
תמר בזק רפפורט

- נגד -
המבקש:
רמזי ג'רג'ורה ניזאר טנוס ויוחי גבע
עו"ד ניזאר טנוס ויוחי גבע
המשיבה:
1. אייץ' אנד או רשתות אופנה (2003) בע"מ הילה גולדפלד וקסלר ברגמן ושות'
2. משרד עורכי דין

עו"ד הילה גולדפלד וקסלר ברגמן ושות'
פסק דין

בפניי בקשה משותפת ומוסכמת מטעם הצדדים, להסתלקות מבקשה לאישור התובענה כייצוגית, לפי סעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן – החוק).

1.ביום 2.2.15 פנה המבקש בתובענה ובבקשה לאשרה כייצוגית (להלן – בקשת האישור), שעניינה הפרת הוראות תקנות הגנת הצרכן (האותיות בחוזה אחיד ובתנאי הכלול במידע אחר המיועד לצרכן), התשנ"ה-1995 (להלן – התקנות). על פי הנטען בתובענה ובבקשת האישור, פרסמה המשיבה מבצעים בסניפיה, וסייגה את המבצעים בתנאים. לטענת המבקש, פרסום המבצעים היה באותיות גדולות והסייגים נרשמו באותיות הקטנות מ-30% מגודל הפרסום. זאת בניגוד לנדרש בתקנות.

2.לאחר הגשת התובענה ובקשת האישור, הגישה המשיבה תשובה לבקשה, בה כפרה בטענות המבקש. לאחר דיון, שבהמשך לו הציג המבקש למשיבה העתק צבעוני של צילומי השלטים נשוא בקשת האישור, ולנוכח המלצת בית המשפט לצדדים לסיים את ההליך בדרך של הידברות, הגיש המבקש בקשה מוסכמת להסתלקות מן התובענה הייצוגית. בבקשת ההסתלקות נאמר, כי המשיבה מתחייבת לפעול להתאמת פרסומיה לדרישות התקנות. בעקבות הגשת הבקשה התחייבה המשיבה, בין היתר, שגודלן המזערי של האותיות והספרות בתנאי הכלול במידע אחר המיועד לצרכן יהיה 30% מגודלן של האותיות והספרות הגדולות ביותר שבמידע האמור. בהקשר זה יצוין, כי אף שלהשקפת המשיבה התקנות אינן חלות על הספרות שבשלטי הפרסום, אלא רק על האותיות, התחייבה היא להתאים הן את גודל האותיות והן את גודל הספרות בפרסומיה לדרישת התקנות. זאת, תוך שמירת זכותה לחזור בה מההתחייבות ביחס לגודל הספרות, אם יחול שינוי חקיקתי או הלכה מחייבת, שיבהירו כי התקנות אינן חלות על גודל הספרות.

התחייבות המשיבה גובתה בתצהיר סמנכ"ל תפעול ומכירות במשיבה, מר ליעוז נורי, שהוגש לבית המשפט ביום 5.5.16. בתצהירו פרט סמנכ"ל התפעול והמכירות את הפעולות שנעשו לאחר הגשת הבקשה. במסגרת פעולות אלה קיים נציג המשיבה פגישה עם יועציה המשפטיים, אשר במסגרתה הובהרו וחודדו הוראות התקנות; נציגת המשיבה פנתה למשרד הפרסום המספק את שלטי הפרסומת לכלל סניפי המשיבה ווידאה, כי הוא מודע להוראות התקנות, וכי שלטי הפרסומת שיסופקו למשיבה מעתה ואילך יעמדו בכל דרישות התקנות; כן הוכשרה מנהלת חנות, שתהא אחראית כי שלטי פרסום המוצבים במסגרת הפקות עצמאיות, יעמדו בדרישות התקנות; ובנוסף, הדריך סמנכ"ל התפעול והמכירות את כלל המנהלים של סניפי המשיבה לוודא, כי לא קיימים בהווה שלטים אשר אינם עומדים בהוראות הדין, וכן להקפיד כי כל השלטים שיוצבו בעתיד יעמדו בהוראות התקנות. עוד הובהר בתצהיר, כי כלל ההנחיות ביחס לשלטי הפרסומות ניתנו הן בקשר לאותיות והן בקשר לספרות או סימנים אחרים, אך כי למשיבה נדרש פרק זמן של שלושה חודשים להתאמת מלוא פרסומיה להוראות התקנות בכל הנוגע לגודלן של הספרות.

3.לנוכח האמור, הוסכם על הסתלקות מן התובענה, מבלי שיהא בבקשת הסתלקות זו כדי ליצור מעשה בית-דין ביחס לשאר חברי הקבוצה.

אשר לשיעור הגמול ושכר הטרחה לא הגיעו הצדדים להבנות מלאות, אך הסכימו כי הגבול העליון של הגמול שהמשיבה תשלם למבקש יעמוד על סך של 1,000 ₪, וכי הגבול העליון של שכר הטרחה לעורכי דינו יעמוד על סך של 15,000 ₪ בתוספת מע"מ כדין, כאשר הגבול התחתון הוא אי תשלום גמול ושכר טרחה. כפי שהובהר בבקשה, פרט לסכומים שיאושרו לתשלום לא יקבלו המבקש ובאי כוחו, במישרין או בעקיפין, כל טובת הנאה או תמורה בקשר להסתלקותם מבקשת האישור, ואף תצהירים מתאימים צורפו.

עוד הוסכם בין הצדדים, שלא יהא צורך בפרסום מודעה בדבר ההסתלקות מן התובענה.

דיון

4.לאחר שעיינתי בבקשת ההסתלקות, בבקשת האישור ובתובענה, הגעתי לכלל מסקנה, כי יש לאשר את בקשת ההסתלקות בהתאם לסעיף 16 לחוק, שכן המוסכם בה סביר והולם את נסיבות העניין. זאת כיוון שמבקשת ההסתלקות עולה, כי הפגם בשלטי הפרסום של המשיבה יתוקן בתוך זמן קצר. עוד עולה, כי המשיבה התחייבה להקפיד על עיצוב שלטי הפרסום מטעמה בעתיד בהתאם לתקנות, באופן שגודלן המזערי של האותיות והמספרים בתנאי הכלול במידע אחר המיועד לצרכן יהיה 30% מגודל האותיות והמספרים שבמידע, הכל כאמור בתקנות. כן עולה מן הבקשה, כי המשיבה פעלה כבר עתה להודיע למשרד הפרסום המספק עבורה את שלטי הפרסומת, שיש להתאים את השלטים לדרישות התקנות, וכן כי היא מבצעת מעקב שוטף אחר שלטי הפרסומת המוצבים בחנויותיה, על מנת לוודא כי אלה עומדים בהוראות התקנות. נוכח התחייבותה של המשיבה לפעול להצבת שלטי פרסום בהתאם לדרישות תקנות, אשר נודעת לה תועלת לציבור הצרכנים, ההסכמה בין הצדדים בדבר תשלום גמול למבקש ושכר טרחה לבאי כוחו, סבירה אף היא. בהתחשב בסכומים שאושרו בהליכים מקבילים שנוהלו בעניין העומד במוקד בקשת האישור (למשל, ת"צ 8336-02-15; ת"צ 7818-02-15; ת"צ 13772-02-15; ת"צ 8294-02-15; ת"צ 14373-02-15; ת"צ 10883-02-15), הנני מאשרת לתשלום את הגבול העליון של שיעור הגמול ושכר הטרחה עליו הסכימו הצדדים, בכפוף לאמור בפסקה 7 להלן.

5.נוכח השלב המוקדם של ההסתלקות, ומשאין היא יוצרת מעשה בית דין, החוסם מי מחברי הקבוצה לפנות לבית המשפט בעתיד בהליך דומה במקרה ששלטי הפרסום של המשיבה לא יעמדו בדרישות התקנות, איני רואה מקום להורות על פרסום מודעה בדבר בקשת ההסתלקות (ראו: (ת"צ (מחוזי-מרכז) 24356-04-10 הר עוז נ' כלל בריאות חברה לביטוח בע"מ (פורסם במאגרים, 22.12.10)).

6.אשר על כן, אני מאשרת את הסתלקותם של המבקש ובאי כוחו מן הבקשה לאישור התובענה כייצוגית ומן התובענה הייצוגית דנן, ומורה על מחיקת בקשת האישור, בהתאם להוראות סעיף 16(ד)(5) לחוק. כמו כן, נדחית תביעתו האישית של המבקש נגד המשיבה.

כן ניתן תוקף של פסק דין להתחייבות המשיבה, כי שלטי פרסום מטעמה יעשו בהתאם לתקנות, בין היתר כך שגודלן של האותיות והספרות בתנאי הכלול במידע אחר המיועד לצרכן יהיה לכל הפחות 30% מגודל האותיות והספרות הגדולות ביותר שבמידע, הכל כאמור בתקנות וכמשמעות המונחים האמורים בתקנות. המשיבה תהא רשאית לחזור בה מהסכמתה בכל הנוגע להחלת הוראות התקנות על גודל הספרות אם תצא הלכה מחייבת, לפיה התקנות אינן חלות על ספרות, או שייעשה שינוי חקיקתי בעניין זה.

7.כדי לוודא כי התחייבותה של המשיבה לתקן את שלטי הפרסום מטעמה כאמור לעיל, אכן יוצאת אל הפועל, וכי הגמול ושכר הטרחה משולמים על יסוד תועלת ממשית שצמחה לחברי הקבוצה, אני מורה כי הגמול ושכר הטרחה ישולמו בעוד 100 ימים, בכפוף לאישור בית המשפט, ולאחר שב"כ המבקש יודיע לבית המשפט בהודעה הנתמכת בתצהיר, כי בדק לפחות שלושה שלטי פרסום שונים של המשיבה, ומצא כי התחייבותה של המשיבה מקוימת במלואה. לתצהיר יצורפו העתקי תמונות שלטי הפרסום שנבדקו.

ניתן היום, כ"ב אייר תשע"ו, 30 מאי 2016, בהעדר הצדדים.

Picture 1

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ