אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 9534-01-14 מדינת ישראל נ' ע.

ת"פ 9534-01-14 מדינת ישראל נ' ע.

תאריך פרסום : 15/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום פתח תקווה
9534-01-14
03/06/2015
בפני השופטת:
אליאנא דניאלי

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
הנאשם:
י.ע.
הכרעת דין
 

 

פתח דבר

1.כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בניגוד לסעיף 380 בחוק העונשין, התשל"ז- 1977.

 

2.על פי עובדות כתב האישום, בתאריך 13.10.13 בשעה 19:20 לערך, במחלקה פנימית ו' בבית החולים "בלינסון" בפתח תקווה, התלונן הנאשם על הטיפול באמו המאושפזת בבית החולים, תוך שהוא צועק לעבר תחנת האחיות. מאבטח בית החולים, א. מ.(להלן: "המאבטח") הגיע וביקש מהנאשם לצאת מהמחלקה, אולם הנאשם סרב והמשיך לצעוק. המאבטח חסם בגופו את הכניסה לחדר האחיות, ובתגובה דחף הנאשם את המאבטח. המאבטח הדף את הנאשם כדי למנוע את כניסתו לחדר האחיות, ואז היכה הנאשם את המאבטח בפניו באמצעות ידו. כתוצאה מהמעשה נגרמו למאבטח סימן חבלה ונפיחות בשפתו התחתונה.

3.בתשובתו לאישום אישר הנאשם כי נכח בבית החולים במועד האירוע. הוא כפר בכך שצעק לעבר האחיות, אך הודה כי התבקש לצאת מהמחלקה. לדבריו לא סרב לבקשה. לטענתו המאבטח חסם אותו בדרכו, אולם הוא לא דחף את המאבטח ולא היכה אותו.

דיון והכרעה

4.לאחר ששמעתי את העדים ובחנתי את הראיות, שוכנעתי כי המאשימה הוכיחה את המיוחס לנאשם מעבר לספק סביר. להלן נימוקיי.

 

5.מטעם המאשימה העידו 3 עדים – המתלונן, אח שעבד במחלקה בעת האירוע, ושוטרת שהוזעקה למקום. כן הוגשו הודעת הנאשם, מסמך מחדר המיון בו נבדק המתלונן לאחר האירוע, ומזכר נוסף. לאחר שהתרשמתי באופן ישיר מהמתלונן ומהאח, אני מוצאת כי אלו העידו באופן מהימן. התרשמתי כי העידו אודות האירוע כפי שהתרחש, ללא מגמת הגזמה והפללה. תעודת חדר המיון אף תמכה בעדויותיהם, כפי שיפורט להלן. מנגד, התרשמתי כי הנאשם התנהל באופן סוער ונרגז – הן בעת ביצוע המעשה והן באולם בית המשפט. הוא היה נסער במהלך כל הדיונים, הירבה להתערב במהלכם, התווכח, הרים את קולו, ויצא את האולם במחאה. התנהגותו זו מתיישבת היטב עם ההתנהגות אשר תוארה על ידי עדי המאשימה, ולצד אי ההגיון שבגרסתו, חלקים כבושים בגרסה זו, וסתירות בין עדותו להודעתו במשטרה, לא נתתי אמון בדבריו.

 

6.עד התביעה העיקרי הינו א. מליק, המתלונן, אשר בעת האירוע שימש כמאבטח וסייר בבית החולים, וכיום אינו עובד שם עוד. הוא העיד כי הגיע למחלקה הפנימית ביום האירוע לאחר קבלת קריאה בקשר על התפרעות במחלקה, ובהגיעו ראה את הנאשם מתפרע. עוד טרם כניסתו למחלקה כבר שמע את הנאשם צועק ומשתולל, דופק על הדלפק ומבקש לדבר עם מנהל בית החולים. הוא הבהיר כי מדובר היה באלימות מילולית ובהתנהגות מאיימת, אולם באותו שלב לא נקט הנאשם באלימות פיזית.

העד ניגש אל הנאשם וביקש ממנו להירגע ולצאת לשוחח עימו בחוץ, אולם הנאשם לא הסכים לדבר איתו או לצאת, והעד הבהיר לו כי הוא יוכל להישאר במחלקה אם יפסיק לצעוק ולהתפרע. אלא שהנאשם ביקש בצעקות לדבר עם מנהל בית החולים.

העד הציע לו שוב לצאת, אולם הנאשם לא הסכים כלל לשוחח עמו ובשלב זה הבחין הנאשם באחות אשר הלכה לכיוון חדר התרופות, חדר בו נמצאים גם אחיות ורופאים, והוא מחוץ לתחום למעט לאנשי הצוות. העד הבהיר כי הוא לא שמע את הנאשם מופנה לאותו חדר על ידי מי מאנשי הצוות שהיו במקום, כטענתו.

כאשר התחיל הנאשם לצעוד לכיוון החדר, הבין העד לאן פניו מועדות, נעמד מולו פנים מול פנים כדי לא לאפשר לו להיכנס, ואמר לו כי אינו יכול להיכנס לחדר זה. אלא שהנאשם הדף אותו הצידה בידו. בתגובה תפס העד בזרועותיו והוליך אותו לכיוון היציאה מהמחלקה. תוך כדי הליכה, שחרר הנאשם את אחת מידיו, הכה את העד באמצעות מכת אגרוף בפניו –והמשיך להשתולל. בשלב זה, וכדי לנטרל את האיום מפני תקיפה, סובב העד את הנאשם, חיבק אותו מאחור והפילו לרצפה, כדי שלא יוכל עוד לתקוף. לאחר שעשה כן, הציע לו העד מים והודיע לו כי הוא מעוכב. אז הגיע למקום אחראי המשמרת והעד פנה לקבלת טיפול, שכן כתוצאה ממכת האגרוף נגרמו לו חבלות בשפה ונפיחות בפנים (ע' 6).

העד נחקר באשר לפרטים מינוריים במהלך האירוע, ומהימנים עליי דבריו כי בלהט האירוע לא הבחין בכל פרט שהתרחש, והוא אינו יכול לזכור את מלוא הפרטים בחלוף הזמן. כך לגבי האופן המדויק בו ניסה הנאשם להזיזו כדי להיכנס לחדר הצוות, ותוכן הצעקות שנשמעו בזירת האירוע (אף כי זכר שהיו במהלך האירוע צעקות מרובות של הנוכחים במקום). כן עמד על כך שאינו זוכר מיהם אנשי הצוות שהיו במחלקה באותו מועד.

התרשמתי כאמור ממהימנות העד. הוא תיאר את שלבי האירוע, זכר את פרטיו והעיד כי מדובר היה באירוע חריג למהלך עבודתו. העד הדגים בבית המשפט כיצד עמד הנאשם למולו וכיצד נאלץ לתפוס אותו בכתפיו, הדגים את עמידת הפיסוק ואחיזת הידיים במשקופים אשר נועדה למנוע את כניסת הנאשם אל החדר, ושרטט בחקירה נגדית את מיקום דלפק הצוות וחדר הצוות. כן אישר את דברי הנאשם כי חבק אותו מהצוואר מאחור, לאחר שהנאשם תקף אותו ובמסגרת הניסיון לרתקו. הוא עמד על כך שלא ידע כי מדובר בנכה וכי הדבר נאמר לו רק כשנחקר במשטרה. כן עמד על כך שלא הכיר את הנאשם טרם האירוע.

7.איריס פוזיילוב הינה סיירת בתחנת פתח תקווה, אשר ערכה דו"ח פעולה ביום האירוע, ת/1. היא העידה כי אינה זוכרת את האירוע והסתמכה בעדותה על הדו"ח, ממנו עולה כי פגשה במאבטח, אשר מסר לה את פרטי האירוע, והבחינה בנפיחות מעטה בלחי שמאל שלו. כן כתבה את גרסת הנאשם, לפיה הופל על ידי המאבטח לאחר שכעס על הטיפול באמו. העדה עמדה על כך שאם נרשם בדו"ח כי המתלונן קיבל אגרוף בלחי שמאל, הרי שראתה מעט נפיחות כפי שתיעדה, והבהירה כי כתבה שהיו תקיפות הדדיות שכן שני הצדדים טענו לתקיפה, אותה לא ראתה מאחר שהגיעה לאחריה.

עסקינן בשוטרת אשר נקראה למקום לאחר האירוע, היא אינה מכירה מי מהצדדים, ועיקר תרומתה הינו בציון העובדה כי הבחינה בנפיחות בלחי המאבטח, פרט התומך בגרסת המאבטח כי הוכה על ידי הנאשם. מצאתי את דבריה מהימנים, ואיני מוצאת כל מניע לכך שתתעד ותעיד אודות פרטים שאינם אמת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ